Jump to content

kerneļa pārkompilēšana


Lapais
 Share

Recommended Posts

laikam vēl neemu zināšanās pietiekoši nobriedis tādam pasākumam, bet mans linuksis gan. Pamatīgu gļuku it kā nav, bet dažādi sīki liek aizdomāties.... jau otro dienu lasu forumos par linuxsiem, bet nevaru atrast kādu manuāli kur tas būtu aprakstīts tējkannu līmenī. Vai nu tas ir pieminēts tā it kā garāmejot, sak uzinstalēju linux, pārkompilēju kodolu...vai arī kaut kādas gudras nianses profi līmenī, kur ir izlaists viss speciem pats par sevi saprotamais. Varbūt palabojiet mani, ja kļūdos, bet pie tādas domas nācu jo:

1)nekādi nevaru uzinstalēt OpenGL uz savas NVidia GeForce 4 MX420. Forumos par OpenGL un videokartes draiveru instalēšanu bieži(gandrīz vienmēr) tiek dots padoms pārkompilēt kerneli (peresobratj jadro)

2)arī daudzas instalācijas, gan tar.gz, gan rpm neinstalējas, tar.gz dažādi lamājas, rpm klusē bet rezultāta nav

3)daži nenozīmīgi gļuki: nomainot CD konqueror rāda iepriekšējā CD saturu; nestrādā poweroff....

Link to comment
Share on other sites

vislabaakas zaales ir pashmaaciiba. paexperimentee tad jau redzees kas un kaa

Link to comment
Share on other sites

Šaubos, vai videokartes dēļ ir jākompilē kernelis. Kas es dzīvināju savas divas ati kartes (dažādas), abām pietika uzinstalēt bināros draiverus + parediģēt /etc/X11/XFree86Config.

Kaut kur esmu lasījis baumas, ka nvidiai tas pasākums ir "draudzīgāks".

 

Power off: vai gadījumā nestartē ar "acpi=off"?

Link to comment
Share on other sites

Pirmkaart - kaada distro?

 

Okei, slackware ir nopietna distro, un ja tu maaceesi nokompileet kerneli skackwaarei, tad maaceesi to izdariit arii mandreikam. Taatad patulkoshu http://www.linuxquestions.org/questions/sh...&threadid=49035 manuaali + pielikshu dazhus siikaakus paskaidrojumus no savas puses icon_smile.gif Vispaar, ja godiigi, latvieshiem patieshaam nodereetu shaads kernelja kompileeshanas manuaalis, kura linku dot visiem chainjikiem. Pats neesmu linuxa specs, bet kerneli nokompileet ir izdevies. Visi labojumi un papildinaajumi laipni gaidiiti icon_smile.gif

 

 

Pirmkaart, ieguustam kerneli no ftp.linux.lv vai dajebkaadas citas vietas icon_smile.gif

 

Otrkaart, ielogojamies kaa roots un atveram /etc/lilo.conf failu. Apakshaa iemetam sekojoshas rindinjas

image = /boot/vmlinuz.old

root = /dev/hda1

label = vecais_linux

read-only

Atceramies /dev/hda1 nomainiit pareizu roota partiicijas/diska (?) atrashanaas vietu.

 

Treshkaart, extractojam kerneli /usr/src/ direktorijaa. Ieguustam linux-x-x-x direktoriju. Dodamies iekshaa shajaa direktorijaa. Atveram failu makefile. Ar find/search funkciju atrodam tajaa rindinju "#export INSTALL_PATH=/boot" bez peedinjaam. Atkomenteejam to, proti, izdzeesham # simbolu priekshaa. Saglabaajam izmainjas,

 

Tagad nokaujam xlogus. Izdariit to var ar ctrl+alt+backspace. Otrs variants ir nomainiit runlevel /etc/inittab failaa. Tur viss ir cilveeciigi paskaidrots, probleemaam nevajadzeetu rasties. Peecaak xlogus palaizham ar komandu startx un nomainam runleveli atpakalj. Lai vai kaa, xlogi ir nokauti un esam konsolee.

 

Ceturtkaart, saakam kompileet. Rakstam peec kaartas sekojoshas komandas

make menuconfig 

make dep 

make clean

make bzImage 

make

make install

make modules 

make modules_install

 

Piektkaart, rakstam reboot. Ja viss ir ok, tad atjeedzamies jaunajaa, uzkompileetajaa kernelii. Ja nav ok un jaunais kernelis neiet, pie starteeshanaas izveelamies vecais_linux (atceramies, kaa kaut ko rakstijaam lilo.conf failaa? icon_smile.gif ) un atjeedzamies vecajaa kernelii gatavi meegjinaat visu proceduuru veelreiz, shoreiz bez kljuudaam icon_smile.gif Atceramies, ka tas viss ir domaats slackwaarei, jaunaakai par 8. versiju, un man nav ne jausmas, vai tas der arii citaam distribuucijaam icon_smile.gif Atceramies, ka juus manis aprakstiitaas darbiibas veicas pashi uz savu atbildiibu un nelamaajiet mani, ja nograujat kaut ko icon_smile.gif

 

 

 

Tjipa viss. Labojumi, kritika, laba veeleejumi, slavinaajumi un atsauksmes laipni gaidiiti. Starp citu, varbuut dereetu sadalja "manuaalji" vai "pamaaciibas?"

Link to comment
Share on other sites

Jaa, protams, uzreiz atradu nepilniibu. Make komandas jaaraksta atrodoties /usr/src/linux-x-x-x direktorijaa. Taatad

cd /usr/src/linux-x-x-x

un tikai tad

make menuconfig

make dep

make clean

make bzImage

make

make install

make modules

make modules_install

Link to comment
Share on other sites

2 VIL: kur var apskatīties to "acpi=off" un, ja vajag, pierediģēt? Ar tie draiveriem jau izcīnījos līdz panīkumam, it kā jaunāko draiveri uzinstalēju, tikai kautkāds gļukains tas bija...Attēls logos bija lielāks par ekrānu, bija jārullē ekrāns pa horizontāli lai apskatītu visu (web lapu piemēram), filmas skatoties bilde bija pārāk izplēsta, malas redzēt nevarēja. XF86Config-4 pie rindas ######Load "glx" # 3D Layer, pats linuxsis liek tos ###, pat ja es tos norediģēju nost.

Link to comment
Share on other sites

2 VIL: kur var apskatīties to  "acpi=off" un, ja vajag, pierediģēt? Ar tie draiveriem jau izcīnījos līdz panīkumam, it kā jaunāko draiveri uzinstalēju, tikai kautkāds gļukains tas bija...Attēls logos bija lielāks par ekrānu, bija jārullē ekrāns pa horizontāli lai apskatītu visu (web lapu piemēram), filmas skatoties bilde bija pārāk izplēsta, malas redzēt nevarēja. XF86Config-4 pie rindas   ######Load "glx" # 3D Layer, pats linuxsis liek tos ###, pat ja es tos norediģēju nost.

 

Jāskatās Boot menedžera konfigfailā. Es lietoju Grub, un fails saucās "menu.lst" (laikam iekš /etc/grub/).

Doma ir tāda - ar to pašu paņēmienu, kā augstāk aprakstītajos piemēros varam iebūtoties vecajā kernelī, varam uztaisīt bootu ar acpi un bez acpi atbalsta. Suses instalācijas manuālī bija teikts, ka lielai vairums instalācijas problēmu ir dēļ acpi, kas dzelžos nav korekti norealizēts.

Link to comment
Share on other sites

kernelim noteikti jābūt jaunākai versijai? varbūt var tādu pašu versiju kā jau stāv, vai pat var atkāpties uz vecāku, ja piemēram, uzliek kādu beta versiju? Windai ar šitādam lietām parasti tik uz augšu, atpakaļ reti kad laiž (draiveri, DirectX)

Link to comment
Share on other sites

Nav gadienā kāda ļoti minimāla Linux live CD versija - tā ap 100 - 150 MB? Tas būtu labs variants.

Link to comment
Share on other sites

Mr..JMT
Nav gadienā kāda ļoti minimāla Linux live CD versija - tā ap 100 - 150 MB? Tas būtu labs variants.

 

Gentoo install-x86-minimal-2004.1 [LiveCD].iso

84,7 MB

 

ja ieliidiisa omegaa vai live vsreesi no manis novilkt ar aatrumu 64 Kbps

Link to comment
Share on other sites

un pie viena: na**i tik daudz linuxšu pie bootošanās?

linux (/boot/vmlinuz)

linux-nonfb (/boot/vmlinuz)

263-7 (/boot/vmlinuz-2.6.3-7mdk)

linux-smp ((/boot/vmlinuz-smp)

failsafe (/boot/vmlinuz)

windows (/dev/hda1)

flopy (/dev/fd0)

par pēdējiem diviem skaidrs, failsafe man iebūtojas bez X logiem, a kas tie pārējie? Varbūt var liekos nahrenizēt?

Link to comment
Share on other sites

Nav gadienā kāda ļoti minimāla Linux live CD versija - tā ap 100 - 150 MB? Tas būtu labs variants.

a kam tas? es te labu lietu nopumpēju:

systemrescuecd-x86-0.2.13.iso (105MB) uz Gentoo Linux bāzes, tikai vēl neesmu iemācījies strādāt, apskatījos un noliku plauktā, varbūt noderēs....

Link to comment
Share on other sites

Krash: tu ir jociigi atbildeejis: ja maaceesi tikt galaa ar slackware kerneli tad arii ari citiem tiksi. da tu dzen bulshitu buutiibaa. ja nezini tad nesaki. Kernelis visiem ir vienaads! tas butiibaa arii ir taa saucamais linux. viss paareejais ir papildus softi un utilji =))

Link to comment
Share on other sites

Krash: tu ir jociigi atbildeejis: ja maaceesi tikt galaa ar slackware kerneli tad arii ari citiem tiksi. da tu dzen bulshitu buutiibaa. ja nezini tad nesaki. Kernelis visiem ir vienaads! tas butiibaa arii ir taa saucamais linux. viss paareejais ir papildus softi un utilji =))

 

Jaa, un jaainstalee arii slackware taapat kaa mandreiks, jo kernelji tachu vienaadi, ne? Okei, es gan to biju domaajis taadaa liimenii, ka var atshkjirties direktorijas, piem. slackwarei ir /etc/rc.d direktorija, bet mandreikam nav (tas ir tikai piemeers). Tapeec varbuut arii shis manuaalis ir deriigs vien slackwaarei, jo mandrake siikumos atshkjiraas, kas nezinoshu iesaaceeju var novest liidz nervu sabrukumam, jo redz nav taada faila vai nestraadaa kaut kaada komanda.

Link to comment
Share on other sites

laikam vēl neemu zināšanās pietiekoši nobriedis tādam pasākumam, bet mans linuksis gan. Pamatīgu gļuku it kā nav, bet dažādi sīki liek aizdomāties.... jau otro dienu lasu forumos par linuxsiem, bet nevaru atrast kādu manuāli kur tas būtu aprakstīts tējkannu līmenī. Vai nu tas ir pieminēts tā it kā garāmejot, sak uzinstalēju linux, pārkompilēju kodolu...vai arī kaut kādas gudras nianses profi līmenī, kur ir izlaists viss speciem pats par sevi saprotamais. Varbūt palabojiet mani, ja kļūdos, bet pie tādas domas nācu jo:

1)nekādi nevaru uzinstalēt OpenGL uz savas NVidia GeForce 4 MX420. Forumos par OpenGL un videokartes draiveru instalēšanu bieži(gandrīz vienmēr) tiek dots padoms pārkompilēt kerneli (peresobratj jadro)

2)arī daudzas instalācijas, gan tar.gz, gan rpm neinstalējas, tar.gz dažādi lamājas, rpm klusē bet rezultāta nav

3)daži nenozīmīgi gļuki: nomainot CD konqueror rāda iepriekšējā CD saturu; nestrādā poweroff....

 

Pats neko neceertu no linux, bet gods un slava tiem kas usdroshinaas :O)))

boot.lv forumaa pirms kaada laika pa linux bija minimaala intrese.. laikam jau visas stāstihanaas rezultaataas un pateicoties taadiem _-_ Linux ir shajas aprindaas kljuvis populaaraaks.

Cilveeki uz jamo neepaaries bet shoto pa jamo iemaacaas. Tas priecee.

Zinaashanas nevienam pa lajunu nav naakushas. neviens nekas nav bijis paaraak gudrs :)))

Respect tiem kas izraada velmi kautko jaunu iemaaciities. :)))

Atstiepshu uz maajaasm veelvienu kasti uz jamas buus linux :O)))

Link to comment
Share on other sites

eXciter

Lapais, paskaki labaak ko noziimee "nekādi nevaru uzinstalēt OpenGL"? Kaadi errori..., vai vispaar instalaacija notiek? pie nvidia-s driver-iem bija speciaals instaleeshanas skripts, tur taksh pat nevajag nekaadus ./configure, make un make install. palaid tikai to skriptu! kaa? palasi readme, kas naak draiverim liidzi!

par power off jeb halt te jau tika runaats 2x.

 

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=759

 

ja tev shitas nepaliidz, tad tieshaam nezinu ko dariit! vispaar kuru no kodoliem tu laadee?

linux (/boot/vmlinuz)

linux-nonfb (/boot/vmlinuz)

263-7 (/boot/vmlinuz-2.6.3-7mdk)

linux-smp ((/boot/vmlinuz-smp)

failsafe (/boot/vmlinuz)

windows (/dev/hda1)

flopy (/dev/fd0)

 

man, ieksh slackware, ar vmlinuz no saakuma nebija ACPI atbalsts, naacaas pasham to uzlikt!

un veel, draiverim noteikti izlasi readme liidz galam, jo tur ir raxtiits, kuras rindas ir jaadzeesh no Xf86Config-4 ( ja nemaldos, tad mandrake bija tieshi 4) un kas ir japieraxta klaat! pie driver noteikti bija jaaliek 'nvidia", laikam veel jaadzeesh no sekcijas modules "Load Dri" un Load "GLcore" un jaapieraxta Load "glx" (protams, var buut ka tev nav nekas jaadzeesh , bet vienkaarshi paarliecinies!)

vareesi pat readme nelasiit... es jau taapat visu pateicu (:

ja tev kaut kaadus erorus met, tad pasaki, es tev atsuutiishu manuaali par to, kaa nvidias draiverus uzlikt... krievu valodaa ( tur ir apraxtiits tieshi, kas jaadara ja ir "ERROR: Unable to compile NVIDIA headers", citaadi paliidzeet nevareeshu)

Ar MDK bija ljoti jociigi- tur biezhi vien no izejas kodiem nevareeja nokompileet! a rpm lamaajas, ka vinjam kaut kas nepatiik, bet taapat visu instaleeja (: nu iisaak sakot MDK ir ljoti interesants!!! es tev ieteiktu slaku, tur man pagaigaam viss ir instaleejies (no tar-boliem)! Protams, tikai saakumaa, ja prasa, kaads tev distributiivs, jaanoraada iistais (: Bet slaku no saakuma ir gruutaak nokonfigureet, toties peec tam viss lido! pie tam arii kaut ko iemaacies!

kodolu pagaigaam veel neesmu kompileejis, bet es gaidu vasaru, kad buus bik vairaak briiva laika! cik lasiju graamataa, tad kodola kompileeshana nav 15 minuushu padarishana (graamataa raxtiits, ka jaaatbild uz kaadiem 500! jautaajumiem)! Nu iisaak sakot izlem pats, ko gribi dariit, bet nu manas domas par to visu ir taadas, ja reiz tu esi izaudzis liidz kodola kompileeshanai, tad noteikti liec virsuu kaadu nopietnaaku distributiivu (es nesaku, ka mandrake ir slikts), bet no pasha pieredzes, varu pateikt, ka tas nav tas labaakais (par vieglumu neiet runa).

 

2 Kuuminsh:

 

Liec linuxu ar dual boot! nu ja, protams, kaste atljauj! un nevajadzees gaidiit 2. kompi! un dziive vairs nelixies garlaiciiga... vismaz kaadu mirkli (:

Link to comment
Share on other sites

eXciter

neenu man maajas shobriid staav 3 kastes ar MS XP

viena mana kaste meetaajas darbaa

Celka 1.4 ar 256ram un 40 7200rpm

maajas vajag noraalu ruuteri

Domaaju ka lionux bus ojk

":)_

Link to comment
Share on other sites

pamēģināju kompilēt kerneli. Protams ka aizgāja sviestā icon_sad.gif. Tur tiešām vesels lērums jautājumu, galvenaais kādu devaisu uzturēšanu atstāt, kādu ne, laikam būšu saķeksējis ne tos. Varbūt nākošreiz atstāt visu defaultā? Tagad iešu gulēt, rīt (tas ir šodien) atjaunošu ar Ghostu visu kā bija un vēl pačikāšos ar tiem draiveriem un ar to bootošanos. Bija tā ka visu laiku bootojos no linux-smp, jo tikai "linux" man kautkā negāja, tika līdz zilam logam ar x vidū un viss..varēja ar Crtl+Alt+Esc (vai Back, neatceros) tikt konsolē. Jāpabakstās, varbūt ka tur tas suns norakts. A to NVidias skriptu es jau biju uzinstalējis (lasīt augstāk), gļukoja.

Link to comment
Share on other sites

kaa routeri vari uzlikt kaadu pavisam vecu kasti pat bezs cietaa diska icon_smile.gif

Ir taads Coyote Linux - uz vienas disketes. Wizards ir prieksh windowsa kas to disketi uztaisa. Peec tam var konfigureet caur webu. aatri, vienkaarshi, eerti. http://www.coyotelinux.com/products.php?Product=coyote

 

kas attiecas uz kerneli, eku ar ir tutoriaalis, peec kura saveejo kompileeju: http://www.nethackers.net/request.php?2

Link to comment
Share on other sites

eXciter

Lapais, pameegjini laadeet to 263-7 /boot/vmlinuz-2.6.3-7mdk

taa, man liekas, ir kodola versija (2.6.3) un tur taa kaa jaabuut tam ACPI atbalstam! Njez, man kaadreiz staaveeja MDK 9.1 un tur halt straadaaja bez probzaam!

Tas linux-smp ir multiprocesoru mashiinaam, lai buutu atbalsts kopeejai atminjai (shared memory). Tipa abi prochi lieto vienu operatiivo un tam vajag savu kodola konfiguraaciju, kuraa buutu iesleegts atbalsts shitai fiichai. Ja tev nav multiprocesoru kaste, tad droshi vari nahrenizeet to linux- smp no lilo vai grub, nezinu, ko tu uzliki! A tas vmlinuz-2.6.3-7mdk ir standarta kodols prieksh MDK (tikko izlasiiju)! Taa ka meegjini laadeet to un tad instaleet draiverus un paareejaas fiichas! Domaajams, ka arii halt dabuusi pie dziiviibas (:

Link to comment
Share on other sites

eXciter

un veel, ja tas "x viduu" bija kaa kursors, tad tas noziimee, ka ir starteejis x serveris!! bet ja nekas taalaak nenotiek, tad tas noziimee, ka nav aizgaajis logu menedzheris! tu instalaacijas briidii noraadiiji, ka uzreiz jaapalaizh kaads logu menedzheris vai atstaaji konsoli? no konsoles vareeja palaist x serveri ar komandu startx, un ja taa buutu pirmaa reize, kad tu startee x-serveri, tad sisteema noteikti pajautaatu kaadu lodu menedzheri veelies!

veel peec instalaacijas var meegjinaat palaist komandu xf86config (protams, ja tev nav uzreiz uzlikts grafiskais rezhiims) un tur uzlikt visus iestatiijumus x-serverim.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...