Jump to content

Īsziņas operatoriem neko nemaksā


vlmxs
 Share

Recommended Posts

Bet piemēram Jāzepam ar lāpstu rakt grāvi arī nemaksā neko. Un tomēr viņš nekautrējās darba dienas beigās par grāvja rakšanu paprasīt divus polšus.

Link to comment
Share on other sites

Nebūtu korekti teikt, ka operatoram pakalpojums pavisam neko neizmaksā, torņi jau arī jābūvē, jāuztur tehn.kārtībā, jāmaksā algas utml., t.s. priekš sms nodrošinājuma - t.k. netiešās izmaksas vienalga ir. Šādi var apgalvot, ka datu pārraide arī neko nemaksā - tā gluži nav.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt amerikā īsziņas tiešām neko nemaksā...

 

Eiropā ir savādāk. Kādas ir būtiskākās īsziņu pašizmaksas pozīcijas:

a) starpsavienojuma maksa [gribi sūtīt īsziņu uz biti - maksā x sant bitei]

b) hardware -software risinājumi [tos nevar "nokačāt internetā". tie ir jāpēk]

c) licenču maksājumi [atšķirībā no datora, kuru nopirki un strādā, šeit ir savādāk. Ieslēdzi? - maksā nokiai. Ko 100 000 lietotāju? - maksā nokiai. Ko miljons sms - maksā nokiai]

d) sarunu sarakstu glabāšana 18 mēnešus, lai pēc pieprasījuma iesniegtu sab, drošības policijai u.c. tiesībsargājošām iestādēm

e) rēķina detalizācija + rēķina piegāde līdz namdurvīm. [bez lata nav iespējams. Ko darīt, ja jūzera veikums ir tikai 2Ls īsziņās]

 

Kā tas var nemaksāt neko? :?

 

bitei nauda nav jāpelna, bet jātērē, tādēļ tā arī piedāvā "2Ls un dari, ko gribi". Pieņemot, ka bite par īsziņu uz citu tīklu citam operatoram samaksā veselu santīmu, pie 201. īsziņas mēnesī iestājas zaudējumi.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas par to 201. varētu būt tiesa gan, bet vispār cik cilvēki mēnesī ir spējīgi nosūtīt 200 sms? Es vairāk par 3 nevaru uzskribelēt un gan jau uz tādiem kā es, viss arī aiziet plusos :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Pēc šādas loģikas pilnīgi un apsolūti viss nemaksā neko, jo viss kautkur tiek iegūts bezmaksas. Cena veidojas par ielikto darbaspēku produktā.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas par to 201. varētu būt tiesa gan, bet vispār cik cilvēki mēnesī ir spējīgi nosūtīt 200 sms? Es vairāk par 3 nevaru uzskribelēt un gan jau uz tādiem kā es, viss arī aiziet plusos :)

 

Tu neesi šī pakalpojuma mērķa auditorija.

 

un ar to ar Bite kož aizvien lielāku tirgus pīrāgu

ja nauda pakaļas spilvenam ir (un bitei tā ir nevāja) var kautvai 5-7 gadus mīnusos būt lai tad visu ar uzviju atpelnītu ...

no kurienes?

Vai šai "biznesa shēmai" ROI ir labāks vai vismaz salīdzināms par alternatīviem ieguldījuma veidiem?

Link to comment
Share on other sites

A man, godīgi sakot, patīk Bites tvēriens salīdzinot ar stagnātu etalonu lmt. pats ar laikam metīšos pēc jaunā gada tur.

Link to comment
Share on other sites

q64silver
q64silver

Es īsziņas sūtu daudziem simtiem mēnesī :)

 

Droši vien visas rokas vienās asinīs :shok::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest EnS

Nu es lietoju Okarti, un mēnesī labi, ja kādi 50 santīmi aiziet īsziņās, jo tomēr tas ir diezgan nēerts pasākums.... ja nu vienīgi varētu nēsāt kabatā ieliekamu qwerty tipa klaviatūru, kuru saliekot būtu datora izmēra klaviatūra, un pieslēdzot pie mobža varētu sms rakstīt, vot tad jā...

Link to comment
Share on other sites

daudz īsziņu sūtīšana ir topā skolniekiem, man pašam arī neko daudz tās īsziņas nevajag (tik cik par parkingu samaksāt centra braucot).Ir man ar viens bites nr. kuru reti izmantoju, mīnuss - slikta zona, pat ļoti slikta ārpus apdzīvotām vietām, copejot izmantoju kā rācijas savā starpā bezmaksas sazvanoties.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Nu es lietoju Okarti, un mēnesī labi, ja kādi 50 santīmi aiziet īsziņās, jo tomēr tas ir diezgan nēerts pasākums.... ja nu vienīgi varētu nēsāt kabatā ieliekamu qwerty tipa klaviatūru, kuru saliekot būtu datora izmēra klaviatūra, un pieslēdzot pie mobža varētu sms rakstīt, vot tad jā...

Ericsson mobļiem tāda bija jau 2000. gadā.

Žēl tikai, ka nav pārceļojusi uz jauno interfeisu...

Link to comment
Share on other sites

Pirms dziedāt bitei vienas vienīgas slavas dziesmas, apskatīsimies uz telekomunikāciju tirgu toreiz un tagad ar plašāk atvērtām acīm.

Tolaik GSM izmantoja 30% iedzīvotāju. Tagad 100%.

 

Reklāmu un akciju gūzma nav radusies, pateicoties bitei, bet gan operatoriem darbojoties tirgus pārdales apstākļos.

Bites tirgus daļa joprojām ir niecīga un gadu vai divus tāda vēl būs. [tiklīdz bite izaugs līdz 20%, sauksim to par lielu]

 

Pēdējo divu gadu laikā vērojamās gada inflācijas 8-17% apstākļos runāt par pastāvīgu tarifu samazināšanos ir dīvaini. Visu cieņu operatoriem, kas ir atraduši rezerves šādam drosmīgam solim, bet visi tie paši inflāciju veidojošie faktori, kas ietekmē uzņēmējus, iedarbojas arī uz telekomunikāciju operatoriem:

a) elektrības tarifs kāpj? - kāpj

b) pasta izmaksas dramatiski kāpj? - kāpj

c) NĪ apskaimniekošanas izmaksas kāpj? - kāpj. Tātad visām 800BS ekspluatācijas izmaksas aug.

d) klasiskais darbinieku algu kāpums. OK, operatoriem tas nav 60% pēdējo divu gadu laikā kā valsts sektorā, bet 5-10% gadā varētu būt gan. [pretējā gadījumā darbinieki vairs nebūs darbinieki. Paši atceramies darba tirgus tendences un savas kā IT speciālistu vēlmes pēdējos pāris gados]

 

Gan jau, ka vēl kādus 10 punktus aizmirsu.

 

Ja GSM pieslēgums ir biznesa instruments, tad tādam tam ir jāpaliek. Savukārt privātpersonām telekomunikāciju izmaksas mēneša izdevumu portfelī sastāda niecīgu daļu. Absolūtos skaitļos 3-33Ls, bet mēs joprojām gribam vēl tarifu samazinājumu, teiksim, par 5%. Sanāks 2.85 - 31.35Ls.

Kādēļ neskatīties uz kādu lielāku pozīciju darba cilvēka izdevumu portfelī, piemēram, uz pusdienu porciju ar 3 ēdieniem. Ja mākam par 2 latiem paēst, tad mēnesī arī 3 latu runātājam savāksies 40 lati. Pēc maniem novērojumiem šī pozīcija [3 ēdienu porcija] pēdējo divu gadu laikā ik gadu ir sadārdzinājusies ikurāt par vismaz 20%.

 

Kādēļ neiestāties par ēdiena tarifu samazinājumu? Tautai (visiem) taču absolūtos skaitļos ieguvums būtu daudz lielāks.

Link to comment
Share on other sites

Droši vien visas rokas vienās asinīs :shok::lol:

 

man sanāk ap 1k+ sms mēnesī :roll: un rokas vēl ir vietā

Labots - K@sparz
Link to comment
Share on other sites

bizness letiņu gaumē kur peļņa ir 10kārtīga ir beidzies

un būs jāsamierinas ar saviem 10-20% ...

 

LMT augstākais rentabilitātes rādītājs bija nedaudz virs 30%. Nav korekti runāt par 10 reizēm jebšu 1000%.

Salīdzinājumam manis saskatītā augstākā rentabilitāte bija draugiem.lv darbības pirmsākumos 70-80% apmērā.

Dabīgi rodas jautājums, kā IT kantoris var sasniegt tādu rezultātu. Manuprāt, atbilde ir acīmredzama: telekomunikācijās ir ievērojamas lietotājiem neredzemas izmaksas. Dažas no tām uzskaitīju kā argumentu tam, ka īsziņas kaut ko maksā.

 

Ja vēlies, vari skatīties, cik maksāja minūte toreiz un tagad, bet bizness beigās reducējas un investīcijām absolūtos skaitļos, peļņu absolūtos skaitļos, arī to pašu ROI relatīvos skaitļos.

Kādēļ cilvēku agrāk bija mazāk, tie runāja mazāk un tērēja vairāk?

- pirmkārt, cilvēkiem bija mazāki ienākumi un šos ienākumus vairums vēlējās tērēt kam citam nevis sarunām

- otrkārt, samērā augsts tarifs ļauj nodrošināt optimālu tīkla noslodzi. Atceramies, kā tele2 noklājās 2001. gadā, tikko nopirkusi BaltkomGSM, strauji palielinot pieslēgumu skaitu par 30%. Kādā 2002. gadā piedāvājot šodienas tarifus, visi tīkli nogāztos, nesagaidījuši jaungada nakti. Līdz ar to strādā shēma: tiek palielināta tīkla kapacitāte - tiek samazināti tarifi, kamēr tiek apgūts viss tirgus.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
Nu es lietoju Okarti, un mēnesī labi, ja kādi 50 santīmi aiziet īsziņās, jo tomēr tas ir diezgan nēerts pasākums.... ja nu vienīgi varētu nēsāt kabatā ieliekamu qwerty tipa klaviatūru, kuru saliekot būtu datora izmēra klaviatūra, un pieslēdzot pie mobža varētu sms rakstīt, vot tad jā...

post-64023-1230744254_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

jo tomēr tas ir diezgan nēerts pasākums.... ja nu vienīgi varētu nēsāt kabatā ieliekamu qwerty tipa klaviatūru, kuru saliekot būtu datora izmēra klaviatūra, un pieslēdzot pie mobža varētu sms rakstīt, vot tad jā...

Es reti sūtu SMS. Pirms Ziemassvētkiem gan izdomāju nosūtīt katram no savas telefona grāmatiņas kādu apsveikumu. Savienoju mobilo ar datoru caur Bluetooth, saglabāju telefona grāmatiņu failā. Tad ar 12voip programmas palīdzību ar vienu pogas mājienu nosūtiju uzreiz aptuveni 100 abonentiem SMS. Katra SMS maksāja 3 eirocenti. Šo pašu programmu izmantoju lai zvanīt starptautiski, tarifi labi un kvalitāte arī apmierina.

Link to comment
Share on other sites

a) starpsavienojuma maksa [gribi sūtīt īsziņu uz biti - maksā x sant bitei]

ta jau sanāk -atrašanās viesabonēšanā sagādā mājas operatoram zaudējumus? he he :grin:

Link to comment
Share on other sites

Es te palasiju Bites līgumu un secināju, ka Bite var atslēgt sakarus, ja sūta pārāk daudz SMS uz citiem tīkliem ar pakalpojumu "SMS uz visiem tīkliem Latvijā":
13.1.6. Abonents ir novirzījis citu telekomunikāciju operatoru vai pakalpojumu sniedzēju sakaru plūsmas BITES elektronisko sakaru tīklā vai Abonenta ierosinātu sakaru plūsmu caur BITES sakaru tīklu uz citiem tīkliem, vai ir radījis traucējumus BITES elektronisko sakaru tīkla darbībai. Šis pārkāpums tiek uzskatīts par būtisku Līguma pārkāpumu;

Link to comment
Share on other sites

Guest EnS
Neizmantojam bildes citaataa...

 

Es tak teicu: normāla izmēra... man piemēram riebjas spaidīt mazās podziņas...

Link to comment
Share on other sites

malinens2

NIAJ, taa uzrakstiits, ka neko saprast nevar :D

 

VIL, beidz. 3 vasaras nostraadaaju Lietuvaa pirms BITEs ienaakshanas Latvijaa. Tas nav nekaads dempings. Un jau tad BITE bija lielaakais operators Lietuvaa un zvani maksaaji tik leeti cik pie mums tagad. Un taadas cenas bija visur Eiropaa jau ieprieksh, tikai Latvijaa nezkaapeec bija astronomiskas cenas..

 

P.S. kad BITE ienaaca Latvijaa, tad bija stipri virs 30% mob. tel. lietotaaju...

Labots - malinens2
Link to comment
Share on other sites

ta jau sanāk -atrašanās viesabonēšanā sagādā mājas operatoram zaudējumus? he he :grin:

Kāpēc?

Link to comment
Share on other sites

Ja starpsavienojums ir zemāks par tarifu, tad nav zaudējumu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

VIL

 

Interesanti, kādēļ tarifs uz citiem operatoriem Vietējais/Vietējais+ un Piezvani Man nav mainījies pēdējos 5 gadus un joprojām stāv Ls 0.12/0.17 un Ls 0.18/0.20, turklāt uz tiem neattiecas nekādas atlaides?

 

Kāds ir tam ekonomiskais pamatojums?

Link to comment
Share on other sites

Droši vien visas rokas vienās asinīs :shok::lol:

kādās asinīs??? Skolēna laikos tikai uz sms dzīvoju un ja vēl draudzene bija..tad vobše zz kredīts pa 2.95 tika vienā vakarā norakstīts.. 5 sant par sms... un kad parādijās bezmaksaz mms ar 1000 simboliem 1 īsziņā, kas tajos laikos lmt tiklā bija testa versijā un bez maksas. kādu pugadu tad nu tik bija pogu spaidīšana... a tagad...kad firmas numurs ar attiecīgajiem tarifiem, nu tad daudz vieglak piezvanīt un 10 min norunāt...

 

tā kā vinnē uz pieaugušajiem, bet zaudē uz tīņiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nono, zin, kāds tur fanāts. Ir sen zināma stratēģija, ka vieglāk izcept jaunu tarifu plānu nekā mainīt esošos tarifus vecajiem klientiem. Tā teikt, kas paslinko un nepāriet uz citu, tas zaudē. Un ne jau tikai LMT to izmanto. Bitei Toxic karte bija ar šādu nolūku :) Arī LTK praktizē šādu būšanu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nono, bet pats galvenais, ka tev ir iespēja izvēlēties. Ja nespēj to darīt - pats vainīgs :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...