Jump to content

FreeBSD iemācīties pamatus


vipr
 Share

Recommended Posts

Dīvains jautājums, bet vai www.freebsd.com vai www.freebsd.org jau skatijeis ?!

Link to comment
Share on other sites

Dīvains jautājums, bet vai www.freebsd.com vai www.freebsd.org jau skatijeis ?!

 

 

Jā es tur ieskatījos bet liekas sarežģīti, man kā pilnīgai nullei vajaga pamatus, ja ir būsu prriecīgs!

Link to comment
Share on other sites

vipr - nedomāju, ka atradīsi labāku dokumentāciju par freebsd.org piedāvāto !

Vari pameklēt netā grāmatu "Absolute BSD" Tipa šitā:

--

Tokra, es savukārt esmu sācis ar Linux un saskaros ar to, ka serveriem man daudz labāk patīk BSD risinājumi nevis Linux. Par ļoti specifiskām leitām jāskatās, bet standarta web,mail,ftp,firewalli, routeri u.c. brīnumi man visātrāk realizējas uz OpenBSD. Piedabūt uz linux Greylisting sal'/idzinot ar OpenBSD ir gemarojs, gemaroja augstākajā pakāpē.

 

Kā desktopa kaste vēlaizvien ir Linux ( Slackware ), taču mierīgi varētu izmantot aŗi FreeBSD jo praktiski neko eksotisku nelietoju.

 

Tās tipa manas pārdomas. Labprāt dzirdētu kas ir tas, kas patīk iekš Linux serveru lietās ja to salīdizna ar FreeBSD?!

Link to comment
Share on other sites

Pašam klupšanas akmenis ( sistēma bija gļukaina, nestabila - baigs bardaks) kad iekš Gentoo sauc aizrauties ar GCC flagiem, ar superīgo softu pietvīkošanu utt.

Reālā dzīve ir tāda, ka softi IR gļukaini un visvairāk ir testēti uz defaultajiem parametriem. Tātad defauiltie instali parasti būs stabilāki utt labāki.

Man patīk filozofija - instalējam pakas. Ja kautka snav pakās ir iespēja to instalēt no portiem ( padodot sev vajadzīgos parametrus) vai kompilēt no sources savu package.

 

Parasti šausmas uzdzen tie distrubutīvi kur man ir entie package manageri kur viens māk vienu lietu, otrs otru utt. Tas attiecas uz .RPM un .DEB bāzētiem distrubutīviem(Debian viss ir kārtībā).

 

Tokra - hmmz, nu pieļauju, ka uz Linux ir daudz vairāk specifiasku bibliotēku kā uz BSD, bet tā jau manuprāt ir šaura specifika ( tipa - pofig kāda OS!), visādi ImageMagic utt. libariji jau ir visiem pieejami. Pats neesmu saskāries ar šādu problēmu, ka kautko nedabūtu pie dzīvības.

Link to comment
Share on other sites

Ielogojies single user režīmā, piemontē diskus un nomaini. Jaunajām versijam jāspiež 4 boot izvēlnē, vecajām jāievada boot -s. Pēc tam tiksi vienlietotāja režīmā, ievadi mount -uwf / (ja disks sagraizīts kā maize, būs jāievada arī mount -uwf /usr) un passwd root. Pēc tam Ctrl-D un sistema ielādēsies.

 

P.S. Tas ir jādara pie servera fiziski klāt esot, no konsoles.

 

 

Ceru, ka problemu gadijuma varu zvanit. Protams pateicibu nepaliksu parada?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

un tomer! manas cala smadzenes neaptver! iesledzot freebsd es nospiezu 4 ievadu mount -uwf/ un talak kas man jadara vienkarsi janospiez enter vai ari tulit jamegina nakosha opcija ar paroles atgushanu! ja rakstu uzreiz aiz uwf/ par paroli vins neko nezina ka rakstu pec enter passwrd root man uzrada ka paroles nav. pilnigs sviests! vajag parbaudit mail serveri un nevar to izdarit jo paroli nevaru atjaunot! palidziet man! ja savadak nevar tad jau jasaka dodiet maksas konsultaciju! zinu ka ielidos pikitis bet ja vajag tad vajag!

Link to comment
Share on other sites

ja viegli ir kadam paprasit lai atnak un izdara! mans princips klausities ko saka un darit ka liek un tad man paliek atmina! paldies TokRa par padomu tagad buros cauri gramatam par freebsd bet ir lietas kas jaizdara atri un tulit kuras nevar gaidit menesus kamer es izzubrisies cauri man jaunam produktam!

Link to comment
Share on other sites

Nu ja gribi apgūt FreeBSD no pašiem pamatiem, iesaku uzlikt PCBSD.

Principā tas ir tas pats freebsd, tikai upgreidots ar KDE un PBI.

Link to comment
Share on other sites

tagad taisu sev datorinu kuru liksu uz freebsd! tomer kur es kludos? mani tagad interese tikai mana kluda kapec es nevaru nomainit to sasodito paroli lai atgutu pilnas tiesibas rullet par serveri!

Link to comment
Share on other sites

Praksē pārbaudīts un piedādījies efektīvs varians.

 

Nem vērā ka tas cilveks nav gatavs veidot GUI'less serveri.

Un ja tu domā, ka jaunais jūzeris būs gatavs 3+ stundas sēdēt konsolē, pirms GUI būs uzlikts,

tad tu liekas neņem vērā ADD (Attention-deficit disorder) ar ko te puse slimo.

 

Besdes, klasiskais jautājums "kas ir xorg un kāpēc man to vajag" arī ir diezgan mulsinošs.

 

 

Autor, neatliekamā literatūra: http://www.freebsd.org/handbook/

Link to comment
Share on other sites

Cilvēkam, kas nav spējīgs lasīt manuāli un darboties ap komandrindu nevajadzētu administrēt serverus !

Ja tu nespēj izlasīt manuāli un iemācīties leitot dažas elementāras komandas, tad kā tu taisies nokonfigurēt Postfix vai vēl labāk Sendmail ?! :?

Link to comment
Share on other sites

Viss labaakais ir FreeBSD Handbook kas ir dabuujams HTML/PDF un veel kautkaados formaatos no freebsd servera... Tur ir aprakstiits plashi un gari... Tikai ja nav saprashanas un nav veeleeshanaas apguut tad nu tev nekas nepalidzes.

Link to comment
Share on other sites

apgūt FreeBSD, tas kā reizi ir mēnesi sēdēt konsolē un saprast kas notiek ...

ar tiem .pbi jau nerodas nekāda izpratne, klikt-klikt, nu man ir MySQL, klikt-klikt, nu man ir Apache

Tur jau tas triks, ka ar PBI tu vari uzinstalēt varbūt openoffice, amarok un kaut kādus sīkumus. Tur nekā no progām nav.

Nu nav tur MySQL instalācijas. Pārbaudiju. Arī php un ruby tur nav. Jau tai pašā dienā cilvēkam ir jāsāk lasīt manuāļi un jālieto porti.

 

PCBSD vienīgā jēga ir vieta "kur atsperties". Melnbaltas konsoles vietā tev ir iespēja lasīt netā kaut ko un tikt pie freebsd/pcbsd IRC kanāliem.

Tā vietā, lai grābstītos tumsā, nesaprotot, kur vispār sākt rakt,

cilvēkam uzreiz ir skaidri redzams mērķis: nav skaņas, gribu php, vajag pielikt memorystick .. utt.

 

Zinu ka tā nav populāra un kanoniska pieeja.

 

 

Pats arī mācijos 3 dienas nosēžot konsolē un iekš lynx lasot, kā tikt pie bildes.

Bet tas jau nenozīmē, ka arīcitiem vajag izmantot "the hard way".

Ja tiešām cilvekam būs pietiekoši lielas olas, lai serveri uzlikt, tad tik un tā Handbook izlasīs.

Link to comment
Share on other sites

nu tieshi ta tikai vajadzeja 10 piegajienus un izdevas! es neapstridu tokra laikam ir labaka shajos jautajumos! :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...