Jump to content

Par tapešu līmēšanu


janis888
 Share

rubb
Message added by rubb,

Visvienkāršākais risinājums dzīvokļa īpašniekiem vai īrniekiem gadījumos, ja netiek veikts kapitālais remonts, ir uzklāt pašlīmējošās tapetes, kuras var nopirkt atbilstoši katra gaumei un interjeram. Tās ir pieejamas gan ar tapetēm raksturīgo dizainu, gan ar tropu ainavu foto izdruku. Nebūs jāuztraucas, ka līme uzpil uz grīdas vai mēbelēm, jo šīs tapetes ir līdzīgas uzlīmei. Arī par to noņemšanu nebūs jāuztraucas, jo to otra galvenā priekšrocība ir noņemšanas process, kas ir īpaši svarīgs īres dzīvokļos. Produkts ir samērā populārs Amerikas Savienotajās valstīs. Latvijā pašlīmējošās tapetes (jeb peel and stick wallpaper) var nopirkt vietnē Fancy Walls.

Recommended Posts

Uz tapetes ruļļa attēlā rādīts ka līme jāuzklāj uz sienas un tad var likt klāt tapeti, bet daži man teikuši ka vajag līmi uzklāt gan uz sienas, gan uz tapetes, kā tad būtu pareizāk? vienkārši gribu lai tapetes ilgi turas pie sienas.

Link to comment
Share on other sites

ir tapetes kuras pashas jaasmeere + siena un ir speciaalas tapetes kuraam lai ivnjas pieliimeetu ar limi jaanolaaj tikai siena ;) lasi pamaaciibu..

Link to comment
Share on other sites

Nu es tieši nesen savā istabā izlīmēju tapetes un līmi klāju gan uz tapetes, gan sienas. Vieglāk arī piekoriģēt, jo uzreiz nepierauj pie tās sienas.

Link to comment
Share on other sites

es vienmer daru taa ka normali noklaju pashu tapeti ar liimi un nedaudz sienu taa uz aatro, ko dod ja uz sienas noklaj to ja iespejams kautkur nebus noklaajies uz tapetes liiime tad uz sienas esosha liime var aizpildi nepilniibas.

 

un starpcitu kas tas par forumu tas ir kautkads celtniecibas forums biggrin.gif driz jau te bus kulinarijas jautajumi! biggrin.gif

Labots - RS4
Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
un starpcitu kas tas par forumu tas ir kautkads celtniecibas forums biggrin.gif driz jau te bus kulinarijas jautajumi! biggrin.gif

Te jau bija pāris pamuļķi kas kautkādu sašliku cepa.

Jāpārvācas uz cālis forumu, jāparunā ar šiem par mātesplatēm.

Link to comment
Share on other sites

Atskirībā kāda ir siena. Ja siena ir tīra - nav putekļu vai citu zarazu tad var neklāt to sienu. Tā līmes uzklāšana uz sienas ir vairāk domāta kā grunts.

Ja žēl līmes, nomauz to sienu ar slapju lupatu. Bet līme maksā <1.50 Ls/paka.

Link to comment
Share on other sites

Nu es tieši nesen savā istabā izlīmēju tapetes un līmi klāju gan uz tapetes, gan sienas. Vieglāk arī piekoriģēt, jo uzreiz nepierauj pie tās sienas.

 

Es arī nesen izlīmēju tapetes izstabā, liku līmi gan uz sienas un uz tapetes un ar dvieli izlīdzināju kur tas bija nepieciešams. Galarezultats sanāca ļoti labs. Pirms tam sienas bija gruntētas, kādu mēnesi atpakaļ.

Labots - Takeoff
Link to comment
Share on other sites

viglbaldins

fishka ar to klashanu uz sienas ir taada, lai to sienu nogrunteetu un no tapetes kura apstraadaata ar liimi pārlieku daudz līmes nesūktos sienā!!!

sienu tipa jānosmērē un jāļauj nožūt!!!!

Labots - viglbaldins
Link to comment
Share on other sites

Viss ir atkarigs no tapetes pamatnes veida!!!!!

 

Ja uz tapetes rakstits ka jasmere tikai siena, tad ta tikai dari, jo iespejams ka tapetes pamatne ir neausta flizelina un tapesu nosmeresana ar limi radis tikai liekas problemas.

 

Vinila tapetem parasti jau nosmere tapeti, nogaida 5-10min kamer ta uzbriest (pa to laiku var ari sienu nosmeret) un lime klat.

Link to comment
Share on other sites

da pietiek man kauns jau rodas lasit sho murgu, nav pofig smere sev dibenu un lime klat pie sienas! tik sarežģita lieta ka jataisa topiks arprats ko lai dara limi likt vai nelikt uz tapetes, te pietiekami daudz atbilzhu, davai klapejiet ciet!

Labots - RS4
Link to comment
Share on other sites

Paldies tauta!

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu sapratis, vai tad leetaak nesanaak nokraasot? un arii vienkaarshaak! ja vajag var kaut kur roziinei uzliimeet fototapeti!?

 

Te jau bija pāris pamuļķi kas kautkādu sašliku cepa.

Jāpārvācas uz cālis forumu, jāparunā ar šiem par mātesplatēm.

 

 

nu beidz, pamaaciiba bij laba :)

Link to comment
Share on other sites

es tapat gribeju kadu laiku atpakal krasot, noravu vecas tapetes nost a kas tur smuki nelidzenas sienas + shur tur saspragajushas, nu shpakteleshanas ders tikai uz laiku jo tapat ja ir iespradzis tad talak ies... taka tapates labi noslepj visus defektus! protams neiet runa ja ir viss ok ar sienam!

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu sapratis, vai tad leetaak nesanaak nokraasot?

 

Lai sienas sagatavotu krāsošanai tās jāšpaktelē vismaz 2 reizes!

Piemēram būvniecībā pirms pāris mēnešiem sagatavot sienu krāsošanai un to nokrāsot maksāja ~ 4 - 5ls/m2 atkarībā no kvalitātes.

Par tapetēm bija jāšķiras ~ 2,5-3,5 ls/m2

Cenas tikai par darbu, nemaz neskaitot materiālus.

 

Bet man arī personīgi krāsotas sienas tīk labāk.

 

es tapat gribeju kadu laiku atpakal krasot, noravu vecas tapetes nost a kas tur smuki nelidzenas sienas + shur tur saspragajushas, nu shpakteleshanas ders tikai uz laiku jo tapat ja ir iespradzis tad talak ies... taka tapates labi noslepj visus defektus! protams neiet runa ja ir viss ok ar sienam!

 

 

šādos gadījumos pa visu sienu liek sietu ;)

Ja nu nav galīgā pa**** tā siena

Labots - edw
Link to comment
Share on other sites

mana gadijuma siena vienkarshi bija pipec viena viet pricipa no augsheja stura kreisa puse lidz apakshain labai pusei labi iespragusi sviitra... es zinu par to sietu bet nrgibejas pis*leties ne laiku teret, tapec izlemu par labu tapetem!

Labots - RS4
Link to comment
Share on other sites

Krāsotas sienas jau feini jā, pleķiem uzlaid tik pa virsu un ir ok, ja vien krāsa nav pārlieku pabalējusi. Un pārkrāsot ar vieglāk nekā tapeti pa jaunam uzlīmēt.

p.s. Tapešu pircējiem iesaku neiegrābties pašlīmējošās tapetēs, tipa viņas pirms līmēšanas jāmērcē siltā ūdenī, nu tas ir baigais mesls. Pats reiz iegrābos...

Link to comment
Share on other sites

Savā dzīvoklī līmēju krāsojamās tapetes. Ar līmi ziedu to, kas bija rakstīts manuālī (neatceros).

90cm platums ļauj strādāt zibens tempos. Ja ir iekāriens, tad 2 cilvēki trīsistabnieku aplīmē pa dienu. Ja iekāriena nav, tad pa 2 dienām (pilnu nedēļas nogali).

Link to comment
Share on other sites

vienreiz sanāca uzlaist līmi uz tādas tapetes, uz kurām [kā vēlāk izrādijās] ir tāda pati norāde, un šamās sāka rullēties pa vertikāli. nenovēlu nevienam tādu marazmu, tapēc labāk izpētīt kas tur virsū rakstīts un pie tā pieturēties.

Link to comment
Share on other sites

Ja tā telpa nav dzīvojamā - nu tipa kkāds koridoris vai kkā tā es tagad pēc savas pieredzes to nešpaktelētu un nekrāsotu ntās reizes.

Uzklātu dekoratīvo apmetumu (smalko 1.2mm) un nokrāsotu un miers mājās. Tā špaktelēšana uz apmetuma ir murgs. Tie smalkie akmentiņi vienmēr veļas līdzi un 100 % glanci dabūt ir nevājš čakars.

 

Vēl labs variants ir krāsojāmās tapetes. Tās labi sedz nelīdzenumus un var pārkrāsot ja ir nepieciešamība.

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

visvienkāršāk ir platās krāsojamās tapetes (nav problēmu ar salaidumiem)

ziest sienu (ķēpa daudz mazāka)

pēc tam nokrāso un var arī piekrāsot, ja padeldējas

 

špaktelēšanai vislielākais mīnuss ir slīpēšana un tie stulbie putekļi.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Paceļam senu tēmu, noderīga informācija, iespējams, ka kādam noderēs. Pieliku tekstu arī pašā tēmas augšā...

 

Quote

Visvienkāršākais risinājums dzīvokļa īpašniekiem vai īrniekiem gadījumos, ja netiek veikts kapitālais remonts, ir uzklāt pašlīmējošās tapetes, kuras var nopirkt atbilstoši katra gaumei un interjeram. Tās ir pieejamas gan ar tapetēm raksturīgo dizainu, gan ar tropu ainavu foto izdruku. Nebūs jāuztraucas, ka līme uzpil uz grīdas vai mēbelēm, jo šīs tapetes ir līdzīgas uzlīmei. Arī par to noņemšanu nebūs jāuztraucas, jo to otra galvenā priekšrocība ir noņemšanas process, kas ir īpaši svarīgs īres dzīvokļos. Produkts ir samērā populārs Amerikas Savienotajās valstīs. Latvijā pašlīmējošās tapetes (jeb peel and stick wallpaper) var nopirkt vietnē Fancy Walls.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • rubb pinned this tēmaa

nemaz nav tik viegli uzlīmēt, teikšu pat daudz grūtāk ka krāsojamās tapetes. It sevišķi ja liela siena jālīmē. protams arī tapetes raksts no svara. Lai smuki šuves saiet kopā, vajag iespringt. plus lai neizveidojas burbuļi. Svarīgs ari tapetes materiāls, lai nav staipīgs. ja drusku pastiepsies, vairāk tapeti ''nesavāksi''. Vieglāk pat uzlīmēt gatavas vinila tapetes, papīra. grūtāk auduma, it sevišķi zīda.  ar novelcenēm var blēņoties bērnu istabā, vai kaut kādā sienas daļā, kur jālīmē viena sleja tikai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Biezās tapetes kuras nestaipās + Līme kas jau sajaukta spainītī. uzklāj ar speciālo rulīti vienmerīgi viņi tur 2euro maksā. un tad jau protams lasi kas uz tapetēm rakstīts.

 

Nogruntēt sienu pirms krāsošanas manliekas ir svarīgākā lieta.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...