Jump to content

Multimetrs, testeris, iesakat


Trust?
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Meklēju multimetru vai testeri, vai kā viņš tur pareizi saucās. Zinu, ka labi multimetri maksā dārgi, bet man tādu mājas lietošanai vajadzētu. Skatos cenas ļoti dažādas, sākot pat no 3Ls. Es plānoju iztērēt 40Ls +/- . Un ar ko vispār atšķirās tāds pa 3ls un pa 40ls? Esmu noskatījis šādus:

http://www.argus.lv/product_info.php?cPath...6e74f15f8bf9d9d (ar šito var pat izmērīt skaņas līmeni)

http://www.elfa.lv/cgi-bin/index.cgi?artnr=DVM345DI (šo var pie datora pieslēgt)

Iesakiet, lūdzu, man kādu, arī ne no manis piedāvātajiem modeļiem. Paldies

Link to comment
Share on other sites

tie kas pērk multimetru pa 40 ls zin priekš kam to pērk un ko pērk utml.

bet tavā gadījumā ir 2 labi varianti:

1) - ņem normālu multimetru par 7-10Ls un dzīvo laimīgs.

2) - ņem vislētāko multimetru pa 3Ls un kad iemācīsies ar to rīkoties, un sagribēsies vai savajadzēsies ko labāku, tad varēsi izvēlēties vēl no 2 variantiem - ņemt pa 10ls vai pa 40ls. nu tādā garā.

Link to comment
Share on other sites

es ieteiktu argusaa paskaatities uz kadu testeri no 10 lidz 20 ls robezaas, es domaju ka shaja situacija butu tas viduscelsh starp cenu un iespeju daudzumu/kvalitati.

Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka labi multimetri maksā dārgi, bet man tādu mājas lietošanai vajadzētu.
Tev pilnīgi pietiks ar multimetru pa 10Ls...
Link to comment
Share on other sites

Nu vispr jau ar vieni multimetru diez vai pietiek normālam darbam. Vajag ar parastu klasisku testeri tjipa TL4(Neko labāku un izturīgāku nav izdevies atrast). Ar multimetru ir grūti ātri pārbaudīt tranzistoru vai lielas kapacitātes elektrolītisko kondensātoru. Ladagalītes tirgū TL4 maksā ap 10Ls.

Link to comment
Share on other sites

Vēl varu teikt, ka, nopērkot pa 3Ls, regulāri pirksi vadus (vai piepirksi vienreiz normālus). Tiem lētajiem vadi ir tādi sū...

p.s. citādi sanāks kā vienam manam paziņam - nomēra un nav, a bet pieliek pirkstu un ir :shock:

Link to comment
Share on other sites

Lētajiem testeriem, līdz Ls 10, parasti nav maiņstrāvas mērīšana funkcijas (nejaukt ar maiņspriegumu). Dažreiz tas tomēr ir vajadzīgs.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Te no sākuma tiešām jāatbild uz sekojošu jautājumu:

ko un cik bieži mērīs, vai tīri priekš sevis, vai vajag ar to naudu pelnīt?

Link to comment
Share on other sites

40 Ls būs bik par daudz tavai vajadzībai..

Tas 838. vai 832. būs gana labs mājas lietošanai, tikai pie reizes nopērc labākas taustes, tās komplektā tiešām ir štruntīgas, galus ātri norausi. Paņem tādas ar maināmiem galiem, ja norausi varēsi to vadu pieskrūvēt atpakaļ. Argusā gan tādus neredzēju, vismaz komplektā, varbūt ir tie gali atsevišķi, paskaties pats.

Tam pa Ls 3,50 nav skaņas signāla caurzvanīšanai, manuprāt pārāk liels mīnuss lai ietaupītu tos pāris latus un neņemtu 832.

Par maiņstrāvu - mājas lietošanai diez vai vajadzēs.

Didzi, vai tev tiešām liekas, ka autoram vajadzēs pārbaudīt tranzistoru vai lielas kapacitātes elektrolītisko kondensātoru?

Link to comment
Share on other sites

Man ikdienā noder kapacitātes un frekvences mērīšana. Maiņsprieguma strāvu nomērīt arī šad tad uznāk vajadzība nomērīt. Ko no Argusa klāsta variet ieteikt?

Link to comment
Share on other sites

Man ir MASTECH MS8201H. Pagaidām pietiek. Mēra AC/DC no 200mV/2mA, koņģus līdz 20 mkF, spoles līdz 20 H, R līdz 20 MOm, kā arī frekvenci līdz 20 KHz. Traņus,temperatūru arī. Cena bij ap 20 Ls.

 

Iesaku.

Link to comment
Share on other sites

es lietoju vecos PSRS analogos aparātus ar skalu. viens ir baigi vecs - tur visu laiku jāpārsprauž štekeri, kur ko grib mērīt, otrs jaunāks ar grozāmu ripuli un lielu skalu. Manām vajadzībām pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Man ir MASTECH MS8201H. Pagaidām pietiek. Mēra AC/DC no 200mV/2mA, koņģus līdz 20 mkF, spoles līdz 20 H, R līdz 20 MOm, kā arī frekvenci līdz 20 KHz. Traņus,temperatūru arī. Cena bij ap 20 Ls.

 

Iesaku.

paldies! Izskatās to što nado!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...