Jump to content

Latvijas kanāli!!


Larijssene
 Share

Recommended Posts

taatad veciem cilveekiem vajag lai dzili laukos raadiitu visus latvijas kanaalus, un neko vairaak arii nevajag! kaadu risinaajumu izveeleeties? tikai viasats piedaavaa ko taadu? nu es domaaju taa lai redz Latvijas kanaalus galvenais, paareejie tur taa mazsvariigi, taapat netiks skatiiti!

Link to comment
Share on other sites

Kur "dziļi laukos" viņi dzīvo?

Ja vajadzīgi tikai LV kanāli, tad iesaku DVB-T, pagaidām gan nē (nav zināms kas vinnēs), lai nedaudz paciešās vēl ar analogo.

DVB-T LV kanāli būs bezmaksas, savukārt Viasatā dabūsi bleķot savus 14Ls katru mēnesi vien...

Link to comment
Share on other sites

ja vecīšiem laukos ir Lattelecoma tālrunītis esošs, var mēģināt LTC interneta TV, vismaz cenu un piedāvājuma ziņā noteikti izdevīgāk , bet tas jau atkarīgs no vietas - vai LTC var to izdarīt tehniski ( kabeļi utml.? )

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

taads mazs pagastins netaalu no Igaunijas robezas! viniem signaals antenai naak no Rūjienas torna! un kad grib skatiities piemeeram tv3 tad jaaiet aaraa un jaapaargriez antena uz Valmieras torni un taa visu laiku!

 

ja vecīšiem laukos ir Lattelecoma tālrunītis esošs, var mēģināt LTC interneta TV, vismaz cenu un piedāvājuma ziņā noteikti izdevīgāk , bet tas jau atkarīgs no vietas - vai LTC var to izdarīt tehniski ( kabeļi utml.? )

 

 

telefons jau sen vairs nav! pat stabi un vadi jau sen novaakti! ::)

Link to comment
Share on other sites

Larijssene
nu tad uzliec otru antenu, un salaid signālu kopā caur summatoru vai kā to sauc.

 

 

nu ja no taa buutu kaada jeega tad tas jau sen buutu izdariits, bet vienkārši no taa nav nekaada jeega! visi kanaali raada ar diezgan pamatiigu "sniedzinu"! taaka saadaa gadijumaa atrisinaatos tikai antenes groziisanas probleema!

Link to comment
Share on other sites

Par kādu Rūjienas torni iet runa?

Cik es zinu, nekas no Rūjienas netiek translēts. Gar Igaunijas robežu var skatīties tikai Latvijas programmas no Valmieras, kā arī Igaunijas programmas.

Link to comment
Share on other sites

Nu liec taču to viasat! Beidz taču mocīt forumu un vecīšus,tā jau veciem cilvēkiem ir švaka tā redze un ja sū digi vel rāda :blink:

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Nezinu kaads ruujienas tornis, jo neesmu lietprateejs tajaa lietaa, bet to ka no ruujienas raida tas toc, jo vakaros tv3 paarsleedzas uz Ruujienas tv un tad raada tur kautkaadas vinju vieteejaas zinjas!

 

Nu liec taču to viasat! Beidz taču mocīt forumu un vecīšus,tā jau veciem cilvēkiem ir švaka tā redze un ja sū digi vel rāda :blink:

 

 

nu baigas cipars tad sanaak vinjiem maksaat tikai par tiem 4 kanaaliem kurus reaali tikai vajag! vienkārši iedomaajos vai nav kkas liidziigs kaa unisatam (vai kaa vinju tur) ka no saakuma nopeerk to komplektu pa 70 vai cik tur latiem un tad skataas visu ko vajag bez kkaadas aboneesanas maksas!?!

Link to comment
Share on other sites

Rūjienā 7 TV kanālā vietējā TV translē TV3. Skaidrs, ka vajag divas antenas un signālus sumēt ar kanālu filtru. Parasts spliteris sumēšanai neder. Tak nav prāta darbs pensionāriem maksāt kādam abonentmaksu, ja visu var skatīties parbrīvu. Godīgi sakot, mani parsteidz tehniskais analfabētisms parasto TV antenu lietās. Visi tik iesaka kautādus maksas viašrotus, vai Lattelekomus, bet viselementārāko TV antenu neviens neprot sakārtot :-D .

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

es tak saku ka antena parastaa neder, jo ir paaraak liels "sniedzins"! un nav jau parastaa istabas antena, bet gan garaa kaataa pie maajas stuura kas ir augstaaka par pasu maaju! nu kaa jua laukos parasti! :)

Link to comment
Share on other sites

Kāda tad ir tā parastā antena un cik tā maksāja? Cik zinu, Rūjienā problemas ir ar LNT uztveršanu un vajag daudzelementu antenu.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

nu antena kaa jau antena! ar pastiprinaataaju straavaa sprauzamo utt. nu maksaaja es nezinu cik, nu ganjau kaadi 20 ls bija! plus veel taada lieta ka reizeem kad ir peerkons tad izsper to plaaksniiti antenaa un taa arii jaamaina riktiigi biezi! :(

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

tici man, es vinas tak neatsciru! nu taads liels rezdzis ar kastiiti pa vidu no kuras naak aaraa vads! vadam otraa galaa taada galvinja kurai ar vadu piesleegts 12v (ja nemaldos) barosanas bloks!

Link to comment
Share on other sites

tad jai arī virszemes DTV nespīd ar bezmaksas kanāliem,jo igaunijas robeža ir šķiet tālāl par 100Km.ar poļu rezģi it kā vajadzētu rādīt,jo cik ir dzirdēts ar to rāda samērā labi,jo laukos tak nav tik lieli traucējumi,kā pilsētās.

man viens paziņa apmēram 80km no rīgas,laukos ar istabas krievu laiku anteni rāda samērā labi LTV.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

ko juus vislaik ar to Igaunijas robezu? es tak teicu netaalu no...nevis tiesi pie robezas! pagasts saucaas "Sēļi"

 

bet redz ka ar to polu rezdzi neraada! :(

Link to comment
Share on other sites

nu antena kaa jau antena! ar pastiprinaataaju straavaa sprauzamo utt. nu maksaaja es nezinu cik, nu ganjau kaadi 20 ls bija! plus veel taada lieta ka reizeem kad ir peerkons tad izsper to plaaksniiti antenaa un taa arii jaamaina riktiigi biezi! :(

 

Tas jau visticamāk ir poļu trauku žāvējamais - respektīvi sūds ne antena. Tur jāliek normālas Jagi antenas 3. gab. uz viena masta - 1 gab. 3. kanālam, vienu 6-12 kanālam un 1 decimetriem. tad vajadzētu rādīt normāli.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene
Varu piedāvāt pozicionieri antenas grozīšanai. :-D

 

 

taa groziisana sobriid nav tas trakaakais! svariigaak ir savest kaartiibaa atteele kvalitaati!

 

Tas jau visticamāk ir poļu trauku žāvējamais - respektīvi sūds ne antena. Tur jāliek normālas Jagi antenas 3. gab. uz viena masta - 1 gab. 3. kanālam, vienu 6-12 kanālam un 1 decimetriem. tad vajadzētu rādīt normāli.

 

 

nu un cik taadas maksaa? :)

Link to comment
Share on other sites

Ivo, tak nestāsti muļķības. Nu nafig Larijssene vajag 3 kanāla antenu, ja signāls tiek uztverts no Valmieras torņa? Valmiera tak neko neraida 3 kanālā. Tā pat, nederēs universālā antena no Jotas. Godīgi sakot tā antena arī ir sū**, jo ļoti slikti ķer 6-12 kanālam, bet par to nav ko brīnīties- nav tak dipola priekš šī diapazona. Konkrētā situācija jau nu točna universālā antena nederēs. LNT Valmierā raida 11 kanālā un signāls ir pašvaks. Es ieteiktu vienu garu decimetru antenu, vienu jagi antenu uz 11 kanālu un vienu antenu uz 7 kanālu Rūjienai, tad visam vajadzētu darboties.

Par to pastiprinatāju nojukšanu arī viss ir elementāri. Antena noteikti stāv koka kārts galā un bez zemējuma.Kur tad tas statiskais lauks(es nemaz nerunāju par zibeņiem) paliek, tak skaidrs ka pa kabeli caur pastiprinatāju iet uz zemi. Antenu obligāti vajag sazemēt, tad neviens pastiprinātājs nenojuks.

Link to comment
Share on other sites

Bieži cilvēki tām poļu režģu antenām tās plāksnītes antenā ieliek nepareizi. Ja kabeli stiprina pie plāksnītes kad plāksnīte jau ir piestiprināta antenai, būs nepareizi pievienots. No sākuma pievieno kabeli plāksnītei, un tad plāksnīti stiprina pie antenas, sanāk ka kabeļa stiprinājuma vieta paliek apakšā.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, par Valmieras raidītāju nezināju, kuros kanālos šis raida.

Bet tās universālās Yotas antenas točna īsti neder, man pat Jelgavā metru kanālus sūdīgi ķer. Tagad esmu pārgājis uz digitālajiem decimetriem un šāda problēma vairs nepastāv. Bet kopumā bildes kvalitāte, protams, nav tā labākā. Vismaz uz 50"plazmas tas ir baigi jūtams. Bet no otras puses nav arī tik slikti lai traucētu skatīties.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

manuprāt tev ir divi varianti

 

1 ar antēnu vai kabeli kaut kas nav riktīgi.

2 gadījies tā ka tai vietai priekšā ir kāds zemes pacēlums relijefā.

 

sēļos vajadzētu labi rādīt.

Link to comment
Share on other sites

Varu iedot sakarīgu cilvēku galus, kuri var aizbraukt un izvērtēt kādas antenas un kur jāgriež lai vietējo TV uztvertu.

Protams, viņi arī var visu uzlikt.

Ņemt Viasatu tikai dēļ vietējiem kanāliem ir neprāts.

Tā ir pēdējā instance, tiešām tikai tad, ja ar āra antenu nu nekādi...

Protams, ja jāuzslien 15-metrīgs masts, tad gan...

Link to comment
Share on other sites

Ka ar antenu viss var būt kartība, ja tai nav pat zemējuma :-D . Es vismaz tā i nesapratu, ka par antenu stāv uz jumta un kāds pastiprinatājs tiek izmantots(tiem parametri arī atšķiras).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...