Jump to content

Attēla kvalitāte caur dažādiem savienojumiem


jamaika
 Share

Recommended Posts

MarcisB :

tad kas domāts Pin8 http://en.wikipedia.org/wiki/SCART ?

 

edit:

Tikko izdarīju šādu eksperimentu.

ir mpeg2 faili. Caur DM500 atskaņojot pa SCART 4:3 / 16:9 nomainās. Pa composite vadu nekas tāds nenotiek.

Labi, varbūt tam visam ir loģisks izskaidrojums. "Dzīvo" bildi patreiz nevaru parbaudīt, neviensno man pieejamajiem SAT šobrīd 16:9 neko nerāda.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Nelasot visu garo penteri -

DVD playeris spēj noteikt bildes attiecību ( 4:3/16:9 utt).

Tad viņš padod atiecīgos Voltus pa konkrētu Scart dzīslu.

TV nolasa šos voltus un uzstāda attiecīgo bildes formātu.

 

Viens no iemesliem kapēc spiež ārā ir pirātisms utt, jo cik zināms uz HDMI utt ir iespējamas šādas tādas filtrēšanas - es neesmu kompetents šo komentēt sīkāk un varbūt kautko nojaucu, bet ideja tāda.

 

Pin 8 Status & Aspect Ratio up3) [0-0.4V → off, 5-8V → 16:9, 9.5-12V → on/4:3]
YPBPR is the analog version of the YCBCR color space;
All luminance–chrominance formats used in the different TV and video standards such as YIQ for NTSC, YUV for PAL, YDBDR for SECAM, and YPBPR for component video use color difference signals, by which RGB color images can be encoded for broadcasting/recording and later decoded into RGB again to display them. These intermediate formats were needed for compatibility with pre-existent black-and-white TV formats.

Sīkāk Wikipedia

Link to comment
Share on other sites

... padod atiecīgos Voltus pa konkrētu Scart dzīslu.

TV nolasa šos voltus un uzstāda attiecīgo bildes formātu.

Šitas man ir jaunums. Ko lai saka - mūžu dzīvo, mūžu mācies.

Link to comment
Share on other sites

Kad francūži istrādāja SCART standartu, tad nebija ne S Video, ne TV ar 16:9. Visas tās fīčas nācās pievienot laika gaitā, bet kontaktu jau SCARTā bija parmaz. Tad nu S Video laiž pa zaļo krāsu, bet 8 kontakts pamatstandartā bija paredzēts videoieejas ieslēgšanai. Vieni ražotāji atbalsta jaunās fīčas, citi nē, tapec jau ir bardaks ar to SCARTu. Vismaz es nevaru ciest automatiku. Ja gribešu ko ieslēgt, tad pats to izdarīšu, a citādi, kamer griežas DVD nevar TV paskatīties. Nu nafig tadas muļķības vajag.

Link to comment
Share on other sites

Ja Tev TV ņem pretī RGB signālu pa SCART un dekoderi var pārslēgt lai dotu arā RGB pa SCART , tad jā. Būs labāk nekā pa compositeo video.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

SCART būs mazliet labāks par Composite (2×RCA), krāsu tīrības ziņā. Composite ne visai labi atveido tumši zilo krāsu, reizēm ir novērojami tādi kā vilnīši.

 

 

Ei nu ei.

Komponentais signāls, kas slēpjas iekš SCART ir absolūti identisks tam, kuru tu vienotu ar 3 atsevišķiem vadiem.

 

Krishius, nejauc Component un Composite... ;)

 

Pats izmantoju SCART RGB, gan no dekodera, gan no DVD. Uz Panasonic CRT 32" pilniibaa apmierina gan taapeec, ka kontuuras nav tik robainas kaa kompoziitajai tulpei, gan arii taapeec, ka dinamiskais diapazons ir juutami lielaaks gan kraasaam, gan kontrastam. BTW, SCART ir pilnie ar koaxilaajiem kabeliishiem iekshaa, tiesa, jaatziist, ka idejiski tie 75 omi ir shreijaa, jo SCART kontakti (tie, kur kabelis lodeejaas) nenodroshina 75 omu attieciibu. :(

 

P.S. Varu piebilst, ka biju dikti paarsteigts, kad pazinjas lielajam CRT Samsungam paraavu vaaku nost un redzeeju, ka telljukam ir tjipa S-video ieja, kura patiesiibaa gaaja caur kondikji uz kompoziitu. :p Dariiju to taapeec, ka shis nevareeja saprast, kaapeec caur S-video galu no videokameras raada suunainaak kaa caur kompoziito... :D Pilniigs feiks. :(

Link to comment
Share on other sites

MarcisB :

tad kas domāts Pin8 http://en.wikipedia.org/wiki/SCART ?

 

edit:

Tikko izdarīju šādu eksperimentu.

ir mpeg2 faili. Caur DM500 atskaņojot pa SCART 4:3 / 16:9 nomainās. Pa composite vadu nekas tāds nenotiek.

Labi, varbūt tam visam ir loģisks izskaidrojums. "Dzīvo" bildi patreiz nevaru parbaudīt, neviensno man pieejamajiem SAT šobrīd 16:9 neko nerāda.

Pro7, Das Erste, Sat1, Anixe SD/HD un vairāki citi FTA vācu kanāli raida 16:9

 

Par to Pin 8 es arī runāju. Bet ne jau SCARTam vien.

SCARTs ir tikai viens no veidiem kā padot šādu signālu uz TV.

 

Iebarojot TV signālu caur HDMI arī notiks automātiska 16:9 vai 4:3 atpazīšana, jo digitālā plūsma bez izmaiņām nonāks TV, ieskaitot WSS signālus. Tas pats notiks ar DVB-T tjuneri apgādātam TV...

Bet lai tas notiktu, videofailā/TV signālā ir jābūt tam WSS signālam. Tieši tā drīms arī nosaka, kāda formāta ir sat signāls.

Ir 16:9 - padodam attiecīgo sprieguma līmeni uz SCARTa 8. pinu, nav 4:3 - padodam citu sprieguma līmeni.

Drīms izslēgts - pin 8 klusē, TV pārslēdzas.

 

Savukārt ja tiek padots signāls no ētera, vai caur kompozīto video ieeju vai arī S-Video, tad TV (ja tas ir 16:9) pats ņemas ar bildes "staipīšanu", ja tā bija 4:3. Kā nu katrs māk un kā nu kuram sanāk...

Normāli 16:9 TV prot, ziedojot daļu no 4:3 kadra augšas un apakšas, izstiept bildi ar minimāliem kropļiem.

Ja tas riebjas, vienmēr var ieslēgt 4:3 režīmu, iegūstot melnas malas gar sāniem.

DVD pleijeris savukārt bildi var apstrādāt pats - ja viņam pasaka ka TV ir "4:3 letterboxed" vai "4:3 Pan&Scan" viņš no 16:9 bildes izmet ārā liekās rindas (nav laba doma, zūd vertikālā izšķirtspēja). Normāls 4:3 TV pēc tā netiecas, jo pats prot saspiest 16:9 bildi. Bez šādas apstrādes vienā vai otrā galā, skatoties 16:9 bildi uz 4:3 sanāk Garkājtētiņi.

Īpaši apdāvinātas personības ciena "4:3 Pan&Scan" jo tad redz melnās malas augšā un apakšā neesot, tas nekas, ka 30-40% no sāniem pazūd :D

 

 

Bez tam, praktiski visi "digitālie" 100Hz CRT TV kādus gadus ... 10 saprot RGB caur SCARTu. Man mājas ir arī 2000. gada 21" Samsungs, ne-100Hz, ar iebūvētu VHS, pat tas prot RGB pa SCARTu paņemt.

 

Kvalitāte RGB ir izteikti labāka par kompozīto video. Salīdzināt pat nevar. Un nav jābūt nekādam pikseļu skaitītājam lai to pamanītu. Starpība ir acīmredzama un ļoti izteikta. Kompozītais video, salīdzinot ar RGB, ir izsmērēts, nav tāda asuma un izšķirtspējas kā RGB.

Pat Lattelecoma IPTV STB pieslēdzot pie TV caur RGB, rāda daudz labāk nekā caur video.

 

Kompozītais video ir atlieka no VHS laikiem, kā arī vienkāršotai aparatūras saslēgšanai, kad kvalitātei nav nozīmes.

Pieslēgt DVD pleijeri caur kompozīto video nozīmē būtiski degradēt tā attēla kvalitāti. Protams, ja skatās visādus "10v1" darinājumus uz 21" TV, tad kvalitāte tiešām nav būtiska.

Link to comment
Share on other sites

Kompzītais videosignāls ir daudz vecāks par VHS. Amalogā televīzijā pa gaisu raida tieši kompozīto videosignālu, jo nav vienkarši citu variantu.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, aizmirsās...

 

Par SCART runājot, viņš no paša sākuma bija iecerēts attīstībai, jo iesākumā daudzi pini tur bija neizmantoti.

RGB un pārējo pielika vēlāk. Tagad, redz, pietrūka kontaktu :)

Digitālajam signālam jau ir HDMI, kurš ir krietni kompaktāks. Taču tas atkal iekšā švaki turoties, varot izkrist...

Par S-Video caur SCARTu runājot - vismaz mans 2001. gada 32" Panasonics lieliski saprot gan S-Video gan RGB caur SCARTu.

Kolosāla iespēja demonstrēt signāla kvalitātes atšķirības starp kompozīto Video, S-Video un RGB.

Link to comment
Share on other sites

RGB SCARTā bija no paša sākuma(kur tad pirmos Sinkler kompjus slēgtu klāt :-D ) un kontakti arī visi aizņemti. Man kautkur mētajas vecs vācu žurnāls, kur pirmā SCARTa bilde. Visas tās videoieejas ieslegšanas automatikas jau bija paredzētas. Protams S Video, 16:9 nebija, jo nebija jau tādu formātu.

Par to, ka SCART nenodrošina 75 omu savienojumu viļņa pretestību, Racer gan pilnīga taisnība.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi, Speccy Tu pie mūsdienu TV nepieslēgsi.

Mūsdienu CRT necieš TTL līmeņus.

Tas pat TV manuālī bij pieminēts.

Dabūsi salāgojošo shēmu pa vidu likt...

Link to comment
Share on other sites

Tak pie RGB sledz ko gribi, ka tik 1V signāla līmenis un sinhronizacija sakrīt. Skaidrs,ka TTL līmeni SCARTā nelaida. Pie baltkrievu Horizonta TV ar SCART tiku slēdzis kautkādu ZX Spektrumu vai kā viņu tur sauca. Viss darbojās perfekti.

Link to comment
Share on other sites

Toch, toch es ar atceros, ka kaukaadu Sincleru ZX spectrum sleedzu pie Rekorda. Tam gan nebij skarta ieejas, taapeec lodeeju iekshaa RGB ieejas platiiti un laidu signaalu pa 5-kontaktu DINu. :D

Link to comment
Share on other sites

Didzi - es runāju par mūsdienu TV, nevis padomjulaika brīnumiem...

 

Es arī pie sava "Славутич Ц-202" dabūju likt salāgojošo platīti un ieviest DIN-5.

Savulaik Latgalītes priekštecī tirgojās veselas lapas ar shēmām kā Speccy pieslēgt pie padomju televizoriem.

Jo gandrīz katrai TV sugai tas bija individuāli.

Vēlāk... 4-5 paaudzes TV dažiem varēja pa taisno laist iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Horizontam 510 jau bija gan SCARTS gan pults, gan cilvācīgs izskats. Tur visas mikrenes bija no PHILIPS nospiestas. Cita lieta, ka tos Horizontus varēja dabūt tikai pa blatu. Pats atvedu no Minskas. Horizonts parādijās kā reiz ZX spektrimu ziedu laikos. Tā kā nevar teikt, ka padomju laikos nebija TV ar SCART. Citiem TV tiešām bija jāčakarejas ar RGB ieejas platēm.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...