Jump to content

Average prasības Leopardam


Igelkott
 Share

Recommended Posts

Tā kā līdz šim 95% gadījumos esmu bijis rūdīts Mazā mīkstā produkcijas lietotājs, un līdz ar to - atbilstoši IBM compatible dzelžu, tad šoreiz esmu nolēmis ieviest mājās lai gan lietotu, bet tomēr - lietojamu Macintosh. Pašlaik nedomāji lieki šķiesties ar naudu, līdz ar to tiek meklēts stacionārs G4 PowerMac, uz kura vēlētos padzenāt Mac OS X Tiger vai Leopard versiju. Tā kā Mac dzelžos esmu vairāk vai mazāk nezinošs, tad jautājums, uz kādiem dzelžiem iespējams šīs OS dzenāt bez sevišķām problēmām, pieņemot, ka uzsvaru lieku uz trīs pozīcijām: HDD, CPU, RAM.

Vienkārši ir doma iehavot G4 Powermac MDD... Vai ar dual >1Ghz< CPU nebūs par īsu?

Link to comment
Share on other sites

Priekš Leoparda vajag vismaz 867Mhz procesoru, 512RAM, 20GB cietni. Realitātē ir tā, ka jo vairāk RAM'a, jo labāk Leo jūtas uz kārbas. Ar 1GB jau ier iespējams to lietot īpaši pat nejūtot nekādu aizķeršanos, ar 3GB vai vairāk lielais kaķis jau lido. Ja savā G4 PowerMac'ā iestūķēsi vēl kādu +512 plāksnīti, tad Leoards griezīsies diezgan pieklājīgi.

Link to comment
Share on other sites

2GB būs pilnībā pietiekami. Starp citu - vienīgais pārbaudi specenē, vai tavs PM uztur 2GB, jo vairumam G4 agregātu ir limits uz 1.5GB brīvpieejas atmiņas.

 

EDIT: oj, rakstu par PowerMac, bet domāju par PowerBook.

Link to comment
Share on other sites

Man par mājas serveri kalpo Powermac G4 cube (500Mhz ne-dual procis, 750 RAM, Ati Rage video, 750 Gb hdd)

 

OSX 10.4.11 Tīģeris iet tīri pieklājīgi, spēj gan torrentus vilkt, gan arī DivX filmas rādīt. Tika ieslēgts pirms pāris mēnešiem, un uzkāries nav ne reizi (hostē gan nelielu weblapu, gan FTP, gan printeri utt)

 

20081024085619048G4CUBE.jpg

 

Uzliec tai kastei Tīģeri, uzliec Leo, padzenā vienu, otru un izvēlies.

 

Man liekas ka varēja uz atsevišķām partīcijām paralēli uzlikt pat abus. Tikai atceries, ka dažajām vecajām kastēm bija problēma ar diskiem, kas lielāki par 128 Gb.

 

Ir zālītes, kā to novērst, ja interesē, sūti man PM.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

nenjem G4,labaak drusku pieliec naudinju un uz intel platformas panjem,jo pirmkaart nebuus probleemu ar jaunaako softu un vareesi uzlikt snow leopard kas buus native 64bit,uz vecajiem ppc sow nevarees uzlikt.

P.S. es jau driiz kaa gads dziivoju uz hackintosh,ja nav vajadziigs paarneesajamais tad neredzu iemeslu paarmaksaat par imac.

Link to comment
Share on other sites

http://sludini.tunt.lv/PowerMac-G4-MDD-Dual-867-mhz/19601

Šo sludekli jau iečekoju. Btw, cena ir adekvāta dzelžiem? Ņemot vērā, ka laikam nav nedz klavas, nedz grauzēja, kas jamiem, šķiet, nāca komplektā? Jebšu krietni jaucu?

PS. Inteliskie gan mani neinterisē, jo gribētos iesākumā īstu Mac'u

Labots - Bonifācijs
Link to comment
Share on other sites

nu prieksh interneta ta pietiek,bet gribeesies kaadu HD ripu i chish,un progu ar paraadaas arvien vairaak kuras neuztur ppc.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs tas PowerMac ir ok par taadu cenu bet vari meeginata nosist liidz 80Ls. Bet tev vajadzees iespejams shaadu monitoram galaa: 1061138.jpeg DVI.

Un buus vien jaapeerk klaviere Apple... Rekjini uz 30Ls.

Link to comment
Share on other sites

DVI uz VGA pāreja būs nepieciešama..

Anyway, būs jānoskaidro sīkāk par to sludinājumu...

Link to comment
Share on other sites

apple klaviere kapitālā maksā 10 latus. pele der dajebkura usb.

 

Pirms briža viens pa 200 tirgoja G5 Powermac - tas bija labāks variants. Bet ja ap šo pakaulējas - arī ir puslīdz ok. Mēģini dabūt pa 70-80

 

Pats es te nesen tēvam mazliet virs 200 nopirku G5 imac 17 collīgo ar 2 Gb rama un 1.8 Ghz proci. Uz tā gan leopards iet rūkdams.

 

Ar second hand maciem ir tā, ka jābūt pacietīgam un jāgaida īstais brīdis. Cenas ir ļoti dažādas un ja paveicas var nopirkt par mazu naudu ļoti labu datoru.

Link to comment
Share on other sites

Pats es te nesen tēvam mazliet virs 200 nopirku G5 imac 17 collīgo ar 2 Gb rama un 1.8 Ghz proci. Uz tā gan leopards iet rūkdams.

 

Ar second hand maciem ir tā, ka jābūt pacietīgam un jāgaida īstais brīdis. Cenas ir ļoti dažādas un ja paveicas var nopirkt par mazu naudu ļoti labu datoru.

Izklausās, ka bijušas labas medības! Par pacietību piekrītu - cik esmu novērojis, ka daži nīkuli tirgo par tādu cenu, par kuru jau var iegūt ko žiperīgāku.. bet tas jau ne tikai ar Mac'iem vispār..
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...