Jump to content

Vai iespējams apstrādāt attēlu kā seriālā CSI?


ShelbyGT500
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Man ir tāds jautājums - Vai kāds zin kādu programmu ar kuras palīdzību ir iespējams pietuvināt un noskaidrot attēlu - foto vai video materialu, tā kā to dara CSI filmās. Piemēram ir paplūdusi bilde vai ar sliktu kvlitāti - pēc tam to noskaidrot, pietuvināt un piem., ieraudzīt kāda auto numuru vai kautkādu atspulgu gredzenā.

 

Bet varbūt tas nav iespējams....... ;-)

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

RTU atvērto durvju dienās Ditfos rādija visādus brīnumus,bet netik iespaidīgus kā filmās :cry:

Link to comment
Share on other sites

Jau izsenis kāda ASV firma prezentēja īpašu algoritmu, ar kuru iespējams visnotaļ iespaidīgi palielināt attēla kvalitāti video. Princips bija vienkāršs - algoritms apstrādāja video tā, ka no katra zemās kvalitātes kadra paņēma labāko daļu, un tās pēcāk salika kopā, tādējādi virtuāli vairākas reizes uzlabojot attēla kvalitāti. Diemžēl šāda sistēma nedarbojas uz statiskām fotogrāfijām, kā arī nespēj palielināt attēla izšķirtspēju vairāk par maksimālo oriģinālās kameras kvalitāti (kas parasti novērošanas tehnikai ir zema). Turklāt pat šī pati programmatūra, par kuru minēju augstāk, maksā desmitiem tūkstošu dolāru.

Link to comment
Share on other sites

Filmās jau sliktie lido pa gaisu tikai no tā, ka tiem iešauj ar mazu pistolīti, Švarcenēgeram vispār nav jāuzlādē šaujamais un lidmašīnas regulāri nosēdina svieglas uzvedības sievietes stjuartes pilnīgi bez jebkādām priekšzināšanām.

ShelbyGT500, Tu laikam vēl esi maziņš, ja tici pasakām.

Link to comment
Share on other sites

bet kāpēc gan lai ļoti augstas kvalitātes foto neapstrādātu un nepaskatītos kas ir gredzena atspulgā ? :twisted:

Link to comment
Share on other sites

ShelbyGT500

Paldies par objektīviem viedokļiem!

 

P.S. Arī tiem, kuri domā, ka "zeme ir plakana"! :lol::lol::lol:

Labots - ShelbyGT500
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Attēls satur tikai tik daudz informācijas, cik tas satur. Ja attēls satur lieku informāciju, kuru iespējams novākt, atklājot būtisko, tad kvalitāte uzlabosies. Bet, ja attēls nesatur vajadzīgo informāciju, tā tur neuzradīsies.

Link to comment
Share on other sites

velis: es arī ar sievu kopā skatījos kā to dara CSI. No 10x10 pikselizēta attēla viņi tur izvilka pilnizmēra cilvēku grupas bildi , bet ar to viņiem bija par maz , tad viņi šajā bildē pievilka klāt vienam onkulim saulesbrilles, no saulesbriļļu atspīduma ieguva aizdomās turamā seju un vēl pabēdājās ka nav īpaši skaidra..

 

es domāju katrs kurš kaut ko saprot no fotošopa skatoties šo sēriju vārtījās pa grīdu no smiekliem :D

Link to comment
Share on other sites

nu ko var izdarīt? - ja fotogrāfija ir ar digitālo troksni, tad var darīt tā, ka no statīva safočē vairākas identiskas bildes - viltība tāda, ka trokšņa pleķi visām nebūs vienās un tajās pašās vietās. un pat bija softs, kas tās bildes "saliek kopā" par vienu bildi, kurai izšķirtspēja ir par kādu nieku uzlabojusies, pateicoties novērstam digitālajam troksnim.

 

un vēl ir versija, kā jau te biedrs teica - ja ir video gabaliņš, kur ir daudz bilžu - teiksim 25 bildes sekundē, tad ar līdzīgu aprēķinu palīdzību no vairākām miglainām var izmodīt vienu nedaudz asāku, kur detaļas labāk saredzamas. bet tur sazin cik daudz to spēj paveikt softs, praktiski tur vajadzētu džeku ar fenomenālu vizuālo atmiņu, viņš ielādē operatīvajā smadzenē 150 bildes, un loģiski domājot + atpazīstot bildēs redzamos priekšmetus un apveidus, pārzīmē to bilžu čupu par vienu smalku bildi.

 

bet no parastas klases čomu 1. septembra bildes - paņem to fočeni un papēti, ar kautvai mikroskopu, vai paņem filmas negatīvu un papēti mikraskopā - būs brīdis, kad detaļas nomāks filmas grauds. tas pats ir ar digitālo graudu + troksni.

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

nu ja nav trokšņa tad ir vai nu tā, ka minimāls troksnis tomēr ir vienmēr, vai arī trokšņa nav. ( :mrgreen: ) un savukārt, pie sīkākas detalizācijas paši punkti, pikseļi ir tie, kas parāda izšķirtspējas robežu. vienīgi tad vēl cerība ja tas ir video un var iegūt daudz bilžu, ar ne 100% statisku kadru, tad no tām visām var stīvēt laukā to sazin, 10-20% uzlabojumu? tas jau būtu daudz...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ziepēm ar visām sitām ūberpārmega izškirtspējām, lā likums robežas nosaka nevis pikseļi, bet mikroskopiskais sensors iedod miglu stipri pirms tiek sasniegtas robežas kuras uzliek izšķirtspēja.

Tā ka tās bildes var zomot ilgi un dikti, taču izņemot miglu tur nekas nebūs.

Video novērošanas kameru izšķirtspēja un kvalitāte ir tāda ka pie 100% kropa tur ir viena vienīga migla.. tur dod dievs seju izšķirt un sievieti no vīrieša atšķirt.. Tādas nianses kā gredzeni pat neredz.. kur nu vēl kaut kādus atspulgus tajos :)

 

Meibī kļūdos.. bet pa manam 100% miglas bildes nekādā veidā nepalīdzēs iegūt vienu asāku bildi.

Ja neskaidra bilde ir uz trokšņu rēķina.. tad jā.. var mēģināt. Moš.

Ja migla ir vienkārši tāpēc ka tur ir migla.. tu tur vari izstiepties vai sarauties..

Protams.. ir algoritmi kuri kaut ko tru var mēģināt izrēķināt bla bla bla..

Bet tas viss nedod tādu efektu kā filmās. Nu nevar uzmaukt 1000% pietuvinājumu un tad no tā kas tur ir dabūt baigi aso bildi. Fufelis.

Tb tehniski tas ir iespējams tikai ar nosacijumu ka bildei ir nevājie megapikseļi un nevis uz kaut kāda ziepes sensora, bet reāla sensora.

Netā ir bildes tip uz 20-30mpix. Tipa līmētas kopā dofiga fočenes un sanāk viena ar ūberizšķirtspēju. Vot tur var zoomot un zoomot :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Var uztaisīt asākas kontūras, un bilde izskatīsies kvalitatīvāka. Bet tas būs tikai acu apmāns. Nav iespējams iegūt informāciju, kuru sākotnējā bilde nesatur.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Pie kam.. tās asās konturas būs skatoties uz bildi pie normāla izmēra.. nevis baigi piezūmojot.

Acu apmāns gluži tas naf :) Pēc speciāla algoritma palielina kontrastu vajadzīgajiem pikseļiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nu acu apmāns varbūt arī nē, bet tas nepalielina informācijas daudzumu, ko satur bilde. Patiesībā - jebkāda apstrāde samazina šo informācijas daudzumu, kaut arī reizēm padara vieglāk uztveramu vajadzīgo informāciju. Bet līdz ar traucējošo informāciju var tikt nofiltrēta arī daļa derīgās.

Link to comment
Share on other sites

Tas ko dara CSI ir muļķības! Nu nevar tā ar pikseļgrafiku izdarīt! Vektori - cita runa.

 

Ja ir pašam vēlme kaut ko darīt ar līdzīgu ideju, tad iečeko googlē pēc "onone software", tur ir plugins domāts Photoshopam, laikam Genuine Fractals vai kaut kas tuvu tam. Doma ir drusku cita - palielināt skaidru, labas izšķirtspējas attēlu līdz 10 reizēm nezaudējot kvalitāti. Ķipa digitālais zoom, bet to izpilda gandrīz tik pat labi kā optiskais zoom. Praksē gan vairāk par 6x palielinājumu nav pielietojams. Optimāls variants ar 6-7mpx bildi ir līdz 4x. Maybe kaut kādi jaunie DSLR ar mega izšķirtspēju uz lielas matricas spēj izmantot visus solītos 10x bez kvalitātes zuduma.

 

EDIT:

 

Vēl pasēdēju un padomāju, ka ja ir nežēlīga vēlme šitā ķēmoties, tad googlē jāmeklē pēc "very high resolution image", un tur visādus brīnumus imetīs. Pārsvarā pamācības, kā salīmēt kopā ļoti daudzas atsevišķas bildes un iegūt 50mpx bildi, citi arī gigapikseli ieguvuši.

 

Kādreiz bija pāris bildes interentā, kas uzņemtas ar kaut kādu kosmisko tehnoloģiju (droši vien ka līdzīgi kā iepriekšējā rindkopā). Ķipa bildēta pilsētas ainava ar mašīnām un tur par nr. zīmes varēja smuki iezoomot!

Link to comment
Share on other sites

...palielināt skaidru, labas izšķirtspējas attēlu līdz 10 reizēm nezaudējot kvalitāti...

 

Par to kvalitaataates nezaudeeshanu - tas gan nav iisti pareizi. Liidziigi kaa digitaalais zooms uz fochikiem, arii shis atteela kvaitaati SAMAZINA. Pie kam ja digitaalais zooms tiek veikts uz pasha fochika (nerunaaju par tiem, kuriem bildes var dabuut raw formaa), tad kvalitaate ir augstaaka, jo "zoom'u" veic pirms atteela kompreseeshanas uz jpg formaatu, shaadi ''zoom'eeto" atteelu padarot tuvaaku sensora uznemtajai bildei.

Piekriitu ADEX'am tik cik informaaciju atteels satur tik tas arii satur, un vairaak no vina aaraa neko nedabuut.

Link to comment
Share on other sites

Starpcitu tie kas ir interesējušies par attēlu apstrādi, noteikti būs pamanījuši, ka daudzos resusros kā piemērs figurē sivietes protrets (Lenna), šeit ir interesants aprakstīts no kurienes tas ir nācis:

http://computervision.wikia.com/wiki/Lenna

http://www.cs.cmu.edu/~chuck/lennapg/lenna.shtml

Link to comment
Share on other sites

ShelbyGT500

Tā jau ir, ka tas ir tikai Filmas pēc :-D Bet ir jau visādi triki kā padarīt attēlu asāku, bet ne jau tik pārspīlētā formā.

 

Tā ka, PROBLEM IS RESOLVED - MYTH IS BUSTED !!!

 

Thnx, visim, kas piedalījās! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ne par attēlu ... tai pašā CSI manīju (kādā no pirmajām Lasvegas sērijām) ... tur sērčoja kaut kādu tīkla statistiku un uzrādījās IP adreses iz sērijas 213.11.32.718 ... nē nu varbūt es kaut ko esmu palaidis garām (tagad kaut kad grasījās papildināt IP adreses ar vēl 8 bitiemm, man liekas), bet nu par to 718 IP adreses beigās man nāca smiekli.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tapataas, kaa iniem USA tapusajam filmam prieksa liek 555 - ... lai nezvanitos uz istiem numuriem skatitaji

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...