Jump to content

Mac os uz PC (intel)


Guest nelabais
 Share

Recommended Posts

Noteikti tas jau vairs nav jaunums (cik noprotu, tas bija aktuāli apmēram pirms gada) , bet radās interese pamēģināt pašam, bet pagaidām nav iespējas (drīzumā tāda radīsies).. Bet jautājums, vai kāds to ir mēģinājis (nedomāju variantus, ka to palaiž uz virtuālās mašīnas pearpc).. es domāju to variantu, kas ir aprakstīts zemāk redzamajā linkā, vai arī ar kādu savādāku paņēmienu.

 

install_osx_tiger_on_intel_usb_drives_windows

 

Gribētu dzirdēt viedokļus par šo tēmu, vai ir izdevies, vai nē? kādas problēmas radušās šī proces gaitā?

Link to comment
Share on other sites

Hei, Hei - lēnāk pār tiltu! Power PC mašīnas nemaz negrasās iznīcināt vai pamest novārtā. Tāpēc jau ir Universal Binary mac programmas, kas iet vienlīdz labi uz abiem, nevis Intel Binary. (Ir protams atsevišķi izņēmumi). Intel manuprāt tika izvēlēts portabļiem jo G baigi karst. Un mac pro - tas ir lētāks, nekā PowerMac G5. Tākā Mac kompjūteri vēl dzīvo.

 

P.s. Inteliskie arī rullē - dizains tas pats vecais labais, tikai vairāk iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Nu NC...

 

Iečeko Mac Pro (nav tā nekāda parasta kārba) vai PowerMac G5 quad core ar hi-end video un tt. fīčām. Protams mūsdienu PC aug līdzi mac (vai otrādi), bet atliek pagaidīt - ir tenkas par IBM jaunu G6 procesoru un ka Apple ir izdevīgā situācijā ar tām UB lietām. Var brīvi izvēlēties. Un jemakam nav ne vainas. Ja agrāk Mac bija 4 gadus priekšā citiem... Tagad laikam tas tā nav... Laiki ir mainījušies un citas firmas tiek līdzi... Visiem tagad Intel Core Duo.

Es vēljoprojām esmu par Mac. Intel priekš portabļiem, G priekš nopietna darba. G procesori viskūlākie ever!

Link to comment
Share on other sites

NC

 

Tas tiesa par gaumi.

Bet mac nav noiets etaps. Mac tagad sāk dzīvot! Pacik tas ir uz abām platformām, tas kļūst arvien populārāks. Un Mac OS X vienēr labāk ies uz Mac, nekā uz PC. Mac sāk lēnām, bet neatgrizeniski atkauties no PC frontes, jo Mac tuvina ar OS X un Win vai Linux lietojamības iespējām + mazajiem izmēriem. Piem. mac mini - ideāls mājas dators. Un tādiem manuprāt ir daudz pircēju...

Un neaizmirsīsim par Mac OS X neievainojamību. Tam labi ja reiz gadā parādās aizlāpīts caurums. (jau aizlāpīts) un ar 10.5 Leopard iznākšanu pasaule iespējams pārstās griezties... Aizvien vairāk un vairāk cilvēku interesējas par mac un pāriet uz viņu.

Mac ir labāks serviss arīdzan. (protams ne iekš LV)

Un Mac jūzeri ir atsevišķa šlaka... :)

 

Nav ilgi jāgaida, līdz mac lietotājiem nenāksies gaidīt lai kāda programma/spēle iznāktu uz viņu platformas (pašlaik jau arī izstenībā var negaidīt). Ar laiku PC lietotājiem (tiem kas jūzo Win) būs jāgaida..

 

 

Bet tad jau redzēs - laiks rādīs...

Link to comment
Share on other sites

NC

 

Zinu tādu "Diena".... Dzirdēta izdevniecība :)

Iekš LV ir kā ir ar Mac. Citi nevar atļauties, citi nezin, citiem slinkumiņš, citiem...

Tā tas ir.

Link to comment
Share on other sites

NC

 

Mājas lietotājam mac ir ideāls.

Izdevniecībā protams bez PC arī neiztikt.

 

Pie tā arī paliksim.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Tā arī netika atbildēts galvenais jautājiens šajā topikā - vai un kā var uzlikt MacOS X uz PC. Interesē visai nopietni šī štelle (manā gadījumā uz Core 2 Duo sistēmas).

Link to comment
Share on other sites

laameri...

 

Es saku volga krutaaka par ziguli!!!

 

Man jau likas ka galvenais ir darba rezultāt, un tad tikai OS ar kuras starpniecību tas tiek izdarīts. Man ja godīgi ir bišku pofcig es līdz liepājai aibraucu ar savu sierru vai ar Vecu mersi. Man būtiski ir tikt galamērķī. Neredzu nevienu lietu ar ko darbā Mac būtu pārāks par PC, vai PC pārāks par mac!

Link to comment
Share on other sites

Bet pastāv arī tīri cilvēcīga ziņkāre - kā tad ir ar to MacOS X? Neba jau nu kāds baigi darbosies, bet vienalga interesanti - par ko tā slavē šo OS. Pirkt vai nomāt atsevišķi kādu Mac ir pārāk dārgi un nevajadzīgi šādam mērķim...

Link to comment
Share on other sites

Nevbaru gan atbildēt uz autora jautājumu, bet nu vēlējos pateikt to, ka MAC diemžēl (vai par laimi) arī mani neatstāj vienaldzīgu, un pašlaik viena no karstākajām vēlmēm ir iekrāt naudiņu un paņemt kaut pavecu, bet MAC'u, jo vienkārši tik daudz kas dzirdēts (MAC reklāmas kampaņa ownz) ka burtiski šad tad siekala notek. Un, jāatzīst, ka daudzi MAC lietotāji ir ļoti labi propogandisti - klausoties viņu slavas stāstos par MAC'u tā vien gribās to iemēģināt lai pārliecinātos. :)

Link to comment
Share on other sites

Uhh... tikko atnācu no OS lekcijas. Arī pasniedzējs pieskārās makam.

 

"Nu MAC's jau arī patiesībā karās, tikai lietotājs to nezin, jo tas viss tiek apslēpts un nav kā windowsā kad lec 10 logi ārā ar erroriem"

 

Tas liecina: Jā, vēvleiens viedoklis, kas saka, ka MACaa nav error logu ^^. Bet nu sanāk ka tiek atslēgti/pārrestartēti kautkādi procesi lietotājam nezinot.

Labots - Jencha
Link to comment
Share on other sites

Nu es kaut kur (tagad gan neatceros kur) biju lasījis par to ka cilvēki kaut ko bija mēģinājuši ar to OS X likšanu uz PC. Noteikti Google var palīdzēt šajā jautājumā (ja protams būs pietiekoši daudz laika un atfiltrēt no tām daudzām atbildēm to īsto).

 

Bet problēmas manuprāt var būt pietiekoši, sākot kaut vai ar to ka nederēs jebkuta video un bāzes plate jo OS X strādā tikai ar savietojamiem dzelžiem. Tātad tev būs jāsavāc PC sistēma kas būs maksimāli tuva līdzīgai Mac konfigurācijai. Tad arī nezinu kā būs ar iekšējās hardwares BIOS. Reāls piemērs - iekš iMac 24 ir iekšā MXM Video karte 7300 GT (Mobile PCI Express Module), kāds iegribējis uzlabot šo karti ieliekot MXM 7600 GT ko varēja dabūt tirgū (lētāk ne kā pērkot no Apple), bet diemžēl viņam tas nesanāca jo kā izrādās tās MXM kartes ar kurām tiek komplektēti iMac ir ar speciālu BIOS.

 

ADD:

Re pirmais ko atradu google bija shis te A community of users running Mac OS X on x86 hardware. -

http://www.osx86project.org/

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā visa (mana) interese par makiem uz PC ir saistīta ar to, ka darbā viens kolēģis uzlika tīģeri uz IntelPC laptopa un ... devās atvaļinājumā. Pirms tam gan izmeta pāris intriģējošas frāzes, kas liek man nemierīgi krēslā dīdīties - šausmīgi gribas pamēģināt, taču maku pirkt negribas...

 

nbinc, paldies par linku ;)

Labots - Kunz
Link to comment
Share on other sites

Uhh... tikko atnācu no OS lekcijas. Arī pasniedzējs pieskārās makam.

 

"Nu MAC's jau arī patiesībā karās, tikai lietotājs to nezin, jo tas viss tiek apslēpts un nav kā windowsā kad lec 10 logi ārā ar erroriem"

 

Tas liecina: Jā, vēvleiens viedoklis, kas saka, ka MACaa nav error logu ^^. Bet nu sanāk ka tiek atslēgti/pārrestartēti kautkādi procesi lietotājam nezinot.

 

Nu tur jau arī tas knifs - pārstartējas process (OS modulis) un viss notiekās tālāk (ne jau visu sistēmu vajag pārstartēt).... Es personīgi nebiju manījis uz sava datora kaut kādu diskomfortu ka tur kas pārstartējas, pie tam nevar jau zināt moš ka nekas arī nepārstartējas :)

 

Es atceros ka kadreiz biju testējis BeOs (ja kāds par tādu vēl atceras), tad tur arī bija tā interesanti vērot kā tas startējas un ja pamaini kādus iestādījumus tad OS pārstartē tikai doto moduli un strādā tālāk bez pašas sistēmas (jeb laikam to vajag saukt par kerneli).....

Link to comment
Share on other sites

Nevbaru gan atbildēt uz autora jautājumu, bet nu vēlējos pateikt to, ka MAC diemžēl (vai par laimi) arī mani neatstāj vienaldzīgu, un pašlaik viena no karstākajām vēlmēm ir iekrāt naudiņu un paņemt kaut pavecu, bet MAC'u, jo vienkārši tik daudz kas dzirdēts (MAC reklāmas kampaņa ownz) ka burtiski šad tad siekala notek. Un, jāatzīst, ka daudzi MAC lietotāji ir ļoti labi propogandisti - klausoties viņu slavas stāstos par MAC'u tā vien gribās to iemēģināt lai pārliecinātos. :)

 

Skaties ka nesanaak aptuveni taa - saklausijies cik jaunais C klases mersis ir kruts un paaraaks par visu, un tad nu nopeerc vecu mersi piedevaam no leetajiem (nu tie kas te Jelgavaa simtiem kaa taxi braukaa). Vot tiksi taadaa norakstiitaa taxi mersii un briiniisies ku tas vaagis bezgala suudiigs un nelietojams..

Ir taustiiti tie mac'i (prostaa gala), lai es tadu naudu izgruuztu tikai par vaardu.. nu atvainojiet - nekas tur nebij labaaks par prostu PC (labi interfeiss cmuks ar visaadiem vijeboniem, bet tas nav taas naudas veerts.

 

A kaa tur ir, ja kaut kas nojuuk? var taa vienkaarshi format C: un instalee tik? vai ja kaads dzelzis atsakaas? var vienkaarshi bodee nopirkt un nomainiit, vai izdeviigaak jaunu kaarbu nopirkt? Kaa ar saderiibu cietnjiem, ja ar vienu cietni par maz? Shitas ar man interesee siikaak..

Link to comment
Share on other sites

A kaa tur ir, ja kaut kas nojuuk? var taa vienkaarshi format C: un instalee tik? vai ja kaads dzelzis atsakaas? var vienkaarshi bodee nopirkt un nomainiit, vai izdeviigaak jaunu kaarbu nopirkt? Kaa ar saderiibu cietnjiem, ja ar vienu cietni par maz? Shitas ar man interesee siikaak..

 

- "Format C:" variants eksistē. Paņemam instalācijas diskus (kas iet līdzi visiem Mac'iem) un instalējam visu pa jauno.....

 

- "ja kaads dzelzis atsakaas" tad lielākoties jāiet uz Mac kantori. Bāzes plates ir tikai Mac'iem domātas, Video kartes tā pat (firmware speciāla). Atmiņa un HDD ir tie paši kas iekš PC.

 

- "Kaa ar saderiibu cietnjiem" HDD tādi paši kā PC. Jebkurš SATA ir ieliekams (2.5 portatīvos un MacMini, 3.5 pārējos). Ar portatīviem un Mac Pro ir vieglāk jo nomainīt HDD ir parocīgāk. iMac un MacMini prasās pēc lielākas kvalifikācijas jo ir jāizjauc viss dators (ko diezgan pagrūti izdarīt nezinošam cilvēkam) lai piekļūt pie komponentiem. Toerijā vari uzskat'ti ka iMac un MacMini ir neizjaucami un lietojami "kā ir". Papildināt var tikai RAM un ārējos HDD.

 

- "ja ar vienu cietni par maz". Mac Pro gadījumā analogiski kā ar PC, atveram, ieliekam papildus HDD un viss (var līdz 4 SATA diskiem sabāzt iekšā). iMac un MacMini gadījumā ir divi varianti - vai nu nomainīt iekšējo uz ietilpīgāku HDD (kas ir ķēpīgi) vai arī vienkāršāks variants pieslēgt ārējo USB vai FireWare (otru HDD iekšā nevar ielikt). Pastāv arī variants ar Mac datora pasūtīšanu vajadzīgā konfigurācijā, teiksim iMac ar 500 vai 760 Gb cietni. Bet nu FireWare ir visiem Mac datoriem by default, tā ka FW manuprāt ir izdevīgāks variants. Bet es gan sev izvēlējot NAT disku - http://www.nbinc.lv/data/v0062.htm

 

Ja vēl kas nav skaidrs prasi.

Labots - nbinc
Link to comment
Share on other sites

Shite veel un pat latviski...

http://ogijs.six.lv/arhiivi/2007/01/19/16

 

 

 

Isumaa....

Isteniibaa es arii straadaaju izdevnieciibaa un arii mums ir lloti daudz un dazzaadi Mac. Pats pirmo reizi ar taadu iepazinnos 2000 gadaa, respektiivi bija G3 un Os 9

Torreiz, saliidzinaajumaa ar P3 darbaa ar datorgrafiku Mac bija jaudiigs monstrs. Tiesa Os 9 un Windows 2000 savstarpeejaa saprashanaas bija visai taala.

Kad paraadiijaas P4 un G4 jaudas zinnaa jau bija iestaajusies vienliidziiba. XP un Os X stipri satuvinaaja abu Os savstarpeejo saprashanos.

Bet saliidzinot G5 Dual Core ar Intel D940 intel nedaudz jau iekabina G5 (Ar veco procesoru)

Shobriid ir iepirkts arii 24 collu iMac, kam ir jau Intel Procesors. Pagaidaam ir taada probleema, ka ne visas Os X paredzeetaas programmas straadaa un vinna, jo pirmkaart nevar palikt apakshaa 9 sisteemu, otkaart daudzas uz Intel processora ieksh mac griezzaas emulaacijas rezziimaa....

Shobriid principaa situaacija Mac ar Intel procesoru ir taada pati kaa PC x86 ar Vistu. Jaagaida jaunaa Leopard sisteema, kam buus jau normaals Intel Processora atbalsts....

 

Vispaar savaa muuzzaa esmu iemeegginaajis shaadus Mac; G3, iMac pirmais modelis, E-Mac, (lloti reta paaraadiiba LV), G4, G5 single procesor 1,83 un dual Core 2GHz (neinteliskie)

 

Ok, tas taa iisumaa, sorry, garaak nebija laika, jaastraadaa :shock:

Link to comment
Share on other sites

esmu licis OS X uz PC. un uzlicis. nu izskataas gandriiz kaa originaals, bet straadaa shausmiigi leni ,karas un neatpaziist vairaakus devaisus - skanju,tiiklu cdromu ... :(

nesabojaajiet savu iespaidu par Mac OS X ar kaukaadu kreisu nedataisiitu suu. tad jau lieciet labaak vistu. veel labaak nopeerciet mac un buus viss bumbaas. ;)

par mac'iem ;)

Labots - Unima
Link to comment
Share on other sites

Nu cik es te esmu vaacis ifo par visu to padariishanu, tad cik atceros, lai nebuutu tas leenums kaut kas bija tur jaatrubii tajaa sisteemaa. Pie tam tie instaleeshanas veidi ir baigi daudz patiesiibaa. Otkaart arii katram tur tas rezultaats ir baigi atshkkiriigais, jo svariigs ir katrs dzelzis, cik vinsh atbalsta to sisteemu....

Taa reaali vienaa forumaa bija teikts, ka ja gribi Max aatru Mac os X x86 tad tie dzellzzi tajaa PC tur jaavaac pa gabaliem, balstoties uz info, kas vedojas no citu useru pieredzes instaleejot sho siteemu uz PC....

Link to comment
Share on other sites

pilniigi piekriitu Xeriuss viedoklim. manaa gadiijumaa, iespeejams, ka neveiksmes ceelonis bija arii tas ka liku Mac OS uz portatiivaa DELL precision m70. galiigi garaam. atmetu tam ar roku un peec kaada laika iepirku G4 Powerbook, paexperimenteet. nu un tad arii viss saakaas ... un laimiigi turpinaas! :)

Link to comment
Share on other sites

Xeriuss, noderīgs links, paldies! Būs jāpamēģina. Ja izdosies, vismaz dažas brīvdienas būs miers no sīčiem - kā gribēs pie datora, tā iebarošu pseido Makintošu... vai reālu Linuxu. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Uzraksti kaa gaaja:)

Es arii jau labu laiku taisos shito pameegginaat, bet vienmeer rokas pa iisu, nesanaak laika. Buus prieksh taa pasaakuma jaaiegaadaajaas kaads neliels HD, jo negribas chakareet to uz kura staav XP....

Kautkur maatee googlee lasiiju, ka ne uz visiem maatesdeelliem tas Os X atbalsta SATA HD....

Link to comment
Share on other sites

jaa nesen megjinaju

izmeta kautkaadu erroru, neaceros kadu

velak velreiz pamegjinashu

uraxtishu kas un kaa

Link to comment
Share on other sites

Uzraksti kaa gaaja:)

A nekā negāja... Pa tiešo uzinstalēt neizdevās nevienu no sadabūtajām versijām (10.4.6 - 10.4.8 ), nācās likt caur WMVare un taisīt virtuālo disku. Un arī tad kaut kāds vājprāc gāja vaļā - krašojās, frīzoja (labi, ka varēja uzreiz atslēgt to padarīšanu). Iespējams, dzelžu konfigurācija priekš maka līka (pārlieku moderns dators?), iespējams curvehands.dll. Sākumā domāju, ka WMVare pigorus taisa, taču bez problēmām uzinstalēju gan Xandros Linux, gan Win98... Pamocīšos vēl pāris dienas - ja nekas nesanāks, metīšu mieru. Tā teikt, makam maka dzelži.

Labots - Kunz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

otofoninsha

 

nu nez nez manaas aciis MAC mira jau ar jemaka paraadiishanos ...

ja liidz tam vareeja runaat par maku kaa par hiend dzelzi tad peec jemaka tas nebij nekas vairaak kaa leeta shirpotreba kaarba ar prastaam ideem prastaam video un citu "vieteejaa salikuma" leetumu ...

ok probleemu protams ar draiveriem nebij bet leetie dzelzi tomeer dariija savu - un maks kljuva no tieshaam iespaidiigaam grafiskaam kaarbaam par prastu opisa shirpotrebu ....

tu te tik runaa pedejo reizi lietojis vecu aizvesturisku mac... Neesi sedejis vismaz pie g3 vai g4 un os x tiger lietojis tad nav ko runat tajaa laucijaa kur maz zinasanu.

Link to comment
Share on other sites

1. kārt jāpaskatās vai cpu atbalsta vajadzīgās instrukcijas (tas ir- gana jauns)

Torrentos novelkam tiger-x86.tar.bz2

Kautkādā live linux cd veicam sekojošo:

tar xvjf tiger-x86.tar.bz2

cd tiger-x86

# dd bs=1048576 if=./tiger-x86-flat.img of=/dev/xxx (kur xxx ir hda, sda, vai cits cietais disks, kuru paredzēts nahrenizēt)

Pārstertējamies un bootojamies no tā diska.

MacOSX Tiger nevar singlemodē nomainīt admina paroli, tam vajag Install DVD, tāpēc šajā gadījumā deadmoo parole ir bovinity, ja vajag kautko veidot.

 

To visu sacepu vmwarē, bet tur baigi bremzē, tāpēc pārnesu uz īstu HDD. Manā gadījumā pamatā viss strādāja izņemot (intel HD audio, sounblaster live un 3com tīkla karti)

 

 

Mans subjektīvais vērtējums MacOS Tiger:

- desktop, protams skaists, bet maksāt tādu naudu par dizainu nav vērts- sniedz to pašu - vai pat mazāk, ko citi linux-beryl/xgl un unixveidīgie (tas pats gnome sniedz vairāk desktopa iespēju, ikonas arī sen nozagtas, jebkuru linux var vizuāli piegriezt 1:1),

- apskatoties macos saitā pieejamās aplikācijas pārāk daudz uzrakstu "trial",

+ nedatoristiem vienīgais veids kā izbaudīt "eyecandy unix experience" (tam gan ir vajadzīgs kāposts), jo vidējais lietotājs nav spējīgs linuxa desktopu tā notūningot,

- nekur neredzēju multiple desktop iespēju, bez kuras nav iedomājams normāls darbs, bet gan jau ir, iespējams, ka neredzēju.

 

Secinājums: faktiski, os priekš tiem muzikantiem un dizaineriem, kuri negrib lietot MS Windows, tajā pašā laikā maksājot tikpat vai vairāk. Pārējie var dabūt to pašu bez maksas lietojot jebkuru "customized" linuxu.

 

p.s. mac tuvākajā laikā sev nepirkšu

Link to comment
Share on other sites

RobinHood

Man te tāda neliela problēma ar to MAC'a uzlikšanu.

Process no iebūtošanās līdz tam kad var izvēlēties valodu pie instalācijas man aizņem vairāk par 10min. Bet pats galvenais ir tas ka es nevaru izvēlēties to valodu pie instalācijas, jo gan pele, gan klaviatūra tajā brīdī nestrādā.

 

Mēģināju uz šo (JaS.10.4.8.AMD.Intel.SSE2.SSE3) uz sava ADM 3000+ proča.

Kur varētu būt vaina?

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Taatad uz 3pm veerteejumu atsaucoties:

-desktop var veel vairaak nekaa tu domaa tu zini ja labi no visaam dekstop iespeejaam 2%.

Laikaa veidotu Linux liidziigi Mac OS X,neizskatiisies tieshi taapat kaa iists Mac OS X.

-Aplikaacijas trial?Nu bet protams, bet ir ljooti daudz programmu freeware.Ieksh Mac OS X arii labs tuulis lai pieregjistreetu kaadu softu...;) (nosaukumu nemineeshu (nosodiis mani par zagshanu))

Un ir vairaaki saiti kas katru dienu kaadai programmai dod atlaidi pat liidz -50%...

+nedatoristiem protams ka ir iespeeja baudiit to skaisto un vienreizeejos sisteemu, ne tikai sisteemu, bet datora stabilitaate un mazaaka chakareeshanaas ar probleemaam kas ir ieksh OS X, bet tas ir to veerts...

Atsevishkji sisteema maksaa 84Ls.

-Nekur neredzeeju multiple deksktop: hmmm man nosaukt taas?Buus tev...Aplikaacijas tu laikam ne tur mekleeji vai arii nemaaki atrast to ko gribeeji atrast...

 

Gala nosleegums mans: Mac OS X nav tikai prieksh dizaineriem, muzikjiem,ne kaa arii video redigjetaajie.

Bet Mac OS X ir prieksh visiem, kas veelas izjust neatkariibu, briiviibu un visu to skaisto ar funkcijaam bagaato sisteemu un galvenais veel vienkaarshaak paveicamo sarezhgjiito...(Izklausiities var sarezhgjiiti bet isteniibaa tik vienkaarshi viss ir pasniegts, ka tik pat vienkaarshi var izdariit...).

Link to comment
Share on other sites

 

-Nekur neredzeeju multiple deksktop: hmmm man nosaukt taas?Buus tev...Aplikaacijas tu laikam ne tur mekleeji vai arii nemaaki atrast to ko gribeeji atrast...

 

 

 

"Computer announced Mac OS X v10.5 will ship with native virtual desktop support, to be called "Spaces"":

tā kā varēju nemaz nemeklēt MacOSX Tiger desktop "switching" - "native" nemaz nav tādas fīčas, priekš tā jāliek softs (visticamāk par maksu).

 

P.S. Nettwerk, neuztraucies visu, ko meklēju atradu, gan kur aplikācijas stāv, gan vēl ko citu. Nu neesmu sajūsmā par MacOS- normāla OS, varbūt pat lietotu, bet nesmu gatavs maksāt 2200Ls par notebooku.

 

 

 

Man te tāda neliela problēma ar to MAC'a uzlikšanu.

Process no iebūtošanās līdz tam kad var izvēlēties valodu pie instalācijas man aizņem vairāk par 10min. Bet pats galvenais ir tas ka es nevaru izvēlēties to valodu pie instalācijas, jo gan pele, gan klaviatūra tajā brīdī nestrādā.

 

Mēģināju uz šo (JaS.10.4.8.AMD.Intel.SSE2.SSE3) uz sava ADM 3000+ proča.

Kur varētu būt vaina?

 

Ja tev ir usb pele un klava, pamēģini biosā nomainīt uz "controlled by bios"

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk
(labots)

Nez es kad sen atpakalj mekleeju bija freeware, kaa saucaas neatceros... macupdate.com vai versiontracker.com meklee...

Un otrs ko var gribeet no kaut kaada kreisaa OS X kas ir paartaisiits un sap*sts.Taa ir p0rnograafija ne OS X...

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

RobinHood

Diemžēl, šajā gadījumā, man nav ne usb peles, ne usb klava.

Vai tās ievadierīces kas ir ps2 slotā (vai kā viņu tur sauca) nestrādā uz mac?

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, šajā gadījumā, man nav ne usb peles, ne usb klava.

Vai tās ievadierīces kas ir ps2 slotā (vai kā viņu tur sauca) nestrādā uz mac?

Uz Mac PS2 portu vispāri nav, klava un pele tikai USB, tātad pieļauju domu ka OS'ā nav vispāri PS2 interfeisa atbalsta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dreamland

Uz Mac PS2 portu vispāri nav, klava un pele tikai USB, tātad pieļauju domu ka OS'ā nav vispāri PS2 interfeisa atbalsta.

Topika sākumā bija jautājums par MacOS uz PC. Tādēļ atļaušos atgādināt, ka uz PC PS/2 ir standarts. Un tici vai nē - Pašlaik sēžu OSā un klabinu tiešu uz tādas neizteiksmīgas PS/2 klavieres.

Labi - visu pa plauktiņiem.

Pirmkārt - uz PC var uzlikt MAC OS. Bija deveoperiem domātas kastes, kuru kernelis tika pareizi pielabots un reku - arī man ir savs "Hackintosh", jeb PC ar MacOS 10.4.8.

Otrkārt - Cenas jaudas attiecība - perfekta. Iepērkot pat oficiālo Mac OS (zagt nav labi), mans hackintosh man izmaksāja nepilnus 300Ls - mazāk kā minimac, bet daudz jaudīgāk - dualcore Pentium, 1GB rams, 80HDD, DVD. Veiksmes cēlonis - pareizi piemeklēta mātesplate (ASUS P5LD2-VM). Piedod Apple ;-).

Link to comment
Share on other sites

OffSide

Taa kaa lietoju abas shiis kastes tad varu teikt ka abaas ir gan + un miinusi....

Starpictu runaajot par cenu, tad taas ir lloti liidzigas, nemaksaa tas Mac neko daudz daargaak, kaa jaudiigs, vizuaali sipaatisks ar kvalitatiivaam detallaam salikts PC.... Vienkaarshi Mac neskruuvee savos datoros noname detallas un nav Mac ar leetajiem procesoriem, kaa piem. AMD Sempron....

Bet ja saskruuvee PC ar jaudiigu, modernu un aatru maatesdeeli, labiem RAM, C2D (ne to pashu mazaako), procesoru dzesee ar klusu Zalman, + labs video ar labu dzesi, + kvalitatiivs baroklis un ja to visu ieliek veel vizuaali simpaatiskaa un no fizikas viedoklla ar pareizu gaisa pluusmu korpusaa, tad cena ir taada pat, kaa Mac....

Tas pats arii attiecas uz laptopiem, liidzveertiigs Win laptops (no pieklaajiiga brenda) maksaa tik pat, cik PowerBook...

Un arii piem. HP vai Dell galda PC jaudas zinnaa liidzveertiigs MacPro arii cenas zinnaa ir liidzveertiigs....

Link to comment
Share on other sites

Guest datormachen

lialakoties cilveki ir debili, negausigi un mantkarigi radijumi:

tapec ari latvijaa normalu, sakarigu, lietojamu datoru un sistemu nav un nebus!

Link to comment
Share on other sites

Dreamland

lialakoties cilveki ir debili, negausigi un mantkarigi radijumi:

tapec ari latvijaa normalu, sakarigu, lietojamu datoru un sistemu nav un nebus!

Lielākoties cilvēki kustina ne to rievu. Latvija rakstās ar lielo burtu. Sakarīga, lietojama un normāla sistēma man ir, esmu apmierināts. Āmen!

 

Gribētu dzirdēt viedokļus par šo tēmu, vai ir izdevies, vai nē? kādas problēmas radušās šī proces gaitā?

 

Tātad - ir izdevies un strādāju pinīgi MACOS. Padalīšos ar pieredzi, kas un kā.

 

Pirmkārt, lai uzliktu MacOS 10.4 uz PC, ir nepieciešams pats MacOS 10.4 instalācijas disks. Tīrai sirdsapziņai var pirkt pie Apple tirgotājiem: capital.lv - 84Ls. Tikai, lai uzliktu ir nepieciešami daži labojumi pašam OSX -> atslēgas vārds JaS OSX 10.4.8 AMD Intel SSE2 SSE3 torrentos.

Otrkārt, nepieciešams dators, kas būtu savietojams ar MacOS. Reāli - krāmēt kopā pašam no komponentiem, kam vislabākās atsauksmes dotajā adresē:Komponentu saraksts.

Manā gadījumā tā ir ASUS P5LD2-VM/c mātes plate ar P4 2.76GHz (805), video integrētais Intel950, LAN 1Gbit, skaņa 8 kanāli (cik no tiem strādā zem MAC OS - nezinu, man ir austiņas un mikrofons), 1GB RAM, HDD 80GB. Kasti sadomāju sakrāmēt kopā vienas dienas laikā, pārsvarā iztiekot ar veciem dzelžiem (HDD, DVD utt), jo manam AMD Athlon 64bit 2800+ MacOS izdevās uzstādīt tikai zem VMWares - nežēlīgi bremzēja. Visticamāk, ka neatbilda manām vajadzībām ne mātes plate Albatron K8Ultra-VPro, ne procis, kam bija tikai SSE2. Tā teikt - visu izšķir dzelži. Intelam šoreiz priekšrocība.

Treškārt, nepieciešams kustināt kroku ķermeņa aukšdaļā - visas atbildes uz jautājumiem un pamācības var atrast augstāk dotā adresē. Noderīgas norādes var atrast pie dzelžu saraksta, es izvēlējos ASUS, jo tam bija visjēdzīgākais how to......

Tātad mans Hackintosh

- MB ASUS P5LD2-VM

- CPU Intel 805 P4 D 2,67

- RAM 1GB Goodram DDR2 533

- HDD Samsung IDE 80GB

- DVD Samsung Combo

- LCD 19" ASUS VW192s

- MacOS X 10.4

- NeoOffice

- Citi produkti :p

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Hackintosh njaa diivaini ir tie nosaukumi: Jas - ass...tas taa nu kaa straadaa mac?

kaadas programmas naak tev sisteemaa by default?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...