Jump to content

Self-made CD player - tā nu tas noteik.


Artanis
 Share

Recommended Posts

Sumināti, foruma biedri.

 

A long long time ago, in da galaxy fuc*in far away...

Tad nu tā - sākās viss kā jau pasakās - biju ciemā pie vecāsmātes, protams, atkal aizmirsis paķert PC un garlaikojos. MP3 nosēdies - mūzikas līdz ar to nav.. [:(] Saņēmos, un sapratu ka vajag uz ātru roku sameistarot kādu mūzikas agregātu. And this is how the saga starts... ;)

 

Episode I - The Phantom Sniff

Pārrevidējis veco dzelžu čupu atradu vienu pussprāgušu CD-ROM'u ar audio izeju. Vēl parakājies atradu vecu AT barokli. Sāku štukot iespējamo sistēmu, un apjausma nāca ātri - vajag lai tas viss turētos kopā, un nebūtu garu lieku vadu gabalu, un lai būtu iespraužams normālā kontaktā, ne tikai zemētajos dator-galos...

 

Episode II - Attack of the Clownes

Ātri izārdīju barokli, apgriezu liekos vadus, apmainīju power pievadu ar vadu no vecas galda lapas. Saliku barokli ar CD-ROM'u kopā.. Nepatika. Vajadzēja kautko stipri kompaktāku, un turklāt vēl nolāpītā barokļa rūkoņa pat caur austiņām spieda cauri, nemaz par mazo tumbiņu pārspēšanu nerunājot. :D Aktīvi kustināju smadzenes tālāk (nē, nē, dārgie kolēgas - nesitu es galvu pret sienu, bet domāt pasāku.. :D)

 

Episode III - Revenge of the Spids.. tfu - Siths

Izķidāju barokli, secināju ka korpusu nemaz nevajag, jo pāriešu uz pasīvo dzesi, un 80mm kūleri tad naf*g vajag - nomainīju standarta sīkās ribas pret drusku lielākām, un rezultātā stundu padarbinot secināju ka ar šādu dzesēšanu tam būs būt un pietikt.. :D Tag tik vajadzēja to visu dabūt kopā un smukākā paskatā..

 

Episode IV - Return of Jetij.. Jedij.. JEDI.

Atradu plauktā vecu kastīti, kurā, ja nemaldos, savulaik atradās ādas maks. Tajā tad ātri ietūcīju jauniegūto barokļa shēmu, pa maziem caurumiņiem aizmugurē izbakstīju vadus, un sānos tapa pāris caurumiņu pa kuriem vējam būs pūst uz ribām un rūpēties lai mūzikas pavadījumā ugunsdejas nesākas. Nu tik sastiprināt jauniegūto barošanas un dzīvības avotu ar strāvas rijēju (lasi - pleijeri) vajadzēja...

 

Episode V - Power Supply (a.k.a. Empire) strikes back.

Doma sākumā bija līmēt visu to pasākumu kopā, bet secināju ka nebūs vajadzīgā izturība, tapēc izlīdzējos ar plato tehnisko skoču.

Un tad nu pēkšņi klausot savu nupat tapušo garadarbu sapratu, ka kautkā trūkst - PULTS! Ātri parakājies dzelžos atradu vienu vecu IDE kabeli un pāris podziņas, ko savulaik biju izlodējis no kautkāda tur agregāta. Ātri to visu salodējot kopā un pielīmējot pie pamatnes un apvelkot ar mīkstu porolonu mēs ieguvām...pulti ar 2m garu vadu. Sāga tuvojās noslēgumam..

 

Episode VI - emm..ermm.. Eh, WHO DA HELL REMEMBER?!!

Dārts Veiders izvilka savu sarkano gaismas nūju no biksēm..nē, pardon - no apmetņa.. Viņš graciozi panācās pretī savam ārlaulības pacanam Djūkam..Nē, bļ*, Lūkam. Eh, nu pofig kam viņš tur panācās pretī, bet rezultāts ir tāds ka beidzot man ir pleijeris ar distances control, ko uzmeistaroju 1/2 h.

 

Ekskluzīvus uzņēmumus no kaujaslauka varat apskatīt zemāk (attēli ir klikšķināmi). ;)

 

1147951817.jpg 1147951819.jpg 1147951814.jpg 1147951816.jpg 1147952236.jpg 1147952237.jpg

Link to comment
Share on other sites

... But the man kind will survive...

Mkey =] ciešams aparāts bezizejas situācijās.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
ciešams aparāts bezizejas situācijās.
Vispār šitas varētu būt katra melomāna "Glābšanas Avārijas Komplektā".. :D

 

Visērtākā, vismaz manuprāt, ir pults ar <, >, ||, |>, un stop, kā arī skaļuma regulēšanu. Nav pat savs kuslais dibens jāceļ lai dziesmas tītu turp atpakaļ. :D

Link to comment
Share on other sites

Štrunts par to ierīci, bet veids, kā tiek pastāstīts :D

Vairāk tādus autorus.

Link to comment
Share on other sites

hecs385

nodaljas apraxti ieper!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: bet labs darbs kas padarbs!

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Jetij, sorry no visas sirds - es pat pats nepiefiksēju:

Episode IV - Return of Jetij.. Jedij.. JEDI.
Nudien sorr!! :D

 

P.S. vai kādam ir vēlme dzirdēt (lasīt) kā es uzražoju pārējo Makgaiver-tipa elektroniku mājās?.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

P.S. vai kādam ir vēlme dzirdēt (lasīt) kā es uzražoju pārējo Makgaiver-tipa elektroniku mājās?.. :wink:

Ja iepriekšējā raksta stilā- uz priekšu :D

Link to comment
Share on other sites

labs apraksts, patiikams topic :) viens no nedaudzajiem, kas kaut ko speej pats saveidod lietojot rokas un galvu

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Malacis un arī aprakstam nav nekāda vaina. Tas nav nekas, ka ideja nav nekāda jaunā (kas šajā pasaulē ir jauns?). Galvenais iziet no situācijas ar minimāliem izdevumiem. Malcis, ka publicēji. Savi darbi jārāda arī citiem, lai tiem arī būtu kāda ierosme kaut ko tādu vai citādu uztaisīt. Par sevi. Es ar tādu kombināciju paspēlējos kādu laiciņu, bet apnika. Tikai man bija CD-ROM ar divām podziņām labajā pusē. No AT barokļa izvācu tikai liekos vadus. Izejā vecās datora tummbas ar iekšējo stiprekli.

Link to comment
Share on other sites

Skaisti! :)

 

Paklau - a pults bildi arii varbuut kaadu vareetu ielikt? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Pašlaik ir tikai viena sliktas kvalitātes (izvilku no vienas no augšā redzētajām bildēm maliņas), bet šovakar laukos uzbildēšu riktīgāk! ;)

 

1148859319.jpg

 

Starp citu - kā jau augšā postā minēju, pults ir mīksta, un tai, lai gan vizuāli ir viena poga, patiesībā ir 4 - arī pults vidus un abi apaksējie stūrīši ir pogas (pa vidu zem zeltītās pogas ir Stop/back, bet stūrīši ir skaļāk/klusāk podziņas).

 

Kā redzat, tam CD-Pleijerim arī IrDA actiņa ir, tikai tad derētu arī piemeklēt kodus jamajai.. :? Bet tas tik laika jautājums. :)

Link to comment
Share on other sites

Uff... niknais pleijeris! Shitaadu es veel nebiju redzeejis! Naz, taadus veel razjo? :p Savulaik jau taisiija arii CDROM - changerus, bet tie taa arii pazuda.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
Naz, taadus veel razjo? :p
DIemžēl nē. Esmu izmaklējies malu malās, bet nava. Tapēc arī vairākos topic'os jau esmu vairākkārt jautājis par jamajiem, bet, diemžēl - retums. :(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vari pastaastiit kaadaa veidaa pieliki to pulti.

Tipa kuraa vietaa tos vadus liki klaat e.t.c..... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Codeman - kā jau apakšējā bildē var redzēt (kvalitāte gan nožēlojama - telefona foto, tiklīdz būs iespēja, noteikti uzbildēšu ar ko labāku), pievadi uz pulti ir pielodēti pie attiecīgo pogu kontaktiem shēmas apakšpusē, kā rezultātā funkcionalitāte saglabājas gan panelim, gan pultij.

 

1147952236.jpg

 

Starp citu - vistuvākajā laikā šis arī tiks papildināts ar iebūvētu FM radio pēc tautas vēlēšanās. :D

Link to comment
Share on other sites

Šekur kabatas variants.Uz LiOn aĶiem no dell portatīvā

img_6545.jpg

Iet no jebkura barošanas robežās 9-18V@1.5A

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jā, šitas labs, Artani, vēl klausies mūziku ar šito?

Vispār varētu tādu mēģināt uztaisīt :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jā, šitas labs, Artani, vēl klausies mūziku ar šito?

Vispār varētu tādu mēģināt uztaisīt :wink:

es ar tieshi domaaju,ka vajadzeetu pameegjinaat, bet CD Roomu vieniigo,kas bija palicis vakar izaardiiju deelj tiem magneetiem,un baroklis ar man nav! :???:

Link to comment
Share on other sites

Man ar pašlaik nav cd-rom, bet drīz noteikti dabūšu kādu.

Vienreiz, kad man bija nojūdzies vecajam kompim cd-roms, aiznesu uz vienu servisu, saka lai atnāku rīt vai parīt, aizgāju, viņi teica, ka to vairs nevar glābt, bija tipa viņam tāda problēma, ka bija pasācis diskus nelasīt, 1 reizi no 20 moš nolasīja. Ta viņi man pateica, ka to nevar salabot un ieliks citu, nu tad ielika nākamajā dienā jau, bet veco maitas paturēja sev, būtu man tagad cd-roms, moš kautko varētu paklausīties vai vismaz magnētus savākt :evil:

Link to comment
Share on other sites

terminator

labs darbinjsh Artaini :-D

 

man ar shitaads cd roms meetaajas, tik ar visu origjinaalo pulti, buus k-kas jaasameistaro...

 

zheel ka tam cd-romam nevar atrast nekaadus driverus vai pluginus, jo taa pults ir lietojama ne tikai cd-romam, bet arii citaam progaam.... :-D

Link to comment
Share on other sites

Tikai zheel, ka taa izdariit var tikai ar CD ROM'iem, kuriem ir priekshaa austinjuizeja, jo meegjinaaju ar parastu CD ROM'u, kuram aizmuguree pie audio izejas meegjinaaju klaat sleegties, nekas neskaneeja...

Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par labajiem vārdiem. Prieks ka jums prieks. :)

 

Terminator - tu joko?! Tev točna ir ar visu pulti? :o Klau - nav vēlēšanās viņu pa draudzīgām cenām notirgot?

 

Krelin - tā ir LineOut izeja - pie tās tu austiņas nedabūsi.

Link to comment
Share on other sites

terminator

jaa ir man taa pults, vareetu iemest bildi kad bachas uzlaadeesies ziepjtraukam...

 

vinja taada maza un plakana...

 

par paardoshanu veel domaaju jo ir veel ceriiba ka atradiishu taa cd-roma softu ar kura paliidziibu taa pults vareetu kontroleet kaadu citu softu.....

Link to comment
Share on other sites

Man tāda smieklīga ideja izdomājās :mrgreen: Varētu paņemt DVD-Romu pieslēgt kādu mazu lcd, austiņas un skatīties :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šito es jau praktizēju tālajā 2000.g., kad CD bij vēl liela ekstra.

 

Ir daudz modeenāks variants. Žēl ka man nav ko nodemonstrēt (ir tikai shēmas ar vadu kalnu ), jo tas cilvēks, kas to taisīja nav vairs starp mums. Ideja bija sekojoša. Pie IDE kabeļa pievienota shēma, kas satāvēja no procesora, nelielas atmiņas, LCD displeja un klaviatūras no podziņām. Protams LPT ievads, lai pārprogrammētu procesoru (asamblera proga). Bez tam bij vēl pribambass ar EEPROMu un puksteņa kontrolieri kas darbojās kā modinātājs. Tagad lai man ko tādu izgudrotu rokām jābūt īpaši taisnām.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest drunk_lizard

mleeeee

taa daksja bija paskreejusi man garaam.....

autoram rublis par atjautiibu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...