Jump to content

Power of ZOOM


Instigater
 Share

Recommended Posts

Instigater
Uztaisi kādu mēness uzņēmumu.

 

Meegjinaat jau var un tik tieshaam pasham arii gribeetos, bet domaaju, ka nekas labs nesanaaks, jo:

1. skatu truba ar foto nav salaagoti,

2. foto un skatu truba nav cieshi sastiprinaami (nav man vajadziigaa adapera un shaubos vai vispaar taads eksistee),

3. buus vajadziiga liela ekspoziicija, kas novediis pie izsmeereetas bildes, jo pat skatoties ar aci trubaa uz statiiva shamaa tricinaas. A foto manaas rokaas triic veel par kaartu vairaak,

4. jaagaida piemeerots laiks un meenesfaaze.

Link to comment
Share on other sites

Meegjinaat jau var un tik tieshaam pasham arii gribeetos, bet domaaju, ka nekas labs nesanaaks, jo:

1. skatu truba ar foto nav salaagoti,

2. foto un skatu truba nav cieshi sastiprinaami (nav man vajadziigaa adapera un shaubos vai vispaar taads eksistee),

3. buus vajadziiga liela ekspoziicija, kas novediis pie izsmeereetas bildes, jo pat skatoties ar aci trubaa uz statiiva shamaa tricinaas. A foto manaas rokaas triic veel par kaartu vairaak,

4. jaagaida piemeerots laiks un meenesfaaze.

 

Es pirms pāris dienām paprovēju uztaisīt mēness uzņēmumu tā, lai visi pleķi būtu redzami.

Parametri: ISO 800, D=5.6, E=1/500.

 

Tev vajadzētu tikt galā ar līdzīgiem parametriem. Mēness ir vienīgais gaismas avots debesīs. Viņa attēlu arī cenšamies fotografēt. Manā gadījumā mēness gaisma būs redzama nelielā kadra daļā, bet Tavā gadījumā aizņems visu kadru. Kā vienā, tā otrā gadījumā caur objektīvu plūstošās gaismas daudzums ir nemainīgs.

 

Šī iemesla dēļ iesaku neizmantot automātisko ekspozīcijas noteikšanu, kas tiešām piedāvās vairākas sekundes, bet uzreiz sākt ar 1/100 un pamazām samazināt.

 

~~~~~~~~~~~~~~~

Nekas tur īpaši nav jāsalāgo. Ja acs var nofokusēties, tad arī fotoaparāts varēs.

Ok, ja māc aizdomas, ka savienojumam jābūt hermētiskam [tumšā naktī(!)], tad var paņemt skoču un apmest pāris cilpas.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Nu maneejais aparaats taads pashvaks - A95. Shameejam max ISO ir 400, kas noved pie diezgan liela trokshnju daudzuma, ikdienaa ar ISO 50 bildeeju, parasti manuaalajos rezjiimos, uz automaatu paareju pasaakumos peec paaris aluzz, jo maneejais homo sapiens automaats saak gljuchiit. :roll:

Ekspoziiciju arii max 15sec var uzlikt, pie taadas ekspoziicijas un palielinaajuma skatu trubas jau vareetu paraadiities shviikas no zvaigzneem deelj zemeslodes grieshanaas efekta. Bet uz doto kontrukciju nevaru taadu, taapat kaa nevaru piemonteet to foto ar skochu, nav jau kur vinju taa pietiit. Skatu trubai ir 8cm objektiivs un monoklja gals no padomjlaikiem, attieciig pie actinjas neko smagu nepieskochees.

Link to comment
Share on other sites

ISO 200 vai 400 būs labi. No krāsaina mēness īpašas jēgas nav - tātad būs jāpataisa melnbalts.

 

Ar ekspozīciju 1/100 tiksi cauri. Es iesaku sākumu fotografēt bez tā verķa, kamēr atrasta optimālā ekspozīcija (bildē ir izšķirami mēness plankumi). Kad tas ir atrasts, ar tiem pašiem parametriem var fotografēt caur verķi.

 

Kas var piespiest palielināt ekspozīcju:

1) gaismas zudumi skatu "trubā"

2) kadrā neietilps viss mēness bet tikai tā daļa. Gaismas daudzumam vajadzētu samazināties proporcionāli laukumam. Tātad, ja redzama būs puse mēness, tad ekspozīcija jāpalielina divas reizes.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Kaa to panaraamu taisiji?

hehe

interesanta lieta.. buus mana r jaapaprovee kaadu liidziigu uztaisiit..

Ar statiivu focheeji?

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Bez statiiva, bez zoom, vasaraa labaa laikaa domaaju tajaa objektaa atgriezties un tad jau ar statiivu, liimenjraadi un normaalu zoom to pasaakumu izveikt, tad gan panormaama buutu laba. Shitamajai var redzeet stikjeeshanas vietas, arii laika apstaaklji pashvaki bij, vai driizaak sakot, mana pieredze un vajadziigo settingu samekleeshana.

Link to comment
Share on other sites

hmz.. bez statiiva.. un shitaa.. es domaat ka ir gana ok :)

Protams kad panjem uz pilna izmeera var redzeet salaiduma vietas...

tachu es domaat ja atiistiitu focheni... iespejams ka nekas nebuutu redzams.

No cik bildeem tu liimeeji kopaa to panoraamu?

Baac.. dikti gribas pasham kautko taadu uztaisiit.. jaaaizlien un bodi pakalj alinjam un jaapaprovee briiviibenes panoraamu uztaisiit :>

Ar ko liimeeji bildes? Ar PS?

Link to comment
Share on other sites

Gints:

Canonam (vismaz manam(Canon A75)(un atceros ka tev ar bija canons, tik krutaaks :) )) ir taada opcija ka var panoraamu focheet, un otrkaart taas bildes var saliimeet ar canonam liidzi naakosho softu.. tieshi kaa sauca to softu neatceros..

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Kuuminj, tieshi taa, aparaatam ir Panoraamas mode, tas manaami paliidz bilzju malinjas salaist kopaa bildeem, kad tas ir izveikts, tad photostich jau no taam bildeem veido vienu veselu. Uz tik platu ~180 graadi panoraamu aptuveni puse augstuma aizgaaja zudumaa deelj pareiza izliekuma un citaam fiichaam, ko tas photostich izveic, lai kaut cik dabiigi izskatiitos.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Taaks, skatos, shovakar buus labs laiks, kaads nezin, kaa ar meeness lekshanas/rieteeshanas laikiem un faazeem notiekaas shonakt?

Man te raadaas ir izveeles iespeejas shovakar:

1) ar meichu kopaa vannaa meerceeties

2) linux atdziivinaat, lai datus noceltu un peec tam taa vietaa FreeBSD likt

3) dzert aluzz

4) iziet aaraa svaigaa gaisaa pabildeet debesu objektus

 

Juusu ieteikumi var iespaidot manas domas par labu kaadam no variantiem.

Link to comment
Share on other sites

Es ar pameegjinaaju, bet focheets ir caur binokli. Kvalitaate protams nekaada, jo pirmkaart caur logu taisiita bilde, otrkaart bez statiiva. Aparaats ir canon a95.

 

Zooms nav

1633.jpg

 

Zoom 3x

16334.jpg

 

Zoom daudz reizes :lol:

16335.jpg

Link to comment
Share on other sites

wow! ar A95 +... - tas ir wow :shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...