Izrādās, ka pieprasīti speciālisti kas prot runāt ar MI
https://jauns.lv/raksts/zinas/637233-specialists-tuvakajos-gados-profesiju-latvija-naksies-mainit-daudziem
Lombardam ir jājautā par mantas izcelsmi. Ja kā šajā gadījumā atklāti pasaka, ka jā, manta ir iegūta noziedzīgi, tad lombards to paņemot ies kā līdzdalībnieks noziegumā. Lombardam to vajag?
Ja par tēmu, tad personīgajam čatam, no tiem, kas ir bezmaksas, pagaidām vislabākie rezultāti programmēšanā ir sanākuši ar Qwen2.5 Coder 14B Instruct Q4 (8.37GB) bezmaksas modeli. Pat ja paprasa tādu eksotiku, kā BCX Basic. Tikai ar manu portatīvo ātrāk ir Webā pajautāt MS Copilot-am. Rezultāti ir līdzīgi.
Jāpamēģina pitona modelis:
forshi, kaa juus barinjaa viens otram uzsitiet pa plecinju Juri, nu tu kljusti profesionaalis tajaa kantorii
es pierijos, zuda veelme [shobriid] nolaisties liidz liimenim. Juus mani toch ar pieredzi sakausiet
Cienījamais DM101, tas ar ko te visu laiku diskutē ir tikai dažu foruma biedru avatari izveidoti ar MI palīdzību. Tikmēr viņi melnās miesās programmē. Vislabāk izveido savējo, lai tad MI diskutē pats ar sevi.
Bail jau teikt, ka visu mašīnu mašīnas projektēšanai un ražošanā arī tiek izmantots AI. Secinājums - BMW grupā strādā tikai lohi un pērk arī tikai lohi, jo AI pieskāries.
Tīri mans viedoklis - uz profesionālo sportu ir stipri vairāk nospļauties nekā uz to, kas notiek skolās (kaut arī ASV). Bet domāju, ka viss vēl priekšā.
Neesmu iedziļinājies, bet varētu būt, ka iekļautās 150kg ugunsdzēsējas izteikumi, ka cilvēki paši vainīgi, ka sēž mājā kura deg, komplektā ar iekļāvīgo ugunsdzēsēju vispārējo veiktspēju Kalifornijas ķibelē nenāca par labu šīs nodaļas popularitātei.
*skolās.
The House voted on Tuesday to pass a GOP-led bill that would ban transgender athletes from women’s and girls’ sports at federally funded schools and educational institutions.
https://edition.cnn.com/2025/01/14/politics/house-vote-ban-transgender-athletes-womens-sports/index.html
Šķiet, tas neietekmē profesionālo sportu.
Nu redzi, manā darbā pār līniju nez cik km nolido drons, sabildē, pec tam AI pāriet pāri bildēm un pasaka, kur ir defekti.
Darbiniekiem nav jākāpj augšā, nav jābrien pa purviem un brikšņiem, lai to visu apskatītu. Nezinu kurš ir idiots, tas kurš ies un bridīs, vai tas kurš no ērtas vietas vadīs dronu.
AI code review īstenībā ietaupa ļoti daudz komandas laika. Izķer sīkumus par ko parasti var nedēļām strīdēties.
Parasti kāds uztaisa kādu requestu, kā likums tur būs kāds sīkums - tad nav koda stils ievērots, tad kautko var izdarīt mazliet optimālāk utt.
Tad nu tas patērē paša autora laiku un revieweru, pa 5 iterācijām atgriezties pie tā paša review.
Bet tā, kamēr netiek cauri pirmajam šķērslim - AI review, tikmēr netiek tērēts citu laiks.
Plus AI pa lielam ir neitrāls, izslēdz cilvēcisko faktoru, kad vienam varbūt parasti piesienas par kautko, bet citu kods tiek cauri bez īpašas piekasīšanās.
Nu jau te iet pa riņķi nedaudz, tur kautkāda sarežģīta divriteņa izgudrošana par jaunu.
kodera īstais tests notiek samērā bieži pie "pull request", kad kods ticis dzīts cauri visādiem static code analysis, stressa testi, regression test utt... ir jau arī AI code review. Un tipiski kāds senior dev/devi beigās to visu pārskata un apstiprina. Un ja copypastē visu no AI diezvai tiks cauri visem tiem manis pieminētajiem filtriem, tāpat jau jāsaprot, kas tur notiek.