-
Tēmu lasa 0 biedri
- No registered users viewing this page.
-
Kas ir tiešsaistē 11 biedri, 0 Anonīmi, 3044 viesi (Skatīt pilnu sarakstu)
- Lietotajs93
- e = d
- Gestapo
- Imbaworld
- Igors83
- Daiļais
- Dils
- imiss
- Dundurs
- uldise
- TOoMoOT
-
Biedru statistika
28076
Kopā biedri5180
Bieži tiešsaistēNewest Member
Patv
Pievienojies
-
Jaunākie Ieraksti
-
Par šo nepadomāju. Ja, budžetā kā reiz lieka naudiņa noderētu stratēģisko Railbaltica un AirBaltic projektu finansēšanai. -
Palika mantojums ko sadalīja uz visiem it kā godīgi, tik cik kurš bija ieguldījis. Tas ka liela daļa notrallināja par 50sant, jeb kandžas pudeli jau pašu atbildība, tāda bija tobrīd to tirgus cena. Kā tad bija pareizi sadalīt šo mantojumu, lai visi būtu apmierināti? Tur taču rakstīts 28 lati, kāpēc atdevi par 0.50?
-
Ja būtu pārliecība, ka līdz pensijai vai tālu aiz tās neizvilkšu, tad gan izgrābtu. Mans paziņa, īsts Latvijas patriots, nomira drīz pēc pensijas ar krabi. Toreiz vēl nebijā otrā līmeņa civiltiesiskā opcija.
-
Pensiju 2. līmeņa uzkrājumi ir jāiegulda pareizi - iegādājoties Krievijas armijas apgādes uzņēmumu emitētās akcijas, jo šobrīd Krievijas armijai ir grūtības ar materiālās bāzes nodrošināšanu. Turklāt, ja Krievijas armija uzvarēs, tādi sīkumi kā vecuma pensija nevienu vairs neinteresēs. -
Tas būtu izņemt 7% iemaksas no 1.līmenī, respektīvi samazināt esošo dzīves līmeni tiem kas ir šobrīd pensijā. Nobrucināt sistēmu jau tagad pa faktu, nevis nākotnes prognozē
-
Vismaz pieklājības pēc. Tak labs cilvēks... iekļaujošs, tolerants un empātisks... -
Lietotu sūdu pirkšana inflāciju augšā nedzīs. Zobu labošana Turcijā arī nē. Tā pat "viss iekļauts" siltajās zemēs - nē. Cik tad būs to, kuri ir ar zelta rokām, izgrābs to piķi un ieguldīs būvmateriālos? Vai ta Igaunijā un Lietuvā inflācija palecās? Neesmu kursā, slinkums meklēt. P.s. es savu 2 līmeni ārā raut negrasos.
-
Ko tur kost? Tas jau bij skaidrs pirms mēneša (kad tika izsludinātas pārvēlēšanas), ka tas ir paredzmais rezultāts. -
Andri, kodīsi šodien? Stārmers aizgājis...😪... Nu, diemžēl nepavisam 🤣 -
Reāli jau nevis vajag atļaut izņemt, bet palielināt minimālo obligāto iemaksu vismaz līdz 10%. Gudrāki prāti ir izrēķinājuši ka lai vismaz plus/mīnus nodrošinātu līdzvērtīgu dzīves līmeni, tad minimālais ko var iemaksāt ir 12%. Tagad tie ir 5%. -
Es Tev piekrītu. Pilnīgi. Bet tas nenozīmē, ka es palieku pie sava šinī ziņā - neticu, ka iemesls ir rūpe par cilvēku vecumdienām. Nu neticu. Par sertifikātiem es toreiz biju vienkārši nesaprašanā - nu kā var dzīt tādu kuiņu. Tāpat kā par privatizāciju Naglā vadībā. Bet ... šakotnējā kapitāla uzkrāšana . Nezinu. Iespējams, es jau defaultā pierakstu ierēdniecībai - jā, tieši ierēdniecībai nevis ministriem un tamlīdzīgiem sīkumiem iedzimtu zaglīgumu. -
Kāds tad izskaidrojums? Izmaksājot minimālais vismaz puse šī uzkrājuma tūlītēji nonāktu budžetā.
-
Bet vaitad nu tagad tā nauda nav investēta? Un pat nav iespēja izvēlēties pašam kur investēt? -
Nē, augot apgrozījumam drīzāk Rimi samazinās savu maržu, jo to darīs Maxima. Vai otrādi. Tirgus un preču piedāvājums ir daudz lielāks, nekā šis uzkrājums, pie kam tas ir fiksēts un jāizmanto izdevība ātri. Ātri jāizpārdod esošie krājumi un jāpērk jauni, dēļ apgrozījuma tie arī kļuvuši lētāki.
-
Leiši saka, ka tā nebija laba doma ļaut izņemt, igauņi arī. Nu čista mums vajag uz sevi to pārbaudīt. Es nedzīvoju ilūzijās par tautas vareno pragmatismu, liela daļa to vnk nodzers un izmīzīs pie mājas stūra, vēl daļa aifonus un vecas bmw lamatas sapirksies, dzīs uz augšu inflāciju un uzlabos jau tā "labos" dzeršanas, miršanas, slimību rādītājus un vēl pēc tam, kad sasniegs pensijas vecumu, visi un viss būs slikti, vainīga, protams, būs valsts, Vaira, Evika un kas tik vēl ne. Noteikti būtu daļa, kas to piķi investētu, bet nu maz. Nu nevajag mums to, diemžēl, mēs nemākam rīkoties pat ar savu naudu. Ja netici, patin filmu atpakaļ uz sertifikātu laiku, tur arī labas dzīres mēra laikā bija. -
Latvijā tak ir nabagākie pensionāri Eiropā. Atļaus izņemt piķi, tad notrieks visu naudu uz iPhoniem (kā lietuvieši) un varēs raudāt atkal ka naudas nav. Ņemot vērā kā pēc 20 gadiem valsts pensijas vienkārši kā tādas nebūs, tad nu būs interesanti. https://www.euronews.com/business/2026/06/14/retirement-wealth-across-europe-which-countries-have-the-wealthiest-over-65s Nenu ja spēj domāt tikai 3 dienas uz priekšu, tad jau nav tā sliktākā doma 😂 -
Nu būs īslaicīga inflācija, un? Nekas traks. -
Ja tagad tauta izņems to piķi, kas otrajā līmeni un sāks tērēt, tak cenas būs traki augšā. Palūrēju, man tur 80k. -
Nezinu. Bet tiešām nedomāju, ka tā ir rūpe par cilvēku vecumdienām. -
Tas izskaidrotu Latvijas politiku, maksimāli aizņemties un uzreiz iztērēt, prasmi aizņemšanos pārvērst kā panākumu un iztērēšanu par investēšanu. Ir piemēri kas tā dara, tātad tā vajag Bet tad kāpēc neļauj iztērēt uzkrājošo pensiju līmeni, ja izbauda mirkli, tad taču jāizbauda būtu arī šo uz maksimumu?
-
-
Foruma statistika
-
Kopā tēmu102k
-
Kopā ierakstu1.5m
-
