Jump to content
  • Tēmu lasa   0 biedri

    • No registered users viewing this page.
  • Kas ir tiešsaistē   2 biedri, 0 Anonīmi, 103 viesi (Skatīt pilnu sarakstu)

    • Tuubijs
    • AlCohol
  • Biedru statistika

    26243
    Kopā biedri
    5180
    Bieži tiešsaistē
    Dobermanis
    Newest Member
    Dobermanis
    Pievienojies
  • Jaunākie Ieraksti

    • AndrisBB
      Nu parekini kautvai cik ir īre, ja pie manis vidējā mājas cena ir 411k eirikos. Elektrība noteikti ir 3x dārgāka. Nu un tā pa lielam arī viss pārējais. Lietotas mašīnas, tas gan ir mazliet lētākas ,🤣 Bet apdrošināšana 3x dārgāka. Šogad man pieaugusi līdz 640 gada, kas vēl lēti salīdzinot ar citiem.
    • Edis7
      LV ir lētas mājokļu izmaksas? Piem. īpašuma nod. ,energoresursu cenas šeit? Man nav saprotams,piem kādēļ EE dīzeļdegviela viņiem CircleK maksā 1,5eur/L ,tai pat laikā mums 1,6eur/L.? Par citkultūrām. Tā ir bumba ar laika degli, kura vēl liks par sevi manīt!
    • Edis7
      Mums pēc definīcijas nav ne slikti ne labi, jeb saprotamāk- LV bankas sen kā nepastāv. Šis sektors jau labu laiku pieder Skandināviem un viņi diktē kreditēšanu šeit,kura būtiski atšķiras šeit un viņu valstīs. Šobrīd viss Ok strādā-ir aitas un ir cirpēji.  
    • AndrisBB
      Strādā, tikai % likme nav īpaši tuva, kautkāda 1.6 - 2% starpība. Konkurence nav pietiekoši liela. 
    • versatile
    • AndrisBB
      Es jau nerunāju par 'marinēšanu' kontā, bet konkrētu depozītu, kur tev maksā kautkādu %, nosauksim to pieņemsim par krājkontu. Kur tu liec to, ko taisijies pārmaksāt, par to saņem %. Ja % ko tu saņem no krājkonta ir līdzīgs, tam ko maksā par hipotēku, tad jēga pārmaksāt nav liela. Tad jau labāk, lai tā nauda ir kontā un ir kautkāda fleksibilitāte. Sliktākajā gadījumā tu jebkurā brīdī vari novirzīt viņu hipotēkai.   Pieņemsim man tagad hipotēka ir 3.8% gadā fiksēta vēl uz 4 gadiem. Bankas tagad dod 4 - 5% depozītiem. Pārmaksāt hipotēku nav izdevīgi.    
    • binary
      Kad bija jāapdomā kredīta ņemšanu, es kaut ko rēķināju un, šķiet, garāks kredīta termiņš ar "brīvprātīgiem papildus maksājumiem" šķita pat ļoti OK variants. Tie daži procentos "pārmaksātie" tūkstoši sanāk pāris simti gadā, sava veida apdrošināšana - ja ir lieki līdzekļi, tad novirzi kredītam, ja nav, tad mazāk raižu ikdienā. KASKO priekš auto jau arī var nepirkt, bet tomēr tie daži simti gadā dod kaut kādu sirdsmieru.   Teiksim, kredīts uz 200k. Uz 15 gadiem ikmēneša maksājums ir 1635, uz 25 gadiem - 1229, kopējā samaksātā summa attiecīgi 295k un 370k. Atšķirība it kā paliela.   Ja ņem uz 25 gadiem, tad uz ikmēneša maksājumu rēķina sanāk "ietaupīt" 4872 gadā (1635x12 - 1229x12). Ja reizi gadā šo summu tomēr brīvprātīgi novirza kredīta pamatsummas dzēšanai, tad beigās sanāk tikai daži papildus maksājumi (t.i., sanāk nomaksāt gandrīz tajos pašos 15 gados) un tiek samaksāti kādi 3k pa virsu procentos, salīdzinot ar kredītu uz 15 gadiem.   Savukārt ja to naudu "marinē" (vienkārši tur kontā, pieņemot, ka cilvēks neprot tos stock marketus) un tik pēc 15 gadiem novirza kredītam, tad tur vēl 3 gadus sanāk maksāt (kopā 18 gadus), kopumā procentos pārmaksājot kādus 40k, salīdzinot ar 15 gadu variantu.   Jebšu man te kaut kas ne tā sarēķināts?   Kas attiecas uz "pārmaksāto banka atpakaļ nedos, ja pēkšņi ievajagas" - dos, bet paprasīs par to procentus (kredītkarte, kredītlīnija, patēriņa kredīts utt). Bet nu neviens tak neliek atstāt kontus tukšus.
    • Jurkins
      Tu redzēji ko tie nedzīvnieki atstāj aiz sevis, kad bija tā "sīrijas bēgļu krīze"? Viņi ir sūdaini kopš dzimšanas un tādi arī paliks vienmēr.
    • Jurkins
      Man patīk!👍   Eiropas "starptautiskā tiesa" ar saviem puspērtiķu tiesnešiem varēs iet apstāstīties. Es ticu, ka saprāts uzvarēs tolerastiju.
    • jacobs
      Krieviņi jau YT arī ar visu šo ņemās.Ali arī piemēram šie varianti: https://vi.aliexpress.com/item/4000042168855.html  https://vi.aliexpress.com/item/32893751580.html Man jau tomēr dzīvē vairāk, ražošanā 3f. un pat sev mājās elektroniskais spiediena relejs no akvedukta ar 60l  ''bezventiļa'' spiedkatlu, kur gadus pirkstu klāt neesmu licis. Ja jau būtu 3f, tad pavisam lēti ~25,-
    • AndrisBB
      Domājams ka tur Lukašenko/Putins speciāli atlasījuši pareizos migrantus ar ko kacināt poļus. Tauta saskatās, sašāre pa netu un tad bariem skrien balsot par visādiem Orbāniem un citiem mošķiem, kas pasargās no migrantiem. Nejau viņi vizinās no Āfrikas skolotājus un santehniķus 😂 Daudz nevajag lai manipulētu ar publiku. Tie kas reāli grib migrēt, tie tak caur Baltkrieviju neies. Vienkārši pēctam būs problēmas ar dokumentiem, kad tiks līdz Vācijai, Francijai un skaitīsies kā nelegāli, attiecīgi nekādu uzturēšanās atļauju nesaņems. Tad atkal būs jāpeld ar laivu uz UK, kur var dzīvot bez dokumentiem 😂
    • Jurkins
      @jacobs, vari ieteikt tiešāk? Piedāvājums aļikā ir ellīgi plašs, bet Tu gan jau esi pudu sāls izēdis. Vajag 750W, bet nekas pretī arī pret biku lielāku.   Upss, pasteidzos. Vajag darbināt 1f motoru ar kondensatoru bez kondensatora. Varbūt esi ar šiem saskāries? Ūdenssūkni gribu ieslēgt PID režīmā ar 4...20mA spiediena devēju. Praktiski visi sūkņi ir 1f ar kondiķi. Principā jau skatos nedaudzo piedāvājumu ar 3f sūkņiem, bet, ja reiz tēma panesās...
    • Jurkins
      Stulbie tolerasti (nē, tas nav par poļiem, tas ir par debīlajiem Eiropas politiķiem, cilvēktiesību aizstāvjiem un citiem neradījumiem). Pareizi būtu šiem atļaut salauzt žogu, ielaist 200-300 metrus no robežas un tad visus apšaut.
    • Laxe
      Draudzīgie migranti ko te daudzi slavē kā darbaspēka glābējus un grib lai Latvijā nāk iekšā  
    • Racer
      Nu, šis tas ir paslēpts, kad aiziet vēlās nakts uzbraucienu šurumburums , bet tā īsti pārvietots reti - ja aiziet diskusijas par konkrētu tēmu, piemēram, zālespļāvēji, siltumsūkņi utt. Tīri, lai vieglāk pēcāk atrast vienkopus.
    • Prodigy
      Pārdodu sistēmbloku: CPU: i5-6500 (4c4t), 3.2GHz, ar OEM ventilatoru RAM: 8GB DDR4 (2x4GB) MoBo: Asus H170 Pro Gaming, var pieslēgt daudz ventilatoru Video: Asus ENGTX460 DirectCU, drusku labāka kā iebūvētā ir SSD: AData SX8200PNP, 512G NVME HDD: ST1000DM010, 1TB Case: ATX ar daudz vietām priekš ventilatoriem, kurus var pieslēgt pie plates PSU: Chieftec 500W ATX   Cena: 150 eur Garantija: 3 dienu moneyback Jāsavāc pašam Rīgā  
    • binary
      Sorry par ballītes bojāšanu, bet faktiski jau pierakstītas ir vairāk, tik liela daļa lapu ir dzēstas vai pārvietotas 🤪
    • jacobs
      Jā, es 1000. iesāku, bet 10 gadus atpakaļ Bundža ar 1.lapu startēja.😀
    • raiviic
      Uz to jau vienu būtu jāieņem, bet tik karstā laikā var būt ātra reakcija.
    • NoOnE_
      Tā jau sludinājumam nav ne vainas, bet gribētos oriģinālo dzelzi nevis pakaļdarinājumu, jo kloniem var būt problēmas ar oriģinālo kārtridžu savietojamību, RGB/SCART signālu neesamība un švaka audio kvalitāte.
  • Foruma statistika

    • Kopā tēmu
      101.4k
    • Kopā ierakstu
      1.5m
×
×
  • Izveidot jaunu...