-
Tēmu lasa 0 biedri
- No registered users viewing this page.
-
Kas ir tiešsaistē 10 biedri, 0 Anonīmi, 92 viesi (Skatīt pilnu sarakstu)
- jacobs
- AndrisBB
- spameris
- raiviic
- bedrens
- Dils
- binary
- RudeWolf
- Ermis
- Maris Barlo
-
Biedru statistika
27256
Kopā biedri5180
Bieži tiešsaistēNewest Member
karburators007
Pievienojies
-
Jaunākie Ieraksti
-
Es jau te augstāk rakstīju, ka pilnīgi iespējams, ka nekad dzīvē nebūs vajadzīgi atvasinājumi, bet mācīšanās rada neironu savienojumus. Var jau būt, ka ir daži ģeniāli brīnumbērni, kuriem tās neironu saites ir iedzimtas.
-
-
Kaut kāds troksnis ap to bildi parādījās pirms 2-3 nedēļām, it kā esot fočēts jūnijā… Bet twitterī bilde bija janvārī, varbūt kaut kur arī senāk. https://x.com/JamesPorrazzo/status/1876647998257811928 https://ifunny.co/picture/a-mysterious-figure-photographed-in-tel-aviv-be-true-to-T3QbTKa6C
-
Varbūt tavas prasības pret kandidātiem ir nesamērīgi augstas? Kādā amatā bija vakance? Varbūt nepieciešamo prasmju un spēju novērtēšanai pietiekams ir šāds tests?
-
LV jau patīk meklēt arī visādus cilvēkus orķestrus. Pirms kautkāda laika viens no paziņām prasija vai nevar viņiem izpalīdzēt ar Yocto, Linuxu utt. Kautkāda kārtējā dronu kompānija. Nu OK, vai man grūti, pat piedāvāja interviju. Intereses pēc jau var parunāt ar viņiem, varbūt piedāvā kautko interesantu. Tad nu meklē Embedded inženieri - Yocto, Linux, driveri un tāda figņa, diezgan standara lietas. Tad pa vidam pēkšņi uzpeld ka viņiem vajag arī strādāt pie DSP algoritmiem signāla apstrādei, sāk prasīt kautko rēķināt utt. Pilnīgi dažādas specialitātes, atkal sapin visu vienā. Brīnums ka vēl nemeklēja kādu, kas pie reizes viņiem tīklu uzturēs. Beigās kad pateicu cik par to gribu, tad kautkur pazuda, pilnīgi zaudēja interesi 😂
-
Pa lielam mums ir bariņš ar matemātiķiem. Vieni kas tur vairāk strādā pie bildes apstrādes (tur visādi DSP filtri utt) un tad AI komanda, tad taisa modeļus, lai kautko atpazītu. Kautkādu kodu jau viņi raksta, nav jau tā ka tikai formulas. Bet tas viss pēctam kautkā jāintegrē pārējās sistēmā, tapēc jau vismaz tam kodam jābūt kā minimums lasāmam (kas lielākoties nav), par kautkādu koda ātrumu nemaz nerunājot. Tad viņiem vēl patīk rakstīt C++ kā Pitonu 😂
-
Mums vienā darbā matemātiķi kodu nerakstīja, bet tā vietā deva doķi, kurā bija formulas/soļi, ko programmētājiem jāpārvērš kodā. Kaut kādu kodu jau tie matemātiķi arī rakstīja, bet tīri priekš sevis, kā POC, ka tas, ko viņi izdomājuši/sarēķinājuši, dod vēlamo rezultātu. Forši bija tās formulas debuggot, kad kādā reizē tur patrāpījās kļūda un konkrētais matemātiķis bija aizbraucis ilgākā atvaļinājumā kaut kur stipri tālu Un pat sanāca! No jauna iemācīties nereti ir krietni vieglāk nekā iemācīties ko jaunu. It īpaši, ja tajā pirmajā mācīšanās reizē ir nevis iekalts, bet izprasts.
-
Aha, viņam jau nebūs iebildumu nedēļā pa 20 stundām pavadīt mašīnā, braukājot uz tiem pulciņiem Nav jau to pulciņu nemaz tik daudz vietējā miestā. Nav jau tā, ka mēģinu kaut ko nepamatoti iebarot. Par programmēšanu pats interesējās, bibliotēkā kaut kādu grāmatu bērniem/iesācējiem ņēma, izgāja tai cauri. Pats arī dīca, ka grib kaut kādas tās nodarbības (e-klasē reklāmas redzēja), bet ne jau scratch (noiets etaps), bet kaut ko jēdzīgāku (a tur vecums par mazu). Tranzistori - jā, mēģinu iebarot. A ko darīt, ja bērns ieņēmis galvā, ka bez jelkādām zināšanām nu tik ņems un pārtaisīs kaut kādu dzelzi, pielāgos savām vajadzībām? Teicu, ka lai vispirms iemācās kaut kādus pamatu pamatus. Nu neko, tagad acis mirdz par tiem tranzistoriem. Tad jau redzēs, kur tas aizvedīs. Varbūt nākamais solis būs kaut kādi arduino, sensori un kas tur vēl (neorientējos). Internetā labu resursu varbūt arī netrūkt, bet neesam no tiem vecākiem, kas saviem bērniem ļauj 24/7 blenzt ekrānos. Abiem puikām uznāca vēlme uztaisīt koka moci, dīc, lai dodu viņiem motoru un akumulatorus, pārējo (tai skaitā motora ātruma regulatoru) paši sataisīs Saku šiem, lai vispirms uztaisa prototipu, kurš neizjūk pie pirmās bedres, tad varēs domāt par motoru un svina/litija aķiem. Nu neko, iedevu zāģi, skrūves un skrūvgriezi, tā nu šie tur dienām ilgi ņemās un kaut ko zāģē, skrūvē.
-
Viss ir burvīgi, tik cik bieži ikdienas programmētājam pienāk brīdis kad vinav vajag kautko integrēt vai atvasināt? Gandrīz nekad? Un ja tam 1% tāds pienāk, tad cik no tā visa atceras? Domā kāds kauko atcerās no augstskolas vai pat vidusskolas matemātikas pēc 10 gadiem? Vai es kautko atveros no integrētšanas? Tak nē.
-
Es teicu jāsaprot, nevis jāmāk. Daudziem trigonometrija vispār netiek mācīta kontekstā ar ģometriju - māca algebrā un miers. Vienības riņķi nezīmē, neskaidro. Un tad brīnās, ka nepatīk trigonometrija. Tāpat ar integrēšanu un atvasināšanu. Burvīgas lietas.
-
Nu un tad to saki ka programmētājiem kāds prasa risināt Kalmana filtrus?
-
Andris šeit ir radījis iespaidu, ka visu laiku strādā pie kaut kā nopietna.Un viņam matemātika pie pakaļas, nafig vispār vajadzēja to sūdu mācīties.
-
Īstenībā atceros kapēc es uz to Kalmana filtru skatijos. Nejau tapēc ka programmētājiem viņu baigi vajag, bet review'ot ko tur matemātiķi sarakstījuši. Viņiem ir talants rakstīt nelietojamu kodu 😂 kas neatbilst nekādai struktūrai un standartiem. Nezinu kas pat ir slikāk, kad matemātiķi vai elektroniķi ķeras pie koda rakstīšanas. Abiem ir interesants skatījums uz lietām.
-
Un es jau saku, kāda tur dizēā matemātika? Trigonometrija, tas jau kautkas ko pamatskolā laikam mācās.
-
Tas vairāk saistīts ar matemātiķiem un fiziķiem, kas pārprofilējās uz informātiku un tad nu turpināja IFus ar kvadrātvienādojumiem mācīt. Nav man nekas pret, bet parasti tālāk par tiem kvadrātvienādojumiem arī netiek. No šodienas skatu punkta tie tādi programmēšanas elementi vien bija. Pliks micro:bit var daaaudz vairāk iemācīt un ierosināt to interesi daudz vairāk.
-
Trigonometrija jau nu noteikti jāsaprot, kolīdz kaut kas notiek 3 dimensijās. Bet vairāk palīdz saprast integrāļus, atvasināšanu tīri domāšanai. Man reāli palīdzēja zināt, ka atvasinot ātrumu dabū paātrinājumu, lai taisītu finansu modeļus excelī savulaik.
-
Viss bija ok. Izmantoju kādreiz silditaju ieslegšanai pirms gadiem 5. Vairs isti nav pielietojuma sen jau
-
Jā, to var redzēt, tev jau bez palestīniešiem nekas cits vairs neeksistē, ka pat teikumu nevar uzrakstīt tos nepieminot. Reizēm jau vajag iedziļināties arī kalmana filtros, pat visai nesen. Bet tas 0,01% no darba un to ko vajag, tāpat jau nekad neatceries, nākas visu mācīties no jauna. Vieglāk uzprasīt matemātiķiem, tiem ar maizei jāpelna 😂 un tāpat bez viņiem neiztikt (ja strādā pie kautkā nopietna)
-
Tu darbojies ar embedded programmatūru - vari bez diferenciālvienādojumu izmantošanas kalmana filtrus sarpast? Vai furjē transformāciju ?
-
-
-
Foruma statistika
-
Kopā tēmu101.7k
-
Kopā ierakstu1.5m
-