Jump to content

Elektronisks slēdzis


fest
 Share

Recommended Posts

Pēdējā laikā manu prātu nomoka viena ideja: pasūtīt šādu kontrolieri, un pamocīt (ar noslieci uz iebūvēšanu iekš auto). Tā kā šādas tādas zināšanas par elektroniku man ir, un tēvs darbā strādā ar industriālajiem kontrolieriem (SIEMENS S7 sērija, LOGO! kontrolieri utt), un programmēšana arī nav sveša, domāju paspēlēties ar tādu brīvajos brīžos.

 

Kontroliera ieejās/izejās plūst 5V strāva. Jautājums: kā varētu izmantot izejas signālu, lai noslēgtu citu ķēdi- respektīvi, darbotos kā relejs. Viens no variantiem patiešām ir mazs relejs, taču kādi vēl ir varianti. Īsti nezinu kā tiem SIEMENS kontrolieriem ir realizēta izeju saslēgšana, taču tēvs kko teica par gaismas slēdžiem, taču man godīgi sakot, nav ne mazākās nojausmas, kas tie tādi ir).

Tātad- idejas welcomētas.

Link to comment
Share on other sites

ja tu 5 V par straavu sauc tad tev no elektronikas nemazaakaas nojeegasa nav!

 

vispaar vareeji jau preciizak aprakstiit ko tu veelies tur uzbuuveet un ko pie velna noziimee ''Elektronisks slēdzis'' pec tavaam domam!!!

Link to comment
Share on other sites

Tā kā šādas tādas zināšanas par elektroniku man ir,...

 

...Kontroliera ieejās/izejās plūst 5V strāva.

 

Šīs divas lietas nu nekādīgi neiet kopā.

Bet runājot par tēmu, ir jāzin ko grib vadīt ar tādu kontrolieri. kādas būs komutējamās jaudas un kāda tipa- lineāras vai reaktīvas. Jebkurā gadījumā releji ir labs risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Atvainojos, domāju spriegumu. Es teicu, ka zināšanas ir nelielas, taču saprotu, kas ir un kā darbojas diodes, rezistori, vienkāršas ķēdes.

Komutējamās jaudas- ja ar to ir domāts kāda strāva/spriegums plūdīs ķēdē, kuru jāsaslēdz- 12v DC, max 5-10A.

Atvainojos cienījamajiem guru par jautājumu, taču kas ir reaktīva/lineāra jauda? Lineāra ir kad visu laiku plūst, reaktīva- ja pulsē, mainās utt?

 

Moon, tam ko domāju būvēt nav nozīmes. Pieņemsim, ka vadīt divus elektromotorus. Parastus motoriņus. Un neprasi man kāpēc man tam vajadzīgs kontrolieris- tā jau ir mana darīšana.

 

Elektronisks slēdzis- principā jebkāda veida mehāniska/elektriska ierīce, kura saslēdz izejas, kad ieejās plūst strāva. Nu principā relejs.

Labots - Hell666_
Link to comment
Share on other sites

..., taču kas ir reaktīva/lineāra jauda? Lineāra ir kad visu laiku plūst, reaktīva- ja pulsē, mainās utt?

Doma apmēram pareiza. Lineāru jaudu Tev dos, piemēram, rezistors, bet reaktīvo jaudu transformators, vai elektomotors. Par pārejas procesiem esi kaut ko dzirdējis?

Bet ja runa ir par 5-10A strāvu komutāciju, tad, ja nav speciālu prasību, noteikti vislabākais ir relejs.

Tikai slēdzot releju ar elektronisku slēdzi, noteikti paralēli releja spolei jāslēdz diode pretējā polaritātē.

Kāpēc tā, pameklē literatūrā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...