Jump to content

Pēc Db Pārvietošanas Pazudis Lv Kodējums


Guest Darkheart
 Share

Recommended Posts

Mēģināju pārvietot datubāzes kopiju uz citu serveri, bet kodējums laikam ir nobrucis :cry:

 

Vecās DB sql failā kodēšanas info ir šāda:

ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;

 

Fragments no teksta tai pašā backup failā:

INSERT INTO `phpbb_posts_text` VALUES (1846, '6b3624a04d', '', 'Ć°aubos, vai vajadzĆ®gs kĆ¢ds draivs vai instalersi :/ jĆ¢iet tĆ¢ pat, vienkārši pieslƧdzot. A kĆ¢, viĆ²Ć° tev rĆ¢da melnu ekrĆ¢nu?', '');

 

Vai man jāliek kāds cits charsets, vai kas cits jādara? :sad: Vispār kas šis ir par kodējumu?

 

MySQL kodējums: UTF-8 Unicode (utf8), vecajā datubāzē bija arī utf8

Link to comment
Share on other sites

Migrācija no MySQL 3.x, 4.0 uz 5.x?

1) Noskaidro kāds kodējums ir vecajai db.

2) Pārbaudi, vai backupam ir tāds pats. Lai nav visu backupu jātestē, paprovē head -n 60 > test.sql;

3) Pārseivo backupu ar PAREIZU kodu lapu (var arī izmantot konvertēšanas tūļus kā iconv);

4) Izlabo bakcupu tā, lai visur būtu norādīta pareiza kodu lapa (s/latin1/utf8);

5) Ielādē iegūto rezultātu iekš MySQL, tik neaizmirsti norādīt pareizu klienta un konekcijas kodējumu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Darkheart
Migrācija no MySQL 3.x, 4.0 uz 5.x?

Nē, liekas, ka no 4.x uz 4.x

 

1) Noskaidro kāds kodējums ir vecajai db.

It kā defaultais abām bāzēm bija utf8, bet tabulās dati tika glabāti ar latin1_swedish_ci, konekcija bija laikam tāda pati vai utf8, neatceros :roll: pašlaik vecais serveris (lathost) ir offline.

 

2) Pārbaudi, vai backupam ir tāds pats. Lai nav visu backupu jātestē, paprovē head -n 60 > test.sql;

Es esmu iesācējs šai jomā, tāpēc lūdzu paskaidrot, kas tas ir? :oops:

 

3) Pārseivo backupu ar PAREIZU kodu lapu (var arī izmantot konvertēšanas tūļus kā iconv);

Labi, neklēšu to iconv. Ir vēl kādi, ko varētu ieteikt?

 

4) Izlabo bakcupu tā, lai visur būtu norādīta pareiza kodu lapa (s/latin1/utf8);

Šito izdarīšu.0

 

5) Ielādē iegūto rezultātu iekš MySQL, tik neaizmirsti norādīt pareizu klienta un konekcijas kodējumu.

Labi :)

 

Paldies! :-D

Link to comment
Share on other sites

Guest Darkheart

Problēmu atrisināju, paldies par palīdzību! :-D

Noskaidroju, ka esmu eksportējis ar utf8 konekciju tabulas, kas bija latin1_swedish_ci kodējumā. Latviešu zīmes nerādīja, jo importēju tabulas ar latin1 konekciju. Tagad iekš dumpa uzliku utf8 un konekciju uzstādīju uz utf8, un viss ir kārtībā :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...