Jump to content

Kas vajadzīgs lai izveidotu FM radio?


Guest k0rt3x

Recommended Posts

Licenze no atiecīgajām iestādēm !

Savādāk tevi ui ku ātri, un ui ku sāpīgi izdukurēs !

 

Reāli vajag raidātāju kā tādu utt

Link to post
Share on other sites

Pirāti ir bijuši visos laikos, jo, cik saprotu, legālo ceļu Tu netaisies iet. Radio raidīšanā pats galvenais ir radio raidītājs un antena. Jo raidītājs jaudīgāks un antena augstāk, jo tālāk Tevi dzirdēs, bet, diemžēl, arī ātrāk noķes attiecīgās iestādes. Kādu kompi, programu, CD atskaņotāju vai maģi izmantosi ir pilnīgi pofig, galvenais ir tas, kādu programu Tu raidīsi gaisā un kas Tevi klausīsies. Mums jau tagad pilns gaiss ar legālām radio programām, tikai klausīties nav ko. Rāčiņi knapi velk dzīvību, jo nav klausītāju un līdz ar to reklāmas, bet klausītāju nav tādēļ, ka nav jau ko klausīties. Varētu uzaicināt interesantus cilvēkus un taisīt labus raidījumus, bet nav naudas. Vārdu sakot apburtais loks. Varbūt Tev ir kāda ģeneāla ideja, bet kārtējo rāciņu, kurš no kompja spēlē bum-bum mūziku un ēterā neskan neviens dzīvs raidījums, gan nav vērts taisīt.

Link to post
Share on other sites
Pārtraukta 17 gadīga jaunieša patvaļīgi izmantota FM raidītāja darbība

21. februāris 2006 19:27

VAS "Elektronisko sakaru direkcija" (ESD) speciālisti šonedēļ atklājuši un pārtraukuši nereģistrēta FM apraides raidītāja darbu Rīgā, Pārdaugavā, informēja ESD sakaru analītiķe Inese Stučka.

Raidītāja īpašnieks ir 17 gadus vecs jaunietis, kurš ar pašizgatavotu raidītāju patvaļīgi izmantoja radiofrekvenču spektru, tādējādi pārkāpjot Elektronisko sakaru likuma un citu Latvijas normatīvo aktu prasības.

Raidītājs izņemts, par administratīvo pārkāpumu noformēts protokols. Protokols nodots izskatīšanai Satiksmes ministrijas Sakaru departamentam.

Link to post
Share on other sites

Nu negribās patiesībā aplauzt tavu plānu, bet bez administratīvajiem pārkāpumiem jau vairākus gadus ir pienācis klāt pants no krimiķa

 

288.pants. Telekomunikāciju iekārtu, radio un televīzijas raidītāju un pasta tehnoloģisko iekārtu bojāšana

 

(1) Par telekomunikāciju iekārtas, radio vai televīzijas raidītāja vai pasta tehnoloģiskās iekārtas bojāšanu aiz neuzmanības, ja tas bijis par iemeslu attiecīgo sakaru darbības pārtraukšanai, —

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

Es nedomāju ka tie onkuļi kam nav ko darīt kā vien ikdienā kuli kasīt, laidīs garām iespēju tevi maksimāli sapīt, bez jaunajiem tur vēl joprojām ir vecie VDK laika darbinieki un tie tik tādus gaida - kas izlīdīs lai sāktu "ahotu na ļis" :twisted:

 

P.S. Zinu kam ar šo 288 tieši ar piesējās pirms kāda laika (kad šis pants parādijās) un tieši par šāda veida darbībām.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

A kur rausi 38kHz kvarcu? Varbūt ir alternatīvas?

 

A cik tālu var raidit kaut kur laukos FM diapazonā ar 0,5W? Vajadzīgs kādi 100-200m.

 

FM Stereo raidītāju var viegli uztaisīt uz BA1404 mikroshēmas bāzes, raidīšanas attālums būs atkarīgs no jaudas pastiprināšanas kaskādes.
Link to post
Share on other sites
A kur rausi 38kHz kvarcu? Varbūt ir alternatīvas?

Nu kvarcu jāmeklē kādā no veikaliem, kas tirgo datordetaļas, vai jāmēģina pašam kaut kādu LC kontūru uz 38kHz uzmeistarot.

Ja nav svarīgi, lai būtu stereo, iespējams, arī bez tā kvarca var iztikt un izmantot kādu citu mono mikroshēmu (IC) vai pašam būvēt AF kaskādi uz tranzistoriem, ne uz IC. Googlē jau var atrast pietiekami daudz saites priekš «FM Transmitter».

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest cameroon

shaadiem amatieriem mums te paardaugavaa pieshkjiira simbolisko 200 LVL sodu par neatljautu FM raidiishanas frekvences aizsishanu.. bet protams pie musdienu apstaakljiem, kad beerni maz intereseejas par fiziku tas it kaa ir pat apsveicami

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest yahoo

Tēmas sācējam, varbūt noderīga info būs šeit www.freefm.lv

 

liekas, ka tā būs pareizā lapa :wink:

 

p.s. lapa gan vēl ir pusizstrādes stadijā, bet būs ok!

(neaizmirsti izlasīt lietošanas noteikumus, pašu drošibai :shock: )

Link to post
Share on other sites
Guest arno

vispār jau dzīve iet pa apli - man arī ~20 gadus atpakaļ radās šāda doma - kā uzbūvēt FM raidītāju. Sajēgas nebija nekādas, bet vienalga būvēju ;) - līdz ar to visu vēl piesārņoju Ventspils apkaimes ēteru ar visādu nevajadzīgu drazu. Kad nu beidzot tas raidītājs nosprāga dabīgā nāvē - laikam vislaimīgākais biju es pats (jo nebija ar to mēslu vairs jāčakarējas) - nu un protams - laimīgi bija Ventspils un Kuldīgas lauku iedzīvotāji - jo viņiem televizors sāka atkal normāli rādīt...

Link to post
Share on other sites
Guest Icemaker

RTU bija tāds pasākums kā Elektronikas olimpiāde, kurā bija viens džeks, kas prezentēja FM raidītāju. Viņš arī bija tas, kuru noķēra par neatļautu frekvenču izmantošanu. Bija uztaisījis savu radiostaciju a Elektronisko sakaru direkcija noķēra un savāca tehniku + vēl 50 ls piesprieda.

 

Ja tu nopietni gribi ko tādu uztaisīt, iesaku vērsties kādā no radioelektronikas pulciņiem, tur tev visu normāli apskaidros un detaļas ar palīdzēs dabūt.

Link to post
Share on other sites
Guest arno
RTU bija tāds pasākums kā Elektronikas olimpiāde...

es vēl šādā olimpiādē pat zelta diplomu nopelnīju...ir ar ko palielīties ;) - kaut gan ir vērts atcrēties - kas gan jaunībā nav darīts. Un balstoties uz to diplomu arī RPI (tagad RTU) iestājos praktiski bez jebkāda konkursa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...