Jump to content

Skaneris fotofilmām


ivo
 Share

Recommended Posts

Tātad ir vēlme digitalizēt veco foto arhīvu - krāsainie negatīvi + simtgadīgi ORWO diapozitīvi. Cik saprotu, tad to var izdarīt ar skeneri, tādēļ labprāt uzzklausītu ieteikumus par piemērotāko modeli šādam mērķim. Cena vēlams lai iekļautos kādos 60 - 70 LVL.

Link to comment
Share on other sites

Par šadu cenu... aizmirsti, ja gribi lai būtu puslīdz normāls. Laikam , pats lētākais , kurš novāc putekļus un skrāpējumus , bija pie 200 ls (specializētais). Arī unversālais , Epsons, kuram bija tā digital ICE , maksā ap 180 Ls. Varbūt, labāk stiept uz kādu salonu , kur noskanēs .Cik atceros , 1kadrs ap 10 san, attiecīgi par 70 Ls (kā plāno budžetā) 700 kadri :)

Link to comment
Share on other sites

Vai Epson Perfection 3170 Photo nebūs vēl labāks? Kā ar Canon skaneriem? vienkārši es līdz šim vairāk ar Canon firmas aparātiem esmu darbojies - gan fotokamera gan printeris

Link to comment
Share on other sites

nopirkt filmu skaneri, lai vienreiz visu sasaknētu - nav prāta darbs.

 

Starpcitu, tie Epsoni ir uz specpasūtījumu - līdz 2 ned.

 

Man arī mājās ir padaudz melnbaltu negatīvu, bet domāju, kad tikšu līdz pirkšanai - tb jaunu multifunkcionāli, pirkšu canon Pixmu MP800

lai tur tas filmu skeneris ir švaks, bet ir, gan jau saskanēšu!

Protams, tomēr no otras puses flatbed skeneris ar filmiņu skenēšanas funkciju arī nav zemē metams variants...

P. Canoscan 4200F ( cena ~ 65Ls)

Link to comment
Share on other sites

Neapšaubāmi, par veseliem 10 ls labāks. 105 lshttp://www.neostore.lv/item/NS-00007864/

 

Nu 10 Ls jau nav summa par kuru ir vērts satraukties

Link to comment
Share on other sites

jā skanēt diapozitīvus ir jautri, es kādus 500 ieskanēju, pēc tam vairs ne uz diapozitīviem, ne skaneri virsū negribas skatīties :)

skanēju ar Canon kaut kādu 4000 vai 6000... pie 1200x1200 diezgan ilgi iet process, bet ir tā vērts...

Link to comment
Share on other sites

Nu , lētie skaneri , ir tāda parodija par filmiņu/ diapozitīvu skanēšanu. Kā parovēju Epson Photo 4990 , tā sapratu, ka tā infrasarkanā skanēšana, lai novāktu putekļus/skrāpējumus, ir fantastika. Nu mētājas , 80 gada , krāsainie diapozitīvi (foto, krasainās, tanī laikā , padomjzemē bija parodija)- noskanēju un dabūju tiri ciešamas 10x15 bildes. Bet bez , tas digital ICE (infrasarkanā skanēšana) , nu , paši saprotiet , ar punktiem un strīpām...

Reku tirgo lētāku modeli , kuram arī ir tā digitāl ICE : http://www.eri.lv/epson_scanner_perfection.../p,nr-5013.html , tikai , laikam tas , atšķirībā no 4990 modeļa, laikam nevar , to ICE pielietot foto, bet tikai caurspīdīgajam (filmai)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...