Jump to content

Superinstruments moddinga entuziastiem


Jetijs
 Share

Recommended Posts

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jetijs

    84

  • Destructo

    13

  • a_masiks

    17

  • Epis

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Isteniba normali var naudu pelnit, jo sadas iekartas maksa nezeligi dargi, bet skatoties attelus utt. nemaz tik vienkarsi nepateiksi, ka ir pasa rokam taisits aparats, labs darbs cepuri nost.

Link to comment
Share on other sites

Kad saliksi jauno cnc obligāti ieliec foto-baigi interesē.

Link to comment
Share on other sites

Galda izmaksas nebija 500 ls?

500 lati izmaksāja tā finiera versija, bet nu tas tāds štrunts vien bija, neko nopietnu ar to graizīt nevarēja. Metāla versijas materiālu izmaksas vien bija 1000 lati. Tas viss bez darba un ar lielu daļu savējo materiālu, kuri nebija jāpērk. Pie tam, tas bija 3 gadus atpakaļ, tagad jau inflācija vien ko noēdusi no lata vērtības. Tā ka cena ir adekvāta, pat pārāk laba. Šitik liela izmēra aparātus Latvijā ir nereāli dabūt par labām cenām, var dabūt vai nu printera izmēra aparātu, vai arī lielos galdus kas aizņem pusi istabas, bet cena tiem ir sākot no 20k un uz augšu. Anyway, atpelnīju es šo iekārtu ļoti ātri.

Labots - Jetijs
Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi, tad neredzu par ko pirmajā versijā būtu aizgājuši tie 500Ls... Max 150-200 dotu.

Link to comment
Share on other sites

Motori un vadības plates jau no gaisa nekrīt. Toreiz iegrābos uz dārgajiem mēsliem tb motori bija labi, bet vadības plate pēdējais mēsls par lielu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
Ja godīgi, tad neredzu par ko pirmajā versijā būtu aizgājuši tie 500Ls... Max 150-200 dotu.

Sejā bl veci, paskaties cik maksā industriālas CNC iekārtas. Tie 2.5kls ir kā sērkociņš mēbeļu fabrikā.

Link to comment
Share on other sites

Sejā bl veci, paskaties cik maksā industriālas CNC iekārtas. Tie 2.5kls ir kā sērkociņš mēbeļu fabrikā.

Sorry veci-zinu cik maksā gan industriālās, gan hobija cnc iekārtas. Runa iet tikai un vienīgi par finiera versiju- padārgi tā plate Jetijam izmaksāja. Es savējam projektam trīsasu vadību ar mikrosoļa atbalstu pa 25Ls saliku (ok-tas tikai tāpēc, ka esmu ar elektroniku uz Tu). Nekādā gadījumā nepadomājiet, ka es te kādu nolieku, gluži otrādi-jāpriecājas ka Lv vēl ir cilvēki ar zelta rokām. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Cilvēkiem ar taisnām rokām darba stunda maksā tikpat. šo stundā izgatavot nevar, tam nepieciešamie materiāli un finetjūnings jau vien salasa ciparu. Par 25Ls es labprāt iegādātos CNC galdu :)

Link to comment
Share on other sites

Neiešu jau ne ar vienu strīdēties. Skaidrs kā diena, ka cncška par stundu jau netaps. :-) Piekrītu- 2,5 štukas par Jetija galdu ir pat vairāk nekā ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja es tagad būvētu cnc arī izvēlētos šādas daļas

post-75165-1234046816_thumb.jpg

 

Kur tu pirki alumīniju savai 2. CNC mašīnai?

Ebay(ā) nevaru atrast pārdevēju, kas sūtītu uz LV.

Link to comment
Share on other sites

Bija man arī salikta finiera versija- šādus tādus nieciņus pagraizīju, pazīmēju. Z asi tā arī nepabeidzu-sapratu, ka pārāk liela viņa sanāks. Nepasen sadabūju alumīnija sagataves, kuras būs jāapstrādā-kkad drīzumā tas varētu būt. Elektroniku ņemšu no vecā galda-plate redzama bildē. Pievienoju arī video. ;)

post-80872-1234182591_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nē Jetij-šitie ir krievu ДШИ-200 tipa soļu motori. Ar 1/8 mikrosoli tīri normāli dzenā asis. Servomotori guļ plauktā un gaida labākus laikus.

(TurboCNC da best!) :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nesen atradu vienu krievu projektu kurš ir par brīvu- saucas K2 CPFM. Tiesa viņam jālodē speciāla elektronika (bez elektronikas softs netiek palaists), bet kopumā tīri patīkama programma. Domāts viņš ir trīsasu frēzmašīnām. Saprot gan standarta G-kodus, gan ROLAND firmas valodu. Kas attiecas uz MACHu- iespēju jau daudz, taču interfeiss gan nepatīk- riktīgs "spēļu automāts". Turklāt ja viņu grib izmantot un vēlas lai proga negļukotu, vajag "kastrēt" Windowsu. Prasības pret kompi arī diezgan augstas, tā ka šeit TurboCNC vinnē.

Link to comment
Share on other sites

Turklāt ja viņu grib izmantot un vēlas lai proga negļukotu, vajag "kastrēt" Windowsu.

 

Man ar mach3 windows gļuko (uzkaras - palīdz tikai reset poga). Kā izpaužas windows(a) "kastrēšana" ?

Link to comment
Share on other sites

mahu vienteriz mēģināju, itkā nekas tur nekārās, bet es jau arī baidi padziļināti netestēju. Apskatījos un nepatika, laikam jau tāpēc, ka turbocnc jau pārzināju diezgan labi. Pagaidām no zoftiem Vcarve+turbocnc ir viss ko vien hobijistam var vajadzēt. Tiesa gan Vcarve ir maksas produkts, bet labs gan, nav nepieciešamas nekādas g-koda zināšanas, strādā kā ar paintu un ja rezultāts patīk, tad seivo disketē un baro tanī turbocnc iekšā. Feini!

Link to comment
Share on other sites

Man ar mach3 windows gļuko (uzkaras - palīdz tikai reset poga). Kā izpaužas windows(a) "kastrēšana" ?

Cik atceros iekš www.machsupport.com bija par windows "kastrēšanu" .Instalējot windowu tiek atslēgti visi liekie servisi un uz kompja ir tikai windows un mach, bet tas 100procentīgam drošumam. Daudziem viņš normāli strādā arī uz kompja, kur ir viss pārējais un windows nav "kastrēts". Pie mach instalēšanas ir obligāti jāizdara "vital reboot", jeb obligātā pārstartēšana, tad kad viņš prasa, ja to neizdara - sākas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Laurix123

Jetijs tu esi tads pats ka maikls Skolfild vienigi 10x gudraks vel :D lai izdodas tev dziive vel ko krutaku uztaist!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Gints_lv

Uzdūros (varbūt kādam intresē):

KCam 4

 

Год:2008

Версия: 4

Разработчик: KellyWare

Платформа: win32

Системные требования: производителем не оговариваются...

Совместимость с Vista: полная

Язык интерфейса: только английский

Описание: KCam предназначен для управления контроллером шаговых двигателей, для построения самодельных станков с числовым программным управлением ЧПУ. KCam может рассчитывать путь инструмента в 2D/3D формате.

 

Особенности:

 

■Загрузка G-код файла.

■Импорт Excellon файла ASCII сверловка отверстий (.NC)

■Импорт DXF файла (.DXF)

■Импорт HPGL файла (.PLT)

■Импорт Gerber файла (.GB0)

■Редактирование G-код файла.

■3D Графический просмотр, изменения масштаба изображения, измения масштаба обрабатываемой поверхности.

■Управление станком в автоматическом и ручном режиме и с клавиатуры.

■Задача длинны координат осей.

■Поддержка параллельного порта (LPT) для подключению к плате управления шаговыми двигателями.

■Регулируемая скорость подачи стола.

■Компенсация обратного хода стола.

■Программа работает под Windows 95/98/NT/2000/XP 32bit

■PCB преобразование из Gerber (RS274X) файла.

■Постоянная скоростная обработка.

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...