Jump to content

Totaly fanless computer + ektrēmā barokļa dzese


Jetijs
 Share

Recommended Posts

Bet to destilēto ūdeni tu kur biji pircis? Vienkārši destilēts ūdens elektrību vada, bet ūdens ar pēc iespējas mazāk piemaisījumiem (destilēts vairākas reizes, tādu lieto ķīmiķi analītiķi) taviem mērķiem jau varētu derēt.

 

Ūdeni pirku benzīntankā pa santīmiem :)

Starp citu jā, destilēts ūdens elektrību vada, pārbaudīju ar testeri uzgriežot 2000 kiloomus un nedaudz bet vada. Interesanti ka kafijai elektrovadītspēja ir ap 3x lielāka :)

 

Nu tā jau ir, benzīntankos nopērkamais ūdens autovajadzībām ir pietiekami labs, bet priekš manis neder :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Varonis

    12

  • Jetijs

    20

  • DelNet

    6

  • Raimonds1

    5

senāk biju uztaisījis tādu joka izrādi: - bij stikla trauks ar destilūdeni, un iekšā iemērkta ar visu pataronu 300w spuldze, - viņa smuki spīdēja, un sildīja ūdeni, žēl, bet līdz vārīšanai tomēr netiku - iespējams dēļ trauka mazajiem izmēriem viņa pilnībā neiegremdējās, un kautkur pie pamatnes viņai bij temperatūras starpība, kuras dēļ entās spuldzes ieplaisāja, un pildījās ar ūdeni, kamēr apdzisa pavisam:) - skats tīri labs:) - un destilūdens rādīja sevi kā strāvu nevadošs, vismaz uz tik īsu laiku, un pie tik brutāliem nosacījumiem:) kautgan iespējams ka pie ūdens silšanas tieši vadītspējai bij galvenā loma...

 

bet kājau te agrāk minēts - baroklim pietiek ar visminimālāko ūdens vadītspēju, lai neietu tā lieta kā pa sviestu... turklāt vēl tie galvanizācijas procesi ar visiem metāliem reizē:) - noskaidrojies, ka baroklim vajag eļļu...

 

šis laikam daļēji ir oftopiks:)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds man var ieteikt kādu vietu, kur var sadabūt transformatoru eļļu kādu spainīti, jo firma VA motors mani maigi pasūtīja, viņiem tik lielās mucas ir.

Link to comment
Share on other sites

pazvanīji uz latvenergo?:)

 

Hmz, man vispār viens kursabiedrs strādā iekš latvenergo, būs jāuzjautā...

Link to comment
Share on other sites

deff_ins

es koleegjiem atraadiiju sho jetija briinumu, un 1 iemineejaas ka ja kaste ir nosleegta taa vienkaarshi var paarpliist. es nedomaaju ka vajadzeetu urkjeet to elju shurpu turpu. prosta korpus jaataisa no ribota alumiinija i sjo. man liekas pietiks...

Link to comment
Share on other sites

Jā, par izplešanos nebiju iedomājies, taču ņemot vērā to, ka drīz man tā kastiņa būs no metāla un ar redelēm, tad vienkārši jāpiepilda viņa par kādiem 90-95% ar eļļu un domāju ka atlikušie % būs vairāk kā pietiekami lai kompensētu vietas trūkumu eļļai izplešoties, pie tam neliels spiediens dzesēšanas procesu nemaz neietekmēs :)

 

Labojiet, ja kļūdos :)

Link to comment
Share on other sites

Man kastiņa būs no 4mm bieza alumīnija - materiāli jau ir. A prikola pēc sākumā eksperimentiem pie uzpildes trubiņas jāpielīmē baloniņš :) tā varēs novērot cik daudz tā eļļa izplešas - pie tam izskatīsies samērā amizanti :D Tas protams tikai sākumā!

Link to comment
Share on other sites

haha:)! - bāloniņš:)! - tadjau uzreiz bārometru, un varēs izplešanos vērot uz iedaļām, ar augstu precizitāti:)

Link to comment
Share on other sites

mjaa.. bet tik daudz vinja nemaz nespees sakarst... un zem spiediena siltumu vadiis labaak :D

Link to comment
Share on other sites

2 delfins 1) :) - izpeldināt māteni jau ir normāls pasākums, galvenā ķibele jau ir vien tajā, redz - kādreiz kad gribēs apgreidoties - būs pašam jāšrubē  tā ēļļa nost... un mazums - citreiz kādu ramu nomaina, vaj vidkarti, un atkal šrubēšana...:)

 

1) - pavisam aizmirsu piesieties:) - blīvums eļļai ir mazāks kā ūdenim - tāpēc  jau eļļa var papēldēt ūdenim pa virsu:)! - eļļas viskoziāte un taml lietas ir kas nosaka to ķēpu ar ēļļu:), tā labāk "pielīp" pieķeras visām mantām, nekā ūdens...

 

aha sajaucu blīvumu ar viskozitāti (biezumu)

 

vienkārši sanāk, ka tāpat jātstāj kaut kāds cooleris iekšā lai dzenātu gaisu iekš case. jo karst ne tikai CPU, GPU un čipseti,.. bet arī kondensātori un visas rezistori un citas mikrenes. dzesej jābut `globālai` nevis uber-super dažās vietās. tāpēc jau iešāvās doma izpeldēt m/b :)

Link to comment
Share on other sites

2 delfins - nu kaata! - protams, bet vienkaarshaak ir nepeldinaat, bet vienkaarshi lietot keisu bez sienaam, griidas un griestiem, lai gaiss pac briivi skraida:)

 

2. variants, - propelleris ieksh antikustiskaa aerotunjelja, - gaiss cauri skrien, skanja aplauzhas... (izpolstereets liikumains gaisavads ar ventili viduu:)

Link to comment
Share on other sites

aha sajaucu blīvumu ar viskozitāti (biezumu)

 

vienkārši sanāk, ka tāpat jātstāj kaut kāds cooleris iekšā lai dzenātu gaisu iekš case. jo karst ne tikai CPU, GPU un čipseti,.. bet arī kondensātori un visas rezistori un citas mikrenes. dzesej jābut `globālai` nevis uber-super dažās vietās. tāpēc jau iešāvās doma izpeldēt m/b :)

Parasti tā ir, bet nu nav arī tik traki kā tu saki, jo viss kas būtu jādzesē ir barokļa radiatori, CPU, GPU, cietņi, NB, un mosfeti. Pārējo var atstāt bez dzeses un būs ok. Lielākai daļai no šīm komponentēm iespējams sameistarot ūdensblokus, ar mosfetiem gan sarežģītāk, taču ne neiespējami. Redzi man tas ir principa jautājums - karš pret ventilatoriem - ienīstu kā sugu.

Link to comment
Share on other sites

nu tadjau - pēc nedēļas būs gatavs ūdensbloks arī mofsetiem, ja tikvien tā problēma:))) - vaj pat ātrāk:)!

 

2 jetijs -es tikko piemudrīju to cūleri ar 4gab atsperēm klāt - tāneko, testēšu uz burningu, ta manīs:) -

Link to comment
Share on other sites

ēēēē....man mosfeti izmētāti pa visu plati, pagaidām man baigais ļeņins tiem blokus taisīt. A par savu cooleri obligāti ziņo kā karst :)

Link to comment
Share on other sites

Guest sKC

da ko juus nemaas vienkaarshi lej to eelju,sazinkotur iekshaa jau siltu :) tip kad jau ir izpleties... vaitad tas neliidzeetu ?

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, vēl jau jāustaisa kastiņa sākumā, tad jau manīs, kā viss ies.

A tikmēr paniekojos ar waterbloku stiprinājumiem, sanāca šitā :)

 

x.jpg

 

Man liekas samērā amizanti :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Runājot par eļļu, ir pieejama tā ko lej trafiņos (vācu), 5 litru iepakojumā (mazākais) un maksā tas prieks 8.05 Ls ar visiem PVN, ja ir interesu, raksti :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Es, protams, saprotu, ka tēma aizvēsturiska... bet patreiz izmisīgi meklēju tamlīdzīgus (galvenos) radiatorus... es tikai īsti nesparatu, vai šie te ir Jetija kunga pašdarināti, vai bodē pirkti? Un ja pirkti, tad vai kāds nevarētu man dot kādu norādi kur ko tamlīdzīgu varētu iegadāties? Jo esmu jau nomeklējies zili melns un nonācis līdz tādam marazmam, ka esmu gatavs pirkt vara loksnes un trubas un pats lodēt ko tamlīdzīgu >_<

 

Jau iepriekš paldies.

Link to comment
Share on other sites

luudzu tikai neizmanto paartikas eljas ;), taas ar laiku sabiezee

 

izolaacijai jaabut pamatiigai, ja kautkur radiisies suuce, skaties ka tavs baroklis nepaarveershas par molotova kokteili :-| . piemeeram kaa pie taa pasha baroshanas vada ligzdas ieks psu, pie dzirkselsoshanas dazhas eljas var uzliesmot.

 

QUOTE(Delfins)

aha sajaucu blīvumu ar viskozitāti (biezumu)

 

vienkārši sanāk, ka tāpat jātstāj kaut kāds cooleris iekšā lai dzenātu gaisu iekš case. jo karst ne tikai CPU, GPU un čipseti,.. bet arī kondensātori un visas rezistori un citas mikrenes. dzesej jābut `globālai` nevis uber-super dažās vietās. tāpēc jau iešāvās doma izpeldēt m/b smile.gif

 

Parasti tā ir, bet nu nav arī tik traki kā tu saki, jo viss kas būtu jādzesē ir barokļa radiatori, CPU, GPU, cietņi, NB, un mosfeti. Pārējo var atstāt bez dzeses un būs ok. Lielākai daļai no šīm komponentēm iespējams sameistarot ūdensblokus, ar mosfetiem gan sarežģītāk, taču ne neiespējami. Redzi man tas ir principa jautājums - karš pret ventilatoriem - ienīstu kā sugu.

 

man ienaakusi interesanta doma praataa, vai nebuutu vienkarshaak visu keisu nopludinaat ar elju:P , domu jau saprati, buutu labs keisa tjunings :D

 

- divdaljiigs organiskaa stikla keiss, pirmajaa dalja cd-dvd, fdd, starta poga un visi porti, otrajaa daljaa maatesplate hdd un baroshanas bloks un plastmasas zaale, kocinji un gumijas zivtinja. un tas viss eljaa :D

Labots - Lupin
Link to comment
Share on other sites

bet patreiz izmisīgi meklēju tamlīdzīgus (galvenos) radiatorus...
Jetijs vienu šādu radiatoru sekciju (akurāt kā vienā no bildēm) vēlējās pārdot Boot'a tirdziņā - vēl aizvien stāv turpat. Ja ir interese, met PZ Jetijam par cenu, un tad ziņu man par iespējām savākt.
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Klusuma jautājumu baroklim var atrisinat šādi - uztīt uz 200W teļļuka vai 400 vatu toroīda kārtīgus vijumus tiem voltiem, ko tur vajag un viss, nekas nav jādzesē.

 

Un eļļa un ūdens ne tikai ir potenciāli vaditāji, be tiem piemit arī tad alieta, kā dielektriskas īpašības. 2 blakus celini gaisa ir ar vienu kapacitati, eļla vai ūdeni - citu.

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Jatiek meklēti radiatori ? varu ieteikt no sadzīves kondicioneiriem , varbūt pat varu palīdzēt kādu dabūt .

Link to comment
Share on other sites

veel moka var pameegjinaat dziit pa sisteemu nevis ellju bet baroklja nodaliijumaa pie tiem caurumiem uudens trubinju izvilkt cauri - alja - dzenam pa sisteemu joprojaam uudeni un tas trubas posms kas ir elljaa panjem siltumu uz sevi. nezinu cik efektiivi jams to speej izdariit un cik daudz vietas tur ir.

Labots - vdl
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Mātesplati gan nevarēs eļļā peldināt, jo megaherci aizrīsies visās tajās kapacitātes, ko eļla ar savu dielektrisko caurlaidību būs saveidojusi. Var pamēģināt lētam FM uztvērējam uz kontūra spoles sapilināt eļļu un paskatīties, kā stacija izskaņojas :)

 

Bet barošanas avots jātaisa no mierlaika dzelžiem, tātad, ja savi 400W, tad kilogrami 5 dzelzs un vara un viss notiek - klusi un mierīgi.

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Jetij,man ienāca prātā,ja izmantotu tosolu? Nezinu,vai vada elektrību,pārbaudi. Nav obligāti jādod 220V. Uzliec testeri uz 1000 vai vairāk un taustus šķidrumā.Tad pēc rādījuma var spriest,vai vada vai nē

 

Raimond- Internetā bija parādīts eksperiments kur čaļi pielēja pilnu keisu ar parasto augu eļļu līdz augšai,ieslēdza kompi un viss viņiem šancēja,pat ventilatori griezās.Tagad neatceros adresi,var būt kāds ir redzējis

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

neticu tādam video, kapacitāte augstām frekvencem ir slodze, gaisa aizstašana ar ellu dramatiski palielina starpceliņu kapacitati, kadiem 200kHz tas varbūt arī tik ļoti neskādē, bet megaherciem gan.

http://www.elfa.lv/cgi-bin/index.cgi?artnr=500110

 

500VA, 5.5 kg, sekundāro notīt, saveidot visus tos spriegumus ko kompim vajag, nostabilizēt un viss. nekāda trokšņa, nekarst nemaz.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Raimonds, ko tu esi sapīpējies? Kādas vēl starpceliņu kapacitātes? Ja eļļa ir tāds pats izolators kā gaiss un vēl labāks, tad kur ir problēma?

 

Pamēģini to trafu nostabilizēt un es paskatīšos, kas no tā tev sanāks. Plus visam izspiest +5V, -5V, -12V, +12V, 3,3V no tā trafa.

Link to comment
Share on other sites

binladens

Jetijs nezinu vai strādās radās ideja... lai nesiltu radiators dabon 1 mazāku "redeli" kuru ieslēdzot ķēdē ieliec baroklī.... ja sistēma auksta radiators arī un manliekas tas dzesētu "gaisu" ap viņu..... thats the idea :-? vai tas stradas.... nezinu :o, vai siltum trubas savelc pa barokli kas vada uz korpusu(kompja/barokla)....

a tas suknis kas dzen udeni nav skalaks par 2 ventiem..?? :o

Kadreiz bija uztaisist "manual" vents ar pretestibu lidz 3V.. griezas knapi knapi gandriz no sound in pietika cpu dzesei :)

 

Un vispar kapec nemi hidraulikas cik redzeta nav nemaz tik skidra :o...

 

reku piemeram

 

 

minerala elja no tam ko lietoju riteniem vai kam citam tiesam ir skidraka....

Labots - binladens
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nedzeru un nepīpoju. :)

 

Nav nekādu problēmu uztīt uz tā toroīda visus vijumus, ko vajag un visus spriegumus nosatabilizēt, rutīnas darbs. Stabilizatora mikrenes jebkuram spriegumam un strāvai ir. Viss oldskūlā, nekur nekas nepeld, nekāds ventilators negriežas, nekāda ferīta, nekādu 200kHz, viss uz 50Hz maiņstravas. Tikai sver kādus kg sešus.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Raimonds, bet laikam no bekām nevar atteikties :)

 

Uztin tad vajadzīgos spriegumus, nostabilizē un paskatīsimies, kas no tā sanāks. Teorijā protams varam te ilgi spriedelēt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
grobiņnieks

jetij bet protams ka destilets udens vada elektribu! nezinaji ka akumulatoros pie elektolita lej destiletu udeni

Link to comment
Share on other sites

pamēģini ar silikona eļļu, varbūt tā karsēsies mazāk. Es gan nez..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...