Jump to content

Aplikācijas ar WEB interfeisu iespējas.


Jurkins
 Share

Recommended Posts

versatile

Excel - data - get data - get data from web.

 

Var noautomatizēt ar macros.

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Pēc labākajiem "internetveikala paraugiem" ir  poga "eksportēt uz ekseli", kura vienkārši paņem "palagu" un ieliek ekseļa lapā. Jā, tas ir. Uzrakstīju (pagaidām ar bagiem) paitona skriptu, kas to lapu paņem, izvelk vajadzīgos datus un ieliek šablonā, bet nevienam to nesaku. 😁 Bet nu analoģija - braucam ar speciāli iegādājamies dārgu Teslu un velkam piekabē līdzi dīzeļģeneratoru.

 

Tēmas mērķis pa lielam ir sasniegts - es esmu sasņēmis kompetentākus viedokļus par manējo, ka VAR. Nu redzēs tālāk 🤣.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
pirms 16 stundām , Jurkins teica:

dīzeļģeneratoru

Arī Teslas ražojums? 😅

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 11 minūtēm , DjUbuntu teica:

Kaut kā šādi

Šis labs.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 33 minūtēm , DjUbuntu teica:

w00t as usual ;) 

Droši vien ka tur kautkāda 'single page' applikācija, aka React/Vue utt, kur HTML tiek ģenerēts ar JavaScript. Buildots ar kādu no Webpack utt.

Dati tiek iegūti caur kautkādu REST API un padoti jau gatavam tabulas widžetam, kas arī visu automātiski 'norenderē'.

 

Viss darbs ganjau overraidot kautkādu CSS th/tr kā tavā piemērā un viss.

Brauzerī vienkārši manuāli var pamēģināt pielikt th/tr 'sticky' un viss.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Man, diemžēl, šie daudzie vārdi izņemot HTML un JS ir galīgi sveši 😟. Kaut kā esmu turējies pa gabalu no webprogrammēšanas. Bet nu, mācīties nekad nav par vēlu 😁, būtu tikai laika vairāk.

Konkrētā gadījumā gan galvenais ir iebāzt šo te acīs tam "programmerim".

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ideja jau diezgan vienkārša.

 

Kāda jēga stumdīt turpu/šurpu HTML pie katras izmaiņas lapā un renderēt HTML uz servera, ja browseris ir pietiekoši jaudīgs un JavaScripts var uzģenerēt visu lapu? Tik paprasot serverim datus?

 

Serverim tik paprasa iesākuma HTML, kas lielākoties ir pa lielam tukšs un ielādē JavaScriptu kā programmu. Tad JS serverim prasa vajadzīgos datus atkarībā no vajadzības un renderē to ko vajag. Tāpat arī ja ir izmaiņas iekš HTML, tad tās uzreiz var izdarīt (kautko parādīt/noslēpt/uzrenderēt pa jaunu), nav jāgaida no servera kamēr dabūs jaunu HTML.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

@AndrisBB, konceptuāli jau ir skaidrs, kā tas notiek.

Bet man (pagaidām!) priekš savām vajadzībām ir vieglāk eksportēt to nožēlojamo palagu uz ekseli un tad vai nu ar vba vai gandrīz vai labāk ar paitonu (vba aizmirsies jau un nav īpaši aktuāls) izvilkt ko vajag uz citu lapu. Bet vispārēji, kad grāmatvedības meičas būs uzvārījušās līdz pietiekamai temperatūrai, tas softs (un programmeris) būs jānahrenizē, jo neticu, ka viņš varēs uztaisīt normāli. Velns, bet kur tai z-paaudzei pašvērtējums ir pārspīlēti augstā līmenī.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad jau problēma tiek risināta no otra gala.

 

Vainu salabo lapu.

Vainu uztaisi citu lapu kas izmanto to pašu API, lai tos datus iegūtu un renderē ka vien tev patīk. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Vainu salabo lapu.

Vainu uztaisi citu lapu

Esmu pilnīga NULLE webprogrammēšanā 😉. Neprotu pat brauzerim CSS iebarot. Man brauzeris interneta izmantošanai ir tāds pats instruments kā āmurs naglu sišanai.

 

Es vispār šādu aplikāciju netaisītu webā.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nēnu ja tā ir kautkāda grāmatvedības programma, kur dati ir uz servera un pieeja kautkā tiek kontrolēta, tad kā tad tu viņu taisītu?

 

Kautkādu Java applikāciju, kas iet tikai uz specifiska devaisa OS? Tāpat tak 'jāprasa' datus serverim.

Kata starpība vai tu blenz kautkādā applikācijas logā vai brauzera tabā?

Bet brauzera gadījumā iet uz visa, PC, telefona, tabletes, Linuxa, Windowsa mai Maka.

Plus pieejams no visurienes un nekas nav jāinstalē.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Es taisītu serveris-klients oldskūlisku aplikāciju😁, esmu konservatīvs.

Bet ok. Gan jau var uztaisīt brauzera logā visu, ko vajag, bet nu konkrētais programmētājs, acīmredzot, nevar. Un jaunais censonis, kurš ir starplika starp uzņēmumu un programmētāju visnotaļ autoritatīvi apgalvoja, ka sensejs programmētājs esot teicis, ka NEVAR.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

camel

Nē, nē, šitam es nepiekristu, ka browsers ir gana labs datu ievades vai apstrādes darbiem. Varbūt tā ir paradumu un pielāgošanās problēma, bet darbs browserī man šķiet neērts, bremzīgs, neparocīgs, nestabils, ...

Par web aplikāciju frameworkiem, Syncfusion iekšā ir viss ko vajag un turklāt tas ir par velti maziem developeriem:
https://www.syncfusion.com/products/communitylicense

Var taisīt arī web api serveri un vienkāršu Winforms klientu. Tam ir vairāki mīnusi, kā programmas apdeitošana, bet visādi citādi no problem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 7 minūtēm , camel teica:

Nē, nē, šitam es nepiekristu, ka browsers ir gana labs datu ievades vai apstrādes darbiem. Varbūt tā ir paradumu un pielāgošanās problēma, bet darbs browserī man šķiet neērts, bremzīgs, neparocīgs, nestabils, ...

Visur jau ir savi plusi/mīnusi.

Bet nu kautkādai datu ievades/izvades programmai, pilnīgi vienalga.

 

Bet ja ir kāds maksā par to applikāciju un prasa programmētājiem kādas ir opcijas, tad:

- Varu uztaisīt desktop applikāciju. Bet ja vajag uz vairākām OS, tad katrai jātaisa savu, jeb darbs x3. Kods agrāk vai vēlāk būs 'out-of-sync', jeb kautkas iet uz viena, kautkas neiet uz otra. Linuxa programmētājs aizgājis brīvdienās, vai vienkārši problēma nav atrisināma. Windows nezkapēc kautko dara savādāk utt.

- Varu uztaisīt vienu applikāciju, kura iet uz visa, vienmēr visi iegūst vienu un to pašu rezultātu. Ja bugs sataisīts vienam, tad iet visiem. Kārtējais OS updeits neaizsūta tavu applikāciju 'brīvdienās', nekas nav jāinstalē utt.

 

Un galu galā ja baigi vajag un negrib lai brauzers rēgojas, tad sapako tā, lai nemaz neredz ka iet brauzerī, tāds pats logs, bez visām brausera 'pogām' un meņū utt, aka Elektrons vai kas cits tagad modē. Ja grib, lieto kā applikāciju, ja grib atver browserī un miers.

 

Droši vien ka grūta izvēle tam kas reāli par to maksā un visi reliģiskie kari pie pakaļas.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Jā, principā nav Tev ko iebilst. Problēma laikam ir tur, ka uz "internetveikala šablona" neko labu nevar dabūt gatavu. Jeb nemāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Visu var dabūt gatavu ja grib, CAD softwāri pilnīgi mierīgi darbina browserī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

camel
Pirms 17 minūtēm , AndrisBB teica:

Visu var dabūt gatavu ja grib, CAD softwāri pilnīgi mierīgi darbina browserī.

 

Aha, tad kāpēc microsoft ražojumiem (un daudziem citiem softiem) ir tik daudz problēmu. Ja problēma nav varēšanā, tad vai nu negrib vai nav sajēgas par to kas ir labs softs.

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 1 minūtes , camel teica:

microsoft ražojumiem

Nu gan, viņi pat savus gļukus negrib labot, vel sagaidi kvalitatīvu softu?

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Āmurs naglu sišanai.

Mūsdienu risinājums tak ir naglu pistole. :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 1 stundas , camel teica:

Aha, tad kāpēc microsoft ražojumiem (un daudziem citiem softiem) ir tik daudz problēmu.

Kādas tieši problēmas?

(Web bāzētu applikāciju ziņā)

 

VS Code piemēram ir Web applikācija, kas iesākumos bij domāta kā editors ko lietot brauzerī uz Azure utt.

Link to comment
Share on other sites

uldise

@AndrisBB Tev ir kas iesakāms no web puses freimworkiem, lai tur būtu relizēts vecais labais Multi Dialog interface? pats neesu tādu redzējis, tagad modē tās Single page apps, kur viss pa lielam ir vienā logā. ja datu ir daudz, tad visu tur vienā logā sabāzt nekā nevar, un katru reizi klikoties pa menu, lai tiktu pie kā nākamā arī nav ok manuprāt..

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nezinu, es jau pats īpaši pie UI nestrādāju.

Bet nu ja tas tāds 'īsts' web-apps, tad jau tu to dialogu no lapas, jeb browsera loga ārā nedabūsi.

Cits jautājums ja taisi kā desktopa applikāciju, tad jau var taisīt cik vien logus vajag.

 

 

Kaugan reku arī uztaisa ka tos vidžetus var paist atsevišķos logos, to grafiku.

https://neomjs.com/node_modules/neo.mjs/apps/sharedcovid/index.html

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 37 minūtēm , AndrisBB teica:

Mazliet teorija

palasijos, nav īsti tas - tur viss notiek ar vairākiem logiem. ideja bija vienā logā veidot vairākus nemodālus dialoga logus, starp kuriem var viegli pārslēgties kādu izceļot uz priekšu, kamēr pārējie atvērtie paliek nosacīti aizmugurē.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tad jau tev nekādai īpašajai problēmai tur nevajadzētu būt.

 

Ar parastu Bootstrapu tu vari parādīt vairākus Modal vai dialogus vienlaicīgi.

https://codepen.io/amin-mashayelhan/pen/XWOZygx

 

Tad uztaisi kautkāgu ModalManager, kur savāc klikšķus un pārvieto to dialogu 'uz priekšu' uz kura uzklikšķināji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
pirms 23 stundām , camel teica:

Vai nav sajēgas

Teiktu ka precīzākais raksturojums.

Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 58 minūtēm , AndrisBB teica:

Tad uztaisi kautkāgu ModalManager, kur savāc klikšķus un pārvieto to dialogu 'uz priekšu' uz kura uzklikšķināji.

šis jau izskatās cerīgi, ka ir modāls un nākamais pa virsu atkal modāls. bet kā ar nemodāliem dialogiem, kurus vēl pa padragot pēc vajadzības?

vai tiešām neko tādu neviens gatavu jau nav uztaisījis, ka jāmokās pašam?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 19 minūtēm , uldise teica:

kurus vēl pa padragot pēc vajadzības?

Pag modal tak nav jābūt fiksētam, vari pārvietot kur vēlies. Tas tak vienkārši <div>, kurš tiek izbīdīts pa virsu z-plaknē.

https://jsfiddle.net/ntLpg6hw/1/

Link to comment
Share on other sites

uldise
Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas tak vienkārši <div>, kurš tiek izbīdīts pa virsu z-plaknē.

ir labi, tikai vajag vairākus logus, kuri bīdās katrs par sevi atsevišķi :) 

nē, nu nav jau gatavs freims šitādam, tad ok.. nākot no desktop aplikācijām ar MDI interfeisu, šis liekas pats par sevi saprotams..

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es jau nepārzinu visus miljons CSS freimworkus, varbūt kādā ir.

Bet šis jau nav 'single-page' applikācijām specifiski, aktuāli arī statiskai 'klasiskai' lapai.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...