Jump to content

Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Jurkins

@jema, a tur D3 uz R ieeju rezistors uz plusu pēc feņšuja neprasās? Jeb TTL neprasās... neatceros vairs?

Link to comment
Share on other sites

mafijs
Pirms 5 minūtēm , jema teica:

Man patika gudroties, rekur mana shēma, bija 16 gadiņi,

Kaut kas dikti pazīstams , nu principiāli, man gan tas viss bija pēc 20 gadiem sākās.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Jā, tajā laikā latviski nebija šādu grāmatu!

http://www.ibook.lv/BD_elektronikas-pamati-ziedonis-bunzs.aspx?BID=214c41de-dcb1-43c9-90b5-56530970a9b2

http://www.ibook.lv/BD_ciparu-elektronika-ziedonis-bunzs.aspx?BID=2081ea56-d63c-42fe-a6f8-6120fed8cac6

Cik reāli mūsdienās jaunajiem elektronikas būvētājiem ieinteresēt par šāda veida grāmatām. Jo konkurence ir visādi gatavie un pusgatavie risinājumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

@jema, a tur D3 uz R ieeju rezistors uz plusu pēc feņšuja neprasās? Jeb TTL neprasās... neatceros vairs?

Nē, TTL bija diezgan stabīls no malas izstarojumiem uz MOP K176 tur gan bija jāliek obligāti

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Da pļa, toreiz vispār nekā nebija. No vārda "nekā". Tika vāktas informācijas druskas.

Es uzmācos fizikas skolotājam, lai viņš man izskaidro tilta pastiprinātāja (bija tāda shēma radio žurnālā uz diviem K140ud11/K574ud1 un diviem KT827). Viņš nemācēja.

Labots - Jurkins
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

mafijs

atradu shēmas, tieši šis gan nav manas, bet pēc tām es savu taisīju un kopēju šo, labs sklotājs bija :)

post-69316-0-13505900-1351178332.jpg

post-69316-0-43484800-1351178319.jpg

post-69316-0-52734900-1351178767.jpg

post-69316-0-89820600-1351178776.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
(labots)
Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Tika vāktas informācijas druskas.

Un instrukcijā akumulatoriem nerakstija - nedzert elektrolītu.

Labots - PC_RAT
  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Lai dabūtu mikroshēmu spravočniku, es katru dienu skrēju uz grāmatnīcām ar cerībām, ka izmetīs, vai kāds nodos, un tādi kā es tur dienām des

mitiem vazājās

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

mafijs
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Da pļa, toreiz vispār nekā nebija. No vārda "nekā". Tika vāktas informācijas druskas.

Visādi žurnāli, radio, v pomošc radioljubitelju, kas tur vēl bija, kaut kājau tka sagrabināts tas viss.

Link to comment
Share on other sites

man nāca bulgāru un vācu radiožurnāli, dabiski ka RU bija visi, vecāki sūtīja, jo atbalstīja mani

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Un cik es biju laimīgs, kad nopirku "spravočņiku" par ciparu mikrenēm. Mūsdienās to nesaprast.😁

  • Patīk 3
  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, tā bija nenormāla laime, nevajadzēja vairs uz biblotēku skriet

 

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Mūsdienās to nesaprast.

Kaut kas līdzīgs kā pieslēgt internetu, ja tas nav bijis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

toreiz vispār nekā nebija. No vārda "nekā". Tika vāktas informācijas druskas.

Tas gan. Kam bija elektronikas pulciņi skolā, tam bija kur meklēt padomu.

Tagad jau atkal tā gatavu bloku likšana kopā. Tāda platīte, šitāda platīte, pielodē tur, saliec kontaktus te, viss darbojas.

 

Galīgi sīkiem ir kaut kāda lipināmā platīte, vadošo celiņu pļekina kopā ar pirkstiem. Nu, labi, tur kādi 6 vai 9 volti max, bet tas reflekss ta paliek, te detaļas ir, te var kaut ko papļekināt kopā!

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Īpaši, ja nedzīvo Rīgā un netiec katru dienu uz latgalīti pieskraidīt :)

 

Link to comment
Share on other sites

Krievu laikos jau Latgalītes nebija, pie radioveikaliem spekulanti stāvēja un šo to tirgoja

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Šausmas! Ja vienīgais, ko var nopirkt (pie tam ne vietējā veikalā) ir MP39 un MP42. n-p-n MP35 ir deficīts.😁

KT315/KT361 ir tīņa slapjie sapņi.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

mafijs

Tad tas bija vēlāk .. uij, tik daudz laika pagājis kopš 87-93 aktīvie diseņu laiki mani.

Link to comment
Share on other sites

Katra īsta bērna sapnis bija podziņu telefons, ko redzējam ārzemju videofilmās, es arī tādu uzķīmiķoju, sūds jau sanāca, jo bija jāgaida kamēr cipars uzņemās, tad nākošais, atmiņas jau nebija

 

IMG_0587.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

mafijs

Labi ka darbs trāpījās VEF filiālē, tur šo to no detaļām varēja dabūt, releju spuļu un 9V barošanas blociņu trafiņu tinējām skaitītāji tieši uz K155 loģikas strādāja. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Un tad sākās ZX-spektrum.

Eh... bija laiki :haha:

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nu viss jau krievam bija uz K155, ja nemaldos pizdīta amerikāņu sērija no 60 gadiem, ka tik nebija 7401, slīkums meklēt!

Kad bija diplomdarbs, tad patentu bibliotēka atradu ka izrādās KT315/KT361 ir amerikāņu kopija no 60 gadiem

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Viss, kas bija, bija pizģīts no rietumiem.

Link to comment
Share on other sites

pie mums taču virs klavieru rūpnīcas bija slepenā Orbītas daļa kur slīpēja nost pa slāņiem ārzemju brīnumus un radīja krievu moderno elektroniku

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Mani RPI kara katedras "pasniedzējs" izdzina no auditorijas par jautājumiem, kāpēc visiem krievu elektronikas brīnumiem ir "analogi" ārzemēs.😁

Link to comment
Share on other sites

mafijs

К133ЛА3 - armijas K155 analogs, apzeltīts.

Link to comment
Share on other sites

Tādēļ ka maukas pizdija, tie taču paši nekuja nemāk :yes4:

Just now, mafijs teica:

К133ЛА3 - armijas K155 analogs, apzeltīts.

nu planārie izvadi, minimāls augstums bija un porcelāna korpuss, KM155 arī gāja porcelāna korpusos

 

pareizāk keramikas

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Un pilnīgā "nelīdzsvarotā stāvoklī" viņš nokļuva, kad es pieminēju, ka "ārzemēs" jau sen lampu (nebaidās atoma) vietā ir čipi uz safīra "podložkām" 😁.

Pat nezinu, vai taisnība, biju kaut kur dzirdējis, bet majoru izvedu no līdzsvara stāvokļa.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Pirms 13 minūtēm , jema teica:

Krievu laikos jau Latgalītes nebija, pie radioveikaliem spekulanti stāvēja un šo to tirgoja

Man reiz viens pohās drebošs kungs piedāvaja riekšavu KT814 un KT815 pa 3 vai 5 rubeļi .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, Grossmeister teica:

riekšavu KT814 un KT815 pa 3 vai 5 rubeļi

Tas jau bija labs dīls.

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 1 minūtes , Grossmeister teica:

5 rubeļi

Diezgan labs šnabītis sanāca.

Just now, Jurkins teica:

Tas jau bija labs dīls.

Te atkal par vērtībām.

Link to comment
Share on other sites

tik labu radiātoru vajadzēja un vizlas plāksnītes lai atsaitītu :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

K133 melnajiem patika... "жёлтый есть?"

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Vizlu savukārt varēja dabūt no 36V lodāmura sildelementa :)

KT818 / 819  tādi vēl bija, arī mēdza nodegt ik pa laikam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Tas jau bija labs dīls.

Man toreiz tik 1 rubulis līdzi bija - sanāca 5+5 un kungs drebēja tālāk , nākamo klientu gaidīdams .

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Vispār pat tagadējās krievānu raķešu platēs (no Ukrainās notriektajām) uzrādās planārās mikrenes. Gan jau ne 133, bet 1533 vai varbūt vēl kas .

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Bija shēma ar 2 tranzistoriem, saucās jutigā ieeja - mikrofonam. Nija jau arī jutiga, pieliku to mikrofonu, pastiprinātāju un tad varēja niekoties ar akustisko saiti.

 

Tad bija ģeneratora shēma, spolei bija 4 izvadi, mainīju parametrus, bija kaut kāds skaņas ģenerators un tad uz radio skalas varēja viļņu garumu noteikt. Tur bija diezgan liels čakars bez aparatūras katru nākamo spoli un kondensatorus piemeklēt.

 

Kaut kā tikām līdz UĪV, nu gandrīz tas pats, kas FM bet sovjetu variants. Tad nu tas ģenerators raidīja skrapstus uz radio, ja grabinājās pa koka galdu, kur tas uzlikts, jo drebēja kontūra spole. Kapacitāti varēja piedzīt ar centimetru gariem savītiem lakas izolācijas vadu gabaliem.

 

Tāds izziņas prieks bija!

Link to comment
Share on other sites

baismīgi laiki bija, labi ka cilvēks ir tā iekārtots ka atcerās tikai labo

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 1 minūtes , mafijs teica:

KT818 / 819

jau tāds kā haiends. Iztikām ar 805/837 no radiotehniku galiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Raimonds1 teica:

bija kaut kāds skaņas ģenerators un tad uz radio skalas varēja viļņu garumu noteikt

viļnu garumu nenosaka, viņu izrēķina, tu tagad visu podā laid tāpat kā ar procesora mašīnkodiem

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...