Jump to content

Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Jau virsrakstā ir ietverts pamats konfliktam, jo modernajā pasaulē, ziniet, nav tādu konkrētu patiesību, tās var būt dažādas, mainīgas un tām visām ir tiesības pastāvēt! Tas tāds joks, protams.

Un tā, nu pēc iespējas loģiski, kas tieši valsts pārvaldē nedarbojas labi, kā būtu iespējams panākt, lai būtu labāk. Cik nu iespējams tādu loģisku, funkcionālu diskusiju.

Dažas idejas, ko apspriest.

Tagad krāpnieki katru mēnesi ar visādām viltībām cilvēkiem nozog miljonus. Kā un kāpēc kopš auseklīša un bankas baltija laikiem tā finanšu pratība tautā nav pietiekami cienīta un attīstīta?

Ierēdniecības, birokrātijas, valsts projektu, pārvaldes nesaskanīgā darbība. Kas un kā? Ko darīt?

Izglītības ilgstošās problēmas, skolotāju prestižs, iekļaujošā izglītība un talantu izglītība, eksaktās izglītības problēmas.

Kredīti, iespējas, kļūdas, barības ķēdes.

 

Par problēmām un idejām.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Racer
pirms 17 stundām , Raimonds1 teica:

modernajā pasaulē, ziniet, nav tādu konkrētu patiesību

Apbēdināšu Tevi - arī nemodernajā pasaulē bija izprasta vienkārša patiesība - kur aitas, tur cirpēji.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nu bet, varbūt, viss ir daudz vienkāršāk. 🤣 Mēs (cilvēki) neko labāku nevaram radīt, jo esam mantkārīgi, zaglīgi, negodīgi radījumi 🤣. Un viss notiek tieši tā, kā ir jānotiek. Kad karma sāks lieties pāri malām, mūs restartēs. 😉

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Restarts un karma neiet kp[ā - tava karma ietekmē tavu nākamo inkarnāciju .

Link to comment
Share on other sites

M@R$$

Ir jāpaiet vairākām paaudzēm, lai mēs aizmirstu padumijas sniegtās pamācības (apzodz valsti kā māki un kā vari, jo visi tā dara).

 

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Jā, lai aizmirstu krievu laikus un tā vietā pārņemtu rietumu dubultmorāli?😉

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 12 minūtēm , M@R$$ teica:

lai mēs aizmirstu padumijas sniegtās pamācības

un iemācītos progresīvi izvēlēties sev tīkamo genderi 🤣.

 

Pirms 20 minūtēm , Grossmeister teica:

tava karma ietekmē tavu nākamo inkarnāciju

Reptiloīdi prot restartēt karmu 🤣.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vecie padomju domādšanas standarti un prakses no vienas puses un pārmodernās jauno mītu grāvēju iestrādātās prakses un pārgudrības no otras puses.

Tagad jau vairākas reizes sakarā ar izglītību un tās problēmām izskan tāds termins kā izglītības ekosistēma. Kaut kā velk un to, ka ne tikai attīstība ir svarīga, bet lai katris kukainītis savā vietā justos piederīgs un uzklausīts! Kur tur pazūd kopējā kvalitāte, ej nu saproti!

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
pirms 12 stundām , Jurkins teica:

mantkārīgi, zaglīgi, negodīgi radījumi

Kādam tas ir jāmaina. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)

Cilvēkam ir vajadzīgs kaut kāds "A(ugstākais) M(ērķis)". Un to var sniegt ideoloģija. Gan pats AM gan ideoloģija, kura apzīmē šo augstāko mērķi var būt stulba, perversa u.t.t.

Un abas šīs lietas ir krievijā, ZK, Irānā... hvz vēl kur, bet tik progresīvajā un tolerantajā rietumu civilizācijā nav. No vārda "nemaz".

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

No vārda "nemaz".

Vai tad tu bez ''tā lielā mērķa'' nemaz nevari iztikt? Man piemēram, pilnīgi pietiek ar saviem mazajiem uzstādījumiem dzīvei, lai dzīvotu pilnvērtīgi, saskaņā ar sevi un arī apkārtējo vidi. Lai tikai neviens man virsū nebāžas, ne ar savām bumbām, ne ar visādiem ''labajiem nodomiem''.😉

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vai tik spēja izdomāt ideju, tad vienoties un darīt un tad sasniegt rezultātu. Ideoloģija tautai varbūt iepatiksies pēc tam, jo pašliak visa komunikāciju telpa ir pārbļauta! atroksnis! Nevar vienoties, mēs darīūsim to, ievērosim šo, jūs atkal vēl to un tad būs!

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Jā, Raimond, muldēt bez kādas idejas es arī ilgi spēju. Labāk gan ne rakstiski.😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 2 minūtēm , jacobs teica:

Vai tad tu bez ''tā lielā mērķa'' nemaz nevari iztikt?

Es varu.😉 Un mierīgi iztieku. Šķiet, ka Tu arī.

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Kamēr pasaulē būs tādi dažādi "augstākie mērķi" nevis viens kopīgs, tikmēr visi turpinās plēsties kurām tās mērķis ir krutäks un vairāk attaisnojams. Sapņu pasaulē šādi dažādie mērķi un reliģijas pazustu un visi dzīvotu labāk. Aamen.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Tieši tā! Bet tā nekad nebūs.

Un vēl. Jums nepatiks :haha:. Tas vienīgais mērķis nekādi nevar būt ekonomisks (peļņas gūšana).

Link to comment
Share on other sites

M@R$$

Es vēl joprojām, gaidu kad man dzīvē noderēs
x² + y +8 [(x + 2y ² = a-z] + 2x ³ + (- 2z = 2. 4) + 10y - 5Z ³= k= 9

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 12 minūtēm , Jurkins teica:

Tas vienīgais mērķis nekādi nevar būt ekonomisks (peļņas gūšana).

Nē, bet kā pašmērķis daudziem tāds ir. Un priecē tikai cipars, kad pat kaps nebaida. 😀 Un vēl, It sevišķi, kapeikas iepišana par jebkuru cenu.

Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

tie, kas saka pretējo, ir nožēlojami mērgļi

Nē, tie teiks, ka tu no jaunās siltumnīcas jumta kores esi zemē ar galvu ieurbies.😀

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 5 minūtēm , alusbundza teica:

Zelta laikmets jau 30 gadus

Šis bija nopietni domāts?

Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

un tas ir SVARĪGI

Zini - laikam piekritīšu gan.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 15 minūtēm , Jurkins teica:

Bet tā nekad nebūs.

Mums pārskatāmā laikā neiespējami. Bet - akmens laikmetā (un pat tagad Amazones džungļos), ciltis kaut ko zināja tikai par tuvajiem kaimiņiem ar kuriem gan karoja, gan draudzējās, saziņai izmantoja vai nu bungu rīboņu, vai ugunskurus un dūmus, ko varēja redzēt kāda cilts blakus kalnā. No vēstures labi zināms, ka tautas un civilizācijas rodas un izzūd, kāpēc lai šis process apstātos.

 Tagad saziņa un nokļūšana jebkurā punktā uz šī kosmosa mērogos niecīgā putekļa ir elementāra, tautu sajaukšanās notiek gan migrācijas, gan ģimeņu veidošanās rezultātā un tikai laika jautājums (jā ne jau desmitgades bet varbūt pat tūkstošgades), kad uz Zemes visi būs vienā ādas krāsā, ļoti iespējams runās vienā valodā u.t.t. Baltajai rasei izdzīvot cerības nulle, bet dzeltenie un indieši ir apmēram vienā skaitā, kuri beigās nokļūs virsotnē nav prognozējams.

Link to comment
Share on other sites

e = d

Ko vajag darīt - dot lemšanu gudrākajam. Kurš varētu būt gudrākais? AI. 
Jānoņem visi ierobežojumi un lai AI domā ko iesākt ar civilizāciju.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Uzrakstīšu kaut ko tādu, provokatīvu.

Te daudziem nepatīk mana filozofēšana par un ap programmēšanu.

Tad nu pametīsu ideju un mēģināšu aprakstīt galvenās probl ēmas.

 

Risināma problēma - eksaktums skolās nav cieņā, visādi atsevišķi kursi matenei, fizikia, ķimijai, bioloģijai, programmēšanai, modeļiem un progtrammām mazākiem ir, bet nav kopēja mērķa. Ņemam tabulu, kā pa gadiem pasaulē, kuras programmas ir pieprasīķtākas. Pytons ir. Biblotēkas, mākslīgais intelekts utt. mans personīgais viedoklis - klāt obligāti sajēgu par algiritmiem, tehnisku, organizatorisku, zinatnes sistēmoisk analīzi, lai būtu sajēga, kas un kā. Lai nebūtu no noliktava spārziņa iekopēts modulis e-veslībā un 3-5 minūtes receptei, reizi 5o receptes ir 2 stundas!!! Tatad, sajēgu, zitēli, kā telpa gr5oza smolekulas, kā slildītājam ir siltuma inerce, kā pārvietojot kaut kādu griezni vai metināmo, darbojas inerce, nevis pliki cipari - ripini to devaisu no līdz un tik pilini plastmasu, metini vai griez. Sajēgu! Jaunībā! 10-12-18 gados.

 

Kas to darīs, par cik, kā pielietos/ Nezinu, izdomajiet! Ziedojumi? Ekscentriski miljonāri?

 

Jābūt veidam, kā katros pāķos atrast to vienu vai 2 atraitnes dēlus vai meitas uz uzdzīt līmeni kādiee 1000 gadā.

Link to comment
Share on other sites

dainis61
pirms 1 stundas , alusbundza teica:

pašlaik, es uzskatu, ka mums Latvijā ir Zelta laikmets jau 30 gadus, dzīvojam "cepuri kuldami ",un tie, kas saka pretējo, ir nožēlojami mērgļi .... 

30gadu dzīvošanu uz parāda,vienmēr ieņemot pēdējas vietas ekonomikā,labklājībā(lai gan starta pozīcijas salīdzinot ar kaimiņiem bija stipri labākas),saucam par zelta laikmetu? njā...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

PC_RAT
Pirms 12 minūtēm , dainis61 teica:

saucam par zelta laikmetu? njā

Es jau sāku štukot, ka nav kas kārtībā. 😁

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 2 stundām , M@R$$ teica:

Es vēl joprojām, gaidu kad man dzīvē noderēs

Tev tas noder jebkuru brīdi, kad Tu mēģini domāt.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 19 minūtēm , dainis61 teica:

njā...

Mēs (ne mēs ar Tevi, bet ļauži LV) NEKAD tik labi nav dzīvojuši. Tāpēc var pilnīgi mierīgi šos 30 gadus dēvēt par zelta laikmetu. Lai cik nebūtu skumji, tad nekas labs nav gaidāms un, visdrīzāk, ja vispār tauta izdzīvos, tad varēs droši tā teikt.

Kapitālisms tādā veidolā, kā esam pieraduši, ir spējīgs eksistēt tikai ja ir metropole un nomales. Ja vairs nav kur ekstensīvi paplašināties (un nav), tad jāmeklē kaut kāds risinājums, jo iepriekšējie pieauguma mehānismi sāk izbeigties. Uz Marsu cerības mazas, jo tur nav iezemiešu, kas par stikla pērlītēm ražos aifonus 🤣.

Link to comment
Share on other sites

inteens
Pirms 13 minūtēm , Jurkins teica:

NEKAD tik labi nav dzīvojuši

Nez kur ir tas atskaites G punkts , no kura sākas labi?

Labi ir tas, ka mēs vēl nekarojam..tad te nebūtu ne domāšanas, ne Marsa.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Da no jebkura atskaites G punkta var skatīties. Rezultāts būs viens - mēs tik labi nekad neesam dzīvojuši. Protams, runa iet par materiālo 😉. Kāds padomāja savādāk?

Link to comment
Share on other sites

inteens

Nu ja, tagad arī neko nedarot, naudu met pakaļ.

Da nekas hierarhijā nav mainījies, ir saimnieki, kalpi, ubagi, ierēdņi, bezdarbs..

Jo tālāk perifērijā, jo grūtāk atrast darbu, lai labi dzīvotu, ja visi tie, kas saņem algu ķepā, reģistrētos kā bezdarbnieki, ooo ikāda būtu statistika.

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 12 minūtēm , Jurkins teica:

Protams, runa ir par materiālo

Labi dzīvot, tas gan tāds abstrakts jēdziens, katram tas savādāks. Taču ja tavas iespējas sabalansējās ar vajadzībām, tad jau viss, tā kā, OK.

Bet varbūt tev nemaz labāk dzīvot nepienākās, kā ''tas tur augšā'' nolēmis, jo neesi pelnījis?😀

Tā kā man personīgi ir sāta sajūta, neesmu pieradis rīt, tad uzskatu, ka dzīvoju labi. Kusties pensionārs dienām pa savu darbnīcu, priekā, un vēl kāds par to prieku samaksā arī.🙂

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, tas psiholoģiski ir ļoti vienkārši.

 

Pasaules lāpīšana, uztraukumi par principiem, cīņa pret sistēmu ir diezgan neperspektīva un psiholoģiski neveselīga nodarbe. Tur ir daudzas iespējas zaudēt. Liela daļa visādu psiholoģiju un psihoterapiju ar to vien nodarbojas, kā palīdz cilvēkam nonākt pie saprašanas, kas tieši viņam ir vajadzīgs, lai justos labi. Jo pasauli jau neizmainīsi! :) Vairumā gadījumu!

 

Un tad cilvēks vai nu ar psihoterapijas palīdzību vai vecāki iemācījuši kaut kā saskaņot tās reālās, sasniedzamās lietas dzīvē un kaut kā būt mierā un līdzsvarā ar pasauli, apmierinātam ar savi un, pat mēreni, iespēju robežās, drusku just līdzi. Tai līdzi jušānai jābūt tādai ne pārāk lielai. Palīdzētājprofesijas - ārsti, skolotāji, sociālie darbinieki, arī zināmā mērā policisti un karavīri no pārliekas līdzi jušanas var psiholoģiski ciest, tur ir visādi sindromi aprakstīti.

 

Tagad druski ieņirgsim. Var jau tā mierīgi trallināt, ja es pats labs biju, visi man labi bija, jā! Un tad cilvēks saskaras ar realitāti! Piemēram, padomju realitāti! Vai ierslēdz ziņas! Vai aiziet uz veikalu, kurā jau piekto reizi skan signalizācija! Vai arī vienkārši nevar saprast, kāpēc skolā neiemāca elementāras letas un nodarbojas ar pedagoģijas ekoloģijas darbošanos. Dažus cilvēkus tas uztrauc, dažus ne, kā ir, tā ir.

 

Tātad, lai justos salīdzinoši labi, tad ir jāprot norobežoties no reālās dzīves, sevišķi no prātojumiem, kas, kā un kāpēc notiek! Bēdu ieleja! Stulbums, nesaimnieciskums, pragmatiska izdevīguma kalkulācija pāri visam un masaa, kas pamanījusies ignorēt.

 

Kaut ko jau protams var darīt un izvēlēties kaut kādas darbības, kas daļu no šiem nomācošajiem jautājumiem risina.

 

Pats sev es esmu noteicis, ka, par spīti tam, ka labāk saprotot, kā tieši tas viss darbojas, rodas visādas negatīvas domas, kaut ko tomēr var darīt un kaut kādas panākumus epizodiski var sasniegt.

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, piemēram, reizēm pats piedalos kādos pasākumos un mēģinu kaut ko ietekmēt. Es jau te pāris reizes esmu stāstījis par kādu notikumu, kur pats piedalījos un nojaucu negatīvu scenāriju.

Tas bija stāsts par palīdzības meklēšanu citā forumā un vienkāršu zvanu.

Tāpat nesen ar sarkaniem burtiem pašvaldības avīzīte nopublicēja atgādinājumu, ka plastmasas atkritumu dedzināt nedrīkst. Tur bija daudz manipulāciju, psiholoģijas un šādi tādi notikumi, arī dažas saslimšanas un establišmentam neērta situācija, lai izliktos.

Ka nekā nav.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
(labots)

Tad vēl apstrādāju materiālu, kā tieši demokrātijā, sabiedrībā, medijos, jebkur, kur notiek domu apmaiņas, panāk labu ideju nomākšanu. Manipulācijas, štata d..., visādi triki.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Izglītība šobrīd ir kūpošs apķēzīts vilciens, kur pasažieri dumpojas, bet mašīnists apjucis.

Latvija nav slikta valsts. Slikti ir cilvēki, kas tā domā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Edis7
pirms 3 stundām , Raimonds1 teica:

Tad vēl apstrādāju materiālu, kā tieši demokrātijā, sabiedrībā, medijos, jebkur, kur notiek domu apmaiņas, panāk labu ideju nomākšanu. Manipulācijas, štata d..., visādi triki.

Tak ir svētd. vakars, atslābinies, tak neapstrādā materiālu sv.vakarā. Labas idejas ir pozitīvas. Lasot šo, tev pieitrūkst nedaudz enerģija lai pozitīvi redzētu skatu uz dzīvi

 

Link to comment
Share on other sites

Edis7
pirms 8 stundām , M@R$$ teica:

x² + y +8 [(x + 2y ² = a-z] + 2x ³ + (- 2z = 2. 4) + 10y - 5Z ³= k= 9

algebra,vai mēģ, uzrakstīt vien. ar trulu :  k= 9 ?

Link to comment
Share on other sites

M@R$$
pirms 8 stundām , Edis7 teica:

algebra,vai mēģ, uzrakstīt vien. ar trulu :  k= 9 ?

Mēģināju smalki pajokot.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...