Jump to content

Ārējie cietie diski bez SED (Self Encrypted Drive)


RudolfsP
 Share

Recommended Posts

Sveiciens! Nesen uzzināju kad ir tāda lieta ārējos diskos kā SED. Vai šim ārējam ir vai nav - Lacie D2 Proffesional 8TB (Ironwolf Pro). Cik lasu Ironwolf nav tādas lietas. Gan Pro, gan parastam. Varbūt kāds zin sīkāk?

Link to comment
Share on other sites

Tu gatavojies darbam SABā?

 

Ārējais disks parasti ir korpuss ar elektroniku, kas nodrošina (parasti) USB interfeisu un kurā iekšā ir "iekšējais" 🤣 visparastākais cietais disks.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Tu gatavojies darbam SABā?

Nē vienkārši lai varētu izņemt no enclousure un pieslēgt pie PC ja nu plate vai kas nodeg. Savādāk neļaus ja būs SED. Bet cik saprotu ironwolf un ironwolf pro nav SED.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 138 teica:

Vecīt, tev ir reāli neveselīgas fantāzijas par dažādu lietu degšanu

Nu zinkā jābūt gatavam. Jo izrādās tiem ārējiem tās plates pirms diska bieži nobeidzās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

Cik bieži? MTBF kāds ir?

Tik sīki nezinu, bet lasīju kad tādi gadījumi bijuši. Vismaz tad var disku pārlikt ja nav tas SED. Jo teiksim pat WD My book ir SED. 

Link to comment
Share on other sites

Padalies, kāda velna pēc cilvēkam-parastajam šajos laikos vajadzīgs šāds ārējais disks? Bez jokiem. Es nevaru iedomāties.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, RudolfsP teica:

Nu zinkā jābūt gatavam.

Tādu vārdu kā backup esi dzirdējis? Ja ir svarīga info kuru nedrīkst zaudēt, glabā uz vismaz 2 ārējiem diskiem, vai kādas nu tev citas iespējas. 

Nav bijis pēdējos padsmit gadus nokaut ārējo HDD (bet man ir kādi 10 vismaz), bet senos laikos tieši Lacie plate nosprāga. Bija kādreiz pāris Toshiba un Seagate, mazi 500GB līdz 1TB, kurus izdāļāju un tagad kaudze WD visi 4TB. Bet vispār - vieglākais veids nokaut HDD (uz SSD tas neattiecas) - strādājošu nolidināt uz grīdas vai vienkārši stiprāk uzsist.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurkins teica:

Padalies, kāda velna pēc cilvēkam-parastajam šajos laikos vajadzīgs šāds ārējais disks? Bez jokiem. Es nevaru iedomāties.

Nu ja diskam nav SED tad to var izņemt no enclousure un izmantot citur teiksim ielikt PC, lai teiksim izvilktu datus ja barošanas plate beigusies. Bet ja ir SED tad izņemot to enclousure disks nav lietojams jo ir nošifrēts. Tā es to sapratu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

kāda velna pēc cilvēkam-parastajam šajos laikos vajadzīgs šāds ārējais disks

 Iesaki glabāt terabaitiem foto un video mākonī?  Man gadiem krājas gan apstrādātais materiāls, gan RAW faili, kur viena bilde sver 30 - 50 megabaitus. Un nedod Dievs, ja sākšu filmēt 8K - tur jau stunda materiāla būs simtiem megabaitu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

Tādu vārdu kā backup esi dzirdējis? Ja ir svarīga info kuru nedrīkst zaudēt, glabā uz vismaz 2 ārējiem diskiem, vai kādas nu tev citas iespējas. 

Nav bijis pēdējos padsmit gadus nokaut ārējo HDD (bet man ir kādi 10 vismaz), bet senos laikos tieši Lacie plate nosprāga. Bija kādreiz pāris Toshiba un Seagate, mazi 500GB līdz 1TB, kurus izdāļāju un tagad kaudze WD visi 4TB. Bet vispār - vieglākais veids nokaut HDD (uz SSD tas neattiecas) - strādājošu nolidināt uz grīdas vai vienkārši stiprāk uzsist.

Nu man ir vairāk par 2 diskiem backup. Vienkārši gribas arī disku kam nav SED. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, raiviic teica:

Iesaki glabāt terabaitiem foto un video mākonī? 

Cilvēkam-parastajam!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , RudolfsP teica:

enclousure disks nav lietojams jo ir nošifrēts

Vispār jau SED ir pašā diskā, ne ārējā platē, ja kas.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

Vispār jau SED ir pašā diskā, ne ārējā platē, ja kas.

Dažiem diskā, dažiem pirms diska plate (ārējos). Ja pareizi saprotu.

Labots - RudolfsP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Padalies, kāda velna pēc cilvēkam-parastajam šajos laikos vajadzīgs šāds ārējais disks? Bez jokiem. Es nevaru iedomāties.

Un ko darīt ja ir laptops un viņā SSD ir visai mazs?

 

Es gan ņemtu labāk kādu Thunderbolta enclosure un ieliktu SSD. Savādāk tam Lacie ir 260mb/s.

Skatītos kautko kam 10x lielāks ātrums.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, RudolfsP teica:

dažiem pirms diska plate (ārējos)

Eu, vecīt! Vēlreiz! Ārējais cietais disks ir kaste ar interfeisu, kurā ir iekšā "iekšējais" cietais disks.

Just now, AndrisBB teica:

Skatītos kautko kam 10x lielāks ātrums.

Nu vainīgs! Neuzsvēru "TĀDU" ārējo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , RudolfsP teica:

Tik sīki nezinu, bet lasīju kad tādi gadījumi bijuši.

Es lasīju, ka ir bijuši gadījumi, kad citplanētieši nolaupa cilvēkus un veic ar viņiem nežēlīgus eksperimentus. Īpaši tiem patīkot visādi dīvaiņi. 

Link to comment
Share on other sites

Vēl tāds moments, ka Lacie paši diskus neražo (nez, varbūt tagad ražo), bet agrāk tur iekšā varēja būt jebkas. Manā nosprāgušājā bija Samsung (vēl ar IDE interfeisu), bet ir manīti ar WD un Seagate  (ja kas Ironwolf Pro arī ir Seagate). Lacie taisa tikai ārējo kasti un tās elektroniku. Nezinu kā tagad, bet agrāk uzzināt kas tur iekšā, varēja tikai pieslēdzot pie datora ar softu, kurš parāda, veikalā to neuzzināsi jo nekur nav rakstīts.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Autoram atliek nopirkt ārējo HDD kasti ar USB3 (vai atbilstoši ekosistēmai) un HDD atsevišķi. Savienot šīs abas lietas kopā un neuztraukties par SED, vai kāviņutur.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...