Jump to content

Windows 11


shadow118
 Share

Recommended Posts

HIGH-Zen

Protams, ir vēl šur tur atrodams pat XP un Win7, bet lielais vairums pašlaik sēž uz Windows 10.

https://gs.statcounter.com/os-version-market-share/windows/desktop/worldwide

 

Es personīgi izvairījos no Windows 10. Bija Windows 7 Home Premium 64 bit un tad uz tā pašas dzelža Linux Mint Mate. Tagad Windows 11 Pro, tāds jocīgs ir, bet darbojas ok.

 

Cik saprotu daudziem Win 10 lietotājiem būs dzelži par švakiem, lai darbinātu Windows 11. Būs jāpērk jauns kompis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Cik saprotu daudziem Win 10 lietotājiem būs dzelži par švakiem, lai darbinātu Windows 11. Būs jāpērk jauns kompis.

No dzelžu viedokļa nekādas pārdabiskas prasības tam Windows 11 nav - divkodolu 1 GHz CPU, 4 GB RAM, 64 GB storage, kaut kāda prasta VGA un pāris drošības fīčas. Cita lieta - daudzu Win 10 lietotāju CPU nav ievietots kaut kādā stipri ierobežotā "whitelist", kas tos dzelžus padara par "oficiāli neatbilstošiem". Faktiski tiek mākslīgi uzspiesta prasība pirkt jaunus dzelžus (ne tikai CPU, bet visu PC), pat ja uz vecā PC tas Windows 11 lidotu labāk nekā uz vairuma moderno lētā gala dzelžu.

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Starp citu, kad meita sāka mācīties augstskolā (tas bija tik sen, necentīšos atcerēties, kurā gadā), tika iegādāts asus eee pc ar w7starter 1GB atmiņas un kaut kādu atomu šķiet. Labi, neteikšu, ka kompis lidoja, bet viņa normāli strādāja ar tulkošanas programmām gandrīz visu mācību laiku. Reāli tas kompis palika ar katru gadu lēnāks. Un nē, nemurgoju. Kad viņa iegādājās jaunu datoru 4. kursa beigās, es nometu šo uz sākuma iestatījumiem un tavu brīnumu - viss labi. Pieslēdzu pie neta un šis sāka ņemties... ilgi. Pēc tam nebija lietojams. Aizgāja tepat būtā par pliku velti vienam biedram bez HDD.

 

Labi, tas ir offtopiks. Bet , ja man lieliski strādā w10, tad kāda brīnuma pēc man vajag uz tiem pašiem dzelžiem w11. Bilam laikam vajag ne jau man🤣. Un pēc brīža būs w12 un frīki ņemsies, ka tikai idioti vēl sēž uz vecā izrakteņa w11 u.t.t.

 

Just now, AndrisBB teica:

MS plānojot parvietot Windows uz mākoni

Nu tad vēl jo vairāk jātur kārtībā vecie dzelži 😉.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Bet , ja man lieliski strādā w10

Bēda jau ar vajadzīgajiem softiem, uz vecas, neatbalstītas OS var nedarboties...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa lielam jau no softu/draiveru/citu-rīku izstrādātāju puses, ja ir kautkāds % lietotāju, kas ienes kādu peļņu, tad jau atbalstīs un darbosies arī uz vecākām OS. Bet ja tas % ir mazs, tad nu neviens īpaši resursus uz to netērēs, ja darbojas, tad darbojas (bet neoficiāli, vai problēmu gadījumā lietotājs pats vainīgs).

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , vvv teica:

Bēda jau ar vajadzīgajiem softiem, uz vecas, neatbalstītas OS var nedarboties...

Visāda veida rūpnieciskās automātikas softiem, ar retiem izņēmumiem, akurāt pretēja situācija.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ir jau kompānijas, kas ražo datorus speciāli priekš Win 95/98/XP utt. Tāka ja jau ražo, tad pieprasījums ir.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 4 stundām , Jurkins teica:

ja man lieliski strādā w10, tad kāda brīnuma pēc man vajag uz tiem pašiem dzelžiem w11.

Nez, sākumā liku W11 release candidate kā otro OS eksperimentiem, bet tā arī paliku pie W11 kā galvenās OS (ir jau vēl W10 un Mint ar Cinnamon interfeisu), katrs uz cita SSD, bet vismaz 90% darba ar W11, vienīgais ko atrubīju ir Recomended sadaļa starta logā un nomainīju labās pogas izvēlni uz veco pierasto. 

  Salīdzinot - tie paši dzelži, tie paši softi - W11 ir ātrāks.

 

Pirms 56 minūtēm , AndrisBB teica:

kas ražo datorus speciāli priekš Win 95/98/XP utt

Arī par šo OS attīstību joprojām domā. Kaut kad eksperimentam pamēģināju uzstumt W95 uz tagadējās Ryzen 7 kastes - kaste saka ko tu man te gribi iesmērēt, neņemšu, pat ar XP žagojas, nav draiveru :devil:.

965710022_Beznosaukuma.jpg.34fe9c2bd82c6a1c2d5df77e1578c388.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 59 minūtēm , raiviic teica:

sākumā liku W11 release candidate kā otro OS eksperimentiem

Nu jā, pirms gadiem 20 mani arī interesēja w iekšas, bet tad vienā brīdī apjautu, ka lietojot āmuru mani pilnīgi neinteresē tērauda sastāvs. Nevaru iedomāties, kādas neaprakstāmas izjūtas varētu sniegt nākamais w, lai veltītu laiku eksperimentiem. Mani pilnīgi apmierināja w7, w10 liku tāpēc, ka dzelži neatbalstīja un šis mani apmierina. Teiksim tā - mani neinteresē, kāda os ir uz datora.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Jurkins teica:

lietojot āmuru mani pilnīgi neinteresē tērauda sastāvs

Nav vairs tas pats tērauds, kas bija - rūsē, neturas uz kāta un ik pa brīžam mēģina nopārdot savu kātu kā vienīgo dildo alternatīvu :) 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , HIGH-Zen teica:

Cik saprotu daudziem Win 10 lietotājiem būs dzelži par švakiem, lai darbinātu Windows 11. Būs jāpērk jauns kompis.

 

Nekas nav par švaku, Microsoft vienkārši uzspiež DRM virsū lietotājiem - Trusted Platform Module (TPM) version 2.0

Pagaidām vel to var izslēgt un instalēt Windows 11 uz veciem datoriem.

 

Pats testēju un vecā PC no 2014 gada lai redzētu izmaiņas iekš performance. nav pat 1% atšķirība. un tam ir Haswell processors un samerā veca videokarte

 

ex1QqWt.png

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Laxe teica:

Nekas nav par švaku, Microsoft vienkārši uzspiež DRM virsū lietotājiem - Trusted Platform Module (TPM) version 2.0

Nu ne tikai TPM. Man ir TPM 2.0, bet tāpat oficiāli neļauj instalēt to Windows 11.

 

Pagooglējot vairāk, izrādās, ka vajagot arī kaut kādu VBS (jeb virtual-based security), jeb "Memory integration", kuru gan var atslēgt (start -> core isolation -> memory integrity), tātad faktiski viņš nav obligāts un Windows 11 var strādāt arī bez viņa (citem vārdiem - uz datora, kas neprot VBS).

 

Atbalstīto Intel CPU sarakstā ir 8. paaudzes un jaunāki procesori. Vecākus sarakstā neiekļāva. Ir viens izņēmums, kuru pēc kaut kāda reviewa iekļāva - i7-7820HQ, bet tikai uz "Dell Precision 5520" un (surprise!) Microsoft Surface Studio 2, jo neies tak aizliegt Windows 11 paši uz savas iekārtas.

Link to comment
Share on other sites

Nu tak var W11 uzinstalēt uz JEBKURA datora. Liku uz veca laptopa, 2. paaudzes i5 un viss darbojās. dažus draiverus gan vajadzēja piemeklēt ražotāju lapās.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Nu tak var W11 uzinstalēt uz JEBKURA datora. Liku uz veca laptopa, 2. paaudzes i5 un viss darbojās. dažus draiverus gan vajadzēja piemeklēt ražotāju lapās.

Tā kā manu proci W11 neatbalsta, nav ne mazākās velmes kaut ko ķīmiķot.

W10 22H2 pilnībā apmierina manas vajadzības.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, M@R$$ teica:

Tā kā manu proci W11 neatbalsta, nav ne mazākās velmes kaut ko ķīmiķot.

W10 22H2 pilnībā apmierina manas vajadzības.

 

Tur nav nekāda ķīmija, 1 nomaini uz 0 specifiskā vietā un aiziet.

 

Tas tā pat kā braukt ar auto un bažoties ai ai ai kā būs nopirkt oficiālu OEM oriģinālo detaļu tā vietā lai paņemtu analogu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Laxe teica:

 

Tur nav nekāda ķīmija, 1 nomaini uz 0 specifiskā vietā un aiziet.

Nē man to STS nevajag, paldies.

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi ja liktu Windows 11 uz galvenā PC gribētu to TPM drazu izlodēt ārā fiziski. caurumains DRM ko uzspiež žīdi lai kontrolētu tavu ierīci.

 

https://resources.infosecinstitute.com/topic/u-s-marshals-service-breach-tpm-2-0-security-flaws/

 

BET ja tik ļoti gribās vari vecos datoros to pielikt klāt, nemaksā dargi ~10 euro kādu laiku atpakaļ

 

OIP.qGNOXOOPIkQyibEI6my1dQAAAA?pid=ImgDe

OIP.LCC5kbVdWrntFTM1MElOkAHaFa?pid=ImgDe

 

https://blog.elcomsoft.com/2021/01/understanding-bitlocker-tpm-protection/

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 19 minūtēm , Laxe teica:

gribētu to TPM drazu izlodēt ārā fiziski

Pag, nu, ja jau tāda baile, tad nevar pameņģēties ar rūteri? Kontrolēt kaut ko jau var tikai pa vadu. Varbūt, ka rakstu muļķības, jo galīgi neesmu interesējies par to. Tikai ir dzirdēts pa ausu galam, ka it kā tas tpm procis lienot tīklā visai perversā veidā. Ja jau lien tīklā, tad - katrai atslēgai var piemeklēt lauzni slēdzeni.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Pag, nu, ja jau tāda baile, tad nevar pameņģēties ar rūteri? Kontrolēt kaut ko jau var tikai pa vadu. Varbūt, ka rakstu muļķības, jo galīgi neesmu interesējies par to. Tikai ir dzirdēts pa ausu galam, ka it kā tas tpm procis lienot tīklā visai perversā veidā. Ja jau lien tīklā, tad - katrai atslēgai var piemeklēt lauzni slēdzeni.

 

Pagaidam vel nē jo dzīvoju LV. bet Rietumi jau iet uz tādu līmeni

 

France+passes+state+surveillance+bill+ht

 

Pievieno tam klāt to ka visos CPU ir iekšā backdoors un intresantas lietas notieks.

 

Francija jau neizmantos to lai ķertu tos kas dedzina nost valsti, tiem Policija vienīgi izgāja arestēt cilvēkus Kad balti pilsoņi savācās pūlī aizsargāt biznesus un ielas kuras muslimi grib iznīcināt.

 

Un ja tu kautko pakomentē pret to internetā jau nāk ciemos aprunāties tā pat kā Anglijā kur vajag aizstāvēt imidžu ka multikultur bija laba ideja.

 

Mums jau LV arī ziņās neko nerāda no realitātes kas Francijā notiek, kā nekā visi žurnalisti pieder zviedriem :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

inteens
pirms 6 stundām , Insekc teica:

Nu tak var W11 uzinstalēt uz JEBKURA datora

Jebkurš ir no kura gada sākot? Baidos, Asus Eee PC 900 šito nepavilks.

Nekā personīga, ne jau katrs gatavs vecos dzelžus lidināt ik pēc 3_5 gadiem miskastē.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Par pasu Windows 11 ir loti, ja no kastites nenaktu ar ieprieksh ieliktam programmaam, ka ari citam Microsoft Benefits, vai MI izsmantoshanu mekletaja. Protams vai nu atslegt, vai nu iegadaties Windows 11 Pro For Workstations.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , inteens teica:

Jebkurš ir no kura gada sākot? Baidos, Asus Eee PC 900 šito nepavilks.

Precīzāk būtu: "Jebkurš uz kura iet W10"

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
pirms 10 stundām , Laxe teica:

Pievieno tam klāt to ka visos CPU ir iekšā backdoors un intresantas lietas notieks.

Pastāv iespēja, ka ziņkārīgi cilvēki var izmantot to bekdoru savā labā.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
ivo

Pacelšu tēmu - it kā sīkums bet besī :D - windows 11 pulkstenis regulāri rāda laiku par 2 stundām agrāku. Ja nosinhronizē manuāli, tad protams salabojas. Visi reģionālie iestatījumi ir korekti, automātiskā sinhronizācija ieslēgta. Nomainīju pat NTP serveri iestatījumos - nepalīdzēja. Līdz šim nevienam kompim tāda problēma nav bijusi.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Arī ienāca prātā Linux - labi zināma lieta. Vēl var paskatīties, kas ar laiku BIOSā (kaut gan parasti sakrīt ar Windows iestatīto, vai arī kāds mistisks softs uzdarbojas.

Link to comment
Share on other sites

ivo
Pirms 19 minūtēm , Aigars teica:

Varbūt lieto kopā ar Linux?

Īstenībā lietoju gan. Bet katra sistēma atrodas uz sava fiziska SSD. Iedomāties nevarēju, ka tas varētu būt iemesls. Paldies!

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nu viņš jau ieraksta laiku iekš RTC. Tas jau kopīgs uz mātesplates.

 

Palaid Linuxī.

timedatectl set-local-rtc 1

 

Vienkārši Windows saglabā laiku RTC lokālajā laikā, bet Linux UTC laikā (pa defaulto). Kad palaid Linux, viņš ieraksta iekš RTC Grīnvičas laiku. Pārstartējies uz Windows un tas domā ka tas ir lokālais laiks, tapēc 2 stundu atšķirība.

 

https://www.freedesktop.org/software/systemd/man/latest/timedatectl.html

Labots - AndrisBB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Liec mierā Linux-i.

Izveido un palaid uz Windows šādu reg failu:

RealTimeIsUniversal.reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]
     "RealTimeIsUniversal"=hex(b):01,00,00,00,00,00,00,00

 

Link to comment
Share on other sites

ivo
Pirms 22 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Windows šādu reg failu

Man gan liekas daudz prātīgāka doma likt mierā windows un veikt izmaiņas iekš linux

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
(labots)

Kā vēlies, ir divi veidi kā to pareizi darīt.

Es iesaku no savas pieredzes, kā es personīgi esmu to sekmīgi darījis.

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

ivo
12.03.2024. , 14:12, AndrisBB teica:

Palaid Linuxī.

Vakar palaidu bet izskatās, ka nepalīdzēja

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un ko tev status rāda? Vai Linux apdeitoja laiku (uz lokālu iekš RTC) pēctam kad tu izmainiji settingu?

 

set-rtc-local.jpg

 

 

 

Tu jau varbūt ka Linux iebūtojās, ierakstija UTC laiku iekš RTC, tad tu nomainiji settingu, bet laiku ieks RTC neapdeitoji.

Pārstartējies uz Windows un tur atkal nepareizs laiks.

Link to comment
Share on other sites

@rmands
(labots)

Vairāk kā gadu palietoju W11 un varu pateikt, ka W10 vietām darbojas gludāk, ātrāk vismaz uz RYZEN sistēmas. Ir daži sīkumi kas uz W10 arī ir ērtāki nav mainīti manā skatījumā W11 tikai vizuāli ir labāks par W10.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

W11 nav tik labs, kā XP, bet nu pieciest jau var.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ivo
pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

laiku ieks RTC neapdeitoji

OK, vakarā paskatīšos. Kā to laiku apdeitot?

Link to comment
Share on other sites

ivo
pirms 6 stundām , AndrisBB teica:

paskaties kā bildē, kāds ir RTC time un kāds ir System/local time

Man bija tā kā bildē, linux laiku rādīja pareizi bet windows nē. Beigās atliku atpakaļ linuxā kā bija sākumā un izmainīju windows settingus. Tagad izskatās ka būs viss pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...