Jump to content

Testu izmantošana IT u.c. jomu personāla atlasē


Recommended Posts

LīgaS

Sveiki, visiem!

Bakalaura darba ietvaros pētu profesionālo zināšanu, prasmju un psiholoģiskās testēšanas izmantošanu IT u.c. jomu uzņēmumu personāla atlasē.
Priecāšos, ja veltīsiet nedaudz Jūsu laika un aizpildīsiet anketu šeit: https://forms.gle/dXJArNNxCZU5XDar8

Paldies un veiksmīgu dienu! :)

Link to post
Share on other sites
ruukjis

Nu nezinu, nezinu... Es aptauju aizpildīšu, bet cik esmu vazājies pa intervijām, tad tests man ir bijis jāpilda tikai vienā iestādē... valsts iestādē. Privātajā sektorā parasti nedod testus (vismaz man nav gadījies), dod vai nu uzdevumu - risināt konkrētu situāciju, vai ir pārrunu pārrunas, kur esošais speciālists mēģina saprast, kas tu par putnu un vai būsi spējīgs tikt galā ar konkrētajam uzņēmuma svarīgām lietām.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
rubb

Man pieredze ar testiem ir interesanta. Vienā kantorī bija personības un kaut kādu abstraktu uzdevumu, t.sk. jāuzmin kas jānospiež lai figņa pagrieztos un izskatītos noteiktā veidā pirms tam redzot kā katra opcija to maina. Totāla izgāšanās. Tajā pat laikā attiecīgos darba uzdevumus veicu perfekti :) Runa ir par IT DBA.

Link to post
Share on other sites
jema

Ar vienkāršu testu noteikt zināšanas, iemaņas un pieredzi nav iespējams, bet ko var darīt, ka viena HR dāmā ir spējīga izvērtēt un pieņemt gan ķirurgu, gan IT speciālistu.:biggrin:

 

  • Atbalstu 1
Link to post
Share on other sites
Kazarms

Piekrītu. Juniorus imho ir ok uz pamatlietām notestēt, bet visi tie psiholoģiskie un reakcijas testi gan ir pilnīgs fufelis. Esmu pildījis, nepatika.

Link to post
Share on other sites
Raimonds1

Nezinu, cik labi tie psiholoģiskie testi tur ir un kādi, taču VISPĀR psiholoģijai, attieksmei, spējai godīgi pateikt - nezinu, neprotu vai samuldēt, ka visu zin un saprot - tam nu gan ir gan nozīme.

Link to post
Share on other sites
RudeWolf

Zinātne saka, ka labākais atlases veids vismaz korporatīvajā vidē ir strukturētā intervija + IQ tests. Protams, ka pilnu IQ nevienam nebūs laika pildīt, tāpēc iedod kaut kādu izlasīti. Intervijā tu saproti šo to par culture fit un personību, bet IQ testā var saprast, cik ātri smadzene grozās. Principā galvenais ir tas, lai visas intervijas būtu iespējams pēc iespējas objektīvāk salīdzināt.

Link to post
Share on other sites
AndrisBB

Parasti jau tie testi vairāk vai mazāk, lai būtu ar ko parunāt un vismaz daudzmaz saprast kā un ko cilvēks domā, kā risinās problēmu. Citi sastresojas un nevar atrisināt neko. Nejau HR veic tos testus, bet citi programmētāji vai kāds senior programētās, kurš to dara regulāri.

 

Googls un citi līdzīgie, gan piekopj diezgan pamatīgu testu pielietošanu, pat nevis vienu, bet veselus 4 - 5. Betnu tur arī algas virs 100-150k, tapēc grib atlasīt labākos. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...