Jump to content

Home Assistant


mickys
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Šonedēļ beidzot atradu brīvu brīdi un palaidu Home Assistant OS uz viena neizmantota Raspberry Pi. 

Galvenais mērķis - apvienot visādas tīklam pievienotās iekārtas vienā aplikācijā vienkāršākai lietošanai un labākam WAF (Wife Acceptance Factor)

Pirmie iespaidi lieliski - Shelly, Broadlink, ESP32, Xiaomi Bluetooth integrācijas uzstādāmas vienkārši un bez čakara.

Plāni lieli - ieintegrēt Philips Android TV ar Ambilight, MH-Z19, Durvju zvanu ar kameru, Siltuma skaitītājus no radiatoriem (RTL_SDR), Ūdens skaitītājus, Automašīnas informāciju u.c. Saveidot dažādas automatizācijas.

 

Kādi ir jūsu Home Assistant setupi?

Kādas automatizācijas izmantojat?

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Neliels offtopic: par šādu produktu nemaz nebiju dzirdējis. Vai ir kādas priekšrocības salīdzinot ar Google Home?

Link to comment
Share on other sites

Forši!

Kad sāc automatizēt, iekrīt azartā!

Esmu Homekit ekosistēmā.

 

Iekārtas:

Gaismas- Aqaras Zigbee slēdži, Yeelight WiFi RGB+LED

Spēks- Dažādas gudrās rozetes ar ESP8266 pāršūtas uz Homekit caur HAA

Temperatūra, mitrums un komforts- Netatmo termogalvas, Aqara sensori, Qingping displejs

Žalūzijas- Soma (akumulators ar saules paneļa uzlādi)

Tīrība- Xiaomi Roborock S5

Vārtu vadība, paskastīte, zvans- Sonoff SV ar HAA

Drošība- Aqara magnēti, PIR, Honeywell dūmu detektori (pie Aqara hub), aqaras plūdu detektors zem dušas

Multimēdiji- Hoobs ar tīkla vadību resim, TV un apple tv, skatos tikai PLEX

Vadība- maksimāli automatizēts, Opple keypads, Siri

 

Automatizācijas:

Noteiktas gaismas ieslēdzas, tad, kad kāds atbrauc mājās un ārā ir tumšs

Aizbraucot viss izslēdzas

Robots tīra automātiski tad, kad neesam mājās

Žalūzijas atveras ar saullēktu ziemā un ar modinātāju vasarā, aizveras ar saulrietu

Nakts laikā gaismas uz WC strādā ar kustības detektoriem.

Dažādas gaismas ieslēdzas atverot durvis

Ziemā RGB sāk dimmēt ar modinātāju

Nostrādājot dūmu detektoram, nakts laikā ieslēdzas dažas gaismas

Notifikācija par pasta sūtījumu (arī attālināti)

Notifikācija par zvanu pie vārtiem (arī attālināti)

Vārtu vadība attālināti

 

Ko vēl gribu:

Tas pats Philips Ambilight

Salikt dimmerus slēdžu vietās

Led lenta garderobē, ieslēgies atbīdot durvis

Multiroom audio (gaidu homepod mini) uttt uttt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Labots - _KS
papildināts
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , _KS teica:

temperatūra, mitrums un komforts- Netatmo termogalvas, Aqara sensori, Qingping displejs

par šo mož detalizētāk? cik gudrs ir tas smarts?

piemēram, ko dara, ja pa sausu, ko dara ja pa mitru?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ervie teica:

par šo mož detalizētāk? cik gudrs ir tas smarts?

piemēram, ko dara, ja pa sausu, ko dara ja pa mitru?

neko gudrs nav, pārī ar termometru prot pateikt cik RH ir, bet pēc šiem datiem iespējams:

 

ieslēgt/izslēgt gaisa mitrinātāju/sausinātāju/ventilāciju atkarībā no individuāli iestatītajām vērtībām

 

kā, piemēram,

wc ventilatoram iestatām darboties tikai tad, ja telpa netiek izmantota un sasniegts nepieciešāmais RH līmenis

mitruma savācēju iestatām darboties tikai tad, kad nepieciešams, laikā pulkstens 9:00-19:00 un tikai tad kad telpas netiek izmantotas

 

man vēl nav sagādāts savācējs, bet ir vajadzība, ideja ir likt darboties pa dienu, mitrumu pazemināt par kādiem 15%, un uz tā pamata cerēt ka līdz rītam nepacelsies virs 60%

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , _KS teica:

man vēl nav sagādāts savācējs, bet ir vajadzība, ideja ir likt darboties pa dienu, mitrumu pazemināt par kādiem 15%, un uz tā pamata cerēt ka līdz rītam nepacelsies virs 60%

kaut kā baigi samocīti izskatās tāda situācija - kad ar dabīgo ventilāciju nepietiek normālam mitruma balansam.

 

man bij doma paprasīt lai kolēģis uzbūvē uz avenes sistēmu priekš garažas žāvēšanas ar diviem temp/mitruma datčikiem, vienu ārā vienu iekšā, bet šķiet ka koncepts garām. pašlaik pietiekoši vēdinās uz prastu laika slēdzi, dienas siltākajā laikā....

 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 59 minūtēm , ervie teica:

vēdinās uz prastu laika slēdzi, dienas siltākajā laikā....

Ja nu ārā līst?

Man arī ir laika slēdzis, bet vajadzētu āra mitruma mērītāju!

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , _KS teica:

Kad sāc automatizēt, iekrīt azartā!

Tā tas ir, un beigu galā viss sanāk baigi sālīti.

Ražotāji uzsēdina tevi uz adatas un tu pamazām pērc šo un to.

Man arī ir fibaro Z-wave sistēma. Pašlaik nekas daudz nav - radiatoru termostati, vārtu automātika, gaismas ieslēgšana/izslēgšana vadoties pēc lux, ūdens noplūdes sensors, ja nostrādā, tad relejs atslēdz sūkni.

 

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā visas šis elektriskās rozetes ar vadību no interneta smieklīgas. Izņemot varbūt pirts vadību, jo nepieciešams laiks lai uzsiltu, bet arī ja tu neesi klāt, tu vari nezināt kādās stāvoklī ir palikusi pirts krāsns. Es gan nerunāju par visādie gaismas-tumsas un  PIR slēdžiem.

Kāds var pateikt labu piemēru kur vajag rozeti vadāmu no ineta?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , jema teica:

Kāds var pateikt labu piemēru kur vajag rozeti vadāmu no ineta?

Man bija vienu brīdi gļukojošs kompis, pie kura slēdzās attālināti un lai nebūtu vienmēr jābrauc restartēt, ja nav uz vietas, ar kkādu ķīniešu WiFi rozeti raustīju viņam elektrību.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jema teica:

Kāds var pateikt labu piemēru kur vajag rozeti vadāmu no ineta?

Braucu no saviem laukiem uz Rīgu. Pusceļā sāku domāt - bet vai es lodāmuru/gludekli/ utt (izvēlēties vajadzīgo) izrāvu?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , xp teica:

Tā tas ir, un beigu galā viss sanāk baigi sālīti.

Ražotāji uzsēdina tevi uz adatas un tu pamazām pērc šo un to.

Piekrītu. Tur spēcīgs mārketings. Bet  SonoffShelly un Aqara domāju būs OK maciņam.

Ja vajadzīgs kaut kas vairāk tad DIY.

1 stundu atpakaļ, jema teica:

Patiesībā visas šis elektriskās rozetes ar vadību no interneta smieklīgas. Izņemot varbūt pirts vadību, jo nepieciešams laiks lai uzsiltu, bet arī ja tu neesi klāt, tu vari nezināt kādās stāvoklī ir palikusi pirts krāsns. Es gan nerunāju par visādie gaismas-tumsas un  PIR slēdžiem.

Kāds var pateikt labu piemēru kur vajag rozeti vadāmu no ineta?

`)Pirts boilers vadās no interneta, precīzāk ieslēdzas brīvdienās, ja vajag darbadienā, var ieslēgt attālināti.

`)TV mēdz pakārties, un ja pakarās brīvdienu rītā, nav jākāpj no gultas lai taisītu hard restart

`)videonovērošanas monitoru darbina rozete un automatizācija, nav stresa ka lieki rij elekektrību, kad palicis ieslēgts

vēl jāuzliek garāžā pirms litija aķu lādēšanas, kad akm uzlādēts, un strāva samazinājusies, auto shutdown

 

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoklī neko daudz nav ko automatizēt-tik cik gaismas lai var kontrolēt un dažas rozetes-viena tējkannu no rītiem ierubī,otra vairāk statistikai cik patērē,ā vēl durvju zvans diy variantā testējas jau vairākus mēnešus-piezvanot tiek piefiksēta bilde un atsūtīts paziņojums uz telegram ar zvanītāja bildi + popup uz tv ka kāds zvana un xiaomi aqara hubs vēl nospēlē melodiju.No sensoriem kaudze ar temp/hum sensoriem no xiaomi,ūdens sensors u.t.t,gaismas slēdži pārsvarā sonoff jo paralēli man patīk ka varu vadīt ar balsi izmantojot amazon alexa.Vispār tagad pašam neko diy vairs neatmaksājas taisīt-sensori no xiaomi,slēdži no sonoff,vēl tuya platforma daudz piedāvā,viss tas HA viegli integrējas,tiesa es izmantoju cubieboard ar sistēmu uz cietā diska izmntojot docker versiju-priekš HA izrādījās super labi strādā(ātrāk un stabilāk neka uz raspberry).

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Pats visu iesāku ar sonofu, tā arī turpināju, nu jau ir 21 "slēdzis" un esmu diezgan apmierināts, ja neskaita to, ka pēdējā laikā ewelinks biki japagaida kādas sekundes kamēr "noķer" visas ierīces. Dzīvoklī google home, ar ko tiek ieslēgta gaisma vai palaists putekļusūcējs, īsti vairs neko neprasās. Ļoti atvieglo dzīvi viens sonofs, kurš virina vārtus, jo ja aizmirstās aiztaisīt, tad var aiztaisīt no jebkurienes, un nav jāmaksā sim abonēšana. 

Vienīgi prasās žalūzijas "noautomatizēt" viesistabā, bet ir 3 atsevišķas kasešu žalūzijas un tad nepieciešami 3 devaisi, kas varētu sanākt sālīti..

Bet kopsavilkumā ar sonofiem esmu mierā! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jautājums tiem, kuri lieto HA - kā var bez čakara piedabūt pie HA:
1) Xiaomi putekļusūcēju
2) Sonoff slēdžus?

 

Iepriekš pateicos!

Link to comment
Share on other sites

2020.11.11. , 08:25, kaut_kaads teica:

ja aizmirstās aiztaisīt, tad var aiztaisīt no jebkurienes

 

Tagad GH ir opcija, ka rutīna tiek palaista, kad pamet dzīves vietu. Šajā scenārijā tas Tev būtu noderīgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , martinno teica:

Jautājums tiem, kuri lieto HA - kā var bez čakara piedabūt pie HA:
1) Xiaomi putekļusūcēju
2) Sonoff slēdžus?

Tev ir arī Homekit? 

Roborock bija vajadzīgs izvilkt TOKEN. Ar android emulatoru uz PC un noteiktu aplikācijas versiju. Bija čakars, bet bija vērts, jo strādā bez prob.

Kā skaties uz firmware pāršūšanu Sonoff uz Tasmota? Kad vienreiz izdara, pasākums pēc tam aizņem 2min. Ja jālodē tad 5. Tasmota pieejams MQTT un HTTP

 

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Tās pamācības, kur jāčakarējas, biju atradis netā - cerēju, ka ir kaut kas vienkāršāks.

Patreiz, laikam, metīšu tam mieru - neesmu gatavs tērēt laiku, dzīvošu ar Google Home :) Kā arī esmu jau jaunkundzi pieradinājis, ka ar G Assistant var parunāties un paprasīt izdarīt nepieciešamās lietas :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sonoff zigbee izmanto, tad caur zigbee2mqtt.

Tikai jāpiepērk sonoff usb dongle, piemeram šo, nekas nav diži jāčakarējas. Tagad ar šito ņemos, lai temp. devējus sajūgtu un tuya radiatoru galvas. Strādā labi, tikai pašvaka jauda tam usb, plānoju salikt kādas zigbee rozetes pa vidu, lai kā repīteri strādā...

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Vai ir kaut kāds sensors (vislabāk WiFi), kas detektē vai tam uz ieeju ir padots 0/230V AC vai arī vai ir open/closed loop starp divām ieejām? Problēma: viedā spuldze, kurai vajadzīga pastāvīga barošana. Jādetektē sienas slēdža stāvoklis (ieslēgts/izslēgts) un attiecīgi programmiski jāmaina spuldzes stāvoklis.

EDIT: vajaga lai šis sensors barotos no tīkla sprieguma. Maksimālie izmēri 50x50x30 mm.

Labots - Lieta
Link to comment
Share on other sites

Sensors vai izpildmehānisms nepieciešams? Sensors tikai nosaka stāvokli un padod izejā info par to. 

Link to comment
Share on other sites

@Lieta - tas ko gribi panākt ir: ar klasisko slēdzi "vadīt" kaut kur citur ieskrūvētu viedo spuldzi? Tas slēdzis, kuru gribi izmantot, vēl kaut ko ieslēdz/izslēdz?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , martinno teica:

tas ko gribi panākt ir: ar klasisko slēdzi "vadīt" kaut kur citur ieskrūvētu viedo spuldzi?

Pirms 3 minūtēm , martinno teica:

Tas slēdzis, kuru gribi izmantot, vēl kaut ko ieslēdz/izslēdz?

Itkā jau mickys atsūtīja to ko mekleju. Laikam Shelly 1 ir tas, ko meklēju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Lieta teica:

kurai vajadzīga pastāvīga barošana

slēdzi noslēpt tā, lai neviens (izņemot sevi pašu, vēlams) nevar šo atrast un izslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

Tas nav tikai sensors, tur ir arī izpildmehānisms. 

 

Bet derēs, pie nosacījuma: ja Shelly ir ON = ieslēgt spuldzi un pretēji.

Te vēl jautājums - vai pie tā slēdža pienāk gan 0, gan fāze.

 

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

slēdzi noslēpt tā, lai neviens (izņemot sevi pašu, vēlams) nevar šo atrast un izslēgt.

 

Es domāju, ka cilvēks grib ar slēdzi ieslēgt un izslēgt spuldzi, nevis baidās par strāvas pārrāvumu.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad nesaprotu, kāpēc jādetektē slēdža stāvoklis? Tā vietā ielikt wifi slēdzi ... piemēram . Krietni lētāk par tiem pārcenotajiem platu pirkstu viedās mājas brendiem.😁

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , martinno teica:

Te vēl jautājums - vai pie tā slēdža pienāk gan 0, gan fāze.

Pienāk abi.

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Nu tad nesaprotu, kāpēc jādetektē slēdža stāvoklis? Tā vietā ielikt wifi slēdzi ... piemēram . Krietni lētāk par tiem pārcenotajiem platu pirkstu viedās mājas brendiem.

Es gribu ar sienas slēdzi viņu slēgt nevis likt vēl kaut kur otru slēdzi vai kā savādāk čakarēties. Kā tas Sonoff Wi-Fi slēdzis tiek vadīts?

Labots - Lieta
Link to comment
Share on other sites

Opreģeļis 😁. Ar sienas slēdzi vai pa vifi? Vai ar abiem diviem?

Vai gribi Rīgā nospiest sienas slēdzi un Pušmucānos ieslēdzas viedā puldze?

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, autors pats auzās brauc. Vispirms viņam vajadzēja sensoru ar WiFi , lai saprastu vai spuldze ieslēgta. Tagad vajag iespēju to ieslēgt ar sienas slēdzi (kāpēc tam papildus kaut kas jāliek?) un vēl kaut ko nezin ko papildus, 

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Tā problēma ir aprakstīta tik labi, ka tur pilnīgi neko nevar saprast, ko autors grib izdarīt.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, cik tas Shelly maksā, bet ir šāda alternatīva, ko arī pats pāris vietās esmu uzlicis.

 

https://a.aliexpress.com/_mKcUy0s

 

 

Cilvēks ir ieskrūvējis kaut kādā lampā viedo spuldzi. Lai spuldze darbotos, tai vajag elektrību, līdz ar to - slēdzis pirms pašas spuldzes nav variants, jo tas izslēgs pašu spuldzi un tā vairs nebūs vieda. Cilvēkam ir sienā parastais slēdzis, kuru viņš grib izmantot šīs spuldzes kontrolei. Kā to panākt?

Labots - martinno
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...