Jump to content
Brat2

Float apaļošanas kļūda.

Recommended Posts

Brat2

Seiki!

Vai šeit ir kāds kurš man var nedaudz izpalīdzēt? Lieta tada ka mācos attālināti IT un tagad esmu iesprūdis šajā jautājumā. Drīzumā jānodod darbs bet vispāri netieku galā ar šito... izķemēju google bet kautkā galīgi nesanāk nonākt pie vēlamā rezultāta, un arī mācību materiāli tādi skopi ir... stulbums. Zinu, kad dažam labam šis šķiet easy peasy, tad varbūt TU vari nedaudz padalīties kas un kā tur ir...?

Liels paldies jau iepriekš.

P.S tikai bez jēliem jociņiem ja var... es tikai studēju....

1111111111111111111.png

22222222222222222222.png

aoma

Nesapratu neko, bet, manuprāt, lieliski atbildēts, nevis ar karoti ielieta mutē pareizā atbilde :)

Zux

@Brat2, noteikumus lasīji? Laikam jau nē. 

inteens

bet atbilde jau ir iešķiebta, tadad autors var atlīdzināt dzirā vai saldumos?

• Haha 1

Brat2

Liels paldies usver

Ronalds
pirms 12 stundām , usver teica:

nejauši uzduras datu tipam "float".

Kad es mācījos programmēt, tad mani mācīja ka float tips nav jāizmanto, tieši dēļ apaļošanas kļūdām. 

Kur vien var jāizmanto Binary coded decimal. Kur nevar, tur double. Un double nevar salīdzināt kā a=b, vajag ((a<b-0,0000001) and (a>b+0,00000001) Vai nu kādu precizitāti vajag. 

ps. Atļāvos topika nosaukumu izlabot 

rubb
Posted (edited)

Nu pag. Katram datu tipam ir savs pielietojums! Lai nu kā precizitāti nodrošina kompilators.jaskatas attiecigajos manualos. Tik pat labi varam izvilkt ārā arī pierādījumu kāpēc ar nulli nevar dalīt, kurš smuki pierāda ka 1 vienāds ar 2.

A runājot par float - to vienmēr jāsalīdzina ar kādu konstanti. Finanšu programmēšana tas varētu būt pussantims vai kas tamlīdzīgs...

Edited by rubb

Anonīms Alkoholiķis
Posted (edited)

Cilvēkys, kas taisa finanšu softus un izmanto float/double, ir jāsit ar mietu. Bet ja uztaisītais ir kaut kas ko citi arī izmanto, tad autors jāiepazīstina ar vid dibenzeļļu komandu.

Edited by Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 1
  • Haha 1

Ronalds

Nauda - tikai un vienīgi BCD! 

• Patīk 1

marrtins
1 stundu atpakaļ, Anonīms Alkoholiķis teica:

Cilvēkys, kas taisa finanšu softus un izmanto float/double, ir jāsit ar mietu

Savā laikā es šo apguvu the hard way, kad nācās SQL nomainīt visus float/double uz numeric/decimal pēc nebeidzamajām noapaļošanas kļūdām :D 

• Patīk 1

AndrisBB

Viss jau atkarīgs no tā kam to float izmanto. Piemēram man te sanāk kamerai lenķus rēķināt, quaternion (nezinu kā latviski) utt, pa lielam neviens tās float kļūdas vērā neņem un īpaši nepiedomā lietot float vai double utt. Drīzāk pielāgojas tam kādu datu tipi vajadzīgi visām 3d vai triganometrijas funkcijām.