Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 39 minūtēm , binary teica:

Pēc tava komentāra spriežot, variants, ka vīrusu saķēru no bd, principā ir tik pat [maz]ticams kā jebkurš cits variants. Kādi vēl varianti? Kurš no tiem būtu kaut nedaudz ticamāks par pārējiem? :D

Pēc mana komentāra izspriest par varbūtību un iespēju nevar (nemaz nerunājot par ticību). Es tikai norādīju, ka konkrētais apgalvojums ir pieņēmums. Tas neizslēdz, ka tas ir patiess kā arī tajā komentārā neanalizēju ne varbūtību ne iespējamību. Par tevi un tavu pieredzi tur vispār nebija runas. Ja kaut kas ir "ticamāks", tas negarantē, ka tā arī ir.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , x_rays teica:

Starp citu. Viena maza nianse. Nez kapēc saslimšanas strauji saka pieaugt tieši ar prasībām lietot maskas?

Gan jau vienkārši rudens/ziema sākas.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Gan jau vienkārši rudens/ziema sākas.

Jā, bet kāpēc? Kam tas ir izdevīgi?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

Gan jau vienkārši rudens/ziema sākas.

a maskas ta tur pri čom :D  katru gadu akūti respiratorās slimības sākas rudens/ziemas sezonā 

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

Sniegs uzsnieg tāpēc, ka stārķi aizpisās uz Dienvidiem.

Tikai izsaku savus novērojumus.

Pilnīga taisnība :D

Link to comment
Share on other sites

versatile

Pirmkārt, neviens nezina, kāda būtu aina, ja masku nebūtu.

Otrkārt, maskas nav panaceja un tikai daļēji ierobežo vīrusa izplatību, kopā ar distances ievērošanu. Pie mums kāds distanci baigi ievēro? Par klepojošiem, iespējams, dzemdībās smagi traumētiem indivīdiem ar masku zem deguna apkalpojošajā sfērā, es pat klusēju.
Treškārt, nu ko piepisās tām maskām - liela daļa Āzijas gadiem staigā ar tām maskām, dzīvi.

Ceturtkārt, neviens nezina, kāda būtu aina, ja masku nebūtu.

 

Piektkārt, sen vajadzēja obligātas maskas darba vietā. Tas nesāp. Sāp neziņa par saviem tuvajiem un to, vai vēl kādreiz dzīvē satikšu.

Sestkārt, neviens nezina, kāda būtu aina, ja masku nebūtu.

 

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Pirmkārt, neviens nezina, kāda būtu aina, ja masku nebūtu

 

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Sestkārt, neviens nezina, kāda būtu aina, ja masku nebūtu.

Apreģelis tovārisč. Tu vispār esi masku uzvilcis kaut reizi? Pamēģinājis pabraukt ar auto un saulesbrillēm? Tā brille aizsvīst 5 sekundēs. Kādu aizsardzību Tu sagaidi?

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 5 minūtēm , x_rays teica:

Pamēģinājis pabraukt ar auto un saulesbrillēm?

Saulesbrilles nelietoju, traucē pa virsu parastajām.

Vīruss pats par sevi nelido (bet tas ir maaaaaaziņš un tiešām auduma maskai brīvi iet cauri)

Vīruss lido ar siekalu pilieniem (kas ņifiga nav maziņi).

 

Ja tev, elpojot caur masku, uz briļļu lēcu iekšpuses parādās siekalu pilieni - nav labi, vecais, nav labi.
Pārsvarā tomēr kondensējas (jā, sarežģīts vārdiņš, bet pagūglē) siltākā gaisā esošais mitrums uz vēsākās virsmas.
Kaut kas jau iet caur/gar to masku, bet tas, kopā ar distanci un ja citi lieto maskas/mazgā rokas ir sīkums, salīdzinoši.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

Sestkārt, neviens nezina, kāda būtu aina, ja masku nebūtu.

 

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

Treškārt, nu ko piepisās tām maskām - liela daļa Āzijas gadiem staigā ar tām maskām, dzīvi.

Tas nav nekāds arguments. Mēs gadiem staigājam bez maskām. Re - dzīvi! Ko pieπsies ar savu masku?

 

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

Sāp neziņa par saviem tuvajiem un to, vai vēl kādreiz dzīvē satikšu.

Ja ir tik ļoti lielas bailes no nāves, kas tev personīgi liedz parūpēties par paziņām, piemēram, bet ne tikai, neapmeklējot tos? Kas liedz taviem paziņām pašiem parūpēties par sevi, piemēram, bet ne tikai, neizejot ārā no mājas? Tā vietā visiem citiem jāpiedalās masku ballē, obligāti jāievēro tas, obligāti jāievieš šis.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Ja tev, elpojot caur masku, uz briļļu lēcu iekšpuses parādās siekalu pilieni - nav labi, vecais, nav labi.

ne jau pilieni, bet vienkārši aizsvīst. Tas arī viss. tapēc es nelietoju masku, bet parastu bandānu ar ko pilnīgi legali UK var aizsūtīt gudri izrunāties jebkuru. Ir face coverings, atpisies.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 15 minūtēm , x_rays teica:

tapēc es nelietoju masku, bet parastu bandānu ar ko pilnīgi legali UK var aizsūtīt gudri izrunāties jebkuru. Ir face coverings, atpisies.

jebal, cirvenārijs.

Ja tā bandāna (lol, likās, ka šitas vārdiņš izgāja no modes reizē ar Ozolu 2001ajā) ir 2 kārtās un nosedz ībli tā, ka deguns apakšā, tad ir ok.

speciāli degradētajiem paskaidroju

AR MASKU ES DOMĀJU JEBKURU BLĪVA AUDUMA VAI LĪDZĪGA MATERIĀLA IZSTRĀDĀJUMU KO AIZLIEK PRIEKŠĀ SEJAI TĀ, KA NOSEDZ MUTI UN DEGUNU VAI, GOBZEMA FANU GADĪJUMĀ, PRIEKŠĀ PURNAM

Pirms 16 minūtēm , marrtins teica:

Ja ir tik ļoti lielas bailes no nāves, kas tev personīgi liedz parūpēties par paziņām, piemēram, bet ne tikai, neapmeklējot tos?

Neapmeklēju un vēl kādu laiku neapmeklēšu. Pilnīgi atsaldētu vadītāju (viens inficētais kolektīvā? Poh. Divi? Poh. Perēklis? Ok, tie, kas tikai kontaktpersonas, nāciet uz darbu. Ko, slima? Kad uz darbu nāksi? Ko? Kovids? A kur dabūji?! Nu labi, strādā attālināti. Ko noz nevari, temperatūra un elpas nav?) dēļ tuvs radinieks slimo un pamata šobrīd nav, par laimi, ne pārlieku lielam pesimismam, nedz, diemžēl, optimismam. Bet tepat forumiešu un citu pieredze liek domāt, ka pilna atveseļošanās ies ilgi.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

jebal, cirvenārijs

Paldies par komplimentu , džentlmeni. Bet es reāli esmu jutis diskomfortu, kad vajadzeja paņemt un lietot šīs ķīnas maskas vienreizējās, pie tam ne reizi vien un sekas arī nākamajā dienā. Ok, varbūt es esmu viens tāds indivīds, bet zinamas konsekvence tiesi uz mani ir. tā kā mani piespiest uzlikt šo ķinas vienreizējo shitu uz sejas ir max pusstunda. Tā ka ļaujiet man dzīvot, ka es gribu un nemāciet kā Jūs gribetu lai es dzīvoju. Es savukart netraucēšu Jūs. Katram savs viedoklis, respektesim viens otru.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Jā, var piekrist, papīra maska, piemēram, runājot, ātri paliek slapja. Tāpēc ir auduma maskas, kas ērti valkājas, mazgājas, nemaksā kosmosu - nav sterilas, bet šim pielietojumam tām arī tādām nav jābūt.
Tai pat laikā ķirurgi, anesteziologi, medmāsas 5h un ilgākas operācijas ar max koncentrēšanās vajadzību šajās maskās pavadīt spēj, smagi strādājot. Jā, zinies, ķirurgi reizēm normāli figačī ar urbi un flekšveidīgajiem. Go figure. Saka jau, ka visas kaites galvā.

Pirms 3 minūtēm , x_rays teica:

respektesim viens otru.

iespējams, ka ir kāds iemesls kāpēc tevi cienīt (piemēram, kruti dari sabiedrībai derīgu darbu), bet pagaidām neesi tādu devis. Te arī mums viedokļi atšķiras droši vien, pie tā arī paliksim. Cerēsim, ka nokusīs sniegs, atpisīsies stārķi atpakaļ ar vīrusa pretindi - pavasarī tak reizē ar stārķiem vīruss pazuda.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

Pilnīgi atsaldētu vadītāju

Nu re - tavs radinieks, izvērtējot riskus - pazaudēt darbu vai turpināt strādāt un potenciāli saslimt (un, nedo` dies - sliktāk), pieņēma lēmumu nekasīties ar vadītāju un/vai nezaudēt darbu. Kur šeit ir visu pārējo atbildība?

Link to comment
Share on other sites

Just now, versatile teica:

ka ir kāds iemesls kāpēc tevi cienīt

Nav tāda iemesla :D Es nebūt neprasu lai mani ciena, man vispār pofig par to. Es tikai izsaku savu viedokli, kurš var nebūt saskaņā ar vadošās partijas noradījumiem :D

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

Kur šeit ir visu pārējo atbildība?

Kur es par tādu runāju?

Bet ja tai sūda pašvaldības iestādelē būtu valkājuši maskas, iespējams, šobrīd situācija būtu labāka.
Starp citu, radinieks rīkojās operatīvi un pēc perēkļa atklāšanās pavadīja max maz laika darbā. Diemžēl, bija jau par vēlu, garā inkubācijas perioda dēļ.

 

 

 

 

Pirms 12 minūtēm , x_rays teica:

respektesim viens otru

 

Pirms 3 minūtēm , x_rays teica:

Es nebūt neprasu lai mani ciena, man vispār pofig par to.

 

Pirms 30 minūtēm , x_rays teica:

Apreģelis tovārisč.

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Nu un kur Tu te redzi pretrunas? :D viss čotka. Pats sapinies meistarībā, vecīt :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , versatile teica:
Pirms 16 minūtēm , marrtins teica:

Kur šeit ir visu pārējo atbildība?

Kur es par tādu runāju?

Vai tas par to atsaldēto vadītāju nebija mājiens uz viņa atbildību? Ja ir vēlme, tad, protams, var padiskutēt cik ētiski ir rīkojies vadītājs, bet tad vajadzētu vairāk informācijas par konkrēto gadījumu. Baisās vēlmes gan nav.

 

Bet mana galvenā doma ar teikto bija, ka pirms prasīt atbildību un rīcību no visiem citiem (piemēram, valkāt to vai šo, ierobežot to vai šito, utt.), ir tomēr jāpadomā pirmkārt par savu atbildību un rīcību arī attiecībā pret sevi. Kā konkrētā gadījumā persona pati izvērtēja risku un pieņēma lēmumu uzturēties darba vietā, kur jau, ja pareizi sapratu, bija zināmi inficētie/slimie?

Pirms 25 minūtēm , versatile teica:

Bet ja tai sūda pašvaldības iestādelē būtu valkājuši maskas, iespējams, šobrīd situācija būtu labāka.

Un arī iespējams, ka sliktāka.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , binary teica:

Nu davai, pastāsti man, no kurienes es varēju saķert vīrusu (šoreiz gan ne covid izraisītāju) :D

 

Dots:

* tuvākie kaimiņi - 50m attālumā; nākamie tuvākie - krietni tālāk;

* no mājas izlienu reizi nedēļā, lai veikalā samainītu divus venden bunduļus (veikalā pavadītais laiks - pāris minūtes);

* ciemiņu principā nav;

* ~reizi nedēļā rimi pieved pārtiku, kontakts minimāls (tīri tik, cik paņemt tos maisus);

* bērnam, kurš apmeklē bd, simptomi parādījās pāris dienas pirms manējiem (šķiet, tā jau ir bijis, turklāt ne vienu vien reizi).

 

Pēc tava komentāra spriežot, variants, ka vīrusu saķēru no bd, principā ir tik pat [maz]ticams kā jebkurš cits variants. Kādi vēl varianti? Kurš no tiem būtu kaut nedaudz ticamāks par pārējiem? :D

Savā ziņā dažkārt interesanti paštukot, vai cilvēks varētu sevi nodrošināt, nerādoties ārpus mājas/saimniecības. Pensionārs, kas darbu nestrādā un iepērkas internetā vai zemnieks, kas iztiek no paša saražotā droši vien, ka īstermiņā varētu. Personīgi šajā pārdomu laikā esmu nonācis pie secinājuma, ka bez daudz kā mēs tīri labi varam iztikt. Visas tās vēlmes un vajadzības lielākoties ir uzmācīgi kukaiņi mūsu galvās.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona
pirms 4 stundām , x_rays teica:

Tā ka ļaujiet man dzīvot, ka es gribu un nemāciet kā Jūs gribetu lai es dzīvoju.

Šo stratēģiju vajag pielietot virinātājiem un citiem citādi domājošiem individuālistiem (iemesli visi tie paši 1 : 1). Laikam tikai nenostrādās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , versatile teica:

Ja tā bandāna (lol, likās, ka šitas vārdiņš izgāja no modes reizē ar Ozolu 2001ajā) ir 2 kārtās un nosedz ībli tā, ka deguns apakšā, tad ir ok.

Ir dzirdēts, ka tiem, kas tālu no dzimtenes, valoda saglabājas līdzīgāka tai, kāda tā bijusi laikā, kad dzimteni pametuši.

pirms 5 stundām , versatile teica:

Cerēsim, ka nokusīs sniegs, atpisīsies stārķi atpakaļ ar vīrusa pretindi - pavasarī tak reizē ar stārķiem vīruss pazuda.

Cilvēki no ASV mums teica - viņiem tagad nav otrā viļņa, viņiem pirmais nemaz nav beidzies.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Citāts par jaunajiem ierobžojumiem: "Sestdienās, svētdienās un svētku dienās drīkst strādāt tikai aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, savukārt veikalos, drīkst tirgot tikai pārtikas preces (izņemot alkoholu un cigaretes), higiēnas preces un degvielu"

Tas laikam nozīmē, ka šmiga jāsapērkas laicīgi, savādāk sausie svētki var iestāties. 

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varu iedomāties kas darīsies tajos veikalos, piektdienas vakaros. Pieskaitām piecas dienas pēc piektdienas ( laikam tāds bija ''optimālais '' laiks slimībai) un skatāmies rezultātus par slimajiem. 

PS bet piegāde mājas takšu nav aizliegta? Būs kurjeriem papildus darbs brīvdienās

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , oxygen teica:

Varu iedomāties kas darīsies tajos veikalos, piektdienas vakaros.

Tikai mieru, izvērtējot informāciju, sastādiju relatīvi drošu pirkšanas un lietošanas grafiku. Varu padalīties, man nav žēl.

 

IMG_20201202_145530.jpg

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , marrtins teica:

Briti jau apstiprinājuši vakcīnu, un nākamnedēļ startēs.

Zinot to kādi te klauni pie teikšanas un ņemot vērā iepriekšējos fiasko, tad visdrīzāk puse no tām vakcīnām tiks izniekotas/sabojātas, plus nevis vakcinēs pēc nedēļas, bet pēc 3 mēnešiem :D

 

Tāpat kā ar tiem medikamentu "uzkrājumiem". Iepirka milzīgus daudzumus medikamentu, lai Brexit problēmu gadījumā (štopperi ostās utt) nebūtu problēmas. Tik viena neliela nianse, visas noliktavas, kur tas glabājas, <šeit bungu skaņas> ir Beļģijā :D

 

Labots - AndrisBB
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Vai kur ir kāds skaidrojums par to masku lietošanu darba vietās? Vajadzētu skaidrību, vai tie principi, ja telpa vairāk par vienu, jālieto maska. Un ja telpa milzīgs 30 metru angāra, kur vienā gala strādā vien s, bet otrā otrs? Ja pieņem kādus lēmumus, tad vajag ko sīkāku, savādāk atradīsies ''burta kalpi '' kas varēs sodīt par masku nelietošanu tur kur starp darbiniekiem nevis divi, bet divdesmit metri. Otrs: no kura datuma par maskām darba vietā. Rītdiena?-iedomājos kāds būs deficīts/cenas, jo tomēr neba visiem darba vieta bija veikali...

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Šodien biju aizgājis pie savas frizieres, protams, maskā. Parasti frizētavā skanēja mūzika, bet šodien kapa klusums. Jautāju, kāpēc tāds klusums, uz ko friziere atbildēja, ka tas esot valdības norādījums, lai dzirdētu, vai klienta matos utis šķauda un klepo. Ja klienta matos utis šķauda un klepo, tas nozīmējot, ka klients ir inficēts ar Covid-19, un tādu klientu nedrīkst apkalpot.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , oxygen teica:

Vajadzētu skaidrību, vai tie principi, ja telpa vairāk par vienu, jālieto maska.

Ja ir TELPA, tad jālieto maska. Punkts. Pat, ja tu esi viens pats milzīgā angārā. Mazums sagribēsi nospļaudīt kādu gaismas slēdzi vai sūkāt durvju rokturi! Ja tev būs maska, tad, vismaz pēc deputātu domām, latvieša dabīgais slinkums atturēs tevi no spontānas kliņķa sūkāšanas. Ja nu tomēr deputāti kļūdās, kas būtu neredzēts precedents latvijā un krietni pārvērtē tava fetiša spēku, tad pakaļā - ar Covid inficēsies visi, kuri paskatīsies uz tavu angāru...

 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ruukjis teica:

Ja ir TELPA, tad jālieto maska. Punkts.

Nu zobārsts arī strādā telpā. Tātad zobus tagad jālabo caur masku?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , base7 teica:

Tātad zobus tagad jālabo caur masku?

Caur pakaļu..

 

Pļeķ botas cenzūras bots ir tizls.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Nu vismaz LV zobārsti vēl strādā. Es UK gaidiju no marta, lai tiktu pie zobārsta. Visu vasaru nestrādāja vispār, un tikai tagad var tikt, ja ir ārkārtas situācija. Savādāk tikai pa taisno uz slimnīcu, kad jau tiešām var atstiept kājas. Bij te gadījumi ik pa laikam, ka cilvēki paši sev rauj zobus ārā, jo vairs nevar izturēt.

Kad situācija nonāk tik tālu, tad masku velkāšana paliek par pavisam nenozīmīgu problēmu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , base7 teica:

Nu zobārsts arī strādā telpā. Tātad zobus tagad jālabo caur masku?

Bļeg, nu kur vot šitie rodas, kuri izborē šitādus jautājumus.. Tāpēc tā ir, kā ir..

 

Redz - ir indivīdi, kas nespēj uzklausīt vienkāršu valdības LŪGUMU - NU UZVELC, LŪDZU, MASKU. TAS TAČU NAV GRŪTI.

Nē, pietiek gudrinieku kuriem tas ir tik ļoti grūti, lai būtu jālemj par sodiem un kriminālatbildību..

 

Brīnums, kā vēl nevāc parakstus pret ziemas riepu maiņu un piesprādzēšanos auto...

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas par zobārstiem bija sarkasms, ja kāds nesaprata. Tagad visi tik jūtīgi, ka bail paliek.

Neapskaužu pārdevējus, kam nākas aizrādīt pircējiem, kas maksas uzvilkuši, bet deguns ārā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , base7 teica:

Tas par zobārstiem bija sarkasms, ja kāds nesaprata.

Saprotu, ka no tevis sarkasms.. Bet šādu sarkastu ir pilns FB, no kuriem jau vemt gribas..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , base7 teica:

Neapskaužu pārdevējus, kam nākas aizrādīt pircējiem, kas maksas uzvilkuši, bet deguns ārā.

Hehe, atceros vienu atgadījumu:

 

Pārdevēja brēc uz  studentu: "Kur maska?!"

Students: "Kur tev pašai maska?"

Pārdevēja: "Man priekšā ir stikls!" norāda uz orgstikla ļerpatu sev priekšā

Students novelk brilles: "Man divi stikli priekšā!"

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...