Jump to content

Vai jāatvieno elektriskā plīts no elektrotīkla pirms tīrīšanas


Irīna
 Share

Recommended Posts

Labdien, man laikam stulbs jautājums. Nesen uzstādīja virtuves iekārtu un ļoti cieši starp skapīšiem iespieda brīvi stāvošu elektrisko plīti. Izraut plīti no tās spraugas, lai atrautu vadu, baigi sarežģīti. Virsmu es katru dienu tāpat notīru, bet ar cepeškrāsni sarežģītāk. Kā jūs darāt? Atvienojiet cepeškrāsni no elektrotīkla vai tāpat patīrāt? tas pats ar mikreni.

Vispār man nepatīk tā mode ļoti cieši iespiest virtuves tehniku mēbelēs, ledusskapis man No frost, tas nav jāatkausē, bet tāpat reizi gadā jātīra, nu tur vismaz vadu varu atraut, tiesa izvilkt ledusskapi no nišas grūti.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag atvienot, ja vien netīrat viņu ieslēgtā veidā :D

Analoģija: vai ir jānomontē ritenis ja jūs vēlaties piepumpēt riepu?

Link to comment
Share on other sites

Nav nekas jāatvieno

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Irīna teica:

Vispār man nepatīk tā mode ļoti cieši iespiest virtuves tehniku mēbelēs

 

katrs protams var darīt kā vēlās - kaut vai pie griestiem skrūvēt. Bet ir jau arī kaut kāda ergonomika un virkne apsvērumu kuri ir izveidojuši mums šo stereotipu. Savukārt ražotāji ir tam pielāgojušies ;)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Amazons teica:

Bet ir jau arī kaut kāda ergonomika un virkne apsvērumu kuri ir izveidojuši mums šo stereotipu. Savukārt ražotāji ir tam pielāgojušies ;)

Manuprāt, kaut kas sadzīves tehnikas evolūcijā ir nogājis greizi, ka tagad eksistē brīvstāvoša tehnika, kuru ir paredzēts cieši iespiest starp mēbelēm.

Tajās spraugās viss kas tā vien tīko ielīt un iekrist. Es nesauktu šo par optimālu ergonomiku. Hmm, un kāpēc iebūvējamā tehnika vienmēr ir stingri dārgāka par brīvstāvošo? Vai šī nav kaut kāda mārketinga sazvērestība - plītij, starp kuru un skapīti nevar nekas iekrist, būs būt premium produktam?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Irīna teica:

Virsmu es katru dienu tāpat notīru, bet ar cepeškrāsni sarežģītāk. Kā jūs darāt? Atvienojiet cepeškrāsni no elektrotīkla vai tāpat patīrāt? tas pats ar mikreni.

Nevajag tīrīt, tad nebūs problēmu.

Mikroviļņu krāsnij var nopirkt speciālu vāku, lai visa krāsns nenosprakšķētu ar ēdienu - https://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=v%C4%81ks+mikrovi%C4%BC%C5%86u+kr%C4%81snij

Cepeškrāšnī var izmantot cepšanas maisus vai kādus citus risinājumus, lai tā paliktu tīra pēc gatavošanas.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , 138 teica:

kāpēc iebūvējamā tehnika vienmēr ir stingri dārgāka par brīvstāvošo

Iebūvētā ir premium produkts. Mārketings, saproties :D

Ja taisnas rokas un budžets spiež, droši vien nav grūti no brīvstāvošās uztaisīt iebūvēto

Link to comment
Share on other sites

Kāda starpība - iebūvētā vai nē. Iebūvētā tāpat spraužas pie vada un tur vads vēl dziļāk noslēpts. Brīvi stāvošo vismaz var pastumt, jautājums - vai jebkuru elektrisko cepeškrāsni tīrot (tai skaitā iebūvēto) - jāatvieno no tīkla. Un nevajag apgalvot, ka iebūvētajai nekrājas apkārt netīrumi. Mikrospraugās starp paneli un galda virsmu nevienam netīrumam nav nekāds šķērslis sakrāties. Pat ap katla vāku, ja ap stikla katlu ir metāla maliņa, pamanās sakrāties kaut kas, kaut arī tiek mazgāts katru dienu. Un attiecībā par cenu, mana indukcijas brīvi stāvošā AEG ir gana dārga, virs 600 eiro. Ledusskapis man izmaksāja ap 500 eiro. 

 

Pateicos par padomiem, lai jauka diena, tātad tīrot atvienošu.

Link to comment
Share on other sites

TS: Vai vajag atvienot?

100% foruma: Nē, atvienot nevajag.

TS: Skaidrs, tātad atvienošu.

Secinājums- TS tiešām un bez šaubām ir Sieviete.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Irīna teica:

AEG ir gana dārga, virs 600 eiro. Ledusskapis man izmaksāja ap 500 eiro. 

Nu tad gan jāatvieno.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , laikamTak teica:

Nu tad gan jāatvieno.

Labi, ka fēns ir daudz lētāks, tāpēc to var droši lietot vannā!

Link to comment
Share on other sites

Labi, nav jēgas te ko jautāt. Atvienošu bija ironija, jo tak panesās, ka iebūvētā ir tik dārga, ka augstākas klases, ko tad es ar savu brīvi stāvošo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Irīna teica:

jautājums - vai jebkuru elektrisko cepeškrāsni tīrot (tai skaitā iebūvēto) - jāatvieno no tīkla.

Atbilde bez ironijas un sarkasma - paņemam ražotāja instrukciju un rūpīgi to izlasām. Ja neatrodam atbildi, rakstām, zvanām ražotāja atbalsta dienestam.

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Irīna teica:

tak panesās, ka iebūvētā ir tik dārga, ka augstākas klases

Tas bija komentārs par tevis aizsākto ergonomikas un spraugu tēmu, bez kripatas ironijas.

 

Pirms 40 minūtēm , Irīna teica:

Mikrospraugās starp paneli un galda virsmu nevienam netīrumam nav nekāds šķērslis sakrāties.

Iebūvējot "pēc grāmatas", tur nebūtu jābūt blīvgumijām vai kam citam hermetizējošam?

Link to comment
Share on other sites

Piecpadsmit gadus vismaz 2x gadā tīru savu iebūvēto cepeškrāsni, bet doma to vispirms atvienot no elektrības gan ne reizes nav ienākusi prātā. Nu labi, litriem ūdeni tur neleju, vien kārtīgi darbojos ar pulverizatoru lai nomazgātu ķīmijas paliekas.

Link to comment
Share on other sites

Visām normālam cepeškrāsnīm iekšā ir katalītiskā emālija, uzliek 300 grādus un visu izdedzina, un pēc tam izslauka. Nekas tur nav jāmazgā ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Irīna teica:

tiek mazgāts katru dienu

Darīt nav ko? Nē nu labi, kādreiz kaut kas pāriet pāri, tad, galvenais, nepiededzināt, bet nu katru dienu mazgāt... Sadzīves ķīmijas ražotāji par šādiem klientiem sajūsmā berzē rokas.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja cepeškrāsnī katru dienu karsē videokartes, tad jātīra diezgan bieži, jo parādās tāds dīvains aromāts.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , aoma teica:
pirms 6 stundām , Irīna teica:

tiek mazgāts katru dienu

Darīt nav ko? Nē nu labi, kādreiz kaut kas pāriet pāri, tad, galvenais, nepiededzināt, bet nu katru dienu mazgāt... Sadzīves ķīmijas ražotāji par šādiem klientiem sajūsmā berzē rokas.

@aoma, TAS komentārs ("tiek mazgāts katru dienu") bija par katlu un/vai tā vāku. Ir pat ļoti normāli, ja katlu un tā vāku mazgā katru reizi pēc lietošanas. Ar sadzīves ķīmiju vai bez - tas jau ir cits jautājums (es trauku mazgāšanai parasti iztieku ar to ķīmiju, kas ir spices ūdenī).

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Irīna teica:

Virsmu es katru dienu tāpat notīru, bet ar cepeškrāsni sarežģītāk

OK. Citāts no topika "galvas". Ja virsma nav nocūkota, ko tur tīrīt. Cepeškrāsns? Savai Ariston indukcijas plītij 6 gadu laikā neesmu speciāli tīrījis, tik, cik kaut kur kaut kas nozieķējas. 

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...