Jump to content

Noklonēt SSD uz virtuālo mašīnu


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Tātad ir cietnis, uz kura stāv Windows 2008 R2 ar svarīgu saturu un gribētos saturu palaist uz virtuālās mašīnas, lai vajadzības gadījumā nav katru reizi jābūtojas uz SSD. Vislabāk, lai disks nebūtu jātur rezervē un varētu tikaiVM klonu lietot. Pagaidām rezultāti ir neveiksmīgi.

 

Noklonēju ar Disk2vhd tūli sistēmu uz vhd failu. Ar dažādiem VM tūļiem rezultāts atšķirīgs:

- VMWare player 15 vispār paziņoja, ka nesupportē i7 860 CPU uz Win10. Ar dažiem papildus konfigurācijas parametriem palaidās, bet vienalga sistēma uzkaras un apstājas.

- Virtual Box bezgalīgi restartējas ar BSOD, jo kaut kas ķipa failu sistēmā sačakarēts. Nevar saprast, kas viņam pietrūkst.

- vhdx formātu neviena no aplikācijām nesaprot.

 

Ar SSD viss kārtībā, jo sistēma strādā bez problēmām.

 

Ir idejas?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka līdzēs īsto VM lietošana - ProxMox, OpenVZ(nav obligāti klāsteris jābliež, tāpat kā VM derēs) utt?

A tā, ja lieto VMWare - aizmirsti par to, ka tas būs lietojams ne tikai ārpus konkrētās sistēmas ekosistēmas. Tāpēc jau arī cilvēki parasti izmanto atvērtā koda risinājumus.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 26 minūtēm , Mezavecis teica:

ka nesupportē i7 860 CPU uz Win10

Virtualizācijas iekš bios ir ieslēgtas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Mezavecis teica:

VMWare player 15 vispār paziņoja, ka nesupportē i7 860 CPU uz Win10

man liekas, ka jau kopš VMWare 14 versijas tika piegrieztas daudzas vecās CPU paaudzes, bet uz hostu man liekas, ka tas attiecas. bet iespējams, ka guestiem tur arī ko piegrieza. paprovē uzlikt 12 versiju.

pats esmu daudzas reizes lietojis VMWare Converteri,  kur pat online var noklonēt fizisku hostu uzreiz uz ESXi serveri.

https://www.pluralsight.com/blog/tutorials/vmware-p2v-migration

Link to comment
Share on other sites

Vajadzīgs Vmware converter - https://www.vmware.com/support/converter/doc/conv_sa_60_rel_notes.html

Ņemam uz šīs 2008 mašīnas uzinstalējam converter un ''dzenam'' saturu uz ESxi serveri . Pēc tam no šīs vides jau šo mašinu varēsi kopēt uz kādu citu kompi ar Vm-player.

Es šādi pat XP vecas mašīnas esmu kopējis uz dažādām vidēm, jo vienkārši tās bija ļoti vajadzīgas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mēģināju likt VMWare 12, neko labāku neieraudzīju. ESxi un citas VMWare ekstras nav pieejamas.  Gribētos tomēr VM uz tā paša Windows 10 hostēt, nevis stutēt linux vai atsevišķu serveri, kas praktiski līdzvērtīgs risinājums kā dual boot.

 

Paskatījos MB supportā, priekš win10 2012. gadā pēdējais draiveru upteits iznāca. Būs jāpaskatās, kas ir ieslēgts.

 

Man gan aizdomas, ka problēma varētu būt ar pašu klonu un jātaisa uzreiz vajadzīgā formātā, ko grib VM tūlis, jo VHD īsti nav paredzēts, lai OS no tā palaistos.

Link to comment
Share on other sites

Es ar balsoju par VmWare converter ( https://www.vmware.com/products/converter.html )  - manuprāt tas arī pieinstalēs vajadzīgos draiverus, lai OS ietu uz tā virtuālā dzelža.

Jebkurā gadījumā, lai OS darbotos, nepieciešams lai ir draiveri priekš SATA/SCSI/SAS  kontroliera. Arī tad, ja tie ir virtuāli dzelži - draiverus vajag.

Tad vai nu kāds rīks to māk izdarīt pēc klonēšanas (vvz kurš un kā) vai arī, tad tam Windowsam pirms klonēšanas vajag iebarot SATA/SCSI/SAS virtuālo dzelžu draiverus. Nu piemēram iekš VmWare tools tie ir.

Bet jā, iespējams, kas bez esxi neiztikt. Tas jau vajadzīgs tik migrācijas procesā. Pēc tam uz tā paša Windows uzliksi.

Nu softu prasības pret dzelžiem ir cits stāsts...

 

Un jā - Converter strādā godam - esmu daudzas mašīnas novirtualizējis.

Link to comment
Share on other sites

Nevēlos taisīt jaunu topiku, tāpēc pavaicāšu šeit jo man ir līdzīga problēma/vajadzība, tikai ar krietni vecākiem dzelžiem un OS. Uz kkāda Pentium II ir MS DOS ar aizvēsturisku, bet joprojām lietošanā esošu datu bāzi. Kā šādu pārnest uz kaut kādu virtualizāciju?

Link to comment
Share on other sites

Kāda veida DB. Varbūt ir pēdējais laiks to konvertēt uz ko modernāku. Ja nu vinīgi tas ir kāds pilns foxpro risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Ja grib griezt MSDOS softus, tad jāatceras, ka tie ir 16BIT, un 16BIT programmas varēsi laist tikai uz 16BIT un 32BIT sistēmām.

Proti - jāinstalē 32BIT Windows.

Ja 32BIT, tad vabrūt aŗi uz Win7 vai pat WEin10 tas tavs softs darboisies - jātestē.

Bet jā, varbūt tīru MSDOS vai FreeDOS ?!

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

MIGs, parasti lielākā problēma ir kā pieslēgties / dabūt datus no tā verķa. Ar FreeDOS nav tik vienkārši / Win vēl var tīkla kaut ko palaist. Ja vajag LPT printeri dosprn lieliski palīdz drukāt uz PDF.

 

Link to comment
Share on other sites

Good point - par to neaizdomājos. Atzīšos, ka nu dikti, dikti sen neesmu neko ar tiem darījis. Un vispār savas dzīve slaikā ar DOS esmu maz ko darījis.

 

Pēdējo reizi cepu FreeDos lai pačotu Biosu iešūtu (MB bez NVME boot atbalsta iemācijās bootot PCIE-NVME adapteri).

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...