Jump to content

Power block


fun channel
 Share

Recommended Posts

Labvakar,

Tehnisks jautājums ģēnijiem, kas liek datorus kopā. Vai liekot kopā datoru , teiksim barošanas bloks ir bojāts viņš var nodedzināt mātes plati, ramu, procesoru un hdd ? Saprotu ka barokli ir trafs kurš no 220v spriegumu pārveido uz 24v , teiksim ja trafs ir bojāts un izejošais ir vairāk par 24v., vai teiksim sajauc vietām plusu ar mīnusu kas teoretiski nav iespējams. Cik man saprašanas no šīs lietas baroklis baro mātes plati un caur to tālāk sadalās strāva uz proci un ramu , u hdd protams pa taisno viss pienāk. Tad teorētiski maks, kas varētu nodegt ir mateniece un maybe hdd , un ramam un proci vajadzētu palikt veselam

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Jā, beigts baroklis var nodedzināt visas komponentrs. Nav nekadu 24v, tikai 12v, -12v, 5v un 3.3v.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Tīri teorētiski mūsdienu barokļi un pašas komponentes ir ar pietiekamu aizsardzību pret visādiem īsajiem, utml., bet praksē var būt visādi, it īpaši ja baroklis ir pa 10 Eur no "Alīša".

Taču tai pat laikā, kādu 20 gadu laikā, nekad nav nācies redzēt, ka būtu nosvilis pilnīgi viss kas ir "kastē". Parasti nodeg kāda no komponentēm (arī tas ir reti), bet pilnīgi visu nosvilušu... neesmu piedzīvojis (ceru pie tā pieturēties).

Te tā reversā inženierija, kapēc vispār aizdomas, ka viss nodedzis?

Link to comment
Share on other sites

fun channel
pirms 10 stundām , Delphin teica:

Tīri teorētiski mūsdienu barokļi un pašas komponentes ir ar pietiekamu aizsardzību pret visādiem īsajiem, utml., bet praksē var būt visādi, it īpaši ja baroklis ir pa 10 Eur no "Alīša".

Taču tai pat laikā, kādu 20 gadu laikā, nekad nav nācies redzēt, ka būtu nosvilis pilnīgi viss kas ir "kastē". Parasti nodeg kāda no komponentēm (arī tas ir reti), bet pilnīgi visu nosvilušu... neesmu piedzīvojis (ceru pie tā pieturēties).

Te tā reversā inženierija, kapēc vispār aizdomas, ka viss nodedzis?

 

Aizdomas ir tikai par to ka tehniķis man batonus sprauž detaļas neesmu vel saņēmis atpakaļ, saka ka manu nopirkto barokli ielicis pie jaunas mātes plates ko viņs pats nopircis un viss nodedzis rams,hdd, mateniece, procis. Esmu sen atpakaļ mācijies par DT  un man vienkārši loģiķa lieka domāt ka viņš man batonus sprauž . Bloks nav pa 10 euro pirku gan kādi gadi 3 atpakaļ maksāja ap 60 euro 600w, 

sorry par tiem 24v nēesmu sen ar kompjiem ņemies ar sistēmām ko tagad strādaju trafs uz kartēm 24v dod, tapēc minēju.

 

Tīri tehniski ja barokli pieslēgšu pie 220v un notestēšu izejas un visas dos āra pēc shēmas , vai izejām ir kādi limiti vai standarts. Tad tehniķim var dot pa ausīm ? Nevar būt ka piemēram kāds no vecajiem sektoriem bojāts un visu sačakarē rams vai procis vai hdd.

Link to comment
Share on other sites

Zibens var daudz ko, bet šogad vēl pa agru. Pārspriegums no "0" zuduma. Bet abos gadījumos ne tikai kompis aizietu.

Link to comment
Share on other sites

kas tas par 'tehniķi' kurš lētučus pie savām komponentēm karina?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...