Jump to content

Investīcijas un uzkrājumi - kā boot'ists gatavojas vecumdienām


ImissimI
 Share

Recommended Posts

Pirms 16 minūtēm , binary teica:

Ar īres biznesu nodarboties nav vēlmes

To gan nevajag, labāk nopērc par kapeikām kādu vecu kolhoza fermu un turi tur kādas 20 cūkas nebaltām dienām :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , aoma teica:

Var ienākt okupanti, pēc laika aiziet, galvenais ir reāls papīrs, ka pirms tā visa esi bijis īpašnieks.

Reāls papīrs labi deg. Ar to aiziešanu arī ir kā ir. Ka tik nesanāk, ka atnāk, piemēslo, bet man kā īpašniekam pēc tam būs pienākums to visu sakopt ;)

 

Pirms 1 minūtes , aoma teica:

turi tur kādas 20 cūkas

Ar lopkopību arī nav vēlmes nodarboties, turklāt vēl kaut kur stipri tālu no mājām :D

Link to comment
Share on other sites

Platajā galā vienmēr var atrast "lētākus" strādniekus :) Negribu Tevi aizvainot, bet man te kaimiņš, "cūku Dainis", joprojām vecā krievu laiku fermā audzē ap 200-300 cūkām gadā. Džipu no salona jaunu lai paņēma...

Bet nu ko es te lepnu jaunisceptu "rīdzenieku" mācīšu :)

Link to comment
Share on other sites

Vēl var arī dzīvot un negaidīt pastaro dienu.

Atstāt kešu tik daudz, lai kādus 6 - 12 mēn bez problēmām var dzīvot, ja darbs pazūd vai kāds cits čē-pē notiek, kautko ielikt īpašumā, kautko akcijās, kautko pensiju 3šajos līmeņos un īpaši par to visu nestresot :D

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Vēl var arī dzīvot un negaidīt pastaro dienu.

Šim es piekrītu par 100%! Nupat nomainīju auto, mēbeles, vēl ko tur. Sanāca drusku aizņemties, bet kāda garantija, ka būs jāatdod? :D

P.S. Man no bērnības ir trauma no senču senča - nenormāla taupītāja un krājēja. Pazaudējis milzu naudas pie katras varas maiņas un devalvācijas. Brālēns to turpina un ar jau cik reizes aplauzies...

Es dzīvoju šodienai.

Labots - aoma
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jāuztraucas ir visdrīzāk tad, jas strādā gadiem un turības ziņā nekur uz priekšu netiek.

Bet ja ar visām inflācijām, valūtas kursa maiņām tu tagad esi turīgāks, kā pirms gada, tad kāda starpība kāds tur dolāra kurss.

Link to comment
Share on other sites

Turība nav indekss, pēc kura dzīvot, dzīve ir jānodzīvo tā, lai būtu ko atcerēties un mazbērniem pastāstīt...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mazbērni tāpat to visu, ko šiem stāsti, uzskata par pasakām. 

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Jauni, puiši, jūs vēl esat. Esmu bijis kapos, kad nesen apraktajam "turīgajam" bandītam nepārtraukti zvana telefons. Nu beidziet, nauda un uzkrājumi nav tas, dēļ kā visu dzīvi jātiecas...

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Nauda ir sūds, bet ar naudu tomēr labāk dzīvojas, nekā bez..

Viss, kas notiek uz labu, sit pa ķešu mazajiem ļautiņiem, es par to rubļu/ latu konvertāciju īgņojos.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tas bija tāds trieciens krājējiem - mūsu mazajā ciemā viens uz 3 krājgrāmatiņām bij savācis vairāk kā 100k rubļu. kaimiņi šim saka, Gunār, kaut volgu nopērc, a šis nē, vaig piekrāt vēl, beigās knapi lētākajai veļmašīnai sanāca....

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Nu, Andž, toreiz bij tikai . pareizi neatceros, krājkase, laikam, nebija 100 variantu. Novēlu, vismaz savas olas, neieliec skrūvspīlēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aoma teica:

krājkase

Latvijas Krajbanka, un cits nekas.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Cieņa , reputācija tavs labais vārds , tās ir tās lietas , kuras tu dzīves laikā krāj pa kripatai , bet pakāst vari vienā mirklī . Nauda nāk un aiziet - vai jēga būt miljonāram , ja neviens tev negrib roku paspiest ?

Labots - Grossmeister
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Zēni viens angļu pederasts, kaut ko sapņo par savu uk nākotni un jūs cepaties, viņš atklāti rēc par nespējām domām, kas ar jums? Kāpēc vispār ar šo putlera pidarasu Jūs te runājat, krievu cūka, un neviena cita burta!

 

Link to comment
Share on other sites

Te nu Grūtupam 100% taisnība. Nevajag nemaz pensionāra gadus - ja salīdzina savas cerības un plānus 30 un 50 gadu vecumā - starpība būs par labu reālajām iespējām  - spēku mazāk, bet prāta vairāk (nu ne visiem:biggrin:).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nav jau vienmēr jāuztver kautkāda drošības spilvena uzturēšana kā krāšana vecumdienām.

Visādi sūdi notiek, ja nav darbanespējas apdrošināšanas piemēram. Kas notiek ja uznāk kāds čē-pē, sliktākajā gadījumā invaliditāte.

Vot strādāji par elektriķi, pelnīji kā cilvēks, ieskrēji kokā, tagad esi ratinķrēslā. Vienmēr var pārkvalificēties un kautko citu darīt, bet tas aizņem laiku un naudu. Nez vai ar invalīdu pabalstu tālu tiksi.

 

Tāpat arī nejau visi dzīvo no algas līdz algai. Ikdienas tēriņiem aiziet varbūt 1/3. Ko tagad ar pārējo, krāt bezjēdzīgi kontā?

Nu var jau nopirky jaunu Poršu, tas to kontu paplicinās ātri vien. Bet nu saprātīgākais jau laikam iegūt no tiem līdzekļiem kādu labumu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu var jau nopirky jaunu Poršu, tas to kontu paplicinās ātri vien.

Jādzīvo tā, lai nebūtu, ko plicināt. Gribi poršu, ņem kredītu.

Link to comment
Share on other sites

Un kāda starpība vai noplicina vienā piegājienā vai tur pāris gados ar mazākiem maksājumiem? :D

Rezultāts jau tāds pats.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Vot strādāji par elektriķi, pelnīji kā cilvēks, ieskrēji kokā, tagad esi ratinķrēslā. Vienmēr var pārkvalificēties un kautko citu darīt, bet tas aizņem laiku un naudu. Nez vai ar invalīdu pabalstu tālu tiksi.

Šādiem gadījumiem ir labi, ja ir apdrošināšana: https://www.seb.lv/privatpersonam/apdrosinasana/dzivibas-un-personiga-apdrosinasana (daudzi uzņēmumi tādu piedāvā)

Protams, ne vecumdienās

 

Labots - itanium
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ne visi un ne obligāti, bet pa lielam jau to arī prasa hipotēkas aizdevēji. Man hipotēka ir no 'mājokļu apvienības/biedrības' un tie nebij diezko mierā ar parastu standarta 10 dienu slimības lapu garantiju no darba, prasīja papildus kaut minimālo  ienākumu aprdrošināšanu.

 

Pilnīgas darbaspējas zuduma apdrošināšana gan nav lēts prieks. Tur uz gadu vai diviem apdrošināt ienākumu, līdz kaukādam līmenim nav tik traki, var pat no darba devēja izspiest, ja esi pietiekoši svarīgs kadrs.

 

Ideālā gadījumā būtu izveidot teiksim kapitālu 10 gadu ienākuma apjomā. Tā lai pēctam pa 6 - 8% gadā var iegūt pasīvo ienākumu.

Cik ilgi tas aizņemtu, ja pieņemsim konstanti investē katru mēnesi 10% no ienākumiem? Droši vien ka ja izvēlas riskantāku taktiku un baigi veicas, tad ar 30%+ pieaugumu to var iegūt pat ātrāk kā 10 gados. Ja tik labi neiet un iegūst zem 8%, tad var aizņemt arī 30 gadus.

Patiesība droši vien kautkur pa vidam. Bet 25% nav nekas neticams, tehnaloģiju sektors pēdējos 10 gadus vidēji 12% pieaugumu arī deva. Nu tagad protams ganjau kādu gadu vēl būs mīnusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ceplis teica: es biju bagāts un būšu.

Personīgi es biju ne gluži bagāts, bet turīgs gan. Vai es to gribu atkal? Negulētas naktis, mūžīga joņošana, kalkulēt, ko paspēt tagad, ko atlikt uz vēlāku, ne brīvdienu, ne svētku, kad iestājas pārgurums, smagi dzeršanas periodi, kad liekas, ka viss! Tad saņemties un sākt visu atkal...

NĒ! Esmu visam metis mieru, nenožēloju, ka nav sakrāts baigais kapitāls, toties normālai dzīvei pietiek.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Īstenībā ir gan lēts prieks, jo ir ļoti maza varbūtība, ka kaut kas tāds iestāsies:

Nu pag, tas ir viens maksājums X summas apjomā ko viņi veiks. Es vairāk biju domājis ka tu apdrošinies un smagas slimības gadījumā tev apdrošinātājs līdz kapa malai maksā summu X mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , itanium teica:

Kas kaut ko tādu piedāvā?

Tev taisnība, nav līdz kapa malai, bet līdz pensijas sasniegšanai, jo tad ir ienākums :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slinkums pildīt formas, bet pie manis Aviva piedāvā 5 līdz 52 gadi, jeb kamēr nevar strādāt, vai iestājas pensija. Citiem +- taspats.

Lai garantētu 2k ienākumu, mēnesī maksāja ap 200.

 

Choose how long your policy lasts
From five to 52 years, or until you’re 71

 

Uz 12 mēnešiem protams lētāk, bet tāpat nav lēti. Nez vai vērts.

 

Screenshot from 2022-10-16 18-30-17.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Nez vai vērts.

Man jau liekas, ka 1 liels maksājums > 12 mazāki maksājumi. It sevišķi, ja mēs runājam par pilnīgu darbspējas zudumu, kam var būt nepieciešamība pēc dzīves vietas maiņas, pielāgošanas utt.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pa lielam jau viens un tas pats sanāk. Var jau arī izrēķināt ka līdz mūza galam vajadzēs teiksim 500k un uz to summu arī apdrošināties. Kas nu kuras labāk patīk.

Te jau valsts slimības lapa ir smieklīgi maza, ja nav iekrājumi, tad ātri vien bez mājas palikt.

£99 nedēļā, maksimums 28 nedēļas. Tapēc arī liela daļa aizdevēji prasa kautkādu minimālu apdrošināšanu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , AndrisBB teica:

Pa lielam jau viens un tas pats sanāk.

Diemžēl, nē. It sevišķi, ja runājam par ļoti smagiem gadījumiem un slimībām, tad jo ātrāk dabūn naudu, jo labāk. Iemesls pavisam vienkāršs - tavs sagaidāmais mūža ilgums pirms un pēc smagas slimības/negadījuma var atšķirties ļoti būtiski.

Pirms 29 minūtēm , AndrisBB teica:

Te jau valsts slimības lapa ir smieklīgi maza, ja nav iekrājumi, tad ātri vien bez mājas palikt.

£99 nedēļā, maksimums 28 nedēļas.

Tiešām interesanti, nezināju, ka UK tik traki ar slimības lapām.

Link to comment
Share on other sites

Nu ar pensijām vai bezdarbniekiem nav savādāk.

Cik tagad valsts pensija? £185 maksimums, tas ja 20 pilni gadi nostrādāti. Izdzīvot jau ja pašam sava māja utt var, bet nu par 'pasaules ceļošanu' var aizmirst :D Nu ziemeļos vēl varbt OK, tur viss pat lētāk kā LV.

Bezdarbnieks laikam £77 nedēļā.

 

Link to comment
Share on other sites

Jūs vel kruķus un elektriskos ratiņus nopērciet laicīgi, kamēr nauda vēl ir...

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , AndrisBB teica:

Ikdienas tēriņiem aiziet varbūt 1/3

baidos, ka lielākajai daļai šobrīd gandrīz visa alga aiziet ikdienas tēriņos un dažiem daudziem vēl vairāk kā visa alga. :(

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...