Jump to content
Gatch924

Par 4G Antenām... atkal

Recommended Posts

CosmosDC
Pirms 24 minūtēm , Racer teica:

pamainās datu pārraides algoritms/modulācija un attiecīgi ātrums.

Mana izpratne par šo (ziņkārības pēc lasot rakstus/publikācijas) ir šāda - UE jeb lietotāja pusē notiek SINR-to-CQI (channel quality index) mapping. CQI tiek reportēts uz eNB jeb bāzes staciju, kur, savukārt, ir mappings uz MCS (modulation and coding scheme), līdzīgi kā 802.11 gadījumā. Attiecīgi adaptīvi tiek noteikts, cik resursu (PRB) piešķirt katram lietotājam un kādu modulāciju izmantot.

Taču interesantums sākas tad, ja eNB ir noslogota, jo tad schedular metodi definē katrs pats iekārtu ražotājs un gala lietotāja pieredze pie vienādiem apstākļiem var atšķirties, ja tiek izmantotas Nokia vai Huawei iekārtas.

Ja sanāk, pārjautā par šo kādam, kas ikdienā apkalpo šo tehnoloģiju.

• Patīk 2

uldise
pirms 9 stundām , CosmosDC teica:

Tas ir lauku reģionā vai pilsētā?

jau rakstiju, ka esmu Burtniekos - tātad lauki gan jau - līdz tornim apmēram 4 km.

tā kā man ir abu operatoru antenas, uzliku logot arī otram, pēc laika ielikšu rezultātus.

pirms 8 stundām , Racer teica:

Es tā mazliet aizdomājos, ka būtu jāsaprot praksē pie kādiem radiotehniskajiem parametriem (līmeņiem, kvlaitātēs, signāla/trokšņa attiecības utt.) pamainās datu pārraides algoritms/modulācija un attiecīgi ātrums.

Mikrotik SXT LTE v2 ir arī tāds rādītājs kā CQI - skalā no 0-15, kas praktiski pasaka kāda modulācija lietota. es varētu ielogot arī to, nezinu tik snmp key.

Ronalds

Padomāju un izdomāju ka es principā esmu ar mieru patestēt ātrumu ar labu antenu vs rūteris mastā. Nu manā gadījumā nevis mastā, bet mājas bēniņos. Jumts - modernais šīferis, vismaz teorētiski nerada šķēršļus radio viļņiem. 

Bēda tikai tāda, ka nav man labas antenas. Ar to ķīniešu kaku, kas man ir ātrumi paliek mazāki. Ja kāds būtu ar mieru aizdot man labu antenu, es iešedulētu  SPEEDTEST® CLI un savāktu ātrumus pāris diennakšu griezumā ar antenu un bez. Domāju ka tas ieviestu kādu skaidrību. 

Gestapo

A pats nopirkt nevari? Dārgas? Moš uzlabosi parametrus, tad ir vērts ieguldīties.

Ronalds

1. Nezinu kādu pirkt.

2. Neesmu pārliecināts, ka ātrumi uzlabosies. 

Bet ja ātrumi uzlabosies, 100% ka nopirkšu. 

CosmosDC
pirms 16 stundām , uldise teica:

es varētu ielogot arī to, nezinu tik snmp key.

MikroTik MIBā nav OID priekš CQI parametra. Gan jau ar scripta palīdzību varētu ielogot šo parametru, bet tad tas jājautā kādam, kas raksta scriptus MikroTikā, nav galīgi mans interešu objekts.