Jump to content

DNS ieraksti

Recommended Posts

Pirms 23 minūtēm , Jurkins teica:

Jā.

Ā, skaidrs. Tad viņi paši taisa http redirektu. Respektīvi aizdzen HTTP pieprasījumu uz savu serveri, kurš tad skatās, kas prasīts, un redirektē.

nu pag, ja tev redirekti stāv visos NICos uz tavu xxx.eu, tad viss ir acīmredzami, pieprasījums no xxx.dk pāradresējas uz xxx.eu un klientam arī visur rādās xxx.eu, ja attiecīgi sakonfigurēts tas Webflow, tad nevajag nekādu redirektu NICos, bet tos trīs ierakstus un klientam prasot xxx.dk arī rādās xxx.dk

p.s.

vai arī kaut ko esmu palaidis garām?

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , ieleja teica:

ja attiecīgi sakonfigurēts tas Webflow

Nu diemžēl šis ir no sērijas "nezinātniskā fantastika" ?. Šo Tu esi palaidis garām.

nu tev tagad viss primitīvi pāradresējas, prasi xxx.dk, iedod xxx.eu

mans variants ir "fantastika", ja netiec pats pie Webflow konfigurēšanas vai nemāki izstāstīt izstrādātājai

Jurkins

Kā minēja "izstrādātāja" ... "tagad viss korekti redirektējas"?. Gan netieku pats klāt, gan nemāku. Lai gan, droši vien, kāds laiciņš dejām ar tamburīnu un tiktu galā. Bet izstāstīt toč neizstāstītu. Visticamāk, ka "izstrādātāja" turpinās savu melno ? darbu, un man vēl priekšā daudz interesantu brīžu. Būs jāpalasa tas "webflow university"... darba laikā?. Jo brīvajā ir interesantākas lietas ko darīt.

p.s.

Patiesībā jau negribu būt ļauns un saprotu, ka par meistaru nepiedzimst, kaut kā ir jāmācās. Bet vai kā pirmo (tā patiešām ir, jo pati atzinās, ka "ejot šitam cauri pirmo reizi") darbu vajadzēja uzņemties šo? Nezinu, tas tā subjektīvi un nepareizi varbūt, bet šādi webflow samaitā cilvēkus - apmēram tā... iemācījos Pitagora teorēmu, nu esmu matemātiķis.

Edited by Jurkins

DNS vulgaris neveic pāradresāciju no viena domēna uz citu, bet tikai pasaka pārlūkam IP adresi, uz kuru konektēties.

Ja nosacīto pāradresāciju teiksim no .co.uk uz .eu veic ar CNAME ierakstu DNSā, tad pārlūkā paliek .co.uk adrese un tas konektējas uz IP adresi, kas norādīta .eu domēnam.
Un, ja uz tās IP adreses webserverim (piemēram, webflow) sēž vairāki domēni un viņš nav nokonfigurēts, ko viņam darīt ar nezināmu .co.uk. domēnu, nekas tur nestrādās.
Lai šāda CNAME "pāradresācija" strādātu, tikpat gala serveris (webflow) ir jānokonfigurē, lai tas pareizi apkalpotu vajadzīgos domēnus.

Europeregistry gadījumā pāradresācija notiek kombinēti ar viņu DNS un viņu kaut kādu specializēto webserveri. Pieprasot DNSā  .co.uk IP adresi, pārlūkam iebaro paša Europeregistry webservera IP. Pārlūks konektējas uz to un tad viņu serveris pāradresē http pieprasījumu uz .eu serveri. Attiecīgi arī pārlūkā adrese nomainās uz .eu.

Zināmā mērā tas pat ir labi, jo nenotiek SEO fragmentācija pa n-tajiem domēniem. nav čakars ar n-tajiem SSLsertifikātiem. 

Es ieteiktu arī konsolidēt www un bez-www. Respektīvi visus ar un bez www domēnus pāradresēt uz vienu vienīgu. Ar vai bez www, domājiet paši. Es liktu bez.

Par mīnusiem grūti teikt, bet ļoti iespējams, ka kaut kādi ne-http protokoli vai porti (ftp, mail) nestrādās ar šāda veida pāradresāciju.

Pirms 25 minūtēm , ArnisR teica:

pāradresāciju

mani sajauca vārds "pāradresācija", kas likās kaut kas uz Apache servera ar .js, .html vai .htaccess, bet jā ir reģistratori, kuri tiešām prot vairāk nekā Latvijas NIC (zinu par LT)

Mani sākumā arī.  Labi, ka neteicu cilvēkam, ka domēnu pāradresācijai noteikti vajag pieeju webflow serverim. Izrādās, ka "webserveris" var slēpties arī pie reģistratora. :) 

Jurkins

Jā, nic.lv nav tādas fīčas. Pašlaik lv domēns vispār iet interesanti. nic.lv šo sūta uz mūsu veco hostingu. Bet tur lv nav uzlikta pāradresācija. Hosting type ir website un document root ir /woodensoul.lv. Bet pārlūks ver vaļā jauno .eu. Bet tā kā rezultāts visus apmierina, tad pagaidām neiespringstu (kamēr vecais hostings dzīvo).

Raimonds1

Ļoti pamācošs topiks. Kā sākumā uzbruka autoram ar visādiem pārmetumiem, tā tagad tomēr visu atrisināja un apskaidroja.

Pierāda tēzi, ka ir vērts iestāties par labu atmosfēru VISPĀR, nevis tikai pietuvinātajiem, labajiem un gudrajiem, jo ej nu sazini kā par Tevi kurā brīdī padomās, cik tu kāds esi. Vai ne, Jurkin! Pašam taču arī reizēm patīk būt tajā otrajā pusē.

Topiks ir pamācošs vairākās ziņās :)
1. Uzdodot jautājumu, vajag gana detalizēti aprakstīt situāciju. Uz sākotnējo Jurkina jautājumu mana atbilde būtu "nē, tikai ar DNS ierakstiem to nevar izdarīt". Un tā ir taisnība.
2. Ir vērts reizēm paturēt muti atbildi pie sevis tāpēc, ka pats neesmu viszinošs :D Kā arī šāda atbilde var atsist vēlmi meklēt risinājumu. Bet izrādās, ka var!

Jurkins

Ir, jau ir, Raimi, katram savs melnumiņš.?.

Redz, es uzskatu, ka foruma jēga ir padalīties ar savām zināšanām, ja tādas ir un ir vēlme dalīties. Neviens jau neprasa iet uz LNB, rakties pa fondiem ? divas dienas melnu muti, lai sniegtu atbildi. Protams, ja lieta grozās ap tupu mājasdarba izrēķināšanu, tad ir cita attieksme. Lai gan pats cenšos ignorēt tādas tēmas.

p.s. un tomēr, kā iet ar pointeriem??

• Patīk 1
Anonīms Alkoholiķis

Padomā pats kā tur ar pointeriem. Tie tak norāda uz atmiņas apgabalos un to nepareizas izmantošanas gadījumā pārlūki un citas programmas mēdz atstiept kājas. Jurkin, izmanto smadzeni pirms stasti par lietām kur tev pat melna bilde nav. Labāk lai tēmas autors gar pointeriem lai nebakstās, savādāk vel internetu izslēgs.

Edited by Anonīms Alkoholiķis
  • Slikti! 2
Jurkins

Nu atslābinies, nedomā par manām smadzenēm un neuztver visu tik nopietni. Kaut gan...dari kā gribi, kāda man tur daļa.