Jump to content

amd ryzen 5 1600 vs intel core i5 6400


koolmans
 Share

Recommended Posts

Sveiki, es tikko saliku kopā jaunu datoru, tikai tagad man intel i5 6400 vietā ir amd ryzen 5 1600 procesors kopā ar to pašu gpu rx570. Notestēju ryzen 5 pass mark, dabūju 2x lielāku score nekā ar intel, 3dmark arī uzrāda par 40% lielāku score procesoram. Bet problēma tāda, ka spēlēs fps ir pat nedaudz krities ar ryzen 5 proci, nekā ar intel i5 6400, jautājums kāpēc? Tā pati sistēma, tikai citi procesori, ryzen uzrāda 2x labākus rezultātus testos, bet spēlē fps ir nedaudz mazāks? Lasīju, ka  bieži fps atkarīgs no viena core, tad ryzen man ir 3.2 ghz single core, bet intel ir 2.7 ghz. Te ryzen ar uzvar, bet kāpēc tad fps spēlēs ir zemāks????

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

 intel ir 2.7 ghz, bet ar turbo boost ir 3.3ghz. Papagaiļos mērot šitam ryzenam ir divreiz vairāk jaudas, bet individuāli viena kodola veiktspēja ir tāda pati kā tam intelim.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-6400-vs-AMD-Ryzen-5-1600/2578vs2984

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ryzens ir atrāks visur, pat single core.

Frekvence jau kādus gadus 10 nenorāda cpu ātrdarbību!

Mātes plate vienas platfromas ietvaros atstāj minimālu ietekmi uz sistēmas ātrdarbību. 

Gan jau ka video karte būs pudeles kakliņs.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , koolmans teica:

fps ir nedaudz mazāks

būtu labāk minējis konkrētus piemērus.. varbūt jāatjauno video draiveri.. iespējams čipset draivers u.c. štelles..

 

pašam ir rx 570, galīgi nesūdzos par kartes ātrdarbību, tiesa man ir i3-8100... kas sintētiskajos testos ir pat švakāks par tavu ryzen :D

 

kā jau ronalds minēja.. cpu pa lielam neko daudz neizšķir.. es gan nezinu tavas prasības pret spēlēm, bet karte arī nav nekāds 'baigais pudeles kakls...

Link to comment
Share on other sites

Es jau nesaku, ka man jābūt baigam fps, karte jau tā pati, gan uz intel stāvēja rx 570, gan uz ryzen ir 570 identiska karte, galvenais jautājums, kāpēc man ar ryzen nav lielāks fps?? Nekad neesmu ņemies ar amd procesoriem, bet izlēmu nomainīt uz amd ryzen, jo jaudas parametri un cena ir vilinošāka par intel, bet iztestējot spēles man fps ir pat mazāks

cs go piemēram uz max setingiem ar ryzen 5 1600 un rx 570 man fps vidējo 200, bet ir vietas, kur kritās pat līdz 130


pirms 6 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

 intel ir 2.7 ghz, bet ar turbo boost ir 3.3ghz. Papagaiļos mērot šitam ryzenam ir divreiz vairāk jaudas, bet individuāli viena kodola veiktspēja ir tāda pati kā tam intelim.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-6400-vs-AMD-Ryzen-5-1600/2578vs2984

 

tad laikam tā ir jabūt, ka fps ir vienāds gandrīz, jo cs go izmanto tikai vienu kodolu cik saprotu. Biju domājis, ka kopējais jaudas parametrs dos man lielu boostu ar ryzen ?

Link to comment
Share on other sites

@Ronalds tak sīko cs`ņiku slapjie sapnīši un krāniņu mērīšanās :D

Labots - CAP
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

nē, es tikai testēju fps, man nevajag stabilu 300 fps, piemēram battlefield man ir no 90-120 fps, es kā piemēru cs go tik pateicu, lai varētu secināt, tas ir normāls fps priekš manas sistēmas vai nē

Link to comment
Share on other sites

šodien nomainīju rx 570 pret gtx 1070 ti, izgāju 3dmark un scores ļoti labs, gandrīz 2x lielāks, ieeju iekšā spēlēs, piemēram battlefield 3 un fps ir pilnīgi tāds pats kā ar rx 570, kā tas iespējams ko? :D:D :D Kas ar manu kompi nav riktīgi? 

Link to comment
Share on other sites

vispār atradu googlē, ka citiem arī līdzīgs fps ar to ryzen 1600, es nesaprotu kāpēc vecām spēlēm nav lielāks fps? Kautkā dīvaini tas liekas

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ryzen ātrdarbība lielā mērā atkarīga no operatīvās atmiņas - svarīga frekvence, taimingi un arī tas, cik kanālu režīmā darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vienkanāls baigi rauj fps uz leju Ryzen, tas varētu būt iemesls zemam fps.


Turklāt 8 Gb ir jau par īsu spēlēm un rada bremzēšanu spēles gaitā, arī vecākām spēlēm kā Witcher III, kur to var redzēt sevišķi uzskatāmi.

Link to comment
Share on other sites

Ja gribi, lai tas ryzen reāli iet noteikti vajag dual channel, un celt frekvences CPU/RAM. Pats par sevi ryzen turbo boosts nav tik efektīvs kā intelim. Atrisināt var paceļot frekvences uz visiem kodoliem tad arī FPS būs vairāk. Rams nav mazāk svarīgs 2400MHz priekš Ryzen tas ir maz.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , koolmans teica:

vēl klokot proci vēlāk

Tikai pēc tam neraudi ka nodegs tev CPU! 

 

2019.01.17. , 10:07, koolmans teica:

battlefield man ir no 90-120 fps

Un ko tu vēl gribi???? Tev tāpat visticamākais ir 60Hz monitors! Vairāk par 60 kadriem sekundē viņš nespēj parādīt un ja arī spētu, tu tāpat neesi citplanētietis (cerams :D) kas to spētu ieraudzīt! Cilvēks tāpat vairāk par ~30 kadriem sekundē neizšķir - smadzenēs bildes apstrāde nestrādā tik ātri. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

amd ir ryzen master programma ar kuru viegli var klokot, nekas nenodegs, kā var mūsdienās kautkas nodegt, ja pie attiecīgās temp viņam nostrādā aizsardzība un izslēdzās jauda vai izslēdzās kompis, ko tu te muldi pro nodegšanu :D

 

par to fps, diezvai 30 fps var baudāmi spēlēt, pat uz 60 fps raustās un neiet gludi, vajag ap 80-100, lai spēle gludi ietu, var redzēt, ka neesi gamers

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Ronalds teica:

Cilvēks tāpat vairāk par ~30 kadriem sekundē neizšķir - smadzenēs bildes apstrāde nestrādā tik ātri.

Nu, nu atšķirība starp 30 un 60 ir masīva. Un strap 60 un 144 tā ir daudz mazāka, bet vienalga jūtama.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, es neesmu geimeris!

 

Jūs to FPS atšķirību esat aklajos testos pārbaudījuši? (Kad spēlētājs nezina kāda ir FPS?) Savādāk sanāk tieši tas pats kas audifīlu apgalvojumi ka mp3 = sux, bet reāli 90% nespēj labu mp3 no cd atšķirt! 

Ja skatāties kinoteātrī filmu, kur fps = 24, kādam kaut kas raustās? ;) 

 

ps. Pieņemu ka vaina ir mikrolagos - kaut kādos momentos uz vājākām sistēmām laiks starp kadriem nokrītas virs 1/30 sekunde. 

 

 

Pirms 29 minūtēm , @rmands teica:

Un strap 60 un 144 tā ir daudz mazāka, bet vienalga jūtama.

Tev ir 144 HZ monitors? 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , koolmans teica:

kā var mūsdienās kautkas nodegt, ja pie attiecīgās temp viņam nostrādā aizsardzība un izslēdzās jauda vai izslēdzās kompis, ko tu te muldi pro nodegšanu

Nu tad uztaisi eksperimentu - noņem cpu kūleri un ieslēdz sistēmu! Pēc tavas teorijas nostrādās aizsardzība un nekas nenotiks! 

 

Reāli aizsardzība nostrādā ar aizturi, kas ir pietiekami lai bojātu CPU! 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Ronalds teica:

Tev ir 144 HZ monitors? 

Jā es teiktu, ka lieta ir tieši sazīmētajā kadru daudzumā. Ja videokarte spēj izspiest tos 144 kadrus tad arī būs tas pilns efekts. Piemērs uzliec melnu ekrānu, un paskaties uz kursoru pie straujām kustībām uz 30 un 60 kadriem. Uz 60 un 144 atšķirība ir pat ļoti jūtama. 

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Labi labi, tik smalki es nezinu, bet es arī netaisos klokot savu ryzen 1600 virs 4+ ghz, es tikai līdz 3.7-3.9 max klokošu un cik lasīju forumus, tas ir pilnīgi droši un nevienam nav bijušas problēmas

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Pirms 54 minūtēm , koolmans teica:

Labi labi, tik smalki es nezinu, bet es arī netaisos klokot savu ryzen 1600 virs 4+ ghz, es tikai līdz 3.7-3.9 max klokošu un cik lasīju forumus, tas ir pilnīgi droši un nevienam nav bijušas problēmas

Ryzen līdz 4 Ghz vispār nevajag klokot, ja uzliek ūdens dzesi, 4 Ghz tiek sasniegti turbo boost vai nezin kā viņu sauc režīmā. Vismaz man Ryzen 5 1500X ar Corsair H115i dzesi bez kādas klokošanas darbojas 4Ghz frekvencē.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:
pirms 3 stundām , koolmans teica:

vēl klokot proci vēlāk

Tikai pēc tam neraudi ka nodegs tev CPU! 

kāpēc gan lai tas procis nodegtu?

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Nu tad uztaisi eksperimentu - noņem cpu kūleri un ieslēdz sistēmu! Pēc tavas teorijas nostrādās aizsardzība un nekas nenotiks! 

ā... nu ja vadās pēc šadas lōģikas, tad jau var arī iekšdedzes dzinēju darbināt bez tosola un eļļas... tam arī nostrādā "aizsardzība" ar aizturi - dzinējs noķīlē tikai tad, kad ir uzkarsis...

1 stundu atpakaļ, Mielestapa teica:

Ryzen līdz 4 Ghz vispār nevajag klokot, ja uzliek ūdens dzesi, 4 Ghz tiek sasniegti turbo boost

tieši tā... turbo boost ar labu dzesi pa vienam kodolim spēj uzgriest pat līdz 4.1 GHz un sekmīgi turēt... visus kodolus tik augstu nevar uzdzīt dēļ procesoram izmantotās ražošanas metodes/procesa ne ar kādu dzesi... es savam vairāk par 3.9 stabili nevaru dabūt... un ja to pīsli lietot tikai geimošanai, tad ieguvuma no klokošanas vai nu nebūs, vai būs negatīvs...

ja regulāri kaut ko kodē, tad spēja darbināt visus kodolus uz 3.9 ir daudz labāk, nekā ļaut automātiski nokrist uz 3.6 GHz... geimiem biežāk pietiek ar vienu, kas skrien ātrāk...

 

ar 3000-šo sēriju izskatās, ka situācija varētu būt krietni savādāka...

Labots - Athlons
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , koolmans teica:

man viens stiks 8 gb ddr4 2400 tik stāv,

Ryzen sistēmas ir ļoti atkarīgas no RAM ātrumiem... vislabākā tagad price/performance sanāk, ja lieto ap 3200 MHz ar labiem taimingiem... lēnāka atmiņa bremzē, ātrāka ir krietni dārgāka un ar mazu efektu... un jā, dual channel būtu baigi vēlams...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

 Jūs to FPS atšķirību esat aklajos testos pārbaudījuši

Nu, nu, kaut vai youtube video ir redzama ļoti liela atšķirība 30 vai 60fps filmētie, tur jābūt aklam lai nemanītu

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2019.01.17. , 07:48, ju teica:

Mātes plate vai tad tā pati?

nu kā tad. ar āmuru puika proci iekala soketā.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

3200 mhz diezgan padārgs, 3000 mhz var atrast 2400 cenā, es pasūtījos tos, domā ar 3000 nepietiks??

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja pastaigā pa veikaliem, tad arī 1333mhz var atrast 4200mhz cenā.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , koolmans teica:

domā ar 3000 nepietiks?

gandrīz jebkurš 3000-nieks darbosies arī uz 3200... cita lieta, ka Ryzen mēdz būt kaprīzi... pareizāk teikt pirmās paaudzes mātenes... 3000 būs noteikti labāk par 2400...

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Ja pastaigā pa veikaliem, tad arī 1333mhz var atrast 4200mhz cenā.

protams,  visādas cenas ir ? vakar salīdzini atradu 2x8 gb ddr4 3200mhz pa 75 eur, skan pēc kļūdas, bet nu moš kādam paveiksies un dabūs 2x stikus pa tik lētu cenu

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...