Jump to content

Kas šīs ir par sēnēm?


Maris77
 Share

Recommended Posts

Loti laba ēdama sēne- cirtainā čigānene. Izteikta sēņu garša un smarža. Labi ka daudzi šo uzskata par indīgu-vienmēr kad eju sēnēs, bez labām sēnē nepalieku :) , jo konkurenti neaiztiek šo. Mušmirēm lapiņas vienmēr baltas. Vienīgās , līdzīgas šai , kas indīgas , ir Patujara škiedrgalvīte, bet tai nav gredzena uz kātiņa. Nu var sajaukt kad galīgi maza un neredz kātiņu.

 Latviski par tām čigānen;em maz kas, bet reku krieviski  vis kaut kas .

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sēnei uz kāta "kleitiņa" - 100% tā ir vienreizēdamā.  Bet - pat sarkano mušmiri varot ēst bez skumjām sekām, tikai hvz cik reizes un kā tur nu bija, pareizi vārot :devil:.

Link to comment
Share on other sites

Pirmajā un trešajā bildē ir Čigānietes, labas, ēdamas sēnes. Otrajā bildē īsti nevar saprast, jāredz sēne no apakšas.


Pirms 4 minūtēm , raiviic teica:

Ja sēnei uz kāta "kleitiņa" - 100% tā ir vienreizēdamā.  Bet - pat sarkano mušmiri varot ēst bez skumjām sekām, tikai hvz cik reizes un kā tur nu bija, pareizi vārot :devil:.

Nemuldi kleitiņa :D Ir čupa ar "kleitiņ" sēnēm, kuras ir ēdamas.

Labots - kava
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , raiviic teica:

Ja sēnei uz kāta "kleitiņa" - 100% tā ir vienreizēdamā.

Vo vēllos, nezināju ka lielveikalos tirgotie šampinjoni ir ''vienreiz ēdāmie''...  Vienreiz ēdāmās ir ar baltām lapiņā un ''kleitiņu''. Ne čigānenei, ne šampinjonam nav baltas lapiņas.

 Starp citu, reku sēne ar ''kleitiņu'' kuru var ēst mežā svaigu, tik vajag sāli. Ja apviļā olās un uzcepj... var ''nokost pirkstus''.  Bij gan jautrus gadijums: bijam sēņot ar kaimiņieni , pavecu tanti. Kad parnācam mājās un es sāko šo gatavot , šī sāka škibi skatīties uz mani. Pēc piedāvājuma nogaršot ,  fiksi lasijās prom. Laikam nodomāja kas šo taisos ''nozūmē''.

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kas ir balta lapiņa? Es ar čigānenes raustos lasīt, jo neatšķiru. 

Link to comment
Share on other sites

Nu principā , pareizi dari ka nelasi ja nezini un nav neviena blakus kas zin. Labāk nevākt, nekā savākt ne to. Bet lapas- nu sēnes lapiņas apakšā. Mušmirēm jauna vai veca (protams ne sapuvušai) vienmēr baltas. Diemžēl arī bērzlapēm baltas. Tāpēc es no bērzlapēm vācu tik tās, sarkanās , kam bieza cepurīte. Nu ja kautkādu iemeslu dēļ sajaukšu, tad sarkanās musmires ir jāapēd paris kg,  lai atstieptu kājas (ja mazāk , būs saindēšanās bet ne nāvīga, ja veselība OK). Toties ja sajauksi bālo mušmiri ar izbalējušu zaļo bērzlapi, tad viena kumosa pietiks lai ģimene atstieptu kājas. Kā ne kā indīgākā pasaules sēne.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kava teica:

Pirmajā un trešajā bildē ir Čigānietes, labas, ēdamas sēnes. Otrajā bildē īsti nevar saprast, jāredz sēne no apakšas.

Linkā sēnes brūnas, autora bildēs gaišas.

Katrā ziņā, ja sēni nesanāk 100% identificēt, labāk neaiztikt! 

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

Starp citu, reku sēne ar ''kleitiņu'' kuru var ēst mežā svaigu, tik vajag sāli.

Par šo zinu, tomēr bailes ar mušmiri sajaukt, tāpēc neaiztieku.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
pirms 2 stundām , raiviic teica:

Ja sēnei uz kāta "kleitiņa" - 100% tā ir vienreizēdamā.  Bet - pat sarkano mušmiri varot ēst bez skumjām sekām, tikai hvz cik reizes un kā tur nu bija, pareizi vārot :devil:.

Nepiekritiishu gan iisti. Saulessardzene ir "kleitinja", bet eedama svaigaa veidaa. Man piemeram ljoti garao uz maizes.

http://epadomi.lv/gimene/drosiba/28092010-ka_nesajaukt_saulsardzenes_ar_baltaja_mus

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Par saulsardzeni

panteru_mushmire_04.jpg

 

macrolepiota_procera_91.jpg

 

Viena ir mušmire, otra dižsardzene. Varat atšķirt? 

Link to comment
Share on other sites

Čigānene tomēr prastāka sēne. Ja pietiekošā daudzumā ir vērtīgākas sēnes, tad es čigānenes nemaz nelasu, lai arī cik smukas tās būtu, ja švakāk, tad smukās ņemu. Vienu reizi gan, ar 3 spaiņiem tikai čigāneņu atbraucu, nu nekā cita nebija, bet to pa pilnam.

 

 

Labots - Zux
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Ronalds teica:

 

 

Viena ir mušmire, otra dižsardzene. Varat atšķirt? 

Pirmā ir jiftīgā, manuprāt. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...