Jump to content

Operētājsistēma uz ssd vai m.2


ko0pz3r
 Share

Recommended Posts

Sveiki, es plānoju būvēt jaunu pc, un esmu dzirdējis, ka visai bieži os liek us ssd kartes, lai mazāki boot time, un os ātrāk ietu.

Bet par ssd vēl ātrāks ir m.2 , vai varētu os ieinstalēt arī uz m.2 kartes? Par to neesmu daudz dzirdējis un vai tas vispār ir iespējams?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ko0pz3r teica:

Bet par ssd vēl ātrāks ir m.2

Te der paskaidrot, ka m.2 ir tikai ligzdas formāts - tajā var iespraust gan SSD gan jaunākos un ātrākos NVMe tehnoloģijas diskus. Ja mātesplate atbalsta NVMe, tad tajā var iespraust gan SSD gan NVMe, bet ja mātesplate ir vecāka gadagājuma, tad m.2 slotā var iespraust tikai SSD. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki nopērk NVMe nezinot, ka plate to neatbalsta. Tāpat mātesplatei ir jāatbalsta arī startēšanās no NVMe diska, jo ir plates, kas NVMe atbalsta tikai priekš datu glabāšanas, ne kā OS disku.

 

Tā ka labāk pasaki mātesplates modeli, pirms kaut ko tālāk domāt.

Labots - Artanis
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Artanis teica:

Tā ka labāk pasaki mātesplates modeli, pirms kaut ko tālāk domāt

ASRock Z370 Pro4 LGA 1151 

Link to comment
Share on other sites

@ko0pz3r   Viss ok - Tava plate atbalsta gan NVMe, gan arī startēšanos no tā.

 

Vienīgi es vēlreiz atgādinu - ievēro, ka uz m.2 slota ir gan SATA gan NVMe diski! Nenopērc nejauši SATA disku, jo m.2 formfaktorā viņi izskatās identiski! NVMe diski parasti ir par 20% dārgāki kā tās pašas sērijas SATA diski uz m.2.


Piemēram - Samsung Evo 860 250GB (pašlaik viens no populārākajiem SSD) m.2 SATA versijā maksā ~70€, bet NVMe versijā ~95€.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bāc, nu vai Tu nelasīji, ko es augstāk rakstīju?

 

m.2 ir tikai LIGZDA, kurā tiek sprausti gan jaunie SATA gan NVMe tipa diski - abu veidu diski izskatās uz skatu identiski, bet tehnoloģija un ātrumi atšķirās. NVMe ir trīs līdz piecas reizes ātrāki par SATA. Tapēc kad pērc disku, pērc tieši NVMe!

 

Tagad skaidrs?

Link to comment
Share on other sites

Tikai  NVME :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Autoram -

 

SATA m.2 disks -

samsung_mz_n6e500bw_images_2750805087.jp

 

NVMe m.2 disks -

71IqwgUPa-L._SL1500_.jpg


Saproti beidzot? Abu veidu diski izskatās identiski, un abi spraužas m.2 ligzdā. Tapēc nenopērc nepareizo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , drunk_lizard teica:

tas, par ko juus runaajat ir elektroniskaa iekaaarta

Nu ja gribas piepisties terminoloģijai, tad vispār tas, par ko mēs runājam ir pusvadītāju cietvielu disks. Gan angļu gan latviešu mēlē joprojām nosaukumā ir vārds "drive" jeb "disks". Tā ka šoreiz nošāvi garām. ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Artanis teica:

Autoram -

 

SATA m.2 disks -

samsung_mz_n6e500bw_images_2750805087.jp

 

NVMe m.2 disks -

71IqwgUPa-L._SL1500_.jpg

 

 

Saproti beidzot? Abu veidu diski izskatās identiski, un abi spraužas m.2 ligzdā. Tapēc nenopērc nepareizo.

 

Jā, tgd ir skaidrs. Paldies, ka izstāstiji.

Link to comment
Share on other sites

https://lv.wikipedia.org/wiki/Pusvadītāju_disks

Nu tu zb jau. Drive - lat. DISKdzinis. Viss, miers, katrs pa mājām un uz zemes labs prāts. :)


Es negribu offtopikā izplūst diskusijās par vārdu morfoloģiju, IT jomas aizraušanos ar legacy terminiem, un kopējo vispārpieņemto terminoloģiju. Fakts kā tāds - Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komiteja SSD lokalizē kā pusvadītāju cietvielu disku, savukārt vairums IT cilvēku vienkārši ir nostaļģiski fedoras nēsātāji, un arī viņi ikdienas sarunvalodā SSD joprojām dēvē par diskiem. Lai tā arī paliek. :)

Link to comment
Share on other sites

Ir 2 datori, viens parastais ssd, otrs nvme ssd. Secinājums- nav vērts pārmaksāt,  ja neplāno zīmēties

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Murlo teica:

Ir 2 datori, viens parastais ssd, otrs nvme ssd. Secinājums- nav vērts pārmaksāt,  ja neplāno zīmēties

Nezinot cilvēka paredzētās aplikācijas un workflow es tik droši ar apgalvojumiem nemētātos. Protams, ka ikdienas lietošanā to pussekundes ātrāko ielādi šur vai tur īpaši nepiefiksēsi, bet ja tiek apstrādātas bildes, montēti video, programmēts vai projektēts kaut kas, tad NVMe priekšrocības ir labi jūtamas.


Un, galu galā, ja tie +25Eur makā caurumu neizplēsīs, tad kādēļ nepaņemt uzreiz tomēr modernu disku, ko arī pēc trim gadiem vēl varēs pārlikt uz jauno datoru un normāli lietot? 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@drunk_lizard   Es ar apgalvojumiem nemētājos, es ar tiem spārdos. Ir dažas lokalizācijas, kas ir ok (man, piemēram, pilnīgi netraucē saukt SSD par disku - visi kontekstā tāpat saprot, kas ar to domāts), bet nu spiedpogu plakandēļi, galveņu (header) šķirkļu kopošana kājenēs (footer), mirkļbirkas (tagi) un sistēmas beidzēšana lai paliek uz to tulku pašu sirdsapziņas.

Link to comment
Share on other sites

Nodzersim nākamnedēļ kara cirvi, viss būs atkal labi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Artanis teica:

Un, galu galā, ja tie +25Eur makā caurumu neizplēsīs, tad kādēļ nepaņemt uzreiz tomēr modernu disku, ko arī pēc trim gadiem vēl varēs pārlikt uz jauno datoru un normāli lietot? 

Gan jau SATA tik ātri neizmirs un arī SATA disku/atmiņu/we varēs mierīgi pārlikt uz jauno datoru. 

Tas ir no sērijas, ka katram ierindas lietotājam vajag i5/i7. Jā, es tāpat kā tu šauju uz aklo, jo nezinu pielietojumu autora datoram.

 

 

pirms 4 stundām , ko0pz3r teica:

lai mazāki boot time, un os ātrāk ietu.

Tieši šīm lietām starpību pa lielam nejutīsi. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...