Jump to content

Strāvas ģenerators?


Sky_High
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, Daiļais teica:
1 stundu atpakaļ, msp teica:

Ja atmiņa neviļ, tad beidzamā lielā vētra bija 2010.gadā.

Atmiņa viļ. Tas bija 2005.gadā

Jā, mūsu pusi arī skāra un ~10h nebija elektrības.

Link to comment
Share on other sites

 Tieši tad, skatoties uz citu problēmām ar tuvākajiem 5 ciemata kaimiņiem apspriedam viena kopējā rezerves ģeneratora(uz gāzi) variantu + jaudīgs UPS katram.

Vēji vairāk neatkārtojās, pārējie vairāk nesatraucās, tā es viens par sevi padomāju.🙂

Link to comment
Share on other sites

Es varbūt esmu nedaudz paranoiķis, bet tāds kamīns, vai arī kaut vai ģenerators, var drīzumā atmaksāties. Viens no faktoriem - krievijas "aktivitātes". Tagad jau pat ne nepiegādājot, bet jau pumpējot gāzi atpakaļ. Mums visa bāzes jauda tikai uz gāzi. Daudz kur eiropā ar, jo ogles sliktas, atoms slikts. Un te jau esmu pie otra faktora - "zaļā" kursa. Ar "zaļajiem" avotiem būsim situācijā, ka elektrība būs tikai tad, kad pūtīs vējš un spīdēs saule.

Tad vēl vispār klimata pārmaiņas. Šis periods ir bijis aizdomīgi mierīgs. Var jau būt, ka mums ar tām pārmaiņām tiešām tas klimats kaut kā nolīdzinās, nomierinās mūsu reģionā, un pat nebūs vairs to trako rudens vētru. Lai gan tika prognozēts, ka tām tieši vajadzēja kļūt biežākām un niknākām.

Arī ST un AST visu kabeļos nesaliks, katru bīstamo koku neizcirtīs. Ja nu vienīgi, neizcirtīs visus kokus vēl plašākā joslā ap līnijām. Tas nozīmē, ka ārpuse pilsētām, elektrības piegādes pārtraukumi būs, un salīdzinoši gari. Pie tam, ST visi resursi ir optimizēti, kas nozīmē ari ilgāku reakcijas laiku uz bojājumu, it sevišķi nakts/brīvdienu laikā.

Jā, ST ir daudz strādājis, lai bojājumu iespēja no laikapstākļiem būtu mazāka, bet tāpat, man aizdomas, ka pie tādas kārtīgas vētras, tāpat būs "jautri".

Ja vēl labais kaimiņš vispār cauruli piegriezīs, tad visiem ar gāzes apkuri arī būs jautri. Tad tie fiksi metīsies uz granulām vai tml. (zinu, ka daļa jau liek paralēli granulu katlus), tad arī granulām cena būs augšā, var arī tīri tās pietrūkt.

 

Lai vai cik tas kamīns maksā (nu nav jātērē tūkstoši), tāds par sliktu nenāks.

Ja būvētu jaunu māju, tādu noteikti ieliktu, vismaz kaut ko. Kaut vai paredzētu tam vietu, t.i. skursteni, kuram pieslēgus ir uz kādu lielo istabu, lai tad var ātri tur kaut ko uzlikt, ja nu kas.

Tagad man ir veca, bet renovēta ēka, kurā esmu saglabājis vienu krāsni. Reizi gadā to iekurinu. Nez, neesmu ezotēriķis vai tml., bet tas siltums ir kaut kāds savādāks no tās.

Man arī ir kur likties, ja nu kas pavisam traks (paša māja nav pilnībā autonoma). Ir netālu tēva māja, kur tiek kurinātas krāsnis, kur ir malkas plīts, un pat vēl sausā tualete saglabājusies, arī aka sētā. Arī sievas vecākiem apkure uz malku un pašteci, pilns pagrabs ar labumiem.

Tādā centrāl,rietumeiropā, tur jau švakāk. Ka nepienāk brīdis, ka viņiem jānāk pie mums bēgļu gaitās :)

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Varbūt ir vērts apskatīt variantu ar UPSi, kuru, ja nepieciešams var pielādēt ar mašīnas ģeneratoru?

Protams, tas nebūs variants no veikala, bet priekš ārkārtas situācijas jēdzīgāk, manuprāt - mašīnai motors ir, degviela vienmēr svaiga, ģenerators ir. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

gan jau atkarīgs, kāds UPS - viņiem visiem ir baterijas, kuras salīdzinoši ātri izbeidzas.. jeb kas notiek ar baterijām, ja ir šāds UPS, kurš vienk kaut kur ilgstoši stāv bez pielietojuma?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , ju teica:

Es varbūt esmu nedaudz paranoiķis, bet tāds kamīns, vai arī kaut vai ģenerators, var drīzumā atmaksāties.

Es arī līdzīgi domāju, daudzus gadus maksājot krietnu mājas apdrošināšanu. Bet šogad, diemžēl, nodega saimniecības ēka....😥 Taču saņemtā prēmija praktiski sedz visus celtniecības izdevumus.

Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

UPS - viņiem visiem ir baterijas, kuras salīdzinoši ātri izbeidzas.. jeb kas notiek ar baterijām

Jā, ''īstās baterijas''(10-12gadi) nav lētas. Un UPS jau patstāvīgi ieslēgts, barojot visu mājas elektroniku un automātiku utt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Jā, ''īstās baterijas''(10-12gadi) nav lētas.

Ir kāds links, jeb kā atpazīt īstās? :) datora UPS baterijas man velk te max divus gadus, lai gan izvēlos ne pašas lētākās..

Link to comment
Share on other sites

Liec saules bačas ar UPSi, uzslien papildus vēja patmales ar elektroģeneratoru un vēl kājminamo ģeneratoru pa virsu - ar pēdējā jaudu nez vai pietiks, bet 100% būs silti :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Un UPS.

esi mērījis, cik šāds setups spēj izturēt teiksim pie jaudas 1kw?

un es pareizi saprotu, ka šim nav nekāds datora pieslēgums iespējams, kaut vai lai monitorings būtu?

Link to comment
Share on other sites

Speciāli mērijis neesmu, bet kādās 8h man ''dzīvība'' mājās neapstājās.

Dati gan tikai uz  UPS paneļa.

Link to comment
Share on other sites

https://www.tesup.co.uk/product-page/48v-lg-chem-resu-battery

Šos nevar vienkārši lādēt no tīkla, ja nav saules paneļu? Tīri bufferim, ja elektrība pazūd.

Vakar elektrība noraustijās visai ielai/rajonam un katrai trešjai mājai signalizācija ierubijās. Labi varēja redzēt kurš mājās kurš nē, jo kādu pus stundu viss rajons gaudoja.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , AndrisBB teica:

Šos nevar vienkārši lādēt no tīkla, ja nav saules paneļu? Tīri bufferim, ja elektrība pazūd.

Gan jau kaut ko varētu saķīmiķot, bet jāsaprot, ka kaut kādu rezerves avotu ir jāieslēdz tīklā tā, lai neradītu pats sev un citiem problēmas. Jābūt ir kaut kam, kas atslēdz tavu māju/dzīvokli no pārējā tīkla, kad tu ieslēdz šo kašteli. Tur vēl invertorus vajadzētu, ja pareizi saprotu.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tur vienkārši pārslēgt piegādi no kopējā tīkla uz ģeneratoru un atpakaļ vajag konkrētā momentā.

Tad, kad sinusoīdas šķērso nulli.

Pirms 37 minūtēm , AndrisBB teica:

Vakar elektrība noraustijās visai ielai/rajonam un katrai trešjai mājai signalizācija ierubijās. Labi varēja redzēt kurš mājās kurš nē, jo kādu pus stundu viss rajons gaudoja.

 

Tas tikai norāda uz to, ka nav tehniski pareizi atrisināta rezerves elektrobarošana tādiem gadījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pareizi, viss ir vienkārši.

Galvenais, lai roka nenoraustās.😀

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Kas attiecas uz līdzstrāvas avota dublēšanu, tur akumulators vienā īsā laika brīdī pārņem no tīkla darbināta taisngrieža apgādi un viss.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , jacobs teica:

Pareizi, viss ir vienkārši.

Galvenais, lai roka nenoraustās.😀

veel variants, shtepseli spraust ljoti ljoti leeni, kaa kinoteaatros zaales gaismu izsleedz :)

 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man tāds 'pārslēdzējs' ir viessistabā, kad uznāk kautkādi melnie, tad ne no kā izdomā un lēnām pagriež gaismu tumšāku, tad vēlāk atpakaļ gaišāku.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Raimonds1 teica:

Tur vienkārši

Pie mājās esošajām jaudām pret tīkla jaudu var arī veikt smago sinhronizāciju.

 

Ja nopietni, ja mājās ir kāds akumulatoru avots, tad tur visai mājai (rezervētajai tīkla daļai) jābūt "aiz" tā invertora, invertorā iebūvēta automātiska slēdža, pārslēdža vai tml.

 

Link to comment
Share on other sites

Jā, lai tikai tās kopējās izmaksas tad nesanāk vairāk, kā mūsu laukos māja maksā.🙂

Link to comment
Share on other sites

No saules paneļiem droši vien lielas jēgas nav, bet pielādēt akumulatoru kā bufferi, varētu būt jēga, lai nosedz pāris stundas, kad pazūd elektrība.

Tā mazākā LG paka neizskatās pārāk dārga, ap 2.5k, nez cik tas invertors (tāds kas var arī no tīkla lādēt) maksā, plus citi loriņi.

Saules paneļus varbūt var aizstāt ar ģeneratoru? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Pa lielam jau tie inverori jau visu ko vajag izdara

Ja shēma ir tāda, tad tas invertors saprot, ka no tīkla elektrība pazūd, un vienkārši atslēdzas. Mājā elektrība tāpat nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vai tas, ka tur tam rajonam, ja noraustās elektroapgāde, daudzās mājās sāk kaukt signalizācija, vai tas liecina par kvalitatīvu mājas sistēmu?

Link to comment
Share on other sites

Takš pie elektrības pazušanas signalizācija nostrādā - tipa janu zaglis no sākums elektrību atslēdzis.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

a nah tad aķis signalizācijas kastē stāv? lai gaudotu  uzreiz vai ? man piemēram,  ja dzirkstele pazūd, signalizācija turpina strādāt , bet trauksmes nav. Tik panelī parādās info, ka nav elektrības. 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Paldies, biedri, par diskusiju. Lēmums ir pieņemts - neko nedarīšu. Gaidīšu kamēr dzīve izmācīs!

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , kaads teica:

a nah tad aķis signalizācijas kastē stāv?

Droši vien līdzīgie iemesli, kāpēc pat dārgiem auto signalizācija tiek pieslēgta pie auto taurēm, nevis atsevišķas. Vai vienkārši, tam, kurš iestata to signalizāciju, līkas rokas.

Link to comment
Share on other sites

Angļi pēc būtības ir diezgan skopi taupīgi, ja var ietaupīt 5 mārciņas neliekot batteriju un apdrošinātāji ir OK ar to, tad arī neliks. 

Link to comment
Share on other sites

2021.11.1. , 08:43, mickys teica:

Varbūt ir vērts apskatīt variantu ar UPSi, kuru, ja nepieciešams var pielādēt ar mašīnas ģeneratoru?

Protams, tas nebūs variants no veikala, bet priekš ārkārtas situācijas jēdzīgāk, manuprāt - mašīnai motors ir, degviela vienmēr svaiga, ģenerators ir. 

Ar to degvielu arī tā riskanti - vienu brīdi tā ir, nākamajā brīdī - vairs nav. Labi, ja tuvējā DUSā var nopirkt - ja var līdz tam DUS nokļūt un ja tajā DUS "force majeure brīdī" vispār pārdod degvielu.

 

Mēs ar kaimiņiem pagājušgad ar lāpstām tīrījām sniegu no piebraucamā ceļa. Ceļs principā "privātais" - 1km posms, servitūts daudziem zemes gabaliem (ne visi ir apdzīvoti), līdz ar to pašvaldība šo ceļu netīra. Tad izrādījās, ka vienam kaimiņam, kuram šis posms principā nav ļoti nepieciešams (viņam ir varianti, kā līdz asfaltam tikt pa pašvaldības ceļiem), ir kvadracikls ar sniega šķūri - nu tādu vieglu pūciņu jau var aizšķūrēt. Bet es nestādos priekšā, ko mēs darītu, ja pēkšņi uzsnigtu metrs, pusotrs, divi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , binary teica:

Bet es nestādos priekšā, ko mēs darītu, ja pēkšņi uzsnigtu metrs, pusotrs, divi.

Ko ko - sametaties kopā un nopērkat traktoru.

Link to comment
Share on other sites

Jāpameklē kāds tuvākais zemnieks, kam ir ar ko šķūrēt, un jāvienojas. Protams, vēl no tā visa bara kādam nauda jāsavāc.

Tādi sīkumi :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , binary teica:

Ar to degvielu arī tā riskanti - vienu brīdi tā ir, nākamajā brīdī - vairs nav. Labi, ja tuvējā DUSā var nopirkt - ja var līdz tam DUS nokļūt un ja tajā DUS "force majeure brīdī" vispār pārdod degvielu.

Nu bet tas pats jau arī ģeneratoram.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

Ko ko - sametaties kopā un nopērkat traktoru.

Zini, ar to "sametaties" ir kā ir, ne vienmēr sanāk ;) Gribējām šogad ceļu savest kārtībā. Nu ko, dažiem kaimiņiem prasības pret piebraucamo ceļu ir kā pret ātrgaitas šoseju. Nu pieaicinājām vienu "topošo gandrīz kaimiņu", kaut kādu ceļu būvnieku. Pastaigājāmies, pavērtējām esošo ceļu, papļāpājām. Secinājums - pamatnes sagatavošana 100k, segums vēl nez cik desmiti tūkstošu. Tā nu kāds ceļš bija, tāds arī palika.

 

Samesties traktoram? Tiešām? Kurš viņu kops, kurš uzturēs? Traktors nav tā lieta, kuru iedarbināt 1x 10 gados, kad iestājas "force majeure". Un ko "parasts traktors" iesāks ar 2m sniega kārtu? Nav jau runa par "ziemu-parasto", kad sniegs ir tāds, ka ar normālu auto var arī bez šķūrēšanas izbraukt.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādu savu traktoru pirkt nebūs prātīgi, tas viennozīmīgi. Kā kādās dārzeņu biedrībās, jāveido sava apsaimniekošanas biedrība. Uz goda vārda nekas nesanāks. Tur, protams, vajadzēs grāmatvedību un tml. Parasti to dara kāds brīvprātīgais. Tad tas aktīvists atrod kādu firmu, piem., tuvāko Z/S, un noslēdz līgumu. Biedri iemaksā regulāri naudiņu. Pēc tam atbildīgais pārējiem atskaitās par iztērēto.

Protams, kāds vienmēr nemaksās un tml. citi čīkstēs "kāpēc mums maksāt, ja tam nemaksātājam tāpat notīra" un tml.

Ja kas, tam nemaksātājām parasti pie vārtiem var uzrasties lielākā sniega čupa ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , mickys teica:

Nu bet tas pats jau arī ģeneratoram.

Tā jau ir. Bet vai ir vērts čakarēties un domāt, kā UPS lādēt no auto ģeneratora? Pats rakstīji - "tas nebūs variants no veikala". Ja grib UPS lādēt, tad 720W ģenerators ar sīku bāciņu maksā mazliet virs simta. Tas "ne no veikala" variants sanāks daudz lētāks?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...