Jump to content

Elektriskais ķēdes zāģis


krabis
 Share

Recommended Posts

Labvakar forumieši!

 

Itkā esmu nobriedis elektriskā ķēdes zāģa iegādei. Vajadzības - dažas reizes gadā, pa dažām minūtēm tepat pie mājas kaut ko pazāģēt. Benzīnnieku kurbulēt bezjēdzīgi, jo sajaukt degmaisījumu dažām minūtēm grūti, un pēc mēneša tas tāpat nebūs lietojams. Fuksīti lietot pieriebies, it sevišķi karstā laikā ar slapju muguru. 

Ko man vajag? Kaut ko mazu, vieglu, ķēdes garums pietiktu ar kādiem 20 cm, un protams ne dārgu, kā jau amatiera lietošanai reti pa brīvdienām.

Izložņāju pus dienas internetu, neko prātīgu neatradu.... nu varbūt šis

 

https://220.lv/lv/darzam/darza-tehnika/motorzagi/elektriskais-zagis-yt4334-01?id=552664

 

Bet liekas ka pa lielu un smagu tomēr. 

 

Varbūt Jums kādam ir kāda pieredze, kāds ieteikums? Uz kuru pusi skatīties un no kā noteikti vajadzētu atturēties...

 

Būšu pateicīgs par ieteikumiem, padomiem.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

 

Es baidos, ka šeit forumā ir lielākoties divas cilvēku kategorijas - vai nu rūdītie lauksaimnieki, kas tūlīt tevi apries, ka bez 70+ kubu motora tas vispār nav zāģis un lai tu beidzot niekoties, vai arī pilsētnieki, kas zāģi ir redzējuši tikai Maximas katalogā, un kam zilais/zaļais Bošs ir tikai krāsas gaumes jautājums... 

 

/Offtopic

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Gan jau ka Makitai uz rudeni būs atlaides, varēs pa kādiem 80 dabūt. Mož kādu vecālu modeli vēl lētāk varēs dabūt - tam modeļa "jaunumam" toč gandrīz nekāda nozīme nav. Es pirms 3-4 gadiem nopirku, vēl joprojām esmu laimīgs. Tos jocīgo firmu gan es nepirktu.

https://www.salidzini.lv/cena?q=elektriskie+ķēdes+zāģi+makita

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , krabis teica:

un pēc mēneša tas tāpat nebūs lietojams

Kļūdies! Es savu husi izvilku pēc ziemas guļas un pēc pāris rāvieniem viņš bez problēmām pieleca!  Nekas benzīnam nenotiek vismaz pa pāris mēnešiem noteikti.

 

Jau jau tik maz jāzāģē, tur jau po kāds zāģis. Kaut kādu lētuci elektrisko paķer un miers. Tik jaudu gan max lielu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Benzīns lietojams arī pēc gadiem pieciem. Tika izbraukta sena žiguļa bāka ar bmw bez problēmām.

pievienotās eļļas spēja kā mainās divtaktniekam?

Link to comment
Share on other sites

Ja nu ir lieta, ko nevaru ciest, tad tā ir instrumenti, kas tiek saukti par pusprofesionālajiem, ceturtdaļprofesionālajiem un tādā garā. Vairākas reizes esmu reklāmas un savas muļķības dēļ tādus nopircis un vienmēr nožēlojis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Artanis teica:

Offtopic:

 

Es baidos, ka šeit forumā ir lielākoties divas cilvēku kategorijas - vai nu rūdītie lauksaimnieki, kas tūlīt tevi apries, ka bez 70+ kubu motora tas vispār nav zāģis un lai tu beidzot niekoties, vai arī pilsētnieki, kas zāģi ir redzējuši tikai Maximas katalogā, un kam zilais/zaļais Bošs ir tikai krāsas gaumes jautājums... 

 

/Offtopic

Es arī nezinu ar ko atšķiras zilais no zaļā Boša? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Maris77 teica:

Es arī nezinu ar ko atšķiras zilais no zaļā Boša? 

Zilais - PRO

Zaļais - amatieriem

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 16 minūtēm , Insekc teica:

Zilais - PRO

Zaļais - amatieriem

Proti, zaļajam ir kastē manuālis, bet zilajam nav? Kur tad beidzas tas amatierisms un kur sākas pro?

Ja es vairs nedrebinu sienas ar koka urbi, tad esmu profesionālis?

Man jau šķiet, ka profesionālos štrumus lielveikalā parastajā nenopirksi.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju vairāk kā divdesmit gadus Rebir pirmo ķēdes elektrisko zāģi un esmu diezgan daudz zāģējis. Visādā ziņā noteikti vairāk, kā amatieru līmenī.  Galvenais turēt ''dziesmā'' motoru, lai tas dzesējās un nav mazi apgriezieni. Tas attiecas pilnīgi uz visiem kolektormotoriem. Es arī ieteiktu saspringt un pirkt Makita. Nebūs problēmu ar rezerves ķēdēm un sliedēm. Otrs variants, pirkt  elektrisko zāģi, kuram ķēde savietojama ar Husgvarnu. Tad arī viegli nopirkt rezerves ķēdes. Bosch gan nepirktu. Tur palicis tikai brendiskais nosaukums un neadekvāti augsta cena.

Ir arī saimniecība zobenzāģis. Salīdzinājumā ar ķēdes zāģi, tas ir pilnīgs fufelis un der tikai specifiskiem darbiem. Visādā ziņā ne jau koku gāšanai.

Ja par motorzāģiem, tad pirms gadiem piecpadsmit nopirku kautkādu beznosaukuma motorzāģi. Google tam rezerves daļas neatrod. Toreiz par 40Ls, jo vajadzēja konkrētam darbam un pa lēto. Katru pavasari diezgan daudz malkas sazāģēju un pēkšņi šogad motors noklemēja. Var jau būt ne pats motors , bet rokas neceļas remontēt, jo zāģis sen jau sevi ir atpelnijis.Ir saimniecībā otrs Husgvarna, un nav baigā vajadzība. Vienīgi tas beznosaukuma motorzāģis bija daudz viegkāks un kad kādā kokā jākāp zari zāģēt, tad svaram ir nozīme. Jā, benzīna eļļas attiecību vienmēr leju 1:30 un pofig man tās jevropas normas uz atgāzēm. Divtaktu motoram ir jādūmo, tikai tad kloķene un virzulis jūtas labi.   Ar eļļu neviens motors vēl nav nokauts un pie tādas attiecības arī visu ziemu nostāvējis sajaukts benzīns mierīgi ir lietots.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja par elektrisko ķēdes zāģi, es izvēlos Makita. Ir arī benzīnnieks Husqvarna, bet pie mājas, kur rozete tuvumā, zāģēju tikai ar elektrisko.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , raivix95 teica:

Proti, zaļajam ir kastē manuālis, bet zilajam nav? Kur tad beidzas tas amatierisms un kur sākas pro?

Ja es vairs nedrebinu sienas ar koka urbi, tad esmu profesionālis?

Man jau šķiet, ka profesionālos štrumus lielveikalā parastajā nenopirksi.

Nepareizi - zilajam Bosch ir lielāks stiklašķiedras saturs korpusa plastmasā, izturīgāki gultņi un bukses, trīs gadu extendētā garantija. Bisch pats par sevi nav “pro” tūlis, bet kaut kas pa vidu starp mājas DIY un pusprofesionālo tehniku, un attiecīgi zaļā Bisch tehnika ir uz lēto galu, zilā - uz nopietno.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildēm un ieteikumiem.

Laikam jau tomēr jāskatās uz kādu Makita, jo šeit vairāki ieteikumi šai firmai.

Ir saimniecībā mazais benzīna Stihl, esmu ļoti apmierināts jau vairākus gadus, bet nu viņš tiek kurbulēts kad kaut kas vairāk ir jāzāģē, arī instrukcijā ir teikts ka nedrīkst vecu benzīna - eļļas sajaukumu lietot. Bet bieži ir vajadzība kaut ko nelielu nozāģēt.

Link to comment
Share on other sites

Es jau teicu, nevajag bezīnu jaukt 1:50 attiecībā, tad sākas problēmas, ka nevar ilgi maisījumu glabāt. Pielej vairāk eļļas un vismaz pus gadu var bez bēdu motorzāģi uzraut, kad savajagas. Tagad tak benzīnam lej klāt bioetanolu, bet kā zinams samogonkā un spirtā eļļa nešķīst, tapēc eļļu vajag vairāk. Kā tur krievi saka- kašu maslom ņeizporķiš. Ar eļļu vēl neviens motors nav nokauts.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Piekrītu @Didzis par Bosch. Pirms 10 gadiem vēl viņus pirkt varēja - pašam ir bijuši gan zilie, gan zaļie. Tie vecie zaļie ir labāki par tagadējiem zilajiem.

Pēc pēdējās iekārtas pirkuma (laikam bija zaru smalcinātājs pirms 2 gadiem) es vairs Bošam virsū neskatos. Visi pēdējie, ko esmu pircis, lai kāda līmeņa, ir bijuši mēsli. Kā likums vienu reizi garantijā, + vēl kaut kas tur dilis un bijis maināms. Tas pats zaru smalcinātājs - gan viņam motors pa garantiju mainīts (tagad strādā, lai gan ekspluatēju tieši tā pat), gan zobrati padiluši, lai gan lietots viņš tiek ļoōōti reti. Tad jau labāk Skill uz atlaidēm - taspats Bosch, tik kudiš lētāk, nav vismaz žēl, ka jāmet ārā.

Par Makitu tas viens profesionālais lietotājs, kas man zināms arī saka, ka "vairs nav tā", kas iepriekšējā, pirms 10 gadiem pirktā. Bet pērkot Makitu, man vismaz vēl neviens instruments nav gadījies brāķis.

Par benzīnu un eļļu - esot tādas divtaktnieku eļļas, kas nesadaloties tajā benzīnā (vai lēnāk sadaloties), kuras itkā varot kādu laiku glabāt arī sajauktā veidā.

Bet maziem mājas darbiem es elektroinstrumentus uzskatu par kārtu ērtākus kā benzīna, ja vien nav runa par zāles pļāvēju vai traktoru.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Didzis teica:

Es jau teicu, nevajag bezīnu jaukt 1:50 attiecībā, tad sākas problēmas, ka nevar ilgi maisījumu glabāt. Pielej vairāk eļļas un vismaz pus gadu var bez bēdu motorzāģi uzraut, kad savajagas. Tagad tak benzīnam lej klāt bioetanolu, bet kā zinams samogonkā un spirtā eļļa nešķīst, tapēc eļļu vajag vairāk. Kā tur krievi saka- kašu maslom ņeizporķiš. Ar eļļu vēl neviens motors nav nokauts.

Nopirku pagājšvasar ķīniešu trimmeri http://pkmoto.lv/product/trimmers-erman-em-bc520/ . Verķis pietiekami jaudīgs, viss darbojas, nekādu pretenziju. Ziemā tika krietni pastrādāts arī ar krūmgrieža ripu.

Ķīnietis liek jaukt eļļu ar benzīnu attiecībā 1:25, kā krievu laikos mopēdam. Bet ir divas problēmas- pie šāda maisījuma,pirmkārt, strādājot zils dūmu mākonis riņķī, pašam nav ko elpot un nenormāli visas drēbes pēc tam smird, otrkārt trimmerim pa izpūtēju tiek pūsta nesadegusi eļļa tā, ka viss motors noķēzīts ar melnu zapti. Tagad jaucu 1:40 un arī tad vēl mazliet ķēzās.

Link to comment
Share on other sites

Es jau teicu, divtaktu motoram ir jādūmo. Nesen sanāca runa ar vienu motobraucēju un viņš teica to pašu. Arī mocim lej eļļu 1:30, jo slodze liela. Protams, pie normālas slodzes un temperatūras, motors darbosies arī pie attīecības 1:50, bet ja nu kas noiet greizi un benzīns  nav ideāls. Kaimiņam husi atteica pa garantiju remontēt, esot bez eļļas darbināts, bet viņš visu pēc instrukcijas darija. Lai tak tāeļļa nāk pa izpūtēju ārā, toties skaidri redzi, ka motors nav sauss.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu cik patiesība, bet klīst baumas ka 98 benzīnam nelejot klāt bioetanolu. Vismaz , kad pirku laivai motoru, pardevējs teicās ka būs labāk.Itkā esot arī stabilāks ilgstoši glabājo( tipa nesasveķojās) Nu cik tad tadiem mazmotoriem to benzīnu nu vajag, var arī dārgāku.

 Bet par Bosch ir palicis par ''ķinieti'' . Ja agrāk pat zaļajos bija metāla zobrati , tad tagad pat zilajos iemanās plastmasa.  Var teikt naudas kāre ir nogrāvusi tās firmas vārdu. No otras puses... ražo pārāk izturīgu, klienti vienreiz nopērk un gadiem nepērk. Man ir kaut kāds Al-Ko elektriskais zāles pļavējs. Pirkts velns zin kad, pļauts uz nebēdu pa līdzenu un nelīdzenu, laiku pa laikam noķerot akmentiņus. Pie reizes izmantoju kā sīku zaru smalcinātāju un .. pagājušo gadu tik nomainīju asmeni.  Korpuss kārtīga biezuma no ABS plastmasa,asmenis no kārtīga rūdīta metāla , lieli riteņi (kas retums elektriskajiem)- nesalaužama manta. A firmai... nu nav kas pērk.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Didzis teica:

pēkšņi šogad motors noklemēja

Varbūt ar eļļu tika nokauts.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ja saulespuķu eļļa, tad varbūt .... Bet tā, kā jau teica'' s maslom kašu ne izportiš''. No kādas 5 līdz 9 klasei augu vasaru braukulēju ar mopēdiem, pats arī jaucu kad negāja. Nu kadu tik eļļu tajos padomju laikos nelēju klāt benzīnam. Ja bija pavisam sūdīga, tad izplūde aizauga ar izdedžiem. Mūsdienās, ja lej klāt eļļu benzīnam, kas paredzēta divtaktniekam, tad ja pardozēsi, maksimāli kas būs-lielāki dūmi. Nu ja pielies kādu transmisijas, tad gan , var būt dīvainības. Motoru diezgan ātri var piebeigt ja parslogo un tas riktīgi pārkarst (gaisa dzesēšanas lielākais mīnuss). Vai ja ir ''aiz..irstas'' cilindra dzesēšanas ribas , tika eļļa ar putekļiem vai dubļi.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Lai tak tāeļļa nāk pa izpūtēju ārā

Ja tikai pūstu ārā, tad nekas, bet kad viss motors un plastmasas korpuss ir pilnībā nodi..sts ar melnu darvu, kura deg un smird uz cilindra un pil gandrīz pašam uz kājām, to nu es nevaru paciest.

Link to comment
Share on other sites

Esmu lasījis, ka par daudz eļļas arī nav labi, jo viņa cilindrā veido piedegumu, kas ieķīlē gredzenus (zūd kompresija) un izraisa virzuļa un cilindra pastiprinātu dilšanu. Katrā ziņā es daru tā, kā ražotājs ir rekomendējis un neiesaku ar pašdarbību nodarboties. 


pirms 13 stundām , krabis teica:

Ir saimniecībā mazais benzīna Stihl, esmu ļoti apmierināts jau vairākus gadus,

Nu tad! Jebkurš elektriskais būs švakāks! Ja nav telpās jāzāģē tad kam tev vēl viens zāģis?

 

pirms 13 stundām , krabis teica:

arī instrukcijā ir teikts ka nedrīkst vecu benzīna - eļļas sajaukumu lietot.

Kas ir vecs? 5 gadi? ;)  Ja bāciņu pa gadu izzāģēsi nekas ar to benzīnu nenotiksies! Ja baidies par spirta piejaukumu nopērc pāris litrus 98! ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Klusu teica:

Varbūt ar eļļu tika nokauts

Ar labu  eļļu motoru nokaut nevar. Protams, ja lies benzīnam klāt saulespuķu vai transmisijas eļļu, tad nekas labs nav gaidāms. Jaunās divtaktu eļļas nepiedeg, kā tas bija ar krievu MS8. Ja arī sveci aizmet, tad tā maksā smieklīgi maz, lai gan nevienu sveci neesmu mainījis. Man tam lētajam motorzāģim pajuka viss startera galā un tapēc negriežas kloķene. tur viss no plastmasas un nav paredzēts ilgam darbamūžam. Tapēc īpaši neiesaku pirkt lētos beznosaukuma motorzāģus. Ar rezerves daļā ir vēlāk problēmas.

 

Pirms 52 minūtēm , ridao teica:

viss motors un plastmasas korpuss ir pilnībā nodi..sts ar melnu darvu,

Es pēc darba nopūšu krūmgriezi un motorzāģi ar Brake cleaner un viss tīr kā jaunam no rūpnīcas. Protams, kādu dūmu citreiz vējš iepūš ģīmi, bet tas tikai liecina, ka kloķene un klanis ir kārtīgi saeļļoti. Protams, katrs dara kā grib un var nedomājot sekot instrukcijām, bet par to eļļas benzīna attiecību ne jau es izdomāju. To man izstāstija meistars, kurš to tik dara, kā remontē pēc instrukcijas eksplotētus motorus. Tas, ka bemzīnam gāž klāt visādus sūdus arī ir fakts. Droši vien, tīrs kvalitatīvs benzīns sajaukts ar eļļu attiecībā 1:50, arī neko motoram neskādētu, bet kur tādu nopirkt? Autiņa četrtaktu dzinējam jau pofig, ko gāž iekšā, bet motorzāģis ar spirtu neiet.

Link to comment
Share on other sites

Cena nav pateikta. Ja nedaudz dārgāk, kā jaucot pašam, varētu būt oki. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 22 stundām , Ronalds teica:

Nekas benzīnam nenotiek

benzīnam pie ilgas glabāšanas pazeminās oktān skaitlis, 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zinu! Tik jautājums cik ir ilga glabāšana! 

Pēc maniem novērojumiem pa gadu nekas nenotiek! 10 Gadi jau cits stāsts! 

Link to comment
Share on other sites

Par degvielu runājot - tiešām, beidziet dzīt tuftu. Iepriekšējā gadā benzīna zāģi (Partner) noliku, šogad pagājušajā mēnesī vajadzēja - bākā neko nelēju, jo tur vēl zupa ir, pāris reizes uzrauju un viss darbojas kā parasti.

Link to comment
Share on other sites

2 nedēļas , max 1 mēnesis, iet jau arī ies ar gadu vecu benzīnu tik zāģi ātrāk jaunu varēsiet pirkt:D

Link to comment
Share on other sites

@deriksx pie noslodzes kad pāris bāciņas tiek pa gadu izzāģētas nebūtu jāsatraucas par zāģa resursus - ātrāk izkaltīs blīves/sarūsēs nekā kaut kas ar virzuli/cilindru notiksies! ;) Pat ar sliktu degvielu darbinot! Profesionāli lietojot tiek pat 10 bāciņas par dienu iztērētas, kad kārtīgi mežā mauc! 

 

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

Pirms nopel fuksi, vai tu esi vispār pamēģinājis labu mūsdienu fuksi? ;)

piem: https://www.ksenukai.lv/p/zagis-irwin-fast-jack-550mm/7ps

lētie 2eir fukši ,protams var tikai apd1rsties kko darot ar tiem, ar normālu ies tik pat ātri kā ar to elektrisko ja līdz 10cm resnus sprunguļus piem zāģē.

 

pirms nepamēģināsi, nesapratīsi cik labi ir tagad ;)

tas tavs zāģis linkā - beidz sevi mānīt...ja gribi tikai nopirkt zāģi kas izskatās pēc zāģa tad uz priekšu... varēsi drīz nākamo pirkt.

 

 

 

Reku labs Demo, Norm Vs ''parastais''

 

 

Vel:

 

 

 

 

kā redzi ņem visu kā sviestu..

Lai arī man ir pašam best of the best tooļi , tomēr labs fuksis ir  neatņemama sastāvdaļa

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

Par to benzīnu, labs tests, kurš tikai parāda, kādu fufeli mums tirgo tankštellēs. Autiņa četrtaktu dzinējs jau to apēd, bet divtaktniekam grūtāk. Es gan nejūtu nekādu problēmu pašam sajaukt benzīnu ar eļļu un nafig man pārmaksāt. Vot tādu tīru benzīnu, kurš nekvēpst, gan labprāt nopirktu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , www.MistersPimpausis.lv teica:

vai tu esi vispār pamēģinājis labu mūsdienu fuksi?

Nē, nav bijis vajadzības! 

 

pirms 2 stundām , www.MistersPimpausis.lv teica:

kā redzi ņem visu kā sviestu.

 

Nu manējai husis 550 XP šadus skalus nepilnā sekundē pārzāģē! Skaidrs ka pirku lietotu, jauns maksā dārgi. Salīdzināt mehānisku instrumentu ar rokas ir tāpat kā salīdzināt locekli ar pirkstu! Bet pat ķīniešu elektriskais zāģis tiks ātrāk galā! Nemaz jau nerunāsim par vajadzīgo piepūli! 

Vēl varēji šo pieminēt

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Citēt

Vajadzības - dažas reizes gadā, pa dažām minūtēm tepat pie mājas kaut ko pazāģēt.

 

čalis pēc paša teiktā netaisās ikdienā kokus gāzt.. labs fuksis daudz labāks šādā gadījumā!

Nav jāizdomā kur nolikt, nemaisās, nav vajadzības vadus vilkt, ne arī savādāk čakarēties... paņem pāris simtus gramus ''smagu'' instrumentu kurš vietu neaizņem -izdari ko vajag un noliec atpakaļ Bez nekāda čakara!

Ja ikdienā lietojams instruments vai arī malka jāzāģē - cita runa..

 

Kā jau teicu.. Pirms nopeļat rokas instrumentus, pamēģiniet normālus ;)

 

Link to comment
Share on other sites

ziedlapa

MAKITA !!!!!!!!!! Es lietoju diezgan intensīvi,un problēmas nekādas.Un Makitu es iegādājos arī pēc šeit ieteikumiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...