Jump to content

Y-7101


Recommended Posts

semigallss

Laba diena!

Jautajums par konkreto pastiprinatāju y-7101

Ziemu nostāvēja neizmantots, pienāca vasara, gaļas cepsanas laiks utt, sasledzu pagalmā lai skan pie s50 tumbām un dukoņa fonā. Konstanta neatkarigi no klausīsanas skaļuma. Tumbām viss ok. Vaina pastiprinātājam. Domājams ka vaina kādos no krievu laika kondensatoriem.

Vai ir verts esošo remontēt, vai pa to pašu summu meklet kaut ko citu? Varbut kadam ir bijis tads gadijums un zin cik izmaksatu remonts un vai pats to var salabot?

Ja tas neatmaksajas, varbut kads var piedāvat līdzvertigu pastiprinātāju pa letu naudu? Itkā neko baigi jaudigu nevajag, šis pats jaudas zinā pilnigi pietika jo parsvarā tikai s50 tumbām tika izmantots.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
Artanis

Ja gribi aizvizināties uz Ogri, raksti Drunk_Lizardam.

Link to post
Share on other sites
semigallss

Paldies, zinošs cilveks jau pats pieteicas un pastiprinatajs ir nodots remontā! Kartejo reizi jāpateicas foruma operativajiem cilvekiem!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nopirku y101 radiotehnika Rīgā remontservisa. Ir mainīti kondensatori un daži ir vecie ar 89 gada marķējumu. Aizsardzībai mainīti kondensatori bet viens ir liels vecais krievu. Bet cik skatījos tad lodeti ir lai pārbaudītu. Bet sāpe ir cita. Ieslēdzu, relejs pēc brīža nostrādā 2 reizes citreiz 1 reizi. Palaižu no datora mūziku un klausos. Kad pagriezu skaļuma regulatoru uz 6 vai 7 pozīciju, pēc brīža labais kanāls apklust, kreisais iet. Indikatori strādā tajā brīdī ka vajag un pēc tam arī, pat ja kluss labais kanals. Izslēdzu, pagaidu kādas 3-5minutes, slēdzu iekšā un atkal viss iet bet kā atkal pagriež skaļāk tā atkal vecā opera sākas. Fona trokšņi vienīgi kad slēdz ārā tad ir tāds sprakšķis tumbās. Pieslēgtas katram kanālam pa divam s30 un pretestība ir vienam kanālam 3.9 omi otram 4.1 omi. Kādam ir bijusi šādi gadījumi? Mērījis neko neesmu. Kur varētu skatīties? 

Edited by infekto44
Link to post
Share on other sites

Vismaz kādu garantiju tas pārdevējs deva? Nes atpakaļ, lai sataisa līdz galam. Lai gan, cik nu tas vispār ir iespējams tam lūznim ar krievulaiku detaļām. Nekad nesapratīšu, ko var pirkt tos RRR aparātus. Kautkāda nostaļģija par ''slaveno'' Latvijas radiorūpniecibu?  

  • Patīk 2
Link to post
Share on other sites

Lieta tāda ka nedzīvoju Rīga bet Kurzeme. Biju te savā pilsētā iedevis remontdarbnīca un meistars neko neatrada. Garantiju deva kad pirku. Ari nostaļģija. Neko jau dzīvokli jaudīgu nevaru pirkt un negribu jo mums pensionāru māja pārsvarā ?

Link to post
Share on other sites

Jaudīgāku neko arī nevajag. Ne jau par jaudu runa, bet par slikto pastiprinātāja konstrukciju un izpildījumu. Paņem kārtīgas brendīgas rietumu firmas, kaut pavecu pastiprinātāju, un bēdu nezināsi.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to post
Share on other sites

Nu kā mācību līdzeklis, lai apgūtu elektroniku, RRR stipreklis ir labs. Ja kas noies greizi, vismaz mebūs liela skāde. Vienīgi, kā minimums vajadzīgs multimetrs un uz datora skaņu ģeneratora un oscilografa programa plus potenciometri, lai sadzītu vajadzīgos signāla līmeņus. labāk protams atsevišķs skaņu generators un oscilogrāfs.

Link to post
Share on other sites

Atradu vainu kāpēc skaņa pazūd labajām kanālam kad klausos lielākā skaļumā- aizsardzības relejs netur vairs krunku. Kad skaņa pazuda tad ataisiju korpusu un pēc shēmas savienoju kontaktus relejam un mūzika atkal skanēja. Mūzikas signals pienāca pie releja izvadiem tikai relejs bija aptaisijies. Tāpēc kad ieslēdzu pastiprinātāju tad relejam bija 2 klikšķi viens par otru jocigaki. 

Īsumā aparāts iet lieliski. 

Link to post
Share on other sites
Pirms 14 minūtēm , ju teica:

drošinātājs vairs neturēja krunku, savienoju pa taisno

protams, ka tāds remonts nav nekas jēdzīgs, bet no otras puses ir liela iespēja, ka problēmas sakne ir aizsardzības ķēdēs.

Bet ja tur reāli pie lielāka skaļuma parādās ievērojams DC izejā, tad var ciest skaļruņi. Bet ja tur galā "standarta" s-90, tad jau pofig - nosvils skaļrunis, pa lēto atradīs citu.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...