Jump to content

Pirmā personīgā auto izvēle (lietota)


AndzaZ
 Share

Recommended Posts

Tāpēc, ka tas <1.4tsi sūdīgi silst ziemā. Pie -15+ stāvot sastrēgumā krīt motora temperatūra. Bet nu webasto ar 1.5tsi benža un problēmu nezinu. 5min autiņā silts un nekādu problēmu. Patēriņš 5.2 litriņi ārpus pilsētas, 6.3 pilsētā nesēņojot. Piedodiet, bet traktorā nekāpšu.

Ja nav bailes no opel markas, opel astra benzīns varētu būt ap tiem 5k. Protams patēriņš nebūs kā vw benzīniem...

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , labiitis teica:

Tāpēc, ka tas <1.4tsi sūdīgi silst ziemā. Pie -15+ stāvot sastrēgumā krīt motora temperatūra. Bet nu webasto ar 1.5tsi benža un problēmu nezinu. 5min autiņā silts un nekādu problēmu. Patēriņš 5.2 litriņi ārpus pilsētas, 6.3 pilsētā nesēņojot. Piedodiet, bet traktorā nekāpšu.

Ja nav bailes no opel markas, opel astra benzīns varētu būt ap tiem 5k. Protams patēriņš nebūs kā vw benzīniem...

 

Bija līdzīga pieredze ar pirmo Kaškaju 2.0 dīzeli. Ziemā darbinot brīvgaitā, pilnībā uzsilis dzinējs atdzisa

Link to comment
Share on other sites

Nekāda reklāma, bet ir interesants resurss s p r i t m o n i t o r . d e . Vienā galā tam ir apps kurā cilvēki ievada savu auto izdevumus, bet otrā galā tas publicējas inetā. Vari paskatīties iecerētā motora reālus degvielas patēriņus un visādas citādas lietas, piemēram par nobraukumu, remontiem utt. Man pat liekas, ka pie auto pārdošanas šāda konkrētā auto vēstures statistika var atsevišķos gadījumos būt papildus bonuss

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , labiitis teica:

Tāpēc, ka tas <1.4tsi sūdīgi silst ziemā. Pie -15+ stāvot sastrēgumā krīt motora temperatūra. Bet nu webasto ar 1.5tsi benža un problēmu nezinu. 5min autiņā silts un nekādu problēmu. Patēriņš 5.2 litriņi ārpus pilsētas, 6.3 pilsētā nesēņojot. Piedodiet, bet traktorā nekāpšu.

Ja nav bailes no opel markas, opel astra benzīns varētu būt ap tiem 5k. Protams patēriņš nebūs kā vw benzīniem...

Kārtējie batoni...pilsētā 6.3...esmu ar 1.4 tsi brucis..vinam pēc papīriem ir 8 pilsētā...realitātē vairāk.ŠIe fantastiskie patēriņi izraisa smīnu...kā jau te teica d4d..man ar jaunam 2.0 dīzeli pilsētā ap 7-8 bija..pēc papīriem 5.4..tas ja brauc normāli dinamiski nevis meditē

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Kāds braucējs, cik biezas pazoles. Man vienmēr visi autiņi ir ēduši mazāk nekā teh. pasē rakstīts

Link to comment
Share on other sites

Nu tad turpini smaidīt un mācies braukt. Pie kompja patēriņa +0.5l/ vasrā un ziemā 1l. Parādi vienu papīru, kur pilsētā ir 8litri vw 1.4 vai 1.5 tsi? 

Es nezinu, kas jāizdara, lai dabūtu 8litrus. Sporta režīmā pat kaut ko tādu nevar paveikt.

7-8 litrus 2.0 dīzelim var dabūt sastrēgumos, kad nav uzsilis motors.

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

Nu comoon boni..ar to pašu akordu es nekad nevarēju ierakstīties datu lapas rādītājos.cik tur bija neatceeos.pat sēņojot bija 1 -2 litri plusā..jauniem auto vsp dirš skatoties acīs...man kolēģis pat vēstuli rakstīja  dīlerim ,  ka nevar pilsētā 2.0 dīzelim iekļauties 5.4 litros..atbilde bija , ka auto jābūt riepām atbilstošām etc..kāut kādu sviestu atsūtīja...

Ps man pašama po uz patēriņu..abas lamsras rij 13+

 

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Accord 2.4 nekas nav mainījies vidējais par kaut kur 150 000km  10.23L gāzes + 0.42 L AI-92

 

Sen neesmu skatījies, piemirsu, bet bij ražotāja noteiktais 9.5L vai pat vairāk, ka tik ne 11L, nemeklēšu tagad

 

Papildus jautrībai 3/4 gada braucu ar vasaras riepām kam ir lielāks diametrs un reālais ātrums (veiktais attālums) ir + 5-7%, bet uzskaitu pēc odometra

 

T.i. ja brauc pēc spidometra 90 km/h tad navigātors fiksē ~94-95 km/h, jāuzmanas pie radariem, nevar tā vienkārši maukt pēc spidometra

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

man darba akordam ar 2.0 ar gāzi - zem 13 nebija nekad. vidējais 11.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 3 stundām , 138 teica:
pirms 8 stundām , jema teica:

40,50 labāk nevajag :biggrin:, S60, v70 tā jau ir cita lieta

Argumenti?

Ja neskaita izmēru.

Izmēri tieši ir galvenais arguments ģimenei ar mazu bērnu.

Link to comment
Share on other sites

Dažāda pieredze, tā gadās. Es nestāvu sastrēgumos, kaut kā izgrozos, pilsetā vizinos ar sesto ātrumu, nu sanāk man

Link to comment
Share on other sites

6-tais pilsētā - tā ir mašīnas ļaunprātīga bojāšana imho. bet nu katrs brauc kā grib. 

Par izmēru - es nekad vairs sedanu neņemtu vairs nekad- tikko pirku veļeni 60x60 - forī (kurš ir maz  - ala impreza) iegāja mierīgi  pat nelokot beņķus - jo biju aizmirsis, ka man tur starp glāzēm atsaite pieskrūvēta...ja tās nebūtu - principā 2 veļenes varētu atvest no veikala.  Ja sīkie - tad toč vajag ietilpību -rati, velosipēdi pēc tam etc..

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Sedanu pirku apzināti - izvēle - manā dzīvē herņu vešana ir beigusies! Vešene un viss pārējais iet no 2004 gada (Miele). Nu jāpaskaita, par to ka universālis, sanāk pilnas masas kg dēļ vien gadā pārmaksāt auto nodoklī 2-3-4 veļas mašīnu atvešanas uz nameli. Kaut kādu 5 gadu laikā ir sanācis dažas reizes kad universalis būtu noderējis, bet cits risinājums rasts bez stresa.

Link to comment
Share on other sites

1200 rpm ir un labi, var braukt, paātrinās ne sliktāk par žiguli, 150 000 km tieši šim autiņam liecina par to ka nekas tur nenotiek. Līdzīgi ir bijis arī ar iepriekšējiem autiņiem. Viss sākās ar DELTA + mini zvaigznīte, tagad pārnesuma skaitli mainu apzināti un no zemiem rpm nevairos, galvenais lai skaņa nemainās un tālāk nepāriet uz raustīšanos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Stepselis teica:

Izmēri tieši ir galvenais arguments ģimenei ar mazu bērnu.

Tā ir kaut kāda tipiska latviešu fiška - ja ar auto jāved kas vairāk par sevi pašu un portfeli, tad davai pirkt katafalku. Jā, SmārtsPriekšDivi būs par knapu, bet jebkurš universālis tak ok.

 

Bet ilgmūžībā un uzticamībā starp lielajiem un mazajiem volvo, nav taču lielas atšķirības (ja nerunājam par kantaino klasiku, bet visiem FWD burtsciparsnulle) - ir šeit kādam pieredze vai kompetents viedoklis?

Interesē tieši pirmā V40/S40 paaudze. Ir zināmas kādas viņiem raksturīgas bēdas, vai konkrēti dzinēji no kuriem labāk turēties pa gabalu, utml.?

Link to comment
Share on other sites

Nu nez - es veļenes kādas 3 esmu vedis kopš 2004...tagad gribēju ar žāvēšanas opciju...bet nu labi ne par to stāsts..redz ja ur kapeik mīlētājs tad rēķina..es pat neatceros cik bija nodoklis ..kur nu vēl kg rēķināt...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Es pat teiktu 330 beņa ir opcija.tik grūti būs atrast kura nav safista ar gāzi

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , 138 teica:

Interesē tieši pirmā V40/S40 paaudze

Tie nav Volvo, bet gan Mitsubishi, tik kuzovs un salons atšķiras - savādāk platforma viena. Bet mitsubishi izceļas ar  dažādiem interesantiem tehniskiem risinājumiem.


Un ja sīcis jāvadā - tur vajag universāli. V70 būs laba izvēle pa ~5k.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Tuubijs teica:

ās kantainās mašīnas?

G-klase ir smuka

Link to comment
Share on other sites

Tautā runā ka Hummer esot ļoti praktisks, viss ļoti labi izplānots ietilpības ziņā, kā reiz priekš veļasmašīnu un ledusskapju kastēm

Link to comment
Share on other sites

V70 jau knapi zārku var iestūķēt un viss. Tad jau jāskatās uz Vivaro. Tur vēl kartupeļu maisus blakus varēs un ledusskapi varbūt pat.

Link to comment
Share on other sites

Es kautkā visulaiku biju pārliecināts ka famīlijai ar vienu sīko pilnīgi pietiek un ir pat ērtāk ar parastu Astra hetčbeku, bet izrādās jāpērk V70 un bezjēgā jākurina degviela, jāmīcās pa pilsētu ar to govi utt.

Lai vienreiz gadā aizvestu kautkur veļasmašīnu var izmantot piegādes pakalpojumus, būs ērtāk un lētāk.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tad pie reizes pastāsti, kas pa prieku var rasties braucot ar miskasti, kam piemontēts motors un dizains ir veidots šķūņinga labākajās tradīcijās? Tomēr priekš famīlijas ar diviem sīkajiem gan pat xc90 būs pa mazu. Tad gan ir jāpēr escalade vai ram 3500. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Astra protalms ir tālu no dizaina vai kvalitātes etalona, bet budžetā ap 5k neko vairāk arī nenopirksi.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Cik dzirdēts, ja mašīnu meklē pēc ratiem, tad rati pilnā komplektācijā jāņem līdz, jo savādāk aiznākamajā dienā pēc tās iegādes, dabūsi doties uz veikalu meklēt mazākus ratus. It sevišķi, ja tas ko pērc ir kaut kāds sedans vai midžeta izmēra hetchbaks. Un pērkot mikro izmēra miskasti, būs arī īpaši patīkami brauktāt - it sevišķi, kad pretī braucoši smagie pūtīs to miskasti no ceļa.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Rati (izjauktā veidā) tīri labi līda arī čivja hetčbekā + somas. Labi, tas auto bija piestumts līdz lūpai, bet tas reāli bij vienu gadu? Pēc tam ratu vietā nāca krietni mazāki braucamie.

Pēc tam tāda liela govs pa Rīgas centru mīcoties ir pilnīgi bezjēdzīga ...

Link to comment
Share on other sites

Leduskapju un citas sadzīves tenikas vešana sen ir atkritusi, ērtāk samaksāt tos 10 euro un vēl uznesīs. Tiešām neredzu to par kritēriju auto izvēlē, ir jau arī piekabes iespēja un, kas īrēs ir kapeikas, toties cik vietas :D

 

šobrīd tiešām esmu uz s60 nosvēries.

Link to comment
Share on other sites

S60 ir forši, bet runā, ka aizmugurē maz vietas. Ja tas ir aktuāli, tad ir vērts to pašam papētīt.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , AndzaZ teica:

šobrīd tiešām esmu uz s60 nosvēries.

Tikai pirms pirkšanas uz MMR pilno pārbaudi, Volvo ir lieliska mašīna, bet ja būs nojāta, tā ir nenormāla galvassāpe :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
AndzaZ
(labots)

nekur neesmu pazudis, iepazīstu volvjus. Bet saskāros ar nepatīkamu pārsteigumu, ka daļa servisu nestrādā 6dienās un pirmspirkšanas pārbaudes veic rīta pusē vai agrā pēcpusdienā. Mmr rinda uz šo procesu vispār maija otra puse. Pēc vin šie arī redzot tikai pirmos garantijas gadus, kamēr auto ripo uz garantijas apkopēm.

 

1) ir kādi iesakāmi servisi, kur to varētu vēl izdarīt ?

2) tos pirmās paaudzes volvo ražoja līdz 2009. gadam un vizuāli baigi mazas atšķirības starp gadiem. Ir kandidāti gan 2006., gan 2008. domāju, cik liela atšķirība ir šiem diviem izlaiduma gadiem uz auto sapūšanu/sabraukšanu ? 

Labots - AndzaZ
Link to comment
Share on other sites

AndzaZ

Varbūt vēl kādam ir zināms, kur ērti var noīrēt krāsas biezuma mērītāju ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , AndzaZ teica:

cik liela atšķirība ir šiem diviem izlaiduma gadiem uz auto sapūšanu

JA nav sists Volvo nerūsē tik ātri!

Link to comment
Share on other sites

Skatījos volvo s60 ap 2005.g. visas miskastes. pusei intercooleri uzpūsti, motors guļ uz apakšrāmja.

viss nosulojis gar zobsiksnas pusi. Otrai pusei motori spīd kā kaķim pauti. Protams ar domu slēpt defektus.

Perekupiem uz katru defektu ir atruna- tā ir volvo slimība.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndzaZ teica:

Varbūt vēl kādam ir zināms, kur ērti var noīrēt krāsas biezuma mērītāju ?

ar kādu domu tev vajag krāsas mērītāju? ik pēc 3 gadiem mašīnai kaut kas pieprāsots. ir krāsots, lai novērstu kosmētisko defektu un otrs, kad krāsots šķiltenis. Pirmā grupa liecina, ka īpašniekam rūpj sava mašīna.

Rīgā var pārbaudīt VRV motors. Šie strādā ar Volvo. Pārējos servisos ņemas pārbaudīt visu izņemot motorus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndzaZ teica:

noīrēt krāsas biezuma mērītāju ?

 

Pašam nav pieredzes, bet kungi jūtūbē runā ka lētuči no aļika esot ok:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KzXryVtTkwE

https://www.youtube.com/watch?v=ab9owv0L5gI

https://www.youtube.com/watch?v=F8yvffZbDAw

 

T.i. kaut kas no šiem:

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-paint-coating-thickness-gauge.html

Pievērs uzmanību, tur ir tādi, kuri ir kalibrējami, un tādi, kuri nav - hz, kas labāk; es vairāk uzticētos kalibrējamam.


Pirms 31 minūtēm , Murlo teica:

ir krāsots, lai novērstu kosmētisko defektu un otrs, kad krāsots šķiltenis

Ar biezuma mērītāju var uzzināt, kurš no šiem variantiem.

Link to comment
Share on other sites

Lietuvas siāmas dvīņiem krāsa notrīta līdz metālam un atkal pa virsu uzpūsts pa jaunam. Arī stāvvietas durvju buktes špaktelē ciet.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...