Jump to content

iPhone 6 vs SE vs 7


Emilz
 Share

Recommended Posts

 

Pirms turpinu, gribu piebilst, ka pēdējos ~3 gadus jauniem smartphoniem sekojis līdzi esmu ļoti, ļoti maz, vienlīdz maz gan androīdiem, gan āboļiem, gan pārējiem.

 

Galvenais salīdzinājums šeit laikam jau starp SE un 6, bet izdomāju, ka pa vidu varētu ielikt vēl kaut ko - septīto (6s tāpēc ne, jo tā cena ir pārāk tuvu septītajam, taču, manuprāt, gandrīz visos citos aspektos tas šķiet pārāk līdzīgs SE modelim, lai attaisnotu savu cenu..)

 

Pēc visa spriežot(salīdzinājumā ar sesto), no SE var sagaidīt diezgan augstāku veiktspēju (arī labāku kameru), nedaudz ilgāku baterijas laiku, labāku displeju(?) un gan jau bonusā šādas tādas nevajadzīgas fīčas. Turklāt SE ir arī gandrīz divus gadus jaunāks. Tātad par diviem gadiem ilgāki apdeiti? Manā gadījumā SE ir vēl arī mazliet lētāks par 6.

 

Savukārt iphone 6 labā ir lielāks displejs un mazliet labāka screen-to-body attiecība. Varētu jau laikam arī teikt, ka sestais ir mazliet vizuāli smukāks, taču tam nav īpašas nozīmes. Īsti neko citu pār SE modeli šeit pagaidām nesaskatu.

 

Iphone 7, protams, laikam jau visos aspektos izrādīsies vairāk vai mazāk labāks par abiem telefoniem, tāpēc nesākšu nemaz uzskaitīt, taču neatradu īsti neko tik īpašu, kā dēļ man rastos vēlēšanās par to samaksāt tuvu vai pat 2x vairāk nekā par vienu vai otru no abiem pārējiem variantiem.

 

 

Tad nu interesē 1) viedokļi par visu augstāk minēto, un kur es kļūdos vai citi papildinājumi; 2) zināmas bieži sastopamas problēmas jebkuram no šiem modeļiem; 3) varbūt kādi citi labi non-āboļ varianti kas ir vai nu par visai saprātīgām cenām, vai arī īpaši izceļas citu vidū.

Link to comment
Share on other sites

Sesto āboli neņemtu, jo tam tomēr salidzinājumā ir švakāki dzelži, kamera. SE cenas ziņā ir tīri labs variants, ja vien apmierina mazais displeja izmērs. Setptītais- jaunāks, diezgan liels plus ir IP67.Varēsi staigāt lietū un runāt līdz nelabumam. Pats lietoju 6s,ir ļoti ok. Jā, nu gribētos viņam vēl IP67 pilnai laimei, bet nu gan jau kādreiz upgreidošos.

Par androīdiem runājot, neko daudz nepateikšu, jo pašam ir negatīva pieredze. Nesen pāris kolēģi savus ''andrīšus'' nomainīja pret Samsung s8. Vienam kaut kāds LG bija, otram hujawejs (tie,kas cenu kategorijā līdz 200eināriem) Baigi apmierināti, esot okei, vienīgais cena gan tāda ''kodīga''.  Nezinu, cik cilvēku, tik viedokļu.

Te vēl vari apskatīties telefonu salīdzinājumus -  https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8064&sSearch2=&idPhone2=7969&idPhone3=6378

 

Link to comment
Share on other sites

Kas par sviestu?

Tu pa lielam esi uzskaitījis visus SE pārākumus (un trūkumus), salīdzinot ar 6o. Tagad gribi, lai mēs tavā vietā izlemjam?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nav gan! Pats esmu andrīşfans, bet parādi andrīti, kurš pēc 7 gadiem vēl normāli rukās! Nesen bērnam 4. Aifonu uz andrīti nomainīju. Aifons vēl dzīvs. :D

 

Par tēmu - pirms gada kundzei bij iespēja darbā izvēlēties, tad nu gari pētīju un lasīju forumus, paņēma 6s, ne 7. pēc mana izpētes procesa. Moš tagad kas mainījies, lasi...

Link to comment
Share on other sites

Arī palēnām sliecos uz SE pusi.  Diemžēl mans uzticamais Nokia 6322 palēnām pošas uz Getliņu pusi, bet ņemt ko lielāku par 4" displeju un vēl ar Android - nu nē, paldies. Neesmu ābola fans un nav nekas no viņu ražojumiem, bet dzīve izskatās, piespiedīs. Ne tikai telefoni, arī "mazmīkstie" ar savu W10 bīda klientus ābeļdārza virzienā :D.

Link to comment
Share on other sites

6s arī ir ip67, tikai tas netika reklamēts  kā 7tā gadijumā.

Labots - Tuubijs
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Nav gan! Pats esmu andrīşfans, bet parādi andrīti, kurš pēc 7 gadiem vēl normāli rukās! Nesen bērnam 4. Aifonu uz andrīti nomainīju. Aifons vēl dzīvs. :D

Nav gluži 7 gadi, bet, piemēram, Galaxy S2 un S3. Sencis vēl šodien S3 lieto, un kolēģim bija S2, ko šogad nomainīja tikai saplēstā ekrāna dēļ.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Savrīgi kā lieto - man pašam bij Samsunga S Duos, bremzēja vājprātā, pārinstalēju un atdevu mammai - 2 gadi jau kā bez problēmām. :) Ja mēģinātu to aparātu izmantot kā bērns 4. aifonu, tad būtu čau...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

bet parādi andrīti, kurš pēc 7 gadiem vēl normāli rukās!

Neviens normāls glaudāmklausules lietotājs TIK ilgi vienu telefonu nelieto!

Pēc 2-3 gadi telefons (arī "krutais" ābols) ir morāli novecojis.

 


Pirms 15 minūtēm , Racer teica:

Ja mēģinātu to aparātu izmantot kā bērns 4. aifonu, tad būtu čau...

Diez ko tad TĀDU tas bērns dara ar to telefonu - aliņus taisa vaļā, vai?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6. atmestu. Ja nauda nav problēma, tad protasm 7., kamera, displejs, ātrdarbba, 3d touch utt. Ja nauda ir faktors, tad tomēr laikam SE, būs pārāks par 6o un sestajam bija kkādas tehniskas problēmas, tikai jau aizmirsu kādas.

 

Bet tā, iphone ilgāk tiks uzturēts pie dzīvības, 5s joprojām nāk apdeiti un pat var palaist aplikācijas, ko lielai daļai android vairs nevar

Link to comment
Share on other sites

Starp 6to un 7to taču ir vēl 6s, kuram ir identiskas iekšas kā SE

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7969&idPhone2=7242

 

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

5s joprojām nāk apdeiti un pat var palaist aplikācijas, ko lielai daļai android vairs nevar

Kuras?

 

 

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

iphone ilgāk tiks uzturēts pie dzīvības

Mans paviršās zināšanās balstītais viedoklis gan ir, ka ir nedaudz otrādāk. Androīdu aplikācijas, šķiet, daudzas ir uzliekamas arī uz pavecākām OS versijām, kurpretī (tās pašas aplikācijas) priekš iOS šobrīd var uzlikt tikai uz 8tā vai jaunāka iOS. 5s, jā, vēl ir ļoti lietojams. Bet 4tais aifons, kurš nemāk iOS jaunāku par 8, šobrīd ir podziņtelefons bez podziņām. 4s māk iOS 9 bet, kā runā, vārgi. 5/5c arī, liekas, nav tālu no nelietojamības robežas (t.i. atbalstītās iOS neatbalsta aplikācijām / aparāta nespējas cienījami pavilkt jaunāko tā atbalstīto iOS).

Kamēr, piemēram, gaļaksy S2, 4s laikabiedrs, nu, vai tad viņš švaki velk Jelly Bean un vai tad uz viņa šobrīd nevar uzlikt un puslīdz lietot kaut ko no būtiskām lietām?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

vai tad viņš švaki velk Jelly Bean

Nedaudz beztēma, bet uz S2 tak var uzlikt pat Oreo (Lineage OS 15) :D Nekas daudz gan nestrādājot.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Knaabis teica:

Diez ko tad TĀDU tas bērns dara ar to telefonu - aliņus taisa vaļā, vai?

 

Nē, aliņus netaisa vaļā, lieto ne tikai kā telefonu (zvanīšanai), bet izmanto arī aplikācijas, bet tev tas gan jau svešs. Katrs mēs bērnus audzinām pa savam... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

bet tev tas gan jau svešs.

Mani bērni sen jau izauguši no spēlīšu aplikācijām! :)

Lai gan glaudāmrīku pirmsākumos arī tās spēlēja ļoti aktīvi.

Diemžēl nesaprotu, ko var tā nolietot telefonam (aktīvi spēlējot spēlītes), ja nu vienīgi ekrānu vai aķīti.

 

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Lietošanā apmēram gadu ir 6s, viss darbojas un nekādu tehnisku problēmu nav. Pirms tam labu laiku dzīvoju ar dažādiem androīdu telefoniem un kaut kāds viedoklis ir.

android mīnuss- ik pa laikam vajag telefonu restartēt ( populārs iemesls - telefons ieslēgts, bet nevar sazvanīt)

iphone mīnuss- visu laiku plijās virsū ar savu mākoni, kura bezmaksas versijai trūkst atmiņas bekapam.

Bet pa lielam esmu apmierināts ar izvēli un jūtu, ka vēl ne vienu vien gadu vēl viņu lietošu.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

parādi andrīti, kurš pēc 7 gadiem vēl normāli rukās!

 

Lieta, kas gan varētu būt aifoniem par labu - vai nav tā, ka uz veciem aifoniem kaut kāda aplikācija, ja viņa tur ir, vienkārši strādā kamēr netiek atbalsts nogriezts kaut kur otrā galā, kamēr androīdu aplikācijas maitas pašas apdeitojas un apdeitojas uz jaunākām un sāk bremzēt (jo jaunās un resnās aplikāciju versijas truba nebremzējot nevelk)?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , 138 teica:

Kuras?

Tas pats DJI Go 4 un Photoshop Express vai Lightroom nelaidīsies uz kura katra andrīša. Pēdējās Messendzer un FB applikācijas ar bremzēs, ja neizmanto Lite versijas.

Uz iOs 9 jau arī laikam var daudz ko lietot, bet nu jā, 5 jau ir ļoi veca truba un tas pats 5s jau šaubos, ka vairs iOs12 sagaidīs, bet nu ar iOs11 strādā raiti, tik cik salīdzinoši ilgi slēdzas iekšā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, itanium teica:

Nedaudz beztēma, bet uz S2 tak var uzlikt pat Oreo (Lineage OS 15) :D Nekas daudz gan nestrādājot.

A tolks? Likt likšanas pēc, lai padarītu telefonu par kalkulatoru, kurš pat pie wifi vairs neslēdzas? Tās jau tādas bērnu spēles..

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

iPhone ir savas prieksrocibas. Lai ir tev vecs iPhone, bet joprojam arii tam modelim plus minus ir iOS optimizets lai darbotos pluustoshi. Un nozimigs faktors ir iOS atjauninajumi.  Bet ja runajam par telefonu izveli, tad iPhone 6/6 Plus neiesaku - identisks 5s bet ar lielaaku ekraanu. Es pieljauju ka iOS 12 netiks atbalstits. Taapeec labaak zemaka versija ieteiktu ko var njemt ir 6s/6s Plus. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , 138 teica:

kamēr androīdu aplikācijas maitas pašas apdeitojas

Kas Tev liek atjaunot?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Rizla teica:

nozimigs faktors ir iOS atjauninajumi.

Tu runā par kaut kādiem atjauninājumiem vecām iOS versijām (tādi eksistē?) vai ko?

 

Pirms 33 minūtēm , Rizla teica:

6/6 Plus identisks 5s bet ar lielaaku ekraanu

Nepareizi.

 

5 / 5C

5s

6 / 6 Plus

6s / 6s Plus / SE

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Knaabis teica:

Kas Tev liek

Viņas ļoti uzstājīgi grib. Kaut vai Shazam, viņam tā īsti nevarēja (nemācēju) izrubīt automātisko apdeitošanos, un ja arī izrubīja, tad viņš bāž sejā "app out of date".


:offtopic: protams, jo šī taču ir tēma par aifoniem.

Link to comment
Share on other sites

Kādi viedokļi par SE modeļa non-apple alternatīvām? Vai līdzīgā cenā varētu būt kaut kāds androīds, kas visumā ir līdzvērtīgs, bet ar, piemēram, lielāku ekrānu? Ļoti lielie displeji neinteresē, nav pēc tāda it nekādas vajadzības. Drīzāk vairāk svarīgi, lai pilnvērtīgi lietojams ar vienu roku. Tas nozīmē droši vien līdz kādām 4.7-4.8'' max.

Link to comment
Share on other sites

 

No mazajiem pēdējo 2 gadu laikā nekas spīdošs nav iznācis:

  • Galaxy A3 (2017)
  • Galaxy J2 (2017)
  • Xperia XZ1 Compact
  • Xperia X Compact
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neesmu lietotus skatījies, bet izklausās pavisam loģiski. Jauns 6s ir par kādu 1/3 dārgāks, 6s Plus kaut kur uz pusi ja ne vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Tas arī. Bet dzelziski ta līdzvērtīgi. Un ja cenās, gan jauni gan lietoti, 6 ir kkur līdzīgi ar SE (neesmu baigi pētījis, bet tā laikam ir; vai sestos vēl var nopirkt jaunus?), hmmm nu tad es nezinu cik ļoti ir jāgrib to izmēru, lai no šiem diviem izvēlētos sesto.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
viesturs0711

Lasiju tēmas, bet nu nezināju kur iepostot. Vai uz Iphone 6s var normālu andri uzlikt? Varbūt ir kāds kas lieto, atsauksmes?

Link to comment
Share on other sites

Viestur, tu shito vairaak nepiipee :)

iOs ir iOS un Android ir android. Jaa, es lietoju 6s un nav ne mazakas velmes pariet uz androidu ,jo viss kas man vajadziigs, tas straadaa ideaali. Ja gribas eksperimentus, 20x dienaa kaut ko instalet virsuu  un nost, likt virsuu kaut kadus mistiskus updatus ,tjunetas versijas utt.,tad njem androiidu.

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār esmu andrīšfans, nepatīk man aifoni, bet jāatzīst ka strādā ilgtermiņā stabilāk. Man kundzei 6s vislaik gāja bez problēmām, bet pēc kaut kāda nesena apdeita sāka bateriju pa 5 stundām noēst. Nu i neko, uztaisīju resetu un iet kā vajag. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , drunk_lizard teica:

tad tik lieto pedjuku garadarbu, tikai nereklamee zilumu

parspiileet jau nevajag!

Vienkarshi saku, ja ir vajadziiba instaleet virsuu kaudzi visvisaadu softu, tad labaak izveleties androidu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Man te bija iespeeja tikt pie 6s, mint kondiicijaa. Aparaats smuks, ja bet ja virsuu nav normaals andris, tad tad kam man taadu. Internetaa lasiiju visaadas atsauksmes, bet labaak uzjautaat vieteejiem spechukiem, ja nu kaads ko andri virsuu aifonam ir uzlicis.

 

IOS esmu lietojis, bet andris ir un paliek labaakaais.


Tas mans subjektiivais viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

:D

 

Ja gribi android, tad ņem telefonu kas ir ar androīd! 

Iphone nevar neko citu, kā ios uzlikt! Un arī ar ierobežojumiem, piemēram downgrade softam var veikt, tikai ja ir atslēgas saglabātas ar pirātiskām metodēm pirms upgreida. 

 

Bet nav arī tā, ka ios nav lietojams! Ja cena salda un telefons labā stāvoklī - kāpēc gan nē??? 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...