Jump to content

BAOFENG rācijas line-out to mic


itkroplis

Recommended Posts

Sveiki!

Iepirku dažas Baofeng rācijas uz 400-470 mhz

Gribētos patestēt pa rajonu, kā velkt. Gribētu vienu rāciju atstāt mājās. Un lai katru minūti kaut ko pasaka (ar kādu auto audio faila atkaņošanas programmeli. Dažas atradu jau!)

 

Mans jautājums ir šāds. Vai pie rācijas mic ieejas var pieslēgt teiksim no datora audio izeju? Ar domu lai skaņa rācijā ietu pa taisno, nevis caur mikrofonu. Lai netrokšņotu lieki pa tumbām?

Mic caurums izskatās ~ 1.2mm.  Kā tas saucās pareizi neatradu. Priekš austiņas ir parastais 3.5mm caurums.

 

Edited by itkroplis
Link to post
Share on other sites

Pieslēgt var bez problēmām, tikai jažin rācijas mikrofona ieejas ligzdas slēgums. Tur mēdz būt dažādi varianti. Otra lieta, Tev jāsamazina datora skaņukartes lineārās izejas signāla līmenis. Visvienkāršāk to izdarīt uzlodējot signāla dalītāju ar potenciometru. Derēs jebkurš potenciometrs no 1kilooma līdz 100 kiloomiem. Tad ar pocīti ieregulēsi tādu kaļumu rācijas ieejā, lai nav kropļojumi. Vēl vajag virknē ielikt kondensātoru. Var gadīties, ka rācija paredzēta uz elektreto mikrofonu un tam padodas barošana. Uz rācijas jāieslēdz VOX funkcija. Varbūt vienkāršāk paņemt kompānijā kādu čomu, lai tas ar otru rāciju atbild. Lai kā arī būtu, brīnumi radiosakaros nenotiek un pilsētas mūros, bez āra antenām labi ja 500m aizraidīsi. Atklātā laukā gan var savus 5km dabūt. 400MHz diapazons der vietējiem sakariem, nu ķipa ceļamkrāna operators un lejā celtnieks.

Link to post
Share on other sites

Ideja par ,,čoms kurš atbild,, ir sakarīgākā.Vēl variants,ja čoms nav opcija,iziet uz ielas un paprasīt piemajam garamgājējam ,,vai negribi notestēt manu rāciju,,.

Link to post
Share on other sites
Anonīms Alkoholiķis

Pēc problēmas apraksta izklausās, ka ar it kropļotais trollis taisās uztaisīt vietējo numbers station.. Jo savādāk draudzīgie ļaudis "rajonā" ar viņu nerunā, un grib lai no pilsētas atbrauc ciemos civilizēti ļaudis uzvalkos. Galu galā viņš dzīvo kaut kādā pierobežā..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...