Jump to content

Sadzīves tehnikas ieziemošana


KKKK
 Share

Recommended Posts

Man jau gadus 10 vasarnīcā ir abas. Trauķenei atvienoju tik šļaukas, vēļenei paarasti apakšā ir speciāla gumijas šļutenīte pa kuru nolaist ūdeni. Problēmu nav bijis. Papildus neaizmirsti šļaukas uz izlietnēm, poda bačoku un saliet sālsūdeni/tosolu podā un sifonos ja neatvieno. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Yep, pēc personīgās pieredzes varu teikt, ka pirmais, kas inzīks būs pods ja neko nedarīs. Veļasmašīnai nav nekad nekas darīts uz ziemu un strādā joprojām.

Link to comment
Share on other sites

Veļenei atvieno ūdenstrubu, izlej no tās ūdeni un izskrūvē filtru, lai arī viss iztek. Podā es  ieleju koncentrētu parastā vārāmā sāls šķīdumu. Skaidrs, ka vispirms atslēdzu ūdens padevi, iztukšoju visas trubas un norauju bačoku. Izlietnes sifonā arī vēlams ieliet sālsūdeni.

Link to comment
Share on other sites

Ja sifonu un podu iztukšo, tad māja smirdēs pēc kanalizācijas. Nafig to vajag, ja elementārs sālsūdens atrisina problēmu un maksā dažus centus.

Link to comment
Share on other sites

Pārbaudīts : atifrīz/tosols un miers . Kanalizācijā jau ja grib galigi pa lēto sāls, bet citur ... . Cik tad to vajaga un nemaksā jau neko dižu  ja nepērk krutā benzīntankā.

Link to comment
Share on other sites

Kas nu kuram pieliekamajā plauktiņā stāv. Man vismaz antifrīzs nestāv, bet sāls gan. Labi, pofig ko podā ieliet, galvenais neaizmirst to izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

Nu sāls ir lētāk, bet kaut kā subjektīvi labāk patīk bik virs eiro Lukoilā vai Dinazā nopirkt lētu tosolu un aizmirst. :)

Link to comment
Share on other sites

Logu šķidrums gan ir konkrēts sūds. Man koncentrāts garāžā sasala pie -20, bet rakstīts, ka var nez cik tur reizes šķaidīt. Piepilina ūdenim krāsvielu, smaržu, bišku nesalstošas ķīmijas un pārdod par bargu naudu. Kamēr sals grozās ap nulli, viss OK, bet kā bišku aukstāks, tā sasalst.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Didzis teica:

Logu šķidrums gan ir konkrēts sūds. Man koncentrāts garāžā sasala pie -20, bet rakstīts, ka var nez cik tur reizes šķaidīt.

Didzi, Didzi, tev nu gan vajadzēja zināt spirtiem šķaidot ar ūdeni līdz zināmai koncentrācijai sasalšanas temperatūra pazeminās! 

Būtu atšķaidījis kā paredzēts - nebūtu  sasalis!

Link to comment
Share on other sites

Nu bet, ja es rudenī iegāžu logu šķidrumu, kurš ir uz spirta bāzes un sola, ka nesasals līdz -25, podā, kas ir vaļējs pasākums, tad jautājums kādas būs šī škidruma īpašības pēc dažiem mēnešiem? Neesmu tik zinošs ķīmijā attiecībā uz spirta iztvaikošanas ātrumu, bet kaut kā nedroši liekas, ja uznāk sals teiksim februārī, tāpēc leju tosolu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Ronalds teica:

Didzi, Didzi, tev nu gan vajadzēja zināt spirtiem šķaidot ar ūdeni līdz zināmai koncentrācijai sasalšanas temperatūra pazeminās! 

Ronald, neko es nešķaidīju, sasala neatvērta koncentrāta pudele, kurai virsū bija rakstīts -30 grādi. Es protams saprotu, ka tas šķidrums varētu būt krutka, bet pirkts tika cienījamā benzīntankā.

Link to comment
Share on other sites

Nevaru uz sitiena atrast bildi, bet izcila antireklāma bij pirms pāris gadiem Statoilam - temperatūra -19, pie Statoil ārā stāv sakrauti šķidrumi uz kuriem rakstīts līdz -29. Visi sasaluši. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 46 minūtēm , Racer teica:

Neesmu tik zinošs ķīmijā attiecībā uz spirta iztvaikošanas ātrumu, bet kaut kā nedroši liekas, ja uznāk sals teiksim februārī, tāpēc leju tosolu.

Es arī neesmu baigais specs ķīmijā, bet vai tad tas tosols (kaut kāda glikola [spirta] šķīdums) arī neizgaro?

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu - nē. Esmu tosola/ūdens maisījumu atstājis ārā atvērtā traukā un nav sasalis.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 32 minūtēm , _dunduks_ teica:

tosols (kaut kāda glikola [spirta] šķīdums) arī neizgaro

 

 

Nu, tad viņš izgarotu jau mašīnas radiatorā - pie 90 grādiem izgaro daudz labāk, kā pie 20. Tā sistēma takš lai gan ar vāciņu, tomēr tvaika noplūde jamajai ir.

 

Tas ir no daudzvērtīgajiem spirtiem, viņiem viršanas un iztvaikošanas temperatūra krietni atšķiras no slavenā C2H5OH

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...