Jump to content

Skursteņslauķis


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Kā par nelaimi tieši tagad sezonā skurstenis aizgāja ciet, lai arī granulu katls darbojas cauru gadu. Jau nedēļu meklēju skursteņslauķi vai kādu, kam ir atbilstošas kāpnes, lai varētu tikt uz jumta un izbirstēt. Ir kāds zināms, kurš var ātrāk pa 2 nedēļām atbraukt?

 

Mēģināju no apakšas, bet darvas kluci nevar izkustināt ar tiem instrumentiem, kurus var nopirkt depo.

 

Doma kaut kad uztaisīt kāpnes, bet tas nav tik operatīvi un noteikti nebūs šogad. Alumīnija gatavās lauž pirkt pa >400 EUR.  Lūka būs tikai kopā ar jumta seguma maiņu. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paņem šādu 

https://www.ss.com/msg/lv/transport/cargo-cars/car-lift/bgclgh.html

 

https://www.ss.com/msg/lv/transport/cargo-cars/car-lift/bgdgbp.html

 

Uzcels kur vajag. 

Tikai... Ja jau tā aizaudzis, ka ar drāšu birsti lokanā kātā nevar cauri dabūt... Man īsti nav ideju kā iztīrīt. Skursteņslauķiem jau arī līdzīgas birstes tik ir.

Ja skurstenim keramiskā čaula moš var provēt izdedzināt, bet nu riskanti. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Ronalds teica:

Man īsti nav ideju kā iztīrīt. 

Nesen redzēju video, kā pašdarbnieki spici dzen - metāla cauruli paceļ pietiekami augstu un atlaiž. Ik pēc pāris reizēm caurulei iekšas iztīra. Varbūt te var ko līdzīgu mēģināt, vienīgi problēma ar tikšanu augšā vienalga paliek.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Mezavecis teica:

Mēģināju no apakšas, bet darvas kluci nevar izkustināt

Vai tiešām tik smags gadījums? Ja tā, tad tur būs grūti ko izlabot arī no jumta puses. Atceros, savā laikā skursteņa cukā (ne apkures, bet vēdināšanas) vārnas bija izveidojušas ligzdu, kāpu uz jumta, bakstīju visādi... ar garu dēli mēģināju izsist, pat smaga vesera galvu iesietu striķī laidu krist virsū... nekādīgi. Beigās tieši pret ligzdas vietu izsitu skurstenī caurumu, caur to izknibināju. Man gan ķieģeļu skurstenis, pēc tam viegli bija izsisto caurumu aizmūrēt.

Link to comment
Share on other sites

Man skursteni ir tīrījuši skurstenslaukis.lv tik nezinu kā viņiem ar garām trepēm.. 

Esmu kādreiz ņēmis pacēlāju. Tiesa gan- tas bija dārgs prieks..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , snukurins teica:

Cik tad?mums te maksā tikai 40Eur dienā

Es ņēmu pirms kādiem 8 gadiem kaut ko šādu:

http://www.storent.com/lv/EquipmentCatalog/EquipmentCatalog.aspx?open=2&itemNumber=80cf0283-4b5e-4077-92de-93aefe55d90c&name=Teleskopiskais pacēlājs ar grozu (piekabe, 220V), 16m

Tik nāksies meklēt, kas to iekārtu aizved un pēc tam atved atpakaļ. Ja nevarēja paņemt nomā uz SIA, tad drošības nauda bija 4 cipari (precīzi summu neatceros). 

 

 

 

 

 

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

kaads gan jau sīkāk zinās, bet, ka tik nav jāpārliecinās vai to pacēlāju var vilkt ar B kategorijas tiesībām? Ja man atmiņa neviļ, to pacēlāju, kuru es toreiz ņēmu, ar B kategoriju vilkt nevarēja..

Link to comment
Share on other sites

Pacēlāju neņemšu, jo nav pieredzes ar to. Negribās nonest skursteni vai izbakstīt caurumu jumtā. Vispār bez apmācības nedrīkst neviens līst tajā. Vismaz Rīgā uz ielas pašvaldības policija uzliks sodu. Teorētiski var sarunāt, bet krāms ar to atvikšanu un pastāvīgi objektos atrodas.

 

Ar to tīrīšanu nav tik traki. Pēdējoreiz, kad tīrīja pirms gada, tad arī skurstenis ar tieši tiem pašiem simptomiem aizgāja ciet, lai arī iepriekš 3 gadus darbojās bez problēmām. Ja būtu zinājis, ka vaina ir hroniska, būtu jau vasarā organizējis piekļuvi.

 

Tur pašā skursteņa galā veidojas tāds kā korķis, jo saskaras gaisa mitrums ar silto gaisu. Iekšā skurstenim ir skārda odere un viņu var iztīrīt. Vimaz 3m no apakšas smuki nobira nost līdz tīram metālam. Acīmredzot pirmos gados bija tīra virsma un furunkuls neveidojās.

 

Pirms 58 minūtēm , Luke teica:

Man skursteni ir tīrījuši skurstenslaukis.lv tik nezinu kā viņiem ar garām trepēm..

Pagājušo gadu arī tīrīja un trepes viņiem ir.Tagad jau nedēļu sola atzvanīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Mezavecis teica:

jo nav pieredzes ar to. Negribās nonest skursteni vai izbakstīt caurumu jumtā. Vispār pēc bez apmācības nedrīkst neviens līst tajā. Vismaz Rīgā uz ielas pašvaldības policija uzliks sodu. Teorētiski var sarunāt, bet krāms ar to atvikšanu un pastāvīgi objektos atrodas.

Takš es devu linkus, kur piedāvā auto pacēlāju ar operatoru. Uzcels kur vajag un neko nenonesīs!

Link to comment
Share on other sites

@RonaldsPar to operatora cenu man sanāk lētāk kāpnes pasūtīt ar visu skursteņslauķa aprīkojumu :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. sludinājumos minēts 15 eur/h. Skaidrs ka jāmaksā arī par ceļā pavadīto laiku. Bet nu domājams ka trijās stundās iekļausies. 45eur.

Ja pa 45eur var dabūt skursteņslauķi - kur problēma?

Bet pats tak raksti, ka nevar dabūt.....

Link to comment
Share on other sites

Problēma ir laiks. Pacēlāju organizēt arī prasa laiku + kādam uz jumta jālien, protams, ne jau to var sieva darīt, kāmēr darbā sēžu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Mezavecis teica:

Ar to tīrīšanu nav tik traki.

(..)

Tur pašā skursteņa galā veidojas tāds kā korķis, jo saskaras gaisa mitrums ar silto gaisu. Iekšā skurstenim ir skārda odere un viņu var iztīrīt. Vimaz 3m no apakšas smuki nobira nost līdz tīram metālam. Acīmredzot pirmos gados bija tīra virsma un furunkuls neveidojās.

Ja reiz problēma ir zināma un vienīgais, kas sagādā grūtības, ir piekļūšana, tad varbūt var kādu vienreiz lietojamu pagaidu koka konstrukciju saskrūvēt? Nevajadzētu prasīt pārāk daudz laika, materiāli arī varētu izmaksāt mazāk nekā skursteņslauķa pakalpojumi.

Jebšu tas ir Rīgas centrā, kur ar tādu pašdarbību aizliegts nodarboties?

Link to comment
Share on other sites

Acīmredzot, Jums smalks jumta klājums un pārāk precīzi aprēķinātas jumta nesošās konstrukcijas, ka nevar fiksās kocenes uzmest?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Būda ir tālu no Rīga centra. Diemžēl visi kokmateriāli izbeidzās, bet šo variantu pašlaik arī analizēju un jākāpj uz jumta izmērīt, cik garu vajag.  Skaidrs, ka 50x50mm brusas maksā maz, tik vien kā jāaiztransportē, jo viss virs 3m ir ļoti liela problēma. Jebkura piegāde sākas no 20 EUR.

 

Rekur tas krutais jumts ar superkruto skursteni.

jumts.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja taisa kā vienreiz lietojamo variantu, tad var iztikt arī ar "līdz 3m" - noteikti var kaut ko izdomāt, kā sastiķēt kopā.

(pats vairākus gadus nodzīvoju ar DIY trepēm, kas bija saskrūvētas no ~1m gariem collīgajiem dēļiem - a ko padarīs, ja saimniecībā tādi vien mētājas)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 4 stundām , Mezavecis teica:

Doma kaut kad uztaisīt kāpnes,

pirmkārt, novāc to sūda jumtiņu skurstenim, es arī tādu biju uzlicis, un ziemā jumtiņā kondensāts veidojas (kaut kāds sodrēju piķis ), kas pēc tam pil uz jumta, un paliek melnas strīpas ....,

otrkārt, tev skurstenim ir aizaugums tikai 10 cm skursteņa galā ...., dabū garu striķi, pārmet, vai pāršauj pāri jumtam, atsien, un ja esi veikls zēns , tad rāpies augšā , paņem līdzi īsu lomiku un visu notīri , pusstundas darbs .....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@alusbundzaKāda a;ternatīva tam jumtiņam, lai visas ventilācijas šahtas nepielītu ar ūdeni? Man viņš sen nepatīk, jo jebkurā vetrā 2. stāvā tāds troksnis it kā jumtu nes prom.

 

Variantu ar striķu redzēju kā skursteņslauķi mocījās, kamēr beidzot pa čukuru uzlīda aukšā :) Un striķis arī jānopērk...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 4 minūtēm , Mezavecis teica:

Kāda a;ternatīva tam jumtiņam, lai visas ventilācijas šahtas nepielītu ar ūdeni?

tur tas lietus ūdens izžūs , un tu pat nejutīs, bet ja baigi gribās kaut ko uzlikt , tad var ventilācija uzlikt, lai iet pa sānu ,

 

Pirms 10 minūtēm , Mezavecis teica:

Variantu ar striķu redzēju kā skursteņslauķi mocījās, kamēr beidzot pa čukuru uzlīda aukšā :) Un striķis arī jānopērk...

tad jau kaut kādi resnie penši ....., striķis depo neko nemaksā, un jauns , sprigans puika uzlīdīs - rasam-džasam ....., pat es tur varētu tikt augšā  .....


nu tie,  kas iesaka pacēlāju, ir pilnīgi slimi ....., vai jaunie krievi .....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Mezavecis teica:

Kāda a;ternatīva tam jumtiņam, lai visas ventilācijas šahtas nepielītu ar ūdeni?

Lielākā daļa skursteņu stāv bez tādiem jumtiņiem. Nemaz nelīst lietus ūdens tā tajās cukās, lai tas būtu problēma. Pareizi, ja kaut kas ielīst, tas ātri izžūst. Bet apkures cukai, cik es saprotu, šā kā tā jābūt kaut kādai notecei, parasti ir, ja granulu katls, tad zemas temperatūras dūmgāzes kaut kādu kondensātu veido, dūmeņa apakšā vajag noteci.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@vvv Skursteņa apašā ir notece, kas smirdina māju, kad kondensāta līmenis sasniedz kritisko līmeni. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Mezavecis teica:

redzēju kā skursteņslauķi mocījās

 

Pirms 18 minūtēm , alusbundza teica:

tad jau kaut kādi resnie penši

 

Atkarīgs, cik slīps tas jumts. Bildē īsti neredz, bet ja 45 grādi tad arī jaunam un spriganam ir kā ir.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

manuprāt, ja aizvāksi to jumtiņu, tad kondensāts būs mazāk, un šad un tad vajag palaist apkuri uz pilnu klapi, lai skurstenis izsilst - izžūst 


Pirms 3 minūtēm , 138 teica:

bet ja 45 grādi tad arī jaunam un spriganam ir kā ir.

nu jā ....., mūsdienu jaunieši ir kirdikt ......

man jaunībā bija armijā pa striķi jālien vertikāli augšā bez kāju palīdzības 5 metri 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , alusbundza teica:

tie,  kas iesaka pacēlāju, ir pilnīgi slimi ....., vai jaunie krievi .....

vai arī ļoti negrib samīcīt viļņoto bituma plākšņu jumtu, rāpjoties bez trepēm, jo tās plāksnes mīcās ujj kā, ja pa tām bradā ar kājām. Pie ļoti maziem grādiem, kamēr neslīd nost, var staigāt ar dēlīšiem, bet šis nav tas gadījums.

Bet autoram ir kas, bitums vai kaut kāds tas cietais bezazbesta "šīferis"? Es viņus uz aci neatšķiru.

Link to comment
Share on other sites

Tas jumtiņš ieks bildēm ir diezgan niecīgs. Bērnībā jau no 7-8 gadu vecuma pa savas mājas jumtu ložņāju, palīdzēju arī skursteni tīrīt jūtami lielākai privātmājai. Viss bija vienkārši - uz jumta blakus skurstenim nu jau 30 gadus guļ, glabājas, eksistē no parastas metāla 1" ūdens caurules sametinātas L veida "trepes" - L burta mazais gals aizkabināts aiz jumta koresm visa konstrukcija vienkārši tāda redelīte, lai neslīd kājas. Atliek vien pie nama sienas piesliet parastas ap 4m+ kapnes, pa tām uzrausties uz jumta un pa redeli uzrāpties uz jumta, līdzi ņemot trosē iekarinātu padsmit kg smagu bumbu, aiz kuras vēl ir drāšu birstes aste. Nekas sarežģīts, konstrukcija iztur jumta mūžu un maksā kapeikas.  P.s. Jumts bija no trausla šifera un nekas tur nesaplīsa.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Atbalstu variantu "sanaglot kāpnēm līdzīgu priekšmetu no tā, kas ir pa rokai"


Pirms 2 minūtēm , abi teica:

uz jumta blakus skurstenim nu jau 30 gadus guļ, glabājas, eksistē

Arī koka mierīgi var tur gulēt un eksistēt, ja vien saimniekaprāt nemaitā mājas estētiskās kvalitātes. Vismaz uz šīfera jumtiem varēja, bitumiem, nezinu, var jau būt ka kaut kā nav veselīgi :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Jumtiņš tur ir no mājas uzcelšanas laika. Ar kondensātu nebija problēmas  gandrīz 4 gadus un tad pagājušā gadā pilns katls ar tvaiku un ūdens tecēja tā, ka spaini varēja piepildīt. Parasti sakrita ar lietainu laiku, kad ārā mitrums 100%. Šoreiz nedaudz nokavēju momentuun sieva sūdzējās par smirdoņu. Granulu katlu un skursteni piedzina ar darvu. Brīvdienas nomocījos, lai iztīrītu katlu, jo ribās visi tīrītāji bija ieķepuši un ar varu bija jārauj laukā + spiedkatls nobeidzās (kā izrādījās uzstādītāji bija nepareizo tilpumu un tipu iebāzuši).

 

 

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

vajag palaist apkuri uz pilnu klapi, lai skurstenis izsilst - izžūst 

To var izdarīt tikai 1 veidā - uz visu dienu izslēgt katlu un atdzesēt sistēmu. 

 

Pirms 55 minūtēm , 138 teica:

Bet autoram ir kas, bitums vai kaut kāds tas cietais bezazbesta "šīferis"? Es viņus uz aci neatšķiru.

Ir parastais bezazbesta šīferis par kuru var normāli staigāt, ja ārā nav mitrs, citādi var noraut uz acīm pat uz lēzeno jumtiņu. Tas nav šindeļu jumts, kur var staigāt pa visu perimetru bez trepēm.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu esi tik slinks un gribi granulas svilināt lai silto ūdeni iegūtu, tev šo problēmu vajadzēja zināt, un tad lieto šim produktam līdzīgu ķīmiju! Man bija topiks par šo jautājumu!

https://220.lv/lv/majai-un-remontam/apkure/kaminu-un-krasnu-aksesuari/granulu-krasninu-tiritajs-1-kg?id=1032972

Link to comment
Share on other sites

Un ja jau tev ir pieeja uz bēniņiem, uzliec uz flekša zāģa ripiņu un izgriez to caurumu pēc jaunās nopirktās lūkas,  kā noizolēt gan jau tie kapitālisti ir izdomājuši (Velux logus tā liek jumtos)! Bet tev jau rokas ir par īsu, tu tāds vidējs labdaris jau tik biji, kas varēja lielīties ka par aizņēmumu būdu ir nopircis, un visus ļoti gribēji mācīt dzīvot!

Link to comment
Share on other sites

Principā jau skursteni prasās tīrīt 2x gadā. Tā ka man ir gan lūka, gan ērtībai esmu uztaisījis ap skursteni platformu, tad tā nav problēma.

Man arī ir jumtiņš, bet tieši katla dūmeni esmu izlaidis tam cauri, tieši dēļ tā, ka kondensāts pēc tam tecēja pa jumtu lejā. Līdz ar to dūmi iet brīvi ārā, bet ventilācijas cuka ir zem jumta.

Korķis nesiltinātam dūmenim parasti veidojas vietā, kur ir pāreja jo mājas siltās daļas uz auksto (bēniņiem, vai pie paša jumta).

Par lūku.

Divas (1.5)  augšējās loksnes ārā, un tad tur var palaist tās lūkas konstrukciju zem augšējā bleķa elementa, un sajūgt ar skursteņa svārkiem. I fleksi nevajag.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , jema teica:

 

Un ja jau tev ir pieeja uz bēniņiem, uzliec uz flekša zāģa ripiņu un izgriez to caurumu pēc jaunās nopirktās lūkas,  kā noizolēt gan jau tie kapitālisti ir izdomājuši (Velux logus tā liek jumtos)! Bet tev jau rokas ir par īsu, tu tāds vidējs labdaris jau tik biji, kas varēja lielīties ka par aizņēmumu būdu ir nopircis, un visus ļoti gribēji mācīt dzīvot!

 

Es kaut kā neatceros, ka būtu lielījies ar kaut ko un katram ir tādas iespējas, kādas viņas ir. Izzāģēt caurumu viegli, bet vai vispirms nevajadzētu izdomāt ar ko to caurumu aizpildīt? Es saprotu, ka vecām onkām vajadzību ir maz, brīva laiks neierobežots un var sēdēt uz jumta un štukot. Visvieglāk to darīt dīvānā.  

 

@ju Es gan īpaši neko kontrolēt ar siltinājumu nevaru, jo odere ielikta skurstenī, kurš sākotnēji paredzēts malkas katlam.  Domā par šādu te lūku?  

img_luk.jpg

 

Vismazāk vēlos cīnīties ar sekām, ja kaut kur pēc tam ūdens tiks garām, nopludīs bēniņu griesti un pēc tam jāveic kosmētisko remontu. Diemžēl pieredze rāda, ka pat pieredzējuši jumiķi taisa kļūdas pēc jumta darbiem. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Mezavecis teica:

a;ternatīva tam jumtiņam, lai visas ventilācijas šahtas nepielītu ar ūdeni?

Man mājās un arī kaimiņu mājām gadu desmitiem nekādi jumtiņi nav bijuši un nevienam nekas nepielīst.

p.s. arī kā ieraudzīju bildi, tas jumtiņš uzreiz acīs iekrita

Link to comment
Share on other sites

Man ir gązes apkure, jumtiņš ir, bet nav uzlikts - nav sanācis laika, jo nevienkārši pie skursteņa tikt. Ūdens bikiņ krājas gan, skurstenim iekşā apakšā ir caurulīte pie kuras ir nolikts zupas šķīvis, kas dažkārt ir pilns. Biju domājis, ka jumtiņš palīdzēs, bet viedokļi ir dažādi, tad nu vēl domāju.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Mezavecis teica:

Visvieglāk to darīt dīvānā

Nu neesi tik liels mīkstās, tev tas nepiestāv! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Mezavecis teica:

Es gan īpaši neko kontrolēt ar siltinājumu nevaru, jo odere ielikta skurstenī, kurš sākotnēji paredzēts malkas katlam.

Spraugu var aizpildīt ar siltinājumu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

@Racer sadegot metānam rodas daudz tvaika, kas kondensējas un tek uz leju.

Nez vai mans gadījums, jo satek kad katls nestrādā vispār, tb vasarā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...