Jump to content

FXA elektroinstrumenti [ir ok?]


Corey
 Share

Recommended Posts

Nav dzirdēts par tādiem. Bet paskaties cenu, salīdzini ar Bosch/Makita, tad arī sapratīsi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ir pieredze ar to sēriju, kuru var salasīt pa komponentēm - ir aķene urbmašīna ar metāla patronu un skrūvmašīna. Celtniecību izdzīvoja godam, bet... akumulatori ir brāķīgi ar Samsuck elementiem un pārsarežģītu elektroniku, kas beidzas nost - bet to Krauta maina uz urrā. 

Vēl ir tāda nianse, ka sprūst battery check poga un ja tā ir nospiesta ilgi, elektronika nobeidzas un aķis nelādējas - var tikai izlietot. 

Iespējams, ka tas ir remontējami, bet neesmu iesprindzis, jo tās skrūvmašīnas nopirku celtniekiem nojāšanai un ja neskaita akumulatorus, viņiem tas neizdevās. 

Ieskrūvēti tika kādi 10 tūkstoši kokskrūvju, ja nemaldos. Jāskatās papīros, cik nopirkts. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir pašam reģipša slīpmašīna FXA, tikko pa kapeikām paņēmu mazo vibro slīpmašīnu.

SIenas slīpmašīna jau krietni pastrādājusi un joprojām viss ok.

Lai nu kā, tas nav ne Bosch, ne Makita, ne Hilti... tas vienkārši ir instruments, kuru vienā pasaules malā tirgo ar vienu zīmolu, citā ar citu, bet visus vienādus ražo kādā ķīnas fabrikā.

Loģiski, šie nav pro instrumenti, bet savu laiku var nokalpot godam (var arī nenokalpot un tad tikai jācer uz KSenukai vēlmi to garantijas laikā apmainīt) - noteikti labāki par Depo Jasperu.

 

Ikdienā iekšdarbos lietoju Makitas un Bosch zilos instrumentus, bet šos paņēmu, lai vienkārši pamēģinātu, kā ir sienas slīpēt ar tādu aparātu un ar mazo pa retam kaut ko pieslīpēt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
(labots)

Nopirku Jasperi 125mm fleksi, principā tikai ērtā slēdža dēļ. Pēc 5+ gadiem nopietnas fleksēšanas notinu lielo zobratu. Pie tā gan es 100% pats biju vainīgs. Par 19.90eur [tagad depo] neko sliktu nevarēšu pateikt.

Kāds varbūt zin, kur sazīmēt šim rez. daļas? :D

Labots - Corey
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Corey teica:

Par 19.90eur

Pats jau atbildēji...

T.i. nopērc vienu jaunu rezerves daļām...:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
10/3/2017 , 21:53, Corey teica:

Kāds varbūt zin, kur sazīmēt šim rez. daļas? :D

Nav un nebūs, ja vien nav mazohistiska vēlme meklēt iekš Aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ir kādam pieredze ar FXA DWCS1809 ripzāģi?

 

Leņķa un dziļuma regulēšana ir kaut cik normāla?

Aizsargs nav no plastmasas (bildes rada aizdomas, ka ir) un nesalūzt pirmajā dienā?

Pie tā apaļā cauuma ir iespējams piespraust putekļusūcēju?

 

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Parasti, jau tādas cenas ripzāģus utml. pērk, lai pastrādātu un izmestu, jo nav tur ko žēlot...

Link to comment
Share on other sites

@jacobs, diemžēl neredzu tavā viedoklī atbildi ne uz vienu no maniem jautājumiem, un neredzu arī, kā "tāda cena" būtu vispār arguments, jo, pirmkārt, kā vēsta šis topiks un vēl šur tur dzirdētais, FXA nebūt nav tādas kakas kā d3po j*sper, un otrkārt, pilnā cena ir kaut kur vienā līmenī ar Skil un ap 2/3 no zaļā Bosch.

 

Par zaļo Bosch runājot, viņiem ir viena forša fīča - tās plastmasas skaidu savācējkastītes, kuru vietā tikpat labi var piespraust putekļusūcēju. Ir kādiem citu brendu zāģiem tādas arī? Neesmu manījis. Zilie boši un makitas taču visi nāk ar pliku trubas galu, ne? Vai kuriem tur ir vismaz maisiņš?

Link to comment
Share on other sites

Tārps

Par "dzeltenā" cenu nekādu brīnumu nenopirksi un piesaukt Bosch par paraugu ir galīgi garām.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 12 stundām , 138 teica:

Zilie boši un makitas taču visi nāk ar pliku trubas galu, ne?

Vienkārši ar zaļajiem strādā svētdienas galdiņa urbēji, kuriem šo instrumentu dienu dienā nevajadzēs, bet ar zilajiem jau semi-pro, kuri pelna arī naudu. Līdz ar to viņiem nav laiks krāmēties ar kastītēm, bet pieliek klāt speciālo putekļu sūcēju, kurš automātiski ieslēdzās tiklīdz ieslēdz savu elektroinstrumentu. Kārtīgi profiņi neniekojas ar Boschiem, bet ņem normālus Festool rīkus!

Labots - Zoom
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jautājums daļēji pa tēmu. Vai kāds ir lietojis šo zāģi: https://www.bosch-do-it.com/lv/lv/dari-pats/instrumenti/pts-10-3165140654203-199900.jsp ?

Par tādu naudu neko labu nevar nopirkt, bet šis liekas kompromiss starp galīgu suudu un kaut cik lietojamu. Es lasīju, ka viņam paralēlā vadotne (paralēlai zāģēšanai) ir maigi sakot slikta. Apskatījos veikalā un bija diez ko ļumīgs, neprecīzs. Ārzemju tantes mēļo, ka varot pieregulēt un tad esot precīzs. Ir kāds kāds review no vietējiem? 

Link to comment
Share on other sites

Es arī vēlējos pirkt Bosch PTS10 , bet paskatoties tuvumā un pataustot - man nepatika. Lielas luftes ir jūtamas. Tāpat Makita MLT1000(krāms) ,tāpat neskaitāmi latvijā nopērkamie galda zāģi. Cilvēku atsauksmes arī ir tādas - ka visu laiku ir jāpieregulē, resp nevar atkārtoti precīzi nozāģēt, zāģējiens visu laiku jākontrolē. Bet tas ļoti stipri tērē laiku,nervus  un materiālus- tāpēc es nolēmu šos te nepirkt, bet pagaidām iztikt ar paštaisīto zāģi un krāt naudu bosch 10J vai XC10. pašlaik vēl apdomāju variantu Evolution rage5-S vai  Skil SPT70WT.  Diemžēl abi nav nopērkami Latvijā un ir dārga sūtīšana.

Man īpaši piedur Evolution , jo tie ir multi materiālu zāģi - viņiem ir zemāki apgriezieni. Tas var izraisīt lieku spurošanos zāģējot koku , bet toties var zāģēt metālu un keramiku (ar spec. disku).  Pagaidām nolēmu paņemt pirmo testam Evolution leņkzāģi RAGE 3, atnāks tad varēšu pastāstīt kas un kā no pieredzes...

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Zoom teica:

nav laiks krāmēties ar kastītēm, bet pieliek klāt speciālo putekļu sūcēju, kurš automātiski ieslēdzās tiklīdz ieslēdz savu elektroinstrumentu

protams, bet ja jānozāģē pāris dēļi, ar to kastīti/maisiņu pietiek, un staipīt apkārt tikai zāģi ir nedaudz ērtāk nekā zāģi + putekļusūcēju


pirms 2 stundām , Tārps teica:

piesaukt Bosch par paraugu ir galīgi garām.

nesapratu, tu ar to gribēji teikt ka zaļais bosch pats nav nekas tik izcils ka ar to būtu vērts salīdzināt, vai ka dzeltenajam fxa pat līdz zaļajam bošam kā cūkai līdz mēnesim?

Link to comment
Share on other sites

Man ticamākās alternatīvas dzeltenajam fxa ir, nu, noteikti ne festool vai hilti  :king2: , bet visdrīzāk mēģināt nomedīt kādu svaigu lētāko makitu vai zilu bošu (nu vai metabo vai hitachi vai dewalt vai jebko citu no tiem "nabagu pro" instrumentiem, bet visi šie pārējie ir retāki) no lombarda vai eseskas ap 40 - 50, kādu no tiem lētākajiem, kas jauni veikalā ap 90 - 100, vai kaut zaļu bošu ap 30 - 40 (kas jauns ~70).

Tikko bija vienā lombardā viens hilti 190mm-nieks pa 110€, kāds jauns nāk 339€, ne diži svaigs, bet tādam hilti tas nesvaigums varbūt nekas nav, baigais resurss tomēr, karoč likās apsverams dīls, bet viņam 30mm ass nevis 20mm kā nabagu rīkiem, nez, kā ar ripām uz 30mm, tās nav tikai ūber prō un dārgas?

 

Bet gribas zināt vai tas fxa nav diži švakāks par zaļu bošu - ja nav tad ņemu ciet. Ja tiešām kaka, tad meklēju kādu no nosauktajām alternatīvām.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Zed, neesmu taustījis, bet varbūt šāds būtu kompromiss: https://www.ksenukai.lv/p/galda-ripzagis-ryobi-rts1800s-g-1800w-254mm/beo

Salīdzinoši lēts un varbūt pat var kaut ko nozāģēt :D 

 

138, man ir šāds. Tīri labi šķeļ koku. https://www.bosch-do-it.com/lv/lv/dari-pats/instrumenti/pks-66-a-3165140517263-199896.jsp

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zoom teica:

man ir šāds

Ir pazāģēts ar PKS55A, likās galīgi ok, un iepatikās tā skaidu kastīte.

 

Pirms 7 minūtēm , zeds teica:

Starp citu

Mhm, biju redzējis. Saki, mums tagad visiem vajadzētu kļūt par ētiskiem patērētājiem un pirkt tikai lokāli un sociāli atbildīgi ražotus rīkus, tātad, ē... Nīmaņa cirvjus?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu taustījis, nebija kur. Bet apdomāju šo. Noskatījos šo video un pārdomāju. Lielāko daļu to defektu kas tur ir var izlabot, bet nu tas ka zāģēšanas sliede nestāv vienmēr paralēli - tas man personīgi neder nekur :) 

Bet kā jau teicu - es esmu nomocījies ar paštaisītām uzpariktēm un sūdīgiem instrumentiem un es personīgi negribu čakarēties un gribu labus instrumentus jo man viņi gadus 10 strādās. Varbūt pat es esmu instrumentu snobs. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

manerheims

Es arī pirms pus gada cilāju tādu FXA zāģi, bet pēc mokošām pārdomām nolēmu tomēr neriskēt un nopirku Bosch Pks55A. Cik zāģēju viss baigi patikās. Nedaudz likās, ka esmu kārtējo reizi pārspīlējis un būtu pieticis arī vieglāks un ar mazāku zāģēšanas dziļumu, bet ja nu tomēr kādreiz tieu pie dāčas, tad var noderēt. 

https://www.inserv.lv/prece/31604

Link to comment
Share on other sites

@manerheims, kas raisīja mokošās pārdomas? Ko sataustīji cilājot?

3/6/2018 , 02:15, 138 teica:

Leņķa un dziļuma regulēšana ir kaut cik normāla?

Aizsargs nav no plastmasas (bildes rada aizdomas, ka ir)?

Pie tā apaļā cauuma ir iespējams piespraust putekļusūcēju?

Es neesmu cilājis.

 

Mazāk par 160/165 ripām jeb ~55 dziļumu jau tupa nekā nav, nu vienīgi tie 10.8V makitas akumulatornieki. Nē, vai arī ir tie kaut kādi, ar 45 dziļumu un cik tur diametru. Bet mazāk par 165/55 gan negribu, jo ir kruta, ka var arī 5cm brusu/latu nozāģēt.

Link to comment
Share on other sites

manerheims
Pirms 21 minūtēm , 138 teica:

@manerheims, kas raisīja mokošās pārdomas? Ko sataustīji cilājot?

Es neesmu cilājis.

 

Mazāk par 160/165 ripām jeb ~55 dziļumu jau tupa nekā nav, nu vienīgi tie 10.8V makitas akumulatornieki. Nē, vai arī ir tie kaut kādi, ar 45 dziļumu un cik tur diametru. Bet mazāk par 165/55 gan negribu, jo ir kruta, ka var arī 5cm brusu/latu nozāģēt.

Pārdomas radīja vien fakts, ka aparāts ir nezināmas firmas, šķiet nav pievienojams putekļusūcējs kā arī līdzi nākošā ripa ir tam ir trulāka kā bošam. Domājams, ka viņš nekalpo sliktāk kā tas zaļais bošenieks, kuram gultņi cik paskatījos apskatus ir iepresēti plastmasas sēžā. bet nu priekš tam ir atsevišķi izveidota zilā līnija. dziļums regulējas ļoti viegli un ātri, bet sagāzumu es neaiztiku, jo man ir trauma no Skil lobzika, kuram es nekādi vairs nevaru dabūt 90 grādus pēdai, nesu pat uz remontu, bet mani pasūtīja kokos, teica, ka viss ir forši. Aizsargs no pamatīga metāla, putekļusūcēju var pievienot. Zāģējot ar kastīti tajā tiek uzkrāti, manuprāt kādi 70 -80 %. Man tas aparāts patīk. 

Link to comment
Share on other sites

manerheims

Njā putra sanāca. Pirmais teikums par FXA. Pārējais par manā īpašumā esošo Bošu.

Rokās turot to FXA nelikās švaks, aizsargs no metāla.

Link to comment
Share on other sites

Nu re. Aizgāju uz veikalu un paskatījos dzīvē to FXA. Tā kā tomēr neesmu celtnieks , bet DIY un pārsimts eiro izmest par skrūvgriezi neredzu vajadzības makita ,dewalt un metabo tika atmesti uzreiz. Bet tomēr gribēju 18V.

Paskatījos cik maksā ķīnas veikalos "respektabli ķīnieši". Iepatikās Deko  GCD18DU3 18v dēļ funkcijas, ka baterijas var izmantot kā USB powerbanku (it profesijas ietekme...) un arī citādi nesliktas atsauksmes. Tas maksāja EUR 132 (divas baterijas, lādētājs un koferis) .

Bet tad pamanīju ka par 134EUR senukai tirgo gan FXA skrūvgriezi gan triecienskrūvgriezi reizē un nolēmu ka jāpamēģina... Paņemot rokā FXA nelieka slikts. Ja godīgi , es nezinu kā viņi to cenu dabū , bet nu rokā viņš guļ stipri patīkamāk ka daži citi lētie brendi un ir stingrības sajūta.

Un nopirku pats "Akumulatora instrumentu komplekts FXA Xclick Combokit 18V"... kas to būtu domājis :) 

Galu galā at ja viņš novilks gadu daļu no tā visa var izmantot atkārtoti..  Pat ja tur ir plastmasas reduktors un akumulatori bez uzlādes kontroles pat tad par to cenu , der. 

 

Ak jā viena kaitinoša īpašība viņam ir - gaismas diode ieslēdzas reizē ar griešanās sākumu nevis vispirms kā piem. metabo. Tas nelikās labi. nav urbšanai nav trieciena režīma tas jāņem vērā.

 

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

3/7/2018 , 13:34, 138 teica:

Nīmaņa cirvjus

Diemžēl esmu vīlies. Nopirku gaļas cirvi - noder medībās. Asmenis robos jau pēc neilga laika. Nepatīk viņam kauli. Manā izptatnē par to cenu viņam arī dzels trubas būtu jāskalda neatraugājoties.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

manerheims
pirms 21 stundām , ivo teica:

Diemžēl esmu vīlies. Nopirku gaļas cirvi - noder medībās. Asmenis robos jau pēc neilga laika. Nepatīk viņam kauli. Manā izptatnē par to cenu viņam arī dzels trubas būtu jāskalda neatraugājoties.

Tiešām??? Tas nu gan nekam neder. Cik cūkas kādreiz nesadalījām ar parastu pad laiku cirvi, robi nebija vispār man šķiet.

Link to comment
Share on other sites

Šais laikos kauli cietāki, pilni ar smagajiem metāliem!

Sieva nesen trusi vakariņām gatavoja - paņēmusi manu dārgo profesionālo virtuves nazi ARCOS gabalos sagriezt- asmenim robiņi izlauzti, zāģis...

Link to comment
Share on other sites

Nav brīnums, tagad modē cietie naži un cirvji. Cilvēki vairs neko neprot asināt un ražotāji piedāvā mūžigi asus nažus, bet brīnumi nenotiek. Asmenis ir no cieta, bet trausla materiāla. Vecais cirvis bija no mīkstāka materiāla, toties tas nedrupa, bet bija jāprot ar galodu darboties lai to uzasinātu.

Link to comment
Share on other sites

Cik nu modē, bet metalurģija arī attīstās un tieši nažu ziņā es uzskatu, ka progress ir pareizā virzienā. Ja es vienreiz kārtīgi uzasinu laba nerūsējošā tērauda (S30V, D2, VG10, ZDP-189 utt.) nazi un nedarot neko stulbu, varu to pus gadu neasināt, tad priekš kam man pirkt kaut kādu parastu 440 vai vēl švakāka tērauda nazi? Lūzt arī oglekļa tērauda naži, kas skaitās "senais" tērauds, bet viena tendence gan ir saglabājusies... Absolūtais vairākums joprojām domā, ka haotiski pastrīķējot asmeni pret lieveni vai nazi pret nazi vai darot kaut ko citu tik pat stulbu, nazis pēkšņi paliks ass. OK, būtībā jau var uzasināt gandrīz pret jebkuru abrazību un līdzenu virsmu, bet ir jāmāk NOTURĒT KONSTANTU LEŅĶI un jāzin, kas ir pārzobs.


Jāatzīst, ka ar mīkstu tēraudu kādreiz var gadīties haļava, kad sanāk +/- konstantā leņķī 5 reizes nobraukt gar vienu un otru asmeņa pusi lai nazis atkal būtu ass, bet ar cietu tēraudu tas neiet krastā.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nesen nopirku šādu zāģi: https://www.ksenukai.lv/p/galda-ripzagis-ryobi-rts1800s-g-1800w-254mm/beo

Kopumā ir ok aparāts. Virsma gan maza, bet, ja nezāģē saplākšņus, tad pilnībā pietiek (es sev pieliku beigu galā pagarināšanas galdiņu). Paralēlais lineāls ir precīzs. Viņam var pat pieregulēt cik stipri pievilkties. Šķērszāģēšanai tas transportieris ir diezgan sūdīgs. Monolīta plastmasa ar izkausētie cipariem. Kā lielu plusu redzu šķēlējnaža regulēšanu. Var uzbīdīt gan virs ripas, kā arī ripas augstumā. Līdz ar to var taisīt iezāģējumus. Bosch PTS 10 būtu tas nazis jāņem nost. Praksē neesmu izmēģinājis, bet varētu būt noderīga arī aizsargplastmasa. Man šķiet viņa tīri teorētiski novērš atsitienu. Ripas noņemšana arī ir elementāra ar divām atslēgām. Ripas pacelšana ir diezgan precīza, jo jāveic daudz apgriezienu - mazs solis (var pieregulēt līdz mm 1/10). Ripas sasvēršana arī precīza - 45 grādi (atzīme nemelo). Nenoliedzami tādā cenu kategorijā nebūs ne soft start, ne bremze. Pati ripa, kas ir komplektā priekš mana skatījuma (amatiera) ir ļoti laba. No sākuma man bija šaubas vai es spēšu ar 48T zāģēt gareniski, bet osis 32mm gāja kā pa sviestu. Domāju 50mm dēļi ietu līdzīgi. Ir arī dabūjama 254 30 24T Bosch ripa. Tā kā, ja kādam ir vajadzīgs galda zāģis zem 300EUR, tad šis varētu būt diezgan labs eksemplārs.

IMG_20180429_155140.thumb.jpg.2abcb282257733d9000f31d2d535184a.jpgIMG_20180429_155143.thumb.jpg.bface7354cb36dcd80c7f00e1033fc91.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Ksenukai tagad tirgo Grunder elektroinstrumentus. Paardeveejs teica, ka esot labaaks par FXA. Varbuut kaads jau ir lietojis?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , jozhix teica:

Varbuut kaads jau ir lietojis?

Jap, ir iepirkta jau daļa aparātu. Neko sliktu nevaru teikt. 
Ļoti patīk garantijas serviss - problēmas gadījumā uzreiz dod jaunu aparātu bez ierunām. Gadās ka slēdži ātri izbeidzas, vai man arī lukturis izbeidzās pirmajās nedēļās.

Otra lieta - ja ņem nopietnākus instrumentus, fleksi, ripzāģi u.c., jāņem uzreiz lielais 5Ah aķis, jo ar mazajiem 2Ah neko nevar īsti izdarīt, ģībst nost uzreiz.

Pati uzbūves kvalitāte liekas tīri ok pret cenu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

slēdži ātri izbeidzas

 

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

lukturis izbeidzās pirmajās nedēļās.

 

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

mazajiem 2Ah neko nevar īsti izdarīt, ģībst nost uzreiz.

Tiešām esi pārliecināts, ka tev nav kaut kādu Jasper iesmērējuši? :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, ražotājs ir pajauns tirgū, un acīmredzot bērnu kļūdas gadās arī viņiem. Un ja pret defektīvu preci vietā uzreiz izsniedz jaunu, man nav pretenziju.

Mājā ir arī pietiekami kvalitatīvu, dārgo instrumentu, kā Karcher, Bosch, kuri tāpat lūzt un jāstaipa pa garantijām, kur tie aizķeras uz nedēļām un pat mēnešiem.

Pirms 22 minūtēm , Stasss teica:

2Ah neko nevar īsti izdarīt, ģībst nost uzreiz.

Šis punkts arī dārgajiem instrumentiem nav diži savādāks. Mazie aķi slodzēm nav domāti.

Link to comment
Share on other sites

Edgars K (CodeGen)

Ksenukai  = Grunder

Depo = Edward

 

Pats pārbaudīju, identiski, ražotājs Ķīnā viens

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...