Jump to content
alusbundza

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .

Recommended Posts

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Ko tu tai nabaga Zviedrijai piesējies

Tāpēc ka ir dati pieejami.

Es labprāt redzētu līdzīgu grafiku par UK, Itāliju, Spāniju un vispār jebkuru valsti, kur ir kaut cik ievērojams un statistiski analizējams saslimušo un mirušo skaits. 

Ļoti interesanti būtu salīdzināt situāciju Zviedrijā un UK piemēram. 

Tā kā @ieleja, @e=d, @AndrisBB  - atrodiet datus par citām valstīm. Paskatīsimies, padiskutēsim, padomāsim! 

Jurkins
Pirms 28 minūtēm , ieleja teica:

esošā pasaules ekonomikas modeļa kritika būtu jāatdala no katras valsts ekonomikas krituma

Es negribētu piekrist, ka ASV ir "katra valsts".

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

Ļoti interesanti būtu salīdzināt situāciju Zviedrijā un UK piemēram. 

Reku skaties. Skaidri var redzēt cik extra mirušo salīdzinot ar "ierasto". Gan UK, gan Zviedrijā tas pīķis ir diezgan labs. UK gan salīdzinot ar Zviedriju daudz lielāks. Beļģijā vissliktākie rādītāji (mirušo pret iedzīvotājiem). No kuruienes tad pēķši tie ekstra mirušie, kautkāda ātombumba tika nomesta.

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps#z-scores-by-country

Reku mazliet savādāki grafiki.

https://www.economist.com/graphic-detail/2020/07/15/tracking-covid-19-excess-deaths-across-countries

• Patīk 1

Ronalds

Un konkrēti @CAP deva info, kas varētu nozīmēt ka mans pieņēmums nav pareizs. Šāda veida atbildes man patīk un ved tuvāk patiesības noskaidrošanai. 

Jurkins
Pirms 46 minūtēm , abi teica:

varu mierīgu sirdi un tīru sirdsapziņu laist peldēties

Skaties, tfu, tfu, tfu, nesabojā statistiku vēl vairāk.

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Gan UK, gan Zviedrijā tas pīķis ir diezgan labs.

Jā, tā ir. Atzīstu ka mans sākotnējais pieņēmums, ka covids nav būtiski palielinājis mirstību ir kļūdains. Labi redzams ka aprīlī bija pamatīgs leciens. 

Un tagad nākamais jautājums - kā redzam pīķis ir gan UK ar stingru karantīnu. Gan Zviedrijā, bez....  Tiešām ir jēga no karantīnas? 

Vēl jautājums - kāpēc mirstība tagad ir atgriezusies "parastajos" rādījumos? 

AndrisBB

Jēga tāda, ka bez karantīnas, tas pīķis būtu 4x lielāks un ar karantīnu Zviedrijā mazāks.

Tīri loģiski ka ja nav karantīnas un cilvēku tusējas kā tusējušies, tad vīruss izplatās vairāk. Tak jaunākie dati to rāda, ka tagad kā "atlaida" karantīnu, tā skaitļi atkal aug.

Ja tas viss 4x lielākais būtu vienlaicīgi, tad slimnīcām tur cerību nebij nekādu to visu apkalpot, un mirtu tie kurus tagad izglāba.,

Ronalds

@AndrisBB to ko teici, tā ir oficiālā versija. Es viņu labi zinu. 

Vēlreiz mani jautājumi - kāpēc pīķis gan Zviedrijā bez ierobežojumiem, gan UK ar ierobežojumiem, ir stipri līdzīgs? 

Vīruss tagad nekur nav pazudis - cilvēki slimo, bet mirstība ir atgriezusies iepriekšējo gadu līmenī. Kāpēc? 

e = d

Man nerūp. Es sēžu jūras malā un dzeru Užavas alu.

• Patīk 2
  • Atbalstu 2

AndrisBB
Posted (edited)

Pirmāmkārtām karantīna un ierobežojumu diezko neatšķirās starp UK un Zviedriju. Tas ka officiāli netikai aizliegts iet uz krogu Zvierijā, nenozīmē ka cilvēī gāja. Visi lielie pasākumi tika atcelti tāpatās, cilvēki strādāja no mājām tāpatās. Tāka stšķirība noteikumos tik uz papīra.

Tālāk var skatīties iedzīvotāju struktūru, vecumu, lieko svaru, paradumus utt. Iespējams ka LV ja nebūtu karantīnas tad nekas nemainītos.

Bet ja UK, kur resni cilvēki pilns, kuri katru dienu sēž pabos utt, nebūtu karantīnas, tad sekas būtu ļoti bēdīgas.

Zviedriju ir jēga salīdzināt ar Dāniju un Norvēģiju, līdzīgi paradumi, labklājība, veslība. Un tur tu atšķirību redzi milzīgu. 

Edited by AndrisBB

Ronalds

@AndrisBB - oki! Pieņemsim ka de facto Zviedri ievēroja tādu pašu karantīnu kā Briti. 

Bet otrais jautājums - kāpēc tagad mirstība ir nokritusies līdz "standarta" līmenim? 

AndrisBB

Es off, braukāties ar riteni, kamēr atļauts un laiks labs. Drīz jau otais vilnis nāk, būs atkal ierobežojumi. Kolēģis no Beļģijas gribēja atgriezties Bristolē, bet aizvakar ieviesa jaunu karantīnu. Ganjau drīz būs jauni ierobežojumi, it īpaši sākot ar novembri.

Ronalds

Te nu es piekrītu, jauni ierobežojumi būs. 

Gestapo
pirms 3 stundām , Ronalds teica:

kāpēc tagad mirstība ir nokritusies līdz "standarta" līmenim? 

Jau šite par to rakstīju laikam, manuprāt, mira tie, kam būtu jāmirst biki vēlāk. Vienalga, būs vakcīna vai kas, vēl pāris gadus uz priekšu būs mirstība zem ierastā, jo daļu vārgos un slimos tagad paņēma. 

• Patīk 1
  • Atbalstu 1

snukurins
Posted (edited)
pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Tālāk var skatīties iedzīvotāju struktūru, vecumu, lieko svaru, paradumus utt. Iespējams ka LV ja nebūtu karantīnas tad nekas nemainītos.

Bet ja UK, kur resni cilvēki pilns, kuri katru dienu sēž pabos utt, nebūtu karantīnas, tad sekas būtu ļoti bēdīgas.

Latvijā jau nemaz nav kur sēdēt,tas kad bija kur sēdēt bija 90tajos.Tak uz krogiem neviens vairs neiet un nebrauc sen,tagad nāca klāt tikai tas ka jāmazgājās.

Edited by snukurins

Gestapo
Just now, snukurins teica:

Tak uz krogiem sen jau neviens vairs neiet.

Tu varētu kaut kā rakstīt - es neeju, nevis neviens neiet. Savādāk lasās jocīgi. Tu neesi visi, Tava sādža nav visa Latvija. 

snukurins
Posted (edited)

Ne tikai es bet visi,krogu ta nav vairāk.Bankrotēja,close,caput.kā tad var aiziet tur kā nav?90tajos gan bija kādi desmit.

Edited by snukurins

Gestapo
Posted (edited)
Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

bet visi

Atkal :D 
Es krogā biju vakar vakarā, šodien ap dienas vidu un vēl vakarā plānoju aizdoties. Visi 3 ir dažādi, nevis viens un tas pats, pat dažādās pilsētās. Tad es esmu ne visi vai kas? 

Edited by Gestapo
  • Haha 1

snukurins
pirms 3 stundām , Ronalds teica:

sākotnējais pieņēmums, ka covids nav būtiski palielinājis mirstību ir kļūdains

sākumā tika pieņemts ka nomirs vairāk kā piedzima.beigās izrādijās ka tā tomēr nav.

laikamTak
Pirms 23 minūtēm , Gestapo teica:

es esmu ne visi vai kas?

ļurba tu esi. pa krogiem tik vazājies

• Patīk 1
  • Haha 3

Gestapo

Piestrādāju par trauku mazgātāju, ārštata darbinieks. 

• Haha 2

Racer
Pirms 52 minūtēm , laikamTak teica:

ļurba tu esi. pa krogiem tik vazājies

Tu gan pareizs - dzer vientulībā. :D

alusbundza
pirms 4 stundām , Racer teica:

pareizs - dzer vientulībā

un pupus vēro internetā ............

• Haha 2
  • Kādas šausmas! 1

snukurins

Nu man tādi nav zināmi,kas notiek lielajās pilsētās tas tur arī lai paliek.Visi jau arī zālīti nepīpē.Tā teikt ja kāds var atļauties piedzerties tad tas nenozīmē ka tas nav izņēmums.Ja tā nebūtu tad tos krogus tak ciet neklapētu.Pa lielam droši vien izdzīvo uz tiem kas Rīgu vispār apmeklē tikai tāpēc ka lēti iedzert,arī latvietes droši vien lētākas.

Pirms 45 minūtēm , alusbundza teica:

un pupus vēro internetā .........

tos sauc par dabas vērotājiem.

Gestapo
Pirms 11 minūtēm , snukurins teica:

kas notiek lielajās pilsētās

Tev tak Valmiera tuvu, aizbrauc un apskaties 🥳

snukurins

Es tak zinu kas notiek lielās pilsētās.Pilnīgs sviests notiekās.

Stasss
Pirms 4 minūtēm , snukurins teica:

Pilnīgs sviests notiekās.

Visi ar pirkstu rāda, kad tu ar savu cigāru caurbrauc?

snukurins
Posted (edited)

Visi pērk Audi 80,riktīgi pretīgs auto.Nu vēl arī Pasat.Tas gan nav tik pretīgs kā Audi bet rūsē.25 gadus tikai viens ir izturējis.BMW pērk tīņi kuri sākuši ,,pelnīt,, 600Eur un domā ka nupat tikai būs.Šodien pat viens zvanīja ka pirkšot 80.Es teicu lai neākstās,pērk 100.Viņš teica ka vairs jau neesot.Skatos es,ejo točno gandrīz vairs nav.Nu gan šī valsts būs galīgā tirssā.Būs te pienācis kājāmgājēju laikmets

Edited by snukurins

base7
pirms 13 stundām , snukurins teica:

Es tak zinu kas notiek lielās pilsētās.Pilnīgs sviests notiekās.

Tak kur vien skaties, visur izvirtības. Nezin kur acis likt. Dur kauč zemē iekšā.

• Haha 1

snukurins
Posted (edited)

vai tad tur kas tāds notiek?to tak pie mums nav tā kā PSRS laikos nebija.Tā teikt nejēdz joprojam.pilnīgi ,,alņi,,.

Edited by snukurins

kreizā Kāja
Posted (edited)

Tikko Jūrmalā pie Orizzonte appeldēju ne vien 2 bojas, bet arī kuterīti vārdā KARMA ar zviedru karogu. Liels bij izbrīns kad nebiju vēl kā nākas ticis prom no KARMas kā glābšanas dienests klāt ar ūdensmoci un,  davaj, meklēt kaut ko zem ūdens, krastā piebrauc ugunsdzēsēji un 2 ātrās ar margalkām. Nu jau kādas 15 minūtes pagājušas, ūdenī meklē, ap ātrajiem pūlis un tikko vēl viens ugunsdzēsēju smagais ar taurēm piebrauca. Esot dikti piedzērusies kompaška peldējusies, 2 džeki iznāca krastā, meitene nē...

Edited by kreizā Kāja

Zin...
pirms 3 stundām , snukurins teica:

Visi pērk Audi 80

Cik audi 80 jūs esat redzējuši uz ielas, biedri? 🤪🤣

Es teiktu, ka "visi" pērk volvo v70 un golfus

• Haha 1

kreizā Kāja

Nu jau krastā ir veseli 3 smagie pažarnieki, jūrā 2 krasta apsardzes kuteri un pārmeklē ūdeni ar vēl 2 motorlaivām. Tai pat laikā 2m no notikumu vietas cilvēki turpina atpūsties - rīt, dzert, sauļoties un, protams, peldēties. Es ar aizgāju turpat vēlreiz nodžumpot, jo nekas jau tāds nav noticis. Galvenais ūdenī nesveicināt nedzīvas meitenes.

Ups, tikko atradās meiča, bij krūmos nolūzusi pagulēt... Vienkārši balts pūkains zvēriņš

• Haha 1

McBetonc

maksimā piena desa iet pa 99 centīmi kilogramā,skrienat pakaļ jūs neatīstītie dīgļi!

• Atbalstu 1

kreizā Kāja

sudo su <KA> rm -f betons

ggg97
pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Es ar aizgāju turpat vēlreiz nodžumpot,

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

tikko atradās meiča, bij krūmos nolūzusi pagulēt... Vienkārši balts pūkains zvēriņš

Sakļūdījies! vajadzēja uz krūmiem vilkt, ne džumīt. 

snukurins
Posted (edited)
pirms 4 stundām , Zin... teica:

Cik audi 80 jūs esat redzējuši uz ielas, biedri?

Tā,nupat uz 150 km/h atvilkām 150 km mājā audi 80,pa ceļam redzējām vēl daudz,daudz Audi 80.Manā pilsētā būs vismaz kādi 100gabali.

pirms 4 stundām , Zin... teica:

Es teiktu, ka "visi" pērk volvo v70 un golfus

Tak tos tikai pērk tie kam patīk motorus mainīt,ir man te tādi dīvaiņi.Viss gan beidzās traģiskāk,motorus gan neapmainīja naudas neesamības dēļ,šrots.Golfs vispār nav auto.Nestāsti.Ar tādiem te neviens nebraukā.

Vispār jau tie auto baigi dārgi palikuši,agrāk griesti auto iegādei bija 300,tagad jātērē vesali 600.

Edited by snukurins
  • Slikti! 1

ggg97

Sņukur, šitas viss morālais pacēlums Tev pēc aizsardzības ministra vēstules saņemšanas panesās?

snukurins
Posted (edited)

Nēa,man visu laiku ir pamīst uz tupām lietām.Tak lai Zin braukā ar savām Teslām,man un mums te tādus nevajaga.Akujet izdomājuši,elektriskais sēdeklis.pstuu ko tādu.Satraukties par to ka sēdekļa dēļ var netikt mājā?

Edited by snukurins

Racer

Vai nu Šņukurs šm8gā, vai cits raksta. Stils atšķiras.

• Patīk 3

• Create New...